MARKOVIC

Premijer Dusko Markovic kaze da je odluka Demokrata da napuste Odbor za izmjenu izbornog zakonodavstva ocigledan politicki marketing te stranke.

Poslanici Demokratske Crne Gore napustili su sjednicu Odbora za sveobuhvatnu reformu izbornog zakonodavstva i potvrdili da nece ucestvovati u radu tog tijela, dok iz skupstinske procedure ne bude povucen Predlog zakona o slobodi vjeroispovijesti.

“Radi se o ociglednom politickom PR-u. Ne znam kako ce se stvari dalje odvijati da li ce Odbor prekinuti ili nastaviti rad, ali Vlada mora da nastavi svoj posao”, naveo je Markovic.

Dodao je da Zakon o slobodi vjeroispovijesti proslijeden Skupstini.

“Znate da je ovaj zakon u programu rada vlade u drugom kvartalu, a bio je u programu rada i 2017”, podsjetio je Markovic i dodao da je zakon zahtijevao ozbiljan rad.

Vladi ne pada na pamet da uzima tudu imovinu

Premijer je naveo i da takav zakon treba Crnoj Gori i dodao da ga ima svaka demokratska drzava.

“Taj zakon je potreban Crnoj Gori i mi ga donosimo u najboljem interesu i u skladu sa evropskim standardima”, kazao je premijer i dodao da zakonom nije napadnut nijedan manastir, ni crkva.

“U crkvenim i vjerskim objektima i dalje ce se sluziti vjerski obredi i to ce i dalje biti mjesta za vjernike ali se moraju obavljati u skladu sa zakonima. Pitanje imovine mora biti rijeseno, a nama ne pada na pamet da uzimamo tudu imovinu”, porucio je Markovic.

Prema njegovim rijecima, zakon jasno predvida da ce vjerske zajednice imati mogucnosti da dokazu svoje vlasnistvo ako postoji spor o njemu i ono ce se rjesavati u skladu sa zakonskom procedurom.

Kako je najavio, ucestvovace u radu parlamenta kada na dnevnom redu bude Predlog zakona o slobodi vjeroispovjesti.

“Ucestvovacu u radu parlamenta na ovu temu da razbijemo sve tabue i da skrivene politicke namjere i skriveni politicki marketing razoblicimo, za ono sto je realna potreba drustva i svakog vjernika”, kazao je Markovic.

On ne ocekuje da ce biti sporna podrska u parlamentu.

“Vlada je uradila svoje programske obaveze i svoje politike koje je kreirala kada sam mandat preuzeo”, naveo je Markovic.

Komentarisuci ranjavanje biznismena Miodraga Davidovica u Beogradu, on je rekao da svaki atak na zivot neprihvatljiv i drzak cin.

“Iz medija sam upoznat sa tim. Dobro je da nema tragicne posljedice i nadam se da ce istrazni organi Srbije naci odgovor i rijesiti slucaj”, porucio je Markovic.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • RE:D: Aviodostupnost ključ napretka, ugledajmo se na dobre prakse u regionu
    on 15/05/2025 at 18:18

    Budućnost crnogorskog turizma i ekonomije u velikoj mjeri uslovljena je aviodostupnošću. Ulaganja u aerodrome, reforme u vazdušnom saobraćaju, stabilna politika i volja da se slijede uspješni primjeri iz regiona – predstavljaju ključne uslove za razvoj. Crnoj Gori predstoje hitne odluke: da li će infrastruktura ostati u državnim rukama ili će biti prepuštena privatnom sektoru, i kada će to pitanje konačno biti riješeno, ocijenjeno je na panel diskusiji “Planovi razvoja avio-saobraćaja ka glavnim destinacijama Crne Gore” u okviru prve RE:D konferencije u Crnoj Gori.

