“Vijesti” nezvanicno saznaju da je Simonovic priznala da je nozem izbola komsiju, ali je objasnila da nije namjeravala da ga ubije, dok su trojica ucesnika u tuci negirala da su se tukli sa bilo kim

Drzavni tuzilac Hasan Lukac odredio je veceras zadrzavanje do 72 sata Beranki Radosavi Simonovic (44) zbog pokusaja ubistva komsije Dragoljub Trisica.

Zbog ucestvovanja u tuci tuzilacko zadrzavanje je odredeno i bratu okrivljene, Vladanu Mijovicu, kao i mladicevim tetku i ujaku Radosavu Raicevicu (37) i Jovici Radevicu(46).

Nakon svade i tuce u dvoristu Simonovic, Radosava je, kako se sumnja, donijela kuhinjski noz duzine 30 centimetara i sjeciva oko 20 centimetara, kojim je tri puta izbola Trisica.

“Vijesti” nezvanicno saznaju da je Simonovic priznala da je nozem izbola komsiju, ali je objasnila da nije namjeravala da ga ubije, dok su trojica ucesnika u tuci negirala da su se tukli sa bilo kim.

Takode, prema nezvanicnim informacijama, Trisic je dosao u dvoriste kuce Radosavinog brata Vladimira Mijovica, gdje i ona zivi kao samohrana majka troje djece.

Dvadesetcetvorogodisnji Beranac Dragoljub Trisic stabilnog je zdravstvenog stanja, nakon sto mu je u nedjelju navece u Opstoj bolnici u ovom gradu uradena operacija na otvorenom srcu.

“Vijestima” je u u beranskoj Opstoj bolnici receno da se dezurni ljekari nijesu dvoumili da je ranjenome potrebna hitna operacija, odnosno da ne bi izdrazao put do Klinickog centra u Podgorici.

Trisic je beransku bolnicu primljen oko 20 casova, gdje ga je operisala ekipa na celu sa doktorom Miloradom Bakicem.

Ekipa ljekara koja je izvrsila operaciju
Ekipa ljekara koja je izvrsila operaciju(Foto: Tufik Softic)

“Dezurni hirurg je prepoznao da se radi o teskoj, cak smrtonosnoj povredi grudnog kosa i organa u grudnoj duplji koja je vec dovela do hemoraicnog soka kod povrijedenog. Objektivizirali smo ranu na bocnoj strani lijeve komore. Uspjeli smo, uz ocekivane teskoce da zaustavimo krvarenje iz lijeve komore srca. Nakn toga, poslije ocekivanih terapeutskih procedura uspostavljena je normalna cirkulacija. U postoperativnom toku monitoring pokazuje normalizaciju vitalnih funkcija”, saopsteno je beranske bolnice.
Sa kardiohirurzima iz Klinickog centra dogovoreno je da se mladicevo zdravstveno stanje dalje prati uz njihov nadzor u beranskoj Opstoj bolnici.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Baterijsko skladištenje energije važno za energetiku, ali ključni period tek nakon 2030. godine
    on 10/03/2026 at 20:23

    Baterijski sistemi imaju važnu ulogu u budućem energetskom sistemu, ali bi prema sadašnjim projekcijama najpovoljniji period za njihovu veću primjenu u Crnoj Gori mogao biti oko 2030. godine, kada se očekuje značajno veći udio obnovljivih izvora energije.

  • Forbs: Sa 839 milijardi dolara, Ilon Mask ostaje ubjedljivo najbogatiji čovjek na svijetu
    on 10/03/2026 at 20:15

    Ilon Mask, većinski akcionar proizvođača automobila Tesla, svemirske kompanije SpejsEks (SpaceX), društvene mreže Iks (X) i kompanije za vještačku inteligenciju xAI, ubjedljivo je najbogatiji čovjek na svijetu, čak i dok broj milijardera nastavlja da raste, prenio je danas američki časopis Forbs (Forbes).

