ODBRANA KNEZEVICA

Odbrana odbjeglog biznismena i predsjednika Atlas Grupe Duska Knezevica predala je dopunu krivicne prijave protiv Glavnog specijalnog tuzioca Milivoja Katnica, Vlatka Rasovica, Dorda Durdica i vise drugih NN izvrsilaca – pripadnika policije Specijalnom drzavnom tuzilastvu u Podgorici.

“Dopuna krivicne prijave podnijeta je protiv Glavnog specijalnog tuzioca Milivoja Katnica, zato sto je, tokom 2019. godine, sa umisljajem, svjestan svog djela i njegove protivpravnosti, iskoriscavanjem svog polozaja i ovlascenja, organizovao kriminalnu grupu ciji su pripadnici policajci, sa ciljem da vrse pritisak na nezakonit nacin na Durdica I Rasovica da bi dali lazne iskaze u krivicnim postupcima koji se vode

protiv Duska Knezevica pred SDT u Podgorici”, navodi se u saopstenju Knezeviceve odbrane.

U prijavi se tvrdi da je Katnic dao instrukcije sluzbenicima policije da izvrse pritiske na Durdica i Rasovica da daju lazne iskaze.

“Da bi na nezakonit nacin pomogli tuzilastvu da bez osnova podigne nezakonite optuznice protiv Duska Knezevica. Navedene optuznice su podignute samo na osnovu laznih iskaza svjedoka (lica koja su nezakonito i bez osnova stekla status svjedoka saradnika)”, kazao je Knezevicev advokat Zdravko Dukanovic.

Odbrana trazi da se kao svjedoci ispitaju i predsjednik Crne Gore Milo Dukanovic I Branimir Gvozdenovic iz Podgorice i da se putem video konferencije ispita osteceni Dusko Knezevic.

“Odbrana Duska Knezevica ocekuje hitno postupanje po navodima ove krivicne prijave radi pokretanja krivicnog postupka protiv Milivoja Katnica i vise drugih NN sluzbenika policije, zbog izvrsenja krivicnog djela zloupotreba sluzbenog polozaja iz clana 416 stav 3 Krivicnog zakonika Crne Gore, kao i protiv Dorda Durdica i Vlatka Rasovica zbog izvrsenja krivicnog djela Davanje laznog iskaza iz clana 389 stav 4 u vezi stava 1 Krivicnog zakonika Crne Gore”, saopstio je Dukanovic.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • SEP: Izvoz sirovog mlijeka je posljedica nebrige i nesposobnosti Vlade
    on 01/05/2026 at 14:15

    Dogovor da se višak mlijeka izvozi u zemlje regiona imaće posljedice na domaće tržište, proizvođače, državni budžet i krajnje potrošače, saopšteno je iz Stranke evropskog progresa.

  • Čestitke povodom Prvog maja-Međunarodnog praznika rada
    on 01/05/2026 at 12:38

    Međunarodni praznik rada, 1. maj, obilježava se danas u Crnoj Gori i u svijetu, u znak sjećanja na oko 40 hiljada radnika iz Čikaga koji su, tražeći bolje uslove života, stupili u štrajk 1886. godine. Više političkih subjekata i organizacija uputilo je čestitke povodom ovog praznika.

  • Kos: Crna Gora će biti prva koja će se pridružiti EU, a zatim Albanija
    on 30/04/2026 at 22:29

    Evropska komesarka za proširenje Marta Kos kazala je da će EU u narednom periodu dobiti nove članice. Kako je istakla prva u redu je Crna Gora, a potom i Albanija

  • Pejović: Najpouzdanije istraživanje je ono na izborni dan; Dizdarević: DPS jača uprkos pritiscima
    on 30/04/2026 at 19:58

    Istraživanja javnog mnjenja vlast i opozicija različito tumače - predstavnik vlasti Boris Pejović (PES) u emisiji "Argumenti" na Televiziji Crne Gore poručuje da je najpouzdanije ono što građani kažu na dan izbora i da su istraživanja o rejtingu partija koja se urade prije toga različita i ukazuju na odeđene trendove, dok predstavnik opozicionog DPS-a Abaz Dizdarević kaže da ta partija bilježi rast podrške i da ostaju najjača politička grupacija, uprkos pritiscima na građane.

  • Bešić: PES ima najveći koalicioni potencijal, DPS i NSD u porastu
    on 30/04/2026 at 19:07

    U susret izborima naredne godine, politički analitičar Miloš Bešić ocjenjuje za Televiziju Crne Gore da je još rano za precizne prognoze, ali ističe da Pokret Evropa sad ima najveći koalicioni kapacitet, dok DPS i NSD bilježe rast potencijala za saradnju, uz i dalje izražene političke podjele na sceni.

  • Bogdanović: Iza svakog napada na bezbjednosni sektor stoje braća Đukanović, podnijeću krivičnu prijavu
    on 30/04/2026 at 18:28

    Generalni sekretar Demokratske Crne Gore, Boris Bogdanović, reagovao je na saopštenje advokatskog tima biznismena Aca Đukanovića, u kom je navedeno da su Bogdanovićevi javni istupi na temu Đukanovićevog slučaja politički motivisani, kao i da predstavljaju pokušaj politizacije pravnih postupaka i stvaranja pritiska na pravosudne institucije. Funkcioner Demokrata je pozvao Đukanovića da se ne krije iza saopštenja advokatskog tima i kazao da iza svakog napada na bezbjednosni aparat stoje on i njegov brat, nekadašnji predsjednik Crne Gore, Milo Đukanović. Najavio je i da će protiv Đukanovića podnijeti krivičnu prijavu.

  • Specijalni sud krajem godine
    on 30/04/2026 at 16:48

    Vlada Crne Gore ima podršku Evropske unije (EU) zbog rada i rezultata koje postiže, kazao je premijer Milojko Spajić i pozvao poslanike opozicije i druge aktere u društvu da zajedno doprinesu evropskoj integraciji države.

  • Kankaraš: Joković pokušao da me izjednači sa osobama protiv kojih se vode krivični postupci
    on 30/04/2026 at 14:56

    Načelnik Direkcije za šumarstvo u Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Ranko Kankaraš saopštio je da smatra da je ministar Vladimir Joković pokušao da ga dovede u isti kontekst sa licima protiv kojih su formirani krivični predmeti zbog pustošenja šuma i organizovanog kriminala.

  • Anđušić: Stočari od muke pokušavaju da uđu u zgradu Ministarstva - raspad sistema
    on 30/04/2026 at 12:29

    Poslanik DPS-a Mihailo Anđušić komentarisao je današnji protest farmera ispred Ministarstva poljoprivrede, ističići da situacija ukazuje na raspad sistema.

  • Deklaracija POSP: Obezbijediti pristup arhivama UDBE i KOS-a u Podgorici
    on 30/04/2026 at 12:17

    Sastanak Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje (POSP) u Strazburu završen je, i usvojena je zajednička Deklaracija, u kojoj se, između ostalog, podsjeća na važnost obezbjeđivanja punog pristupa arhivi bivše jugoslovenske Službe državne bezbjednosti (UDBA) i Kontraobavještajne službe (KOS) Jugoslovenske narodne armije, uključujući one koje se nalaze u Podgorici.