NA FAKULTETU U KOTORU

Odobren je upis za 180 brucoša na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo Univerziteta Crne Gore Za studijsku 2020/21. godinu, interesovanje je veliko, pa neće iznenaditi ako broj zainteresovanih bude veći od predviđenog broja za upis, kazao je rukovodilac studijskog programa Ilija Moric.

“Besplatna školarina, vrlo dobri edukativni kapaciteti Fakulteta, atraktivnost grada Kotora i velike turističke investicije širom Crne Gore, osnovni su pokretači rastućeg interesovanja mladih za turizam. Pored toga, radi se o modernom, atraktivnom i dinamičnom pozivu, čija bitnost u budućnosti može samo rasti”, rekao je Moric.

Fakultet za turizam i hotelijerstvo, objašnjava, nudi objedinjen studijski program turizma i hotelijerstva, a studenti se na III godini opredjeljuju za turističku ili hotelijersku oblast.

“Zbog većeg broja, studenti se na predavanjima dijele u dvije grupe, a na vježbama u tri grupe, praćene individualnim konsultacijama prema potrebi i zahtjevima studenata. Time se obezbjeđuje viši kvalitet prenosa znanja, uspješnija komunikacija i nastavni proces, posebno u dijelu razumijevanja i praćenja savremenih trendova u turističkoj i hotelijerskoj teoriji i praksi”, objasnio je Moric.

Osim redovnih metoda nastave, kako je saopšto, Fakultet intenzivno radi na organizovanju gostujućih predavanja i stručnih posjeta, učešću na naučnim konferencijama i okruglim stolovima, manifestacijama studentske organizacije i UCG-a i drugo.

“Zahvaljujući lokaciji Fakulteta u srcu Starog grada Kotora, studenti su u mogućnosti da žive i istražuju turizam tokom cijele godine. Tome najviše doprinose cjelogodišnji kruzing turizam, UNESCO status Kotora i edukativni kapaciteti Fakulteta za turizam i hotelijerstvo. Na drugoj strani, daljom digitalizacijom nastave radi se na uvođenju novih nastavnih alata, koji profesorima i studentima olakšavaju razumijevanje i praćenje novih turističkih znanja i vještina”, kaže Moric.

On saopštava da su u planu i onlajn prezentacije posebno putem veb sajta, Zoom aplikacije i drugih platformi za direktan kontakt sa maturantima.

“Sve informacije neophode brucošima dostupne na zvaničnom sajtu www.ucg.ac.me/fth, a stabilizacijom trenutne situacije, maturanti će moći da posjete Kotor i kroz direktan kontakt se upoznaju sa Fakultetom i gradom u kom će studirati”, dodao je on.

Ističe da Fakultet za turizam i hotelijerstvo i grad Kotor pružaju veoma dobre mogućnosti za praktičnu obuku, sezonsko zaposlenje i uspješno studiranje.

Već dugi niz godina, dodaje on, sva ponuđena mjesta na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo se popune kroz tri upisna roka, a interesovanje tradicionalno premašuje broj od 180 raspoloživih mjesta.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • "Đukanović nije prijavio profit kompanija, luksuz se time nije mogao opravdati"
    on 13/12/2025 at 06:18

    Zaista su postali zanimljivi pokušaji različitih funkcionera DPS-a, pa evo konačno i novog šefa te partije, Danijela Živkovića da se opravda ali i da se relativizuje činjenica da je Milo Đukanović u vrijeme dok je bio na najvišim funkcijama u državi, u kontinuitetu kršio zakon kojima se uređuje obaveza prijave prihoda i imovine nadležnim državnim institucijama. To je u razgovoru za Portal RTCG ocijenio zamjenik izvršnog direktora MANS-a Dejan Milovac , koji je komentarisao Živkovićeve navode da je Đukanović prihodima od privatne firme mogao da plati satove i kartice.

  • Tri poglavlja spremna, o poljoprivredi i ribarstvu u ponedjeljak
    on 13/12/2025 at 06:09

    Crna Gora naredne sedmice zatvoriće tri poglavlja u pregovorima sa Evropskom unijom: poglavlje 3 (Pravo osnivanja preduzeća i sloboda pružanja usluga), poglavlje 4 (Slobodno kretanje kapitala) i poglavlje 6 (Pravo privrednih društava). Iako je Francuska na jučerašnjoj sjednici Radne grupe Savjeta EU – COELA blokirala zatvaranje poglavlja 11 (Poljoprivreda i ruralni razvoj) i 13 (Ribarstvo), postoji mogućnost da sve zemlje članice u ponedjeljak na sjednici Komiteta stalnih predstavnika EU (Coreper) ipak daju zeleno svjetlo i za njih.