  • Podržana zajednička izjava o radnim migracijama u cilju jačanja ekonomskog rasta
    on 15/05/2025 at 16:42

    Na Zapadnom Balkanu, gdje se tradicionalni migracioni tokovi prepliću sa savremenim globalnim trendovima, zajedničko i strateško djelovanje neophodno je da bi se zadržala radna snaga i osigurala održiva budućnost za sve građane, smatra ministarka rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga, Naida Nišić.

  • Usvojen plan restrukturiranja Instituta Igalo, manjiski akcionari će biti aktivno uključeni
    on 15/05/2025 at 15:44

    Vlada je danas usvojila Plan restrukturiranja Instituta za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i reumatologiju „Dr Simo Milošević“ Igalo. Plan predstavlja detaljan strateški dokument koji definiše konkretne mjere potrebne za dugoročnu održivost Instituta Igalo i njegovo dalje poslovanje u skladu sa savremenim ekonomskim i zdravstvenim standardima.

  • Investicije bez infrastrukture ostaju nerealizovane ambicije
    on 15/05/2025 at 14:54

    U okviru prve crnogorske RE:D (Real Estate Development) konferencije, održan je panel pod nazivom „Razvoj infrastrukture u službi razvoja projekata“, koji je okupio predstavnike institucija, poslovne zajednice i međunarodnih investitora kako bi otvoreno razgovarali o ulozi infrastrukture u ekonomskom razvoju Crne Gore.

  • EK: Plan rasta obezbjeđuje postepen pristup jedinstvenom tržištu
    on 15/05/2025 at 14:02

    Evropska komisija (EK) je danas procesuirala kreditni dio predfinansiranja za Crnu Goru u okviru Plana rasta. Iznos od 12,5 miliona eura isplaćen je Trezoru Crne Gore, potvrđeno je TVCG u Briselu.

  • Spajić: Crnoj Gori uplaćeno skoro 27 miliona eura iz Plana rasta
    on 15/05/2025 at 12:38

    EU je Crnoj Gori upravo uplatila gotovo 27 miliona eura iz Plana rasta, saopštio je na društvenoj mreži "X" premijer Milojko Spajić.

  • Gorčević: EU Crnoj Gori uplatila gotovo 27 miliona eura iz Plana rasta
    on 15/05/2025 at 12:10

    Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević saopštila je na mreži X da je Evropska unija (EU) Crnoj Gori upravo uplatila gotovo 27 miliona eura iz Plana rasta. Time je, kako je navela, prepoznata vrijednost reformske agende koju je Vlada kandidovala prošle godine.

  • Vuković: Vlada posvećena evropskim integracijama i održivom ekonomskom razvoju
    on 15/05/2025 at 12:00

    Prioriteti Crne Gore kao države podudaraju se sa prioritetima EBRD-a, a to su unapređenje ekonomskog upravljanja, razvoj zelene ekonomije i ulaganje u ljudske resurse, uključujući rodnu ravnopravnost i jednake mogućnosti, poručio je ministar  Novica Vuković na Godišnjem sastanku Odbora guvernera Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) koji se održava u Londonu.

  • Opština Tivat: Plaže neuređene jer postupci zakupa nijesu okončani
    on 15/05/2025 at 11:29

    Neuređenost plaža u Tivtu i činjenica da postupci zakupa još nisu okončani što buduće zakupce onemogućava da pristupe uređenju plaža – najveći je izazov na pragu ljetnje sezone u Tivtu, saopšteno je iz te opštine.

  • Alabar: Ne preuzimam plaže, one su javno dobro kome svi treba da imaju pristup
    on 15/05/2025 at 09:32

    Osnivač i izvršni direktor kompanija Emaar Properties i Eagle Hills, Mohamed Alabar istakao je da djeluje u skladu sa pravilima i da je posvećen održivim i transparentnim investicijama. Glavni je govornik na RE:D konferenciji (Real Estate Developmenta) danas i sjutra u hotelu Hilton u Podgorici. Kako je naglasio, ne preuzima plaže jer su one javno dobro i pripadaju svima.