EK prati slučaj uhapšene novinarke
DPNCG
Društvo profesionalnih novinara Crne Gore (DNPCG) saopštilo je da je Evropska komisija upoznata i da prati slučaj hapšenja novinarke Anđele Đikanović. To je, kako navode, poručila portparolka EK Ana Pisonero Hernandez.
Iz DPNCG navode da su danas obavjestili EK, Savjet Evrope, Reportere bez granica, Evropsku federaciju novinara, kao i ovdašnja diplomatska predstavništva zemalja članica Evropske Unije, te relevantne novinarske organizacije u svijetu o hapšenju novinarke i bivše urednice FOS media.
Dodaju da je Pisonero u odgovoru DPNCG navela da su oni upoznati sa slučajem i da ga prate.
“I Reporteri bez granica oglasili su se ovim povodom. U odgovoru DPNCG oni izražavaju nadu da će novinarka biti što prije oslobođena i podsjećaju da su objavili twit u kome to traže. Sloboda medija je jedan od temeljnih uslova za zatvaranje privremenih mjerila Crne Gore u poglavljima 23 i 24”, navode iz DPNCG.
Đikanović (26) osumnjičena je za izazivanje panike i nereda. Nakon saslušanja u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, određeno joj je zadržavanje do 72 sata.
0 comments