PORUČILI LOVĆENU

Odluka Rukometnog saveza da Lovćenu za zelenim stolom dodijeli titulu prvaka Crne Gore izazavala je rat sopštenjima između Cetinjana i Partizana. Opet se oglasio Partizan 1949 i obratio se direktno predsjedniku Lovćena Vidu Đakonoviću. Tivćani poručuju da bi trofej dobijen na ovakav način odbili.

Saopštenje prenosimo u cjelosti:

“Poštovani prijatelji sa Cetinja, odnosno poštovani gospodine Vido Đakonoviću, da vam se predstavimo, pošto kažete da se nismo potpisali na saopštenje. A kao što svi vide u Crnoj Gori potpisali smo saopštenje kao UO RK Partizan 1949 iz Tivta, jer djelujemo timski i donosimo zajedničke odluke, pa se i tako potpisujemo. Bilo bi neozbiljno da stavljamo predsjednik, potpredsjednik, blagajnik, sekretar, kafe kuvarica…

Stoga, kako bi za ubuduće znali ko su ljudi koji stoje iza saopštenja, da vam se pojedinačno predstavimo. Dakle – Jovica Čolaković, Zdravko Mitrović, Marijo Matijević, Dejan Stjepčević, Alen Krivokapić, Tripo Sindik, Zdravko Latković, svi nekadašnji manje ili više uspešni rukometaši od kojih su neki ponikli u vašem i našem Lovćenu, neki igrali za naš i vaš Lovćen, a svi sigurno odigrali na desetine utakmica protiv Lovćena i moramo se složiti sa vama većinu izgubili, ali na častan i sportski način na terenu, a nikada za zelenim stolom i na ovakav način.

Na samom startu da razjasnimo. Što se tiče Kupa, mi ga nećemo igrati i pozivamo Rukometni klub Komove da odigramo u septembru prijateljsku utakmicu i kao pravi sportisti pružimo ruku ko bude bolji. Što se nas tiče to će ujedno biti pobjednik Kupa i šampionata. A vi gospodine Vido, odigrajte Kup sa RK Perper, Zabjelom i ŽRK Tivat, jer izgleda da vašem poimanju rukometa to i priliči. Isto tako, smo sigurni da nekadašnji Lovćen nikada ovako nešto sebi ne bi dozvolio.

A sada, što se tiče vašeg objašnjenja i matematike za ligu 2019/2020, evo da probamo još jednom zarad javnosti da objasnimo, pošto mi sa vašom matematikom, inicijativama i potpisivanjima, ne možemo da se složimo. Dakle, ako pravite presjek (ukoliko se to može napraviti sa rukometnom ligom u Crnoj Gori, jer jedino u Rukometnom savezu proljeće dolazi u novembru), vidjećete da je jesenji prvak Partizan iz Tivta.

Ukoliko gledate ono što smo već rekli, trenutno stanje u trenutku prekida – prvi je Lovćen, ali da bi kao najbolje plasirani u Mini ligi koja bi odlučivala prvaka Crne Gore krenuo sa prvog mesta morao bi da dobije i nas i Komove, što je bilo u ovako najneizvjesnijem prvenstvu veliko pitanje, sem ako vi nemate neke dogovore sa Rukometnim savezom, a da mi ostali to ne znamo.

Tako da bi ste poštovani gospodine Vido, startovali sa treće pozicje u Mini ligi, sa vrlo malim šansama da osvojite prvenstvo, vi to dobro znate, nego pokušavate da prezentujete Crnoj Gori jednu matematiku koja ne pije vodu nikome ko iole poznaje trenutne rukometne prilike u Crnoj Gori.

Što se tiče – ko je koga, kada i gdje posljednji put pobijedio – o tome ne bismo polemisali. Jer isti veliki Lovćen , a skorije je to bilo, znate da je izgubio od nas na Cetinju, a da ne pričamo o ovoj sezoni u kojoj je velikan poražen i od Pljevalja i od Andrijevice, a nećemo da pričamo o utakmici sa Rudarom iz Pljevalja na Cetinju. Pominjali ste u vašem saopštenju i Mornar, ali i sami se morate sjetiti da ste protiv istog rivala u dva meča prošli kroz iglene uši.

E sada, pošto vidimo da vas je zaboljelo ovo sa RK Perper i da ste čak vi nama iz Tivta uzeli da objašnjavate ko je ŽRK Tivat i da ih branite od nas, zaista je degutantan i krajnje licemjeran način na koji vi poredite i pričate o RK Partizan 1949 Tivat, a u samom nazivu vidite koliko dugu tradiciju imamo.

Poznavaoci rukometnih prilika odlično znaju da smo dali mnogo rukometu, kako u Tivtu tako i u cijeloj Crnoj Gori. Dali smo reprezentativce i ostavili veliko poštovanje u cijeloj bivšoj Jugoslaviji, pa nema toga poznavaoca rukometa u bivšoj Jugoslaviji da nije čuo za RK Partizan iz Tivta.