  • Joković: Odluka Francuske da nam blokira poglavlja je političke prirode
    on 12/12/2025 at 20:59

    Crna Gora će najvjerovatnije do kraja godine zatvoriti tri od očekivanih pet poglavlja. Predstavnici Francuske u radnim tijelima Evropske unije danas su blokirali zatvaranje dva poglavlja — 11 (Poljoprivreda i ruralni razvoj) i 13 (Ribarstvo).

  • Ivanović sa ministrom Kirnom o daljem razvoju crnogorsko-argentinskih odnosa
    on 12/12/2025 at 19:42

    Crna Gora i Argentina spremne su da unaprijede politički dijalog i pokrenu razvoj konkretne vidove saradnje između dvije države. To je, između ostalog, zaključeno na sastanku potpredsjednika Vlade za vanjske i evropske poslove Filipa Ivanovića sa ministrom vanjskih poslova Argentine, Pablom Kirnom Magraneom.

  • Živković u Novom: Ovo nije borba za vlast, već za očuvanje građanske i antifašističke Crne Gore
    on 12/12/2025 at 19:10

    Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković, kazao je sinoć na skupu u Herceg Novom da danas nije lako biti u DPS-u, ni u ovom gradu ni u bilo kom kraju Crne Gore, ali da pripadnost toj politici predstavlja dostojanstven, častan i pošten odnos prema antifašističkoj istoriji, građanskom konceptu i evropskoj budućnosti naše države.

  • Od mišljenja Brisela zavisi i usvajanje više od 70 zakona
    on 12/12/2025 at 18:40

    Od mišljenja Brisela zavisi i usvajanje više od 70 zakona među kojima ih je najviše iz oblasti finansija i rada. Dok poslanici većine vjeruju da će na vrijeme završiti zadatak, jer planiraju da rade i vikendom, opozicija je skeptična, ali najavljuje podršku zakonima. Najviše polemike je u vezi sa zakonom kojim se predviđa 13. plata. Socijalni savjet traži šire konsultacije.

  • Izvjesno zatvaranje tri poglavlja, nova šansa za preostala dva u ponedjeljak
    on 12/12/2025 at 17:56

    Zatvaranje tri poglavlja u pregovorima sa EU na Međuvladinoj konferenciji u Briselu 16. decembra je izvjesno dok za druga dva postoji mogućnost da sve zemlje članice i za njih daju zeleno svjetlo na sjednici Komiteta stalnih predstavnika EU (Coreper) u ponedjeljak.

  • Venecijanska komisija: Crna Gora prihvatila preporuke na Zakon o Ustavnom sudu
    on 12/12/2025 at 16:37

    Venecijanska komisija usvojila je Predlog mišljenja na Nacrt zakona o Ustavnom sudu Crne Gore.„U usvojenom mišljenju konstatovano je da je Crna Gora prihvatila i ugradila u potpunosti tri od četiri preporuke Venecijanske komisije“, navode u saopštenju iz Vlade.

  • Francuska blokirala dva poglavlja u pregovorima sa EU
    on 12/12/2025 at 16:15

    Crna Gora naredne sedmice, kako se očekuje, zatvoriće tri poglavlja u pregovorima sa EU i to: Pravo osnivanja preduzeća i sloboda pružanja usluga (tri), slobodno kretanje kapitala (četiri), pravo privrednih društava (šest), potvrdili su TVCG izvori iz Savjeta EU, nakon sastanka stalnih predstavnika zemalja članica EU u Briselu.

  • Albanski forum spreman da inicijativu o godišnjem dodatku stavi na dnevni red Socijalnog savjeta
    on 12/12/2025 at 15:52

    Albanski forum, kao odgovoran politički subjekt, spreman je da inicijativu o godišnjem dodatku stavi na dnevni red Socijalnog savjeta, zajedno sa kompletnim paketom zakona koje smo pripremili za prihodnu stranu, saopšteno je iz tog foruma.