ZNACAJNA KREDIBILNA ISTRAZIVANJA

U Podgorici je veceras, u organizaciji medunarodnog naucnog casopisa “Medijski dijalozi”, uprilicena dodjela godisnje nagrade “Dialogos”.

Ovogodisnji dobitnici pomenutog priznanja su prof. dr Mirko Miletic i prof. dr Marko M. Dordevic, autori knjige “Od znaka do hiperteksta”.

Sa druge strane, Specijalna plaketa ove je godine pripala Ministarstvu kulture i to, kako je navedeno u obrazlozenju, za dosadasnju podrsku nagradi “Dialogos” i afirmaciju medijske pismenosti.

Ministar kulture Aleksandar Bogdanovic je istakao kako regionalno priznanje “Dialogos” ima visestruk znacaj u procesu kriticko-naucnog pristupa analize novog medijskog iskustva.

“Izazovi fenomena digitalizacije, granice izmedu regulacije i samoregulacije, slobode i odgovornosti medija, javni ili korporativni interes u njima, samo su neka od pitanja koja su podjednako vazna za sve zemlje regiona. Zbog svega toga, kredibilna naucna istrazivanja medija neophodan su mehanizam za savremenu nadgradnju onoga sto zovemo drustvom znanja. Na tragu ovog i ostalih otvorenih pitanja savremene civilizacije, koja danas slovi kao vizuelno-medijska, treba posmatrati inicijativu i praksu naucne nagrade “Dialogos”. Ova nagrada predstavlja potrebu i podsticaj da se utemelje i osnaze nauka i znanje kao osnovni resursi za buducnost”, rekao je on.

Nagrada “Dialogos” dodjeljuje se od 2013. godine, u cilju promocije, podrske i razvoja teorije medija, medijske kulture i pismenosti.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Ivanović: Očekujemo tri međuvladine konferencije sa EU do kraja avgusta
    on 03/05/2026 at 11:35

    Ulazak Crne Gore u Evropsku uniju (EU) postao je nepovratan proces, ocijenio je potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove, Filip Ivanović, navodeći da očekuju da će do avgusta biti održane tri međuvladine konferencije.

  • "Finalna verzija Predloga DPS-a o otvorenim listama uskoro u javnosti“
    on 03/05/2026 at 10:25

    Inicijative za uvođenje otvorenih lista stigle su u Skupštinu ali da li će biti i na izborima 2027. godine? O tome su raspravljali sagovornici emisije Okrugli sto-Parlament u studiju na Parlamentarnom programu TVCG3.

  • Milatović: Sloboda medija je temelj odgovorne države
    on 03/05/2026 at 07:44

    Sloboda medija postoji kada novinar u Crnoj Gori može da pita bez straha, piše bez pritisaka i objavi informaciju u javnom interesu.

  • Novi zakon udara na poreske zloupotrebe i offšor premještanje dobiti
    on 03/05/2026 at 06:26

    Nacrt Zakona o porezu na dobit pravnih lica, donosi niz novina koje sprečavaju poreske zloupotrebe i premještanje dobiti. Suština je da se dobit oporezuje tamo gdje se stvara ekonomska vrijednost, kazala je našem Radiju članica radne grupe iz Instituta sertifikovanih računovođa Anastasija Boljević. Izmještanje poslovanja kompanija u offšor zone je u fokusu, i novi zakon cilja takve situacije ali nije svaka struktura sporna kazala je Boljević. Važno je što Nacrt zakona predviđa zaključenje prethodnih sporazuma o transfernim cijenama između poreskih obveznika i Poreske uprave što meže doprinijeti pravnoj sigurnosti.

  • Makron, Merc, Sančez biće učesnici Samita u Tivtu, čeka se potvrda dolaska Meloni
    on 02/05/2026 at 20:51

    Predsjednik Francuske Emanuel Makron, njemački kancelar Fridrih Merc, premijer Španije Pedro Sančez samo su neki od lidera država Evropske unije koji će u junu, na najvećem događaju u novijoj istoriji crnogorske diplomatije, boraviti u Tivtu, na Samitu Evropska Unija - Zapadni Balkan.

  • Nedović: Pružam punu podršku Šćepanoviću
    on 02/05/2026 at 20:42

    Poslanica PES-a Jelena Nedović kaže da je crnogorsko društvo "majstor u mijenjanju teza", i da tema nije snimak pratnje direktora UP, nego nečija bezbjednost.

  • Zirojević: Ne postoji zakon koji zabranjuje građaninu da fotografiše ili snimi eskort vozila
    on 02/05/2026 at 20:28

    Polsanik SD-a Nikola Zirojević saopštio je da ne postoji zakon koji zabranjuje građaninu da fotografiše ili snimi eskort vozila.

  • Zatvaranja pregovaračkih poglavlja šansa i za nova radna mjesta u Crnoj Gori
    on 02/05/2026 at 17:35

    U narednih par godina u Crnoj Gori je planirano zapošljavanje preko 200 novih službenika u institucijama koje su vezane za socijalnu politiku, kaže za Radio Slobodna Evropa Anita Bilafer Mihaljević, šefica pregovaračke radne grupe za poglavlje 19 iz Ministarstva socijalnog staranja, brige o porodici.

  • Vojinović: Izjava Muratovića skandalozna, ogoljena cijela matrica DPS-a
    on 02/05/2026 at 17:18

    Poslanica Demokratske Crne Gore (DCG) Anđela Vojinović saopštila je da je izjava funkcionera DPS-a Borisa Muratovića, koji je naveo da može snimiti "majbaha" kad god ga vidi, da je njegova objava skandalozna, i da je ogolila, ne samo njega - već cijelu političku matricu DPS-a.

  • Muratović: Mogu snimati "majbah" kad god ga vidim
    on 02/05/2026 at 16:09

    Član Opštinskog i Izvršnog odbora Demokratske partije socijalista (DPS) Nikšić Boris Muratović kazao je da su Demokrate "lažima, spinovima i otvorenim pokušajima zastrašivanja koje svakodnevno sprovode nad poštenim ljudima i njihovim porodicama postali su nova 'normalnost' u Crnoj Gori".