Virgin Atlantic otpušta preko tri hiljade radnika
BRITANSKA AVIOKOMPANIJA
Britanska aviokompanija Virgin Atlantic, u vlasništvu milijardera Ričarda Bransona, saopšila je da će ukinuti 3.150 radnih mjesta.
Ovaj niskotarifni avioprevoznik, počeo je konsultacije u trajanju od 45 dana,tokom kojeg će sarađivati sa sindikatima BALPA i United po pitanju restrukturiranja kompanije, prenosi Tanjug.
„Preživjeli smo mnogo oluja od našeg prvog leta prije 36 godina, ali nijedna nije bila toliko razorna kao Covid-19 i s njom povezan gubitak života i sredstava za život”, naveo je u saopšenju glavni izvršni direktor Šai Ves.
Dodao je da je, u cilju osiguranja budućnosti i održivog profitabilnog poslovanja kompanije, sada trenutak za preduzimanje daljih mjera kako bi se smanjili troškovi, sačuvala gotovinska sredstva i zaštitilo što više radnih mjesta.
Virgin Atlantic je još jedna u nizu aviokompanija koja je najavila smanjenje radne snage uslijed korona krize, koja je izazvala zatvaranje nacionalnih ekonomija, prizemljila avione i razorila tražnju za avioputovanjima.
0 comments