STITI PRAVA SVIH

Predlog zakona o slobodi vjeroispovijesti uvazava vjersku i etnicku raznolikost Crne Gore i stiti prava pripadnika svih vjerskih zajednica, ocijenili su iz Bosnjacke stranke (BS) i porucili da ce glasati za usvajanje tog akta u parlamentu.

Iz te partije su naglasili da je veoma vazno da je Vlada prihvatila sve sugestije i preporuke Venecijasnke komisije kada je taj dokument u pitanju.

“Smatramo da je rijec o modernom zakonskom rjesenju, koje uvazava vjersku i etnicku raznolikost Crne Gore i stiti prava pripadnika svih vjerskih zajednica”, kaze se u saopstenju BS.

Kako su naveli, prateci najvise medunarodne standarde u ovoj oblasti, Crna Gora je dobila veoma moderan i liberalan tekst zakona, koji stiti imovinu i kulturno blago drzave.

“Gradanski koncept nase drzave moguce je jacati samo kroz postovanje njene drustvene slojevitosti, vjerskog suzivota i postovanja svih kulturnih identiteta koji cine njeno drustveno bice”, naglasili su iz BS.

Zato je, kako su kazali, i potrebno donosenje zakonskih rjesenja koja ce napraviti realan okvir za nesmetano funkcionisanje svih vjerskih zajednica i definisanje njihovih jednakih prava, kao i obaveza, na temelju Ustava i uz postovanje medunarodnih standarda.

Iz BS su porucili da je veoma vazno da se Predlogom zakona o slobodi vjeroispovjesti garantuje pravna sigurnost svakoj vjerskoj zajednici.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • CBCG: Na novom spisku više blokiranih preduzeća
    on 02/02/2026 at 15:47

    Centralna banka (CBCG) objavila je novi spisak preduzeća sa blokiranim računima, na kojem se nalazi 163 blokiranih preduzeća više nego na prethodnom.

  • "RUP povezuje poljoprivrednike i najveće parkete"
    on 02/02/2026 at 15:43

    Rudnik uglja Pljevlja (RUP), kroz strateško-javno partnestvo, a u okviru Plana pravedne tranzicije kroz poslovnu transformaciju Kompanije, pokrenuo je inicijativu za formiranje otkupnog centra, u okviru kojeg će se objediniti lokalni poljoprivredni proizvođači i njihovi proizvodi, a zatim distribuirati prema trgovačkim lancima. Tim povodom, izvršni direktor RUP Nemanja Laković i vlasnik kompanije “Voli” Dragan Bokan razgovarali su sa pljevaljskim poljiprivrednicim, saopšteno je iz RUP. 

  • Dva miliona eura za inovacije u javnom sektoru
    on 02/02/2026 at 12:19

    Fond za inovacije objavio je javni poziv za drugu fazu GovTech programa, namijenjen preduzećima i istraživačkim organizacijama za razvoj inovativnih tehnoloških rješenja prilagođenih potrebama javnog sektora.

  • UPCG: Produženje roka za preregistraciju preduzeća jedino razumno rješenje
    on 02/02/2026 at 11:45

    Produženje roka za preregistraciju, koja je u obavezi za oko 70 hiljada preduzeća, predstavljalo bi jedino razumno rješenje kako bi se izbjegle masovne posljedice po poslovanje, fiskalnu stabilnost i pravnu sigurnost u cjelini, smatraju u Uniji poslodavaca (UPCG).

  • Vuković: Svaki euro iz budžeta mora biti planski uložen
    on 02/02/2026 at 09:48

    Ministar finansija Novica Vuković otvorio je sastanak Radne grupe za praćenje realizacije Programa reforme upravljanja javnim finansijama (PMF) za period 2022–2026. godine, poručivši da uređene, transparentne i odgovorno vođene javne finansije predstavljaju osnov stabilne ekonomije, boljeg života građana i snažnijeg povjerenja u institucije.

  • Falsifikovane novčanice i u Crnoj Gori
    on 02/02/2026 at 06:18

    U Crnoj Gori se bilježi trend povećanja broja otkrivenih novčanica posljednjih godina, što ukazuje da je kriminalna djelatnost proizvodnje falsifikovanih novčanica jedan od ozbiljnijih švercerskih poslova.

  • KAP, Radoje Dakić, Obod, Primorka: Od giganata do devastirane imovine
    on 01/02/2026 at 21:13

    Crna Gora nekada je imala značajne industrijske gigante počev od metalurgije preko energetike do tekstila.

  • Ulcinjska solana na putu ka funkcionalnosti i samostalnosti
    on 01/02/2026 at 19:32

    Ulcinjska solana decenijama je hranila grad i državu, a potom postala simbol propalog sistema i neizvjesnosti za stotine radnika. Nakon stečaja, neisplaćenih potraživanja i godina zapuštenosti, ovo nekadašnje izvozno orjentisano preduzeće polako dobija novu šansu. Uz formiranje preduzeća koje će njome upravljati i podršku Evropske unije, Solana se danas vidi kao park prirode i prostor budućeg razvoja.

  • Budžet Pljevalja još nije usvojen: ugroženo poslovanje komunalnih preduzeća
    on 01/02/2026 at 17:01

    Zbog nesuglasica i političke krize u vladajućoj većini, budžet Opštine Pljevlja još nije usvojen. Takva situacija, između ostalog, ugrožava poslovanje četiri pljevaljska komunalna preduzeća, čije su sindikalne organizacije zatražile hitno usvajanje budžeta kako građani u narednom periodu ne bi ostali uskraćeni za kvalitetne komunalne usluge.

  • Stabilizacija IRMS-a ključna za primjenu Zakona o privrednim društvima
    on 01/02/2026 at 13:29

     Obaveze iz novog Zakona o privrednim društvima moraju se ispuniti do kraja marta, saopštili su iz Privredne komore (PKCG), i dodali da očekuju da će stabilizacija integrisanog sistema za upravljanje prihodima (IRMS) Poreske uprave (PU) omogućiti da se to nesmetano obavi.