ČAĐENOVIĆ

U Budvi je početkom juna formirana kriminalna organizacija čiji šef je Dragan Krapović, sa ciljem izvršenja više krivičnih djela, pozivanje na otpor, zloupotreba službenog položaja.

To je saopštio specijalni tužilac Saša Čađenović na zajedničkoj konferenciji za novinare Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) i Uprave policije.

“SDT je prikupilo dokaze da je D.K u cilju realizacije kriminalnog plana, kao organizator, odredio da izdaje naredbe i uputstva članovima kriminalne grupe i da podstrekava službena lica na izvršenje krivičnih djela”, rekao je Čađenović.

Prema njegovim riječima, cilj je bio da se spriječe službena lica Uprava policije i Ministarstva javne uprave u sprovođenju mjera tih državnih organa.

“SDT je donijelo naredbu za sproviđenje istrage protiv šest osoba”, kazao je Čađenović.

On je dodao da je D.K. nakon ulaska Upravne inspekcije u zgradu Opštine Budva podstrekao članove kriminalne organizacije J.D. A.M. D.B. i druge rukovodioce opštinskih službi da dođu u prostorije Demokratske Crne Gore gdje je od njih zatražio da prekorače službena ovlašćenja.

Čađenović je dodao da prikupljeni dokazi, do stepena osnovane sumnje, ukazuju da je osumnjičeni K.D. u prvoj polovini juna pozivao građane, među kojima su i službenice Opštine Budva, na otpor.

D.K. je, kako je rekao Čađenović, pozivao građane na otpor i da dođu u prostorije budvanske opštine i spriječe ulaz upravnih inpektora u prostorije opštine.

„D.K. ih je pozivao da 16. i 17. juna dođu u prostoje Opštine i onemoguće službenike Ministarstva javne uprave u sprovođenju zakonite naredbe i mjera koje su naredbom određene, tako što će spriječiti ulaz upravnih inspektora Ministarstva u prostorije Opštine Budva , što su radnici i službenici učinili”, naveo je Čađenović.

Saradnica u Specijalnom državnom tužilaštvu (SDT) Jovanka Krunić kazala je da je budvanska policija 6. i 11. juna dobila dvije prijave protiv K.R., ali i da su prije nekoliko dana dobili njegovu prijavu protiv ministarke javne uprave S.P.

“Službenici Specijalnog policijskog odjeljenja su po nalogu postupajućeg tužioca prikupili obavještenja u svojstvu građanina od S.P i J.V, koji su dostavljeni Specijalnom državnom tužilaštvu 24. juna”, kazala je Krunić.

Glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić je, na pitanja kada je počela istraga vezano za zloupotrebu službenog polažaja Krapovica, odgovorio da je to urađeno onog trenutka kada su podnesene krivične prijave.

“Nije prošao nijedan dan, nego su odmah preduzete aktivnosti”, istako je Katnić.

Katnić je objasnio da je taj slučaj u nadležnosti SDT-a zbog činjenice da se radi o stvaranju kriminalne organizacije. “Do svega smo došli na osnovu prikupljenih dokaza”, rekao je Katnić.

Katnić je rekao da ne može iznositi sadržinu dokaza prikupljenih u predmetu protiv pomenute grupe.

On je govoreći o eventualnim policijskim prekoračenjima u Budvi, rekao da da to nije u nadležnosti SDT-a, ali da vjeruje da će nadležni organi to istražiti.

Katnić je rekao da vezano za slučaj sa Krapovićem, postoji osnovana sumnja da je počinio krivično djelo koje mu se stavlja na teret.

“Žao mi je što je neko iz partije to uradio. Nadam se da će se izvući pouke. Vodio sam postupke i protiv Marovića, funkcionera DPS-a, funkcionera DF-a. Ja se nijesam bavio politikom”, naveo je Katnić.

Šef Sektora za borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije Zoran Lazović na pitanje da li je tačno da je organizovao praćenje lidera Demokratskog fronta Andrije Mandića, odgovorio da su to spekulacije i neistine.

