GVOZDENOVIĆ

Pojedini građani, potpomognuti vanjskim faktorima, žele i pokušavaju da uzdramaju temelje naše države, a to im neće uspjeti, poručio je politički direktor Demokratske partije socijalista Crne Gore Branimir Gvozdenović.

Vlast će, kaže Gvozdenović, nastaviti da gradi mostove sloge i razumijevanja, jačaćemo zajednički našu ekonomsku, socijalnu, kulturnu i svaku drugu snagu.

“Na to nas, između ostalog, obavezuju i tekovine 21. maja, naročito danas, kada moramo konstatovati da pojedini naši sugrađani, potpomognuti vanjskim faktorima, žele i pokušavaju da uzdramaju temelje naše Države. To im neće uspjeti, te ih i u takvim trenucima, kao što smo radili uvijek do sad, pozivamo na konstruktivan odnos prema jedinoj nam državi, jer drugu nemamo, a i ne želimo. Svjesni činjenice da Crna Gora može i treba da bude bolja, pozivam sve da, na čvrstim temeljima izgrađenim 21. maja 2006. godine, zajedno dalje gradimo Crnu Goru svih nas”, zaključio je Gvozdenović.

Povodom 21. maja, jednog od najznačajnijih datuma u crnogorskoj istoriji, a nesumnjivo najznačajnijeg crnogorskog datuma u 21. vijeku, Gvozdenović je svim građankama i građanima Crne Gore, kao i dijaspori, čestito Dan nezavisnosti.

Kako navodi, 21. maj je, četrnaestu godinu za redom, dan kada se sjećamo, slavimo i ponosimo.

“Sjećamo se vizije naših đedova i roditelja, koji su željeli da urade ono što je nama prije 14 godina uspjelo – da vratimo našoj zemlji nezavisnost i suverenost, silom oduzete u prvoj polovini prošlog vijeka. Slavimo dan kada smo 2006. godine, u smiraj dvadeset i prvog dana maja, nakon decenija kontinuiranih napora uspješno završili posao koji su započeli naši preci. Dan kad smo konačno izvojevali pobjedu i pružili nam dom – našu državu, našu vječnu kuću pod našim nebom i našim suncem”, navodi Gvozdenović.

Ponosimo se, kaže Gvozdenović, činjenicom da je upravo našu generaciju zapala ta istorijska prilika da vratimo Crnoj Gori ono što joj pripada.

“Sjećamo se uspjeha naših đaka, mladih aktivista, naučnika, prosvjetnih radnika, doktora, sportista, umjetnika, državnika, a slavimo prijateljstva koja njegujemo širom svijeta. Sjećamo se i ponosimo činjenicom da je Crna Gora uvijek bila dom ljudima različitih vjera, nacionalnosti i ubjeđenja, dok slavimo različitosti koje nas spajaju i motivišu. Slavimo što je Crna Gora višestruka zbirka ideja i doprinosa generacija i generacija, koje su poštovale čovjeka u odnosu na njegovu ljudskost, a ne bilo koju pripadnost, i njihov rad na postizanju višeg cilja, jačajući temelj zajedničke kuće”, navodi Gvozdenović.

Danas, kaže Gvozdenović, slavimo i ovaj krš i ovo more, dok su visoko podignute naše zastave. Danas slavimo veliko DA koje smo tada zaokružili.

“Veliko DA iza kojeg i danas stojimo, gordo i ponosito – baš onako kako su nas naučili oni koji su nam ideju i zadatak obnove nezavisnosti ostavili u amanet. Ovo je dan kad našu zemlju osjećamo – ovaj “najljepši susret planine i mora”, kad se podsjećamo naših ljudskih i prirodnih potencijala, kad sabiramo rezultate, zadovoljni onim što smo ostvarili, znajući da ima prostora za bolje i brže, dan kad postajemo svjesni da izvanredan rezultat iziskuje rad i zalaganje svih nas, kako bismo izgradili još bolju budućnost za našu državu i sve nas, njene građane”, poručio je politički direktor DPS-a.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Otvorene liste - svi ih traže, niko ih ne uvodi
    on 18/04/2026 at 06:04

    Predlozi DPS-a i URE o otvorenim izbornim listama dobra su pretpostavka za postizanje konsenzusa o tim pitanjima, ali je za istinske iskorake potrebno još mnogo toga, prije svega u okviru matičnog skupštinskog odbora, smatraju sagovornici Radija Crne Gore. Partije i ovim rješenjima, kako ističu, zadržavaju dobar dio monopola u određivanju poslaničkih i odborničkih mandata.

