I danas pristižu donacije NKT-u
DRUŠTVENA ODGOVORNOST
Društveno odgovorne kompanije i pojedninci nastavljaju donacije Nacionalnom koordinacionom tijelu za zarazne bolesti radi pomoći u liječenju i sprečavanju širenja zaraze virusom korona.
Od Agencije za civilno vazduhoplovstvo 50.000 eura
Agencija za civilno vazduhoplovstvo pridružuje se podršci zdravstvenom sistemu koji se bori sa epidemijom koronavirusa i u tu svrhu donirala je 50 hiljada eura Nacionalnom koordinacionom tijelu za zarazne bolesti.
„Svjesni smo da je pred našim zdravstvenim radnicima možda i najveći izazov u poslednjih nekoliko decenija, zbog čega i želimo da se solidarišemo i podržimo zdravstveni sistem u borbi protiv koronavirusa“, saopšteno je iz Agencije.
Građani CG koji žive u Luksemburgu donirali skoro 36 hiljada
Građani Crne Gore koji žive i rade u Luksemburgu i koji posjeduju uspješne firme, iako su i sami suočeni sa prijetnjom pandemije korona virusom, našli su način da daju svoj doprinos i priteknu u pomoć domovini kada je to najpotrebnije.
U donaciji je učestvovalo 35 kompanja, zavičajnih udruženja i pojedinaca koji su Nacionalnom koordinacionom tijelu donirali 30. 700 eura.
Ističu da je već uplaćeno pet hiljada, a da će ostatak biti uplaćen u ponedjeljek.
“Imajući u vidu dosadašnje donacije koje su većinom išle za potrebe Kliničkog Centra u Podgorici, sugestija većine donatora je da se ova sredstva namijene za kupovinu respiratora i druge opreme za Bolnicu u Beranama koja je određena kao regionalni centar za borbu protiv korona virusa”, navodi se u saopštenju.
Pozvali su sve kompanije kompanije i partnere da se pridruže ovoj inicijativi.
Od “Nik-Coma” 10.000 eura
Nikšićka kompanija “Nik Com” d.o.o. donirala je 10.000 eura Nacionalnom koordicionom tijelu u cilju smanjenja negativnih efekata od epidemije virusa COVID–19.
“U ovakvim vremenima, kao društveno odgovorna kompanija, svjesni smo izazova pred kojim se nalazi Crna Gora”, poručuju iz kompanije.
Navode da ovom donacijom žele dati primjer drugim kompanijama, jer solidarnost i humanost u ovom trenutku, kako kažu, nemaju cijenu.
Državno tužilaštvo donira preko 25.000 eura
U skladu sa pozivom v.d.-a Vrhovnog državnog tužioca Ivice Stankovića da državni tužioci dio martovske zarade odvoje za suzbijanje COVID 19 virusa, u Državnom tužilaštvu prikupljena su sredstva u iznosu od preko 25.000 eura.
Sredstva će, kako je saopšteno, kao donacija biti uplaćena na račun Nacionalnog koordinacionog tijela za zarazne bolesti.
“Vrhovno državno tužilaštvo takođe je donijelo odluku da se novčani iznosi od primjene Instituta odloženog krivičnog gonjenja, koji se inače uplaćuju humanitarnim organizacijama, fondovima ili javnim ustanovama, ubuduće uplaćuju na račun Nacionalnog koordinacionog tijela za zarazne bolesti”, navodi se u saopštenju.
Kuća hemije donira 30.000 eura
Kuća hemije, članica NALL grupe donirala je 30.000 NKT-u za borbu protiv zaraznih bolesti
0 comments