OCEKUJE SE VISE INVESTICIJA

Prethodna godina za Ministarstvo odbrane bila je i vise nego uspjesna, i to zahvaljujuci clanstvu u NATO-u, kaze resorni ministar Predrag Boskovic. Prve benefite gradani su osjetili tokom pozara, a boljitka za nasu drzavu ce, kako kaze, biti jos jer u Vladi ocekuju veci priliv stranih investicija. U Ministarvu odbrane planiraju obnavljanje opreme, iako , kazu, nasa vojska moze da parira najrazvijenijim zemljama svijeta.

Peti jun, datum kada je Crna Gora postala 29. clanica NATO-a, upisan je u Crnogorskoj istoriji, i to je prema rijecima ministra odbrane Predraga Boskovica, mozda i najveci civilizacijski iskorak nase drzave. On kaze da je dovoljno reci da smo dio najveceg vojno politickog saveza i najrazvijenijih demokratija svijeta.

“Oni konkretni benefiti sto bi trebao da vidi svaki gradanin, vidjeli ste i ljetos kada je su bili oni veliki pozari, kada je NATO reagovao u manje od 24 sata, stigla je pomoc NATO partnerskih zemalja, pojedinih clanica NATO-a kao sto je Bugarska i Hrvatska, i uspjeli smo da se izborimo sa tom starvicnom nepogodom bez ljudskih zrtava i bez velike materijalne stete”, istakao je Boskovic za TVCG.

Clanstvo u NATO-u i ekonomski znaci mnogo, jer, kaze Boskovic, investitori Crnu Goru dozivljavaju kao zemlju u kojoj je vladavina prava zagarantovana i u kojoj se vlasti odlucno bore protiv organizovanog kriminala i korupcije. On tvrdi da smo imali priliku da prve ekonomske rezultate vidimo i u godini za nama, a vjeruje da cemo ih gledati i ubuduce.

Na daljoj afirmaciji Crne Gore, radice i diplomatsko vojni predstavnici.

“Tamo gdje imamo i odredene jedinice slacemo i komanda lica, a sto se tice samih vojno diplomatskih predstavnistava, mi necemo mnogo siriti mrezu. Ona je trenutno imamo svoje misije u Berlinu, Becu, Briselu i Vasingtonu. Na tome cemo za sada ostati, mozda razmisljamo u narednom periodu da posaljemo nekoga i u Veliku Britaniju”, kazao je ministar odbrane.

Boskovic naglasava i da je Crna Gora i prije clanstva, dobijala donacije zemalja clanica, narocito one iz SAD-a. Ocekujemo pomoc i iz Njemacke, jer nas, kaze, sve razvijenije zemlje, ne bez razloga, dozivljavaju kao kredibilnog partnera.

“Ono sto je bitno jeste da sada kao clanice tog bezbjednosnog sistema ne moramo razvijati te skupe sisteme bezbjednosti, siguran sam da ne bi bili sposobni a samim tim bi bila ugrozena bezbjednsot Crne Gore, na ovaj nacin bezbjednost je zagaranovana , granice su zagarantovane , to je najveci bezbjednosni doprinos NATO-a Crnoj Gori”, naveo je Boskovic.

Kazao je da za 2018. u Ministravu imaju ambiciozne planove, jer ce im na raspolaganju biti 53 miliona eura. Dio ce iskoristiti za obnavljanje opreme, od koje izdvajaju nabavku tri visenamjenska helikoptera, a dio za poboljsanje standarda zaposlenih u vojsci.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Popović: Napad na ženu u Beranama treba tretirati kao pokušaj ubistva
    on 04/11/2025 at 12:45

    Potpredsjednica Skupštine Crne Gore Zdenka Popović ističe da je duboko zgrožena i ogorčena brutalnim napadom na mladu djevojku u Beranama. Snimci nadzornih kamera, koji svjedoče o bestidnom, kukavičkom i monstruoznom činu, ne prikazuju puko narušavanje javnog reda i mira, već pokušaj ubistva.

  • Izvještaj EK: Crna Gora mora unaprijediti bezbjednost hrane i dobrobit životinja
    on 04/11/2025 at 12:39

    Najnoviji izvještaj Evropske komisije pokazuje da Crna Gora napreduje u usklađivanju sa evropskim standardima u oblasti bezbjednosti hrane, ali da i dalje postoje ozbiljni nedostaci – od nedovoljnih administrativnih kapaciteta i broja veterinarskog osoblja do slabog sprovođenja propisa o dobrobiti životinja. Poručuju da je neophodno ubrzati usvajanje zakonodavstva i sprovođenje mjera kako bi se obezbijedio viši nivo zaštite potrošača, zdravlja i kvaliteta proizvodnje.

  • Spajić: Crna Gora radi - Evropa to prepoznaje
    on 04/11/2025 at 12:37

    Premijer Milojko Spajić kazao je da izvještaj Evropske komisije potvrđuje da Crna Gora radi što Evropa prepoznaje.

  • Iran obilježio godišnjicu zauzimanja Ambasade SAD u Teheranu 1979.
    on 04/11/2025 at 12:36

    Iran je obilježio godišnjicu zauzimanja Ambasade SAD u Teheranu 1979. godine, od kada Iran i SAD nemaju diplomatske odnose. Iranski studenti su 4. novembra 1979. savladali čuvare i zauzeli Ambasadu zarobivši 52 službenika koje su držali kao taoce, a ta kriza je potom trajala duže od godinu dana.

  • Ustanite, ser Dejvide: Bekam zvanično postao vitez
    on 04/11/2025 at 12:24

    Bivši kapiten engleske reprezentacije Dejvid Bekam dobio je titulu viteza u vindzorskom zamku za zasluge u fudbalu i britanskom društvu.

  • EK: Skoro pola milijarde eura u dimu zbog šverca cigareta
    on 04/11/2025 at 12:18

    Državni budžet Crne Gore pretrpio je finansijski gubitak od čak 442 miliona eura zbog šverca cigareta, navodi se u najnovijem Izvještaju Evropske komisije o napretku zemlje.

  • Zabijelilo na Jelovici
    on 04/11/2025 at 12:11

    Pogledajte fotografije snijega koji je prekrio livade i brda na Jelovici.

  • Dukaj: Reforme javne uprave vode ka modernoj i digitalno otpornijoj Crnoj Gori
    on 04/11/2025 at 12:10

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da je Evropska komisija potvrdila napredak Crne Gore u reformi javne uprave, digitalnoj transformaciji i sajber bezbjednosti.

  • Zbog požara vanredna situacija u nuklearki u Bugarskoj
    on 04/11/2025 at 12:03

    U bugarskoj nuklearnoj elektrani Kozloduj došlo je do požara u energetskoj sobi bezbjednosnog sistema petog bloka, što je izazvalo vanrednu reakciju radnika elektrane, objavio je portal "Novinite".

  • Ibrahimović: Turske investicije ključ jačanja ekonomskih veza sa Crnom Gorom
    on 04/11/2025 at 11:54

    Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović sastao se u Podgorici sa predsjednikom ENKA Holdinga Mehmetom Tarom, s kojim je razgovarao o mogućnostima novih turskih ulaganja u Crnu Goru. Sagovornici su poručili da postoji značajan prostor za zajedničke projekte u turizmu, energetici i infrastrukturi, koji bi dodatno osnažili ekonomske veze između dvije države.