  • Zelenski: SAD predložile razgovore između Ukrajine i Rusije sljedeće nedjelje
    on 10/03/2026 at 19:49

    Sjedinjene Američke Države su predložile održavanje nove runde razgovora između Ukrajine i Rusije sljedeće nedjelje, uz američko posredovanje, izjavio je danas ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski, precizirajući da bi razgovori mogli da budu održani u Švajcarskoj ili Turskoj.

  • Vukčević: Preko 1.000 mladih se zaposlilo za dvije godine zahvaljujući sajmu Summer Job
    on 10/03/2026 at 19:40

    U posljednje dvije godine sajam sezonskog zapošljavanja Summer Job je posjetilo više od 5.500 mladih ljudi, a zaposlenje je našlo preko 1.000, kazao je predsjednik Studentskog parlamenta Univerziteta Crne Gore (SPUCG) Jakov Vukčević. Po njegovim riječima, veliki broj ljudi je u toku ljetnje turističke sezone ostao kod istog poslodavca, bez posredovanja nosilaca ovog projekta.

  • DPS najavljuje da će i fizički blokirati usvajanje akata koji su u proceduri kraće od 15 dana, da li su ugroženi evropski zakoni?
    on 10/03/2026 at 19:20

    Demokratska partija socijalista (DPS) najavila je danas na skupštinskom kolegijumu da će čak i fizički blokirati usvajanje zakona koji su kraće od 15 dana u parlamentarnoj proceduri. To je našem portalu nezvanično potvrđeno iz više izvora. Rasprava na kolegijumu je, kako saznajemo, bila veoma žustra.

  • Sjutra pretežno sunčano, temperatura do 18 stepeni
    on 10/03/2026 at 19:18

    Na sjeveru sjutra ujutru po kotlinama i duž riječnih tokova ponegdje kratkotrajna magla. Ostali dio dana pretežno sunčano, uz slab do umjeren razvoj oblačnosti i uglavnom suvo. Vjetar slab, promjenljiv. Temperatura do 18 stepeni. U južnim i centralnim oblastima sunčano, uz slab do umjeren razvoj oblačnosti, prvenstveno u kontinentalnim oblastima. Vjetar slab do umjeren, promjenljiv. Temperatura do 20 stepeni.

  • U bijelopoljskoj policiji 17 novih službenika, pozornici ponovo na ulicama
    on 10/03/2026 at 19:04

    Početkom godine u Odjeljenju bezbjednosti Bijelo Polje počelo je da radi 17 novih policajaca. Time je značajno smanjen broj nedostajućih službenika, ali i povećana bezbjednost u gradu. Novina je i vraćanje pozornika u užem gradskom jezgru, pa su policajci građanima sada dostupniji.

  • Proglašeni prvi dobitnici novog ordena za zasluge EU
    on 10/03/2026 at 18:48

    Predsjednica Evropskog parlamenta Roberta Mecola danas je objavila imena prvih dobitnika novoustanovljenog Evropskog ordena za zasluge, a među 20 dobitnika su i bivša njemačka kancelarka Angela Merkel, bivši predsjednik Poljske i lider sindikata Solidarnost Leh Valesa i predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski.

  • Kos: Članstvo se zaslužuje kroz reforme, ne prihvatamo trojanske konje
    on 10/03/2026 at 18:36

    Komesarka EU za proširenje Marta Kos saopštila je da se napredak zemalja kandidata za članstvo u Evropskoj uniji mora iznova i iznova zasluživati kroz reforme. Poručila je i da zemlje koje bi EU potkopavale iznutra ne mogu postati članice. S druge strane, izvjestilac Evropskog parlamenta o Strategiji proširenja EU Petras Auštervičijus kazao je da EU mora biti spremna na da se reformiše kako bi se pripremila za novo proširenje.

  • Andres Riter novi glavni evropski tužilac
    on 10/03/2026 at 18:23

    Evropski parlament odobrio je imenovanje Andresa Ritera za sljedećeg glavnog evropskog tužioca. Riter će od 1. novembra 2026. na toj poziciji naslijediti Lauru Koveši.