Vi gospodine dajete sebi za pravo da na jedan nipodaštavajući način govorite za ponos našeg grada. Mogli ste nas, ove potpisnike sa početka teksta, da blatite, ponižavate i govorite što god hoćete, ali o RK Partizan 1949 iz Tivta, morate gospodine pričati sa poštovanjem. A imate od koga to da naučite i u Lovćenu i u Cetinju.

I na kraju, sa ovim završavamo svaku prepisku sa vama gospodine Vido, uz podsjećanje da je prijateljstvo Tivta i Cetinja, kao i klubova mnogo starija, nego što ste i vi i mi na čelu ovih klubova.

Želimo da vas podsjetimo da su se počeci tih najvećih uspeha Lovćena dogodili upravo u Tivtu, gdje je Lovćen sa našim sadašnjim trenerom Rankom Banom Popovićem počeo da gazi stazama uspjeha, a Tivat i publika iz Tivta, nesebično podržavala Lovćen, doživljavajući ga tih godina kao svoj klub.

Sigurni smo da generacije Lovćena nas pamte kao istinske prijatelje i sigurni smo da vas ni oni sami ne razumiju.

Neka vam je srećna titula, vama i Rukometnom savezu. Mi bismo, budite uvjereni, titulu dobijenu na ovakav način odbili”, navodi se u saopštenju Upravnog odbora RK Partizan 1949.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • 6 u 6: Pucnjava na Brajićima, požar u Domu starih
    on 07/09/2025 at 17:00

    Pogledajte vijesti koje su obilježile dan za nama. U rubrici "6 u 6" plasiramo pregled najvažnijih vijesti iz zemlje i svijeta koje su obilježile 7. septembar.

  • Hiljade zaposlenih u londonskom metrou u štrajku zbog plata i uslova rada
    on 07/09/2025 at 16:35

    Hiljade zaposlenih u londonskom metrou započelo je danas niz štrajkova zbog plata i uslova rada. Sindikat železnice, pomorstva i transporta saopštio je da će članovi, uključujući mašinovođe, signaliste i radnike na održavanju, učestvovati u protestnim šetnjama u različitim terminima do četvrtka.

  • Sjeveroistočni dio Švedske djelimično blokiran zbog jakih kiša
    on 07/09/2025 at 16:27

    Nekoliko puteva je poplavljeno, a vozovi blokirani na sjeveroistoku Švedske zbog veoma jakih kiša, saopštila je danas švedska agencija za transport.

  • Figaro: Skoro polovina Francuza podržava akciju pokreta Blokiraj sve
    on 07/09/2025 at 15:57

    Nešto manje od polovine Francuza, 46 odsto, podržava pokret "Blokiraj sve", osnovan na društvenim mrežama, koji poziva na blokadu zemlje 10. septembra, prenio je danas pariski list Figaro, pozivajući se na anketu Ipsos-a.

  • Tivat bilježi rast turista
    on 07/09/2025 at 15:53

    U Tivtu, prema podacima lokalne Turističke organizacije (TO), boravi 6,72 hiljade turista, što je rast od šest odsto u odnosu na prethodnu godinu, a 29 odsto više nego 2019.

  • Rast proizvodnje šumskih sortimenata
    on 07/09/2025 at 15:35

    Proizvodnja šumskih sortimenata iz državnih šuma u Crnoj Gori u drugom kvartalu ove godine bilježi rast od 105,7 odsto u odnosu na isti prošlogodišnji period, pokazuju podaci Monstata.

  • Kolektor u Bečićima: Udaljen samo 50 metara vazdušne linije od prvog stambenog objekta, nema neprijatnih mirisa
    on 07/09/2025 at 15:22

    Najveći broj građana Crne Gore ne zna da u Bečićima funkcioniše sistem za prečišćivanje otpadnih voda, na tako visokom nivou, kao da se pogon nalazi u sred Japana.

  • Banjević: Uzrok požara konzumiranje cigareta u sobi Doma, svi korisnici su dobro
    on 07/09/2025 at 15:15

    Vršilac dužnosti direktorice Doma starih u Nikšiću Jelena Banjević saopštila je da su nakon požara koji se jutros desio u toj ustanovi svi korisnici dobro, te da ni u jednom trenutku nijesu bili ugroženi. Prema njenim riječima požar je izbio jer je jedan od korisnika protivno pravilima Doma konzumirao duvanske proizvode u sobi.