“Preko međunarodne pomoći tražoćemo ko su ta lica koja su pratila Mandića”, naveo je Lazović.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Aleksić: U Hrvatskoj isplaćeno 300 miliona odštete zbog kredita u švajcarskim francima, očekujem pravi cunami presuda i u Crnoj Gori
    on 13/05/2025 at 12:43

    Predstavnik Udruženja Franak i član Nacionalnog vijeća za zaštitu potrošača Hrvatske Goran Aleksić pozdravio je donošenje prve pravosnažne presude u Crnoj Gori u korist klijenata koji su uzeli kredite u švajcarskim francima. Za Gradsku TV ističe kako se nada da će krenuti i pravi cunami pravosnažnih presuda u njihovu korist.

  • Festival vjetra: U petak konferencija „Boka Kotorska kao održiva nautička destinacija“
    on 13/05/2025 at 12:34

    Jedriličarski klub Delfin u okviru Festivala vjetra 2025, koji objedinjuje sport, kulturu i edukaciju, u saradnji sa Pomorskim fakultetom Kotor Univerziteta Crne Gore, u petak organizuje treće izdanje međunarodne naučno-stručne konferencije pod nazivom „Boka Kotorska kao održiva nautička destinacija“.

  • Kordić: Jačati saradnju sa Češkom posebno u oblasti turizma
    on 13/05/2025 at 12:02

    Crna Gora i Češka imaju dobre odnose, ali neophodno je jačati saradnju posebno u oblasti turizma, poručeno je sa sastanka ministarke turizma Simonide Kordić sa ministrom regionalnog razvoja Češke, Petrom Kulhanekom. Kulhanek je naglasio da Crna Gora ima izuzetne turističke mogućnosti i da, pored atraktivne obale, ima izuzetan potencijal za razvoj planinskog i ruralnog turizma.

  • Nisan: Godišnji neto gubitak 4,1 milijarde eura, planirano ukidanje 20.000 radnih mjesta
    on 13/05/2025 at 11:51

    Japanski proizvođač automobila Nisan (Nissan), koji se bori sa problemima, pretrpio je ogroman godišnji neto gubitak u periodu 2024-2025, opterećen bolnim restrukturiranjem u okviru kojeg će do 2027. godine zatvoriti sedam fabrika i ukinuti 20.000 radnih mjesta, odnosno 15 odsto svoje globalne radne snage.

  • Podrška promociji i plasmanu organskih proizvoda
    on 13/05/2025 at 11:48

    Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, objavilo je prošle sedmice javni poziv za dodjelu podrške promociji i plasmanu organskih proizvoda za ovu godinu.

  • Konstitutivna sjednica nikšićkog parlamenta 27. maja
    on 13/05/2025 at 11:44

    Nosioci izbornih listi sa nedavno održanih izbora u Nikšiću dogovorili su da konstitutivna sjednica lokalnog parlamenta bude održana 27. maja u 10 časova. Na sjednici će biti potvrđeni mandati odbornicima i izabran novi predsjednik Skupštine Opštine Nikšić.

  • Indeksi katapultirani nakon američko-kineskog dogovora
    on 13/05/2025 at 11:32

    Američke dionice su se u ponedjeljak naglo oporavile nakon što su se Sjedinjene Američke Države (SAD) i Kina dogovorili o privremenom smanjenju carina nakon pregovora tokom vikenda u Švajcarskoj, što je podstaklo nadu da trgovinski rat neće gurnuti privredu u recesiju.

  • Mašković: Hitno obustaviti radove u Beogradskoj ulici
    on 13/05/2025 at 11:23

    Predsjednik Kluba odbornika Evropskog saveza u Skupštini Glavnog grada Miloš Mašković, zatražio je da nadležni hitno reaguju i zabrane radove u Beogradskoj ulici, gdje su se, kako je kazao, danas pojavile mašine sa namjerom da nastave pripremu gradilišta iako je investitoru zahtjev za gradnju odbijen.

  • Marković: Jačati vojnu saradnju i obrazovanje sa Velikom Britanijom
    on 13/05/2025 at 11:21

    Jačanje vojne saradnje i obrazovanje visokog oficirskog kadra Vojske Crne Gore na prestižnom Kraljevskom koledžu za odbrambene studije Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske bile su među ključnim temama sastanka državnog sekretara Ministarstva odbrane Marka Markovića sa delegacijom ovog koledža.

  • "Milatović će posthumno odlikovati Slavoljuba Šćekića"
    on 13/05/2025 at 11:13

    Sestra ubijenog policijskog inspektora Slvoljuba Šćekića, Slavica Šćekić, obavijestila je javnost da će predsjednik države Jakov Milatović posthumno odlikovati Šćekića.