  • Život u Venecueli se polako normalizuje
    on 18/04/2026 at 05:44

    Od pre nekoliko dana španska avio-kompanija Iberija ponovo sleće u Karakas, a i Amerikan Erlajns vraća se u Venecuelu. Aktivni su i susedi: Paragvaj se zalaže za ukidanje suspenzije Venecuele iz južnoameričkog saveza Merkosur. „To je jedna od inicijativa koje ćemo pokrenuti i u okviru privremenog predsedavanja Paragvaja”, rekao je ministar trgovine Marko Rikelme krajem marta na konferenciji za novinare.

  • Hoće li izbori u Bugarskoj promeniti kurs zemlje?
    on 18/04/2026 at 05:42

    Dok druge partije tradicionalno u svojim materijalima za predizbornu kampanju predstavljaju više političara, poruke Progresivne Bugarske u potpunosti su usmerene na njenog lidera. Bivši vojni pilot, poštovalac odlazećeg mađarskog premijera Viktora Orbana i protivnik uvođenja evra u Bugarskoj, Rumen Radev je dva puta izabran za predsednika, 2016. i 2021. godine.

  • Stopa zaposlenosti u Evropskoj uniji dostigla rekord u 2025. godini
    on 17/04/2026 at 21:33

    Stopa zaposlenosti u Evropskoj uniji dostigla je rekord u 2025. godini – posao ima 76,1 odsto osoba uzrasta od 20 do 64 godine, odnosno gotovo 198 miliona ljudi, pokazuju najnoviji podaci Eurostata.

  • Rejting Putinu opada šestu nedjelju zaredom
    on 17/04/2026 at 21:20

    Rejting ruskog predsjednika Vladimira Putina u padu je već šestu nedjelju zaredom u uslovima blokiranja interneta i povećanja poreza, piše The Moscow Times.

  • Ukrajinska obavještajna služba: Rusi pripremaju novu kopnenu ofanzivu za kontrolu Donbasa
    on 17/04/2026 at 21:11

    Ruske snage intenziviraju svoje balističke raketne napade na ukrajinske gradove u pripremi za novu proljećno-ljetnju ofanzivu, izjavio je zamjenik šefa ukrajinske vojne obavještajne službe Vadim Skibicki za britanski list Fajnenšel tajms.

  • Fico: Slovačka će uložiti žalbu Evropskom sudu pravde oko zabrane uvoza ruskog gasa
    on 17/04/2026 at 20:59

    Slovačka će uložiti žalbu pred Sudom pravde EU zbog zabrane uvoza ruskog gasa, izražavajući zabrinutost zbog načina usvajanja tog propisa, ne jednoglasno već kvalifikovanom većinom, prenio je preko mreže Iks slovački premijer Robert Fico.

  • Osam osoba poginulo u padu helikoptera u Indoneziji
    on 17/04/2026 at 20:45

    U padu helikoptera na ostrvu Borneo poginulo je osam osoba, saopštili su danas indonežanski zvaničnici.

  • Zelenski pozvao na jačanje vojne pomoći i protivvazdušne odbrane
    on 17/04/2026 at 20:45

    Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski pozvao je danas na jačanje protivvazdušne odbrane svoje zemlje, upozoravajući na rizike povezane sa sukobom u koji je uključen Iran, što bi moglo uticati na isporuku oružja Ukrajini.

  • Mađar najavio obnavljanje isporuka preko naftovoda Družba
    on 17/04/2026 at 20:32

    Isporuka ruske nafte Mađarskoj naftovodom Družba mogla bi biti nastavljena sljedeće nedjelje, izjavio je danas pobjednik mađarskih parlamentarnih izbora Peter Mađar.