  • Podgorička URA: Nakon PUP-a, Mujović i puleni devastirali Rikavačko jezero
    on 07/09/2025 at 15:09

    Nakon brojnih kontroverznih odluka, pogrešnih procjena i nezakonitih akata, direktor Agencije za upravljanje zaštićenim područjima Podgorice (AUZP) i kadar gradonačelnika Saše Mujovića, odlučio je da na svoju ruku prokopa kanal do Rikavačkog jezera, koje se nalazi u 2. zoni zaštićenog prirodnog dobra i time devastira prostor oko Rikavačkog jezera i ugrozi samo jezero, saopštili su iz podgoričkog odbora Građanskom pokretu URA.

  • Izborna reforma: Veliki napredak postignut, ali izazovi tek predstoje
    on 07/09/2025 at 14:57

    Iako je veliki posao završen kada je u pitanju izborna reforma, članovi Odbora za sveobuhvatnu izbornu reformu poručuju da izazovi tek slijede. Kao glavni cilj navode stvaranje preduslova za čišćenje biračkog spiska, kako bi bio završen za izbore 2027. godine. Ipak naglašavaju da ih ne bi čudilo da određene partije opstruiraju proces.

  • Rast proizvodnje šumskih sortimenata
    on 07/09/2025 at 15:35

    Proizvodnja šumskih sortimenata iz državnih šuma u Crnoj Gori u drugom kvartalu ove godine bilježi rast od 105,7 odsto u odnosu na isti prošlogodišnji period, pokazuju podaci Monstata.

  • Lakušić: Da nije bilo pobjede nad šljunkarskom mafijom – primorje bi ostalo bez vode
    on 07/09/2025 at 10:44

    Predsjednik Odbora direktora Regionalnog vodovoda Crnogorsko primorje Zoran Lakušić poručio je da nije bilo pobjede nad šljunkarskom mafijom – primorje bi ostalo žedno.

  • Suprotni smjerovi indeksa
    on 06/09/2025 at 20:34

    Suprotni smjerovi indeksa i skroman promet obilježili su na Montenegroberzi sedmicu u kojoj je bonitetna kuća Standard & Poor's (S&P) potvrdila stabilan kreditni rejting Crne Gore.

  • Obveznice bolja alternativa od kredita, ali Vlada mora ponuditi povoljne uslove
    on 06/09/2025 at 18:41

    Nedavna najava Ministrastva finanasija da bi se Crna Gora do kraja godine mogla zadužiti kod građana izdavanjem državnih obveznica povoljnija je opcija od uzimanja kredita ili izlaska na međunarodno tržište, smatraju sagovornici Dnevnika. Ističu da bi nadležni taj proces trebalo dobro da isplaniraju i građanima ponudi povoljnije uslove od komercijalnih banaka kako bi bili motivisani da višak novca ulože u državu.

  • Radulović: Luka Bar prirodna kapija Evrope i ogroman razvojni potencijal
    on 06/09/2025 at 14:39

    Crna Gora je otvorena za investicije i spremna da iskoristi svoj pomorski potencijal na najbolji način, poručio je ministar pomorstva Filip Radulović, nakon sastanka sa ministrom saobraćaja i logističkih usluga Saudijske Arabije, Saleh bin Naser Al-Jaserom.

  • Auto-putem od početka godine prošlo 2,27 miliona vozila
    on 06/09/2025 at 13:35

    Auto-putem Princeza Ksenija od početka ove godine prošlo je 2,27 miliona vozila, pokazuju podaci sa sajta Monteputa.

  • U blokadi preko 21,1 hiljadu kompanija
    on 06/09/2025 at 12:52

    U Crnoj Gori je, prema podacima Centralne banke (CBCG), na kraju avgusta u blokadi bilo 21,1 hiljadu preduzeća i preduzetnika, 0,38 odsto više nego na kraju jula.

  • Ministarstvo finansija: Dostavili smo Eurostatu podatke po standardima EU
    on 06/09/2025 at 12:00

    Ministarstvo finansija saopštilo je da su neistiniti navodi predsjednice Društva statističara i demografa Crne Gore Gordane Radojević kako bi 'Ministarstvo finansija trebalo od 2015. da računa javni dug po ESA'. Istakli su da Ministarstvo u potpunosti sprovodi sve zakonske obaveze i obaveze koje proističu iz pregovaračkog procesa pristupanja EU.

  • U Kotoru 7,09 hiljada gostiju
    on 06/09/2025 at 11:15

    U Kotoru boravi 7,09 hiljada turista, saopšteno je iz Turističke organizacije tog grada.

  • Radojević: Podaci o javnom dugu prema novoj metodologiji zatvoreni za javnost
    on 06/09/2025 at 10:30

    Nekadašnja direktorica Monstata, a danas predsjednica Društva statističara i demografa Crne Gore Gordana Radojević kazala je kako je obračun BDP-a usklađen sa novom metodologijom ESA2010, koja je već duže zaživjela u evropskoj praksi, ali kako obračun javnog duga i dalje nije usklađen.