Hadzibegic: Protivnici su za postovanje
Error fetching full content with error: 500 ([unable to retrieve full-text content])
Error fetching full content with error: 500 ([unable to retrieve full-text content])
Ukoliko idete na put, važno je da pogledate da li ima gužve i kakvo je stanje na graničnim prelazima, tunelu Sozina i auto-putu Princeza Ksenija. Pripremili smo za vas linkove na kojima možete uživo pratiti video snimke sa svih najprometnijih tačaka u zemlji.
Američki državni sekretar Marko Rubio, koji danas boravi u posjeti Slovačkoj, sastao se sa premijerom te zemlje Robertom Ficom, a teme razgovora su bila pitanja saradnje u oblasti nuklearne energije, nabavke gasa i nafte u Slovačkoj i moguće alternative, kao i rat u Ukrajini i situacija u NATO.
Viteška svečanost Evropskog reda vinskih vitezova – Legatura Crna Gora, održana je u subotu u Kotoru, simbolično na dan Svetog Trifuna, zaštitnika vinara i vinogradara, koji se ujedno obilježava i kao Dan vina u Crnoj Gori.
Iran je otvorio mogućnost postizanja dogovora sa Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) o svom nuklearnom programu, pod uslovom da Vašington ukine sankcije uvedene režimu.
Željeznička infrastruktura Crne Gore (ŽICG) privremeno isključuje putni prelaz Zagorič zbog oštećenja krova u ukrsnici Bioče i pojave vlage u elektro-postrojenju, kako bi se osigurala bezbjednost saobraćaja na prugama Bijelo Polje–Podgorica i Nikšić–Podgorica.
Mobilna aplikacija Domaće.me, koja ima cilj da uveže proizvođače domaćih proizvoda u Crnoj Gori sa potencijalnim kupcima, trebalo bi da pomogne u umrežavanju, jačanju lokalnih zajednica i očuvanju tradicije i ohrabri ljude da se bave poljoprivredom, saopštio je njen kreator Vojin Leković.
Poslanik Socijalističke narodne partije, Bogdan Božović, čestitao je Dan državnosti Srbije – Sretenje, ističući da ovaj datum simbolizuje slobodu i napredak, te naglasio važnost prijateljskih odnosa i saradnje Crne Gore i Srbije za dobrobit oba naroda i stabilnost regiona.
Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović optužio je predsjednika Skupštine Andriju Mandića da čestita praznik druge države, dok Dan nezavisnosti Crne Gore prećutkuje, poručivši da je riječ o odnosu koji, kako tvrdi, pokazuje političko ništavilo i nepoštovanje prema sopstvenoj državi.
Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove, dr Filip Ivanović, učestvuje na okruglom stolu gdje je govorio o budućnosti politike proširenja EU u okviru Minhenske bezbjednosne konferencije, poručivši da je za očuvanje kredibiliteta procesa ključno obezbijediti jasan i meritokratski okvir pristupanja i potvrditi evropsku perspektivu država kandidata, uključujući Crnu Goru.
Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović ističe da je saznanje da je prije samo nekoliko dana za sudijsku funkciju izabrana sutkinja čiji je bračni supružnik pravosnažno osuđivan za najteža krivična djela uključujući pokušaj teškog ubistva i krivična djela nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih materija, te da se, prema medijskim navodima, radi o vođi jedne od kriminalnih grupa, predstavlja alarm za cjelokupan pravosudni sistem i otvara pitanja na koja nadležni moraju dati hitan, jasan i nedvosmislen odgovor.
Aleksandar Topaž: Iz straha ili konformizma, rodbina i prijatelji često prekidaju kontakte s političkim zatvorenicima u Rusiji. Pisma od nepoznatih ljudi postaju njihov jedini alternativni izvor informacija; Aleksej Belenkin: Uhapšen sam i osuđen na 30 dana zatvora zato što sam pružio ruku čovjeku koji je na ulici stajao s listom iz sveske na kojem je hemijskom olovkom bilo napisano: “Ne ratu”
To je njena druga medalja u Milanu i Kortini, poslije srebra u mješovitoj štafeti, a ukupno treća olimpijska medalja u karijeri
Kongrese bi ove godine trebalo da održe i Pokret narodnog povjerenja, Slobodna Crna Gora, FORCA, Demokratska unija Albanaca i Demokratska partija
Kijev prikuplja podršku svojih partnera dok, pod pritiskom Sjedinjenih Američkih Država, pokušava da pregovara o miru sa ruskom stranom
Sud za prekršaje ga kaznio novčano
Condanatto Invano (Uzalud Osuđeni), optužen za sve prošlogodišnje nevolje i probleme kako mještana Tivta i Boke, tako i cijele Crne Gore, jer karnevalovo ime, ali i izgled sa kapuljačom na glavi i „bubicom“ u lijevom uhu, aludira na posljednja profilna bjekstva prvostepeno presuđenih članova organizovanih kriminalnih grupa i državnog establišmenta
Rano prepoznavanje simptoma i znakova omogućava pravovremenu dijagnozu i uključivanje terapije, što će pozitivno uticati na duže preživljavanje i unapređenje kvaliteta života djece i adolescenata
Vaspitno-obrazovni sistem u Hrvatskoj, zajedno sa nastavnim programom, očigledno je podbacio kada su u pitanju teme o zbivanjima u Drugom svjetskom ratu. Ipak, odgovornost za takvo stanje ne snosi isključivo školstvo.
U februaru 2025. godine, na njegovom profilu na društvenim mrežama objavljeno je da se Palmerston vratio iz penzije zbog nove prekomorske diplomatske misije, udaljene hiljadama kilometara, i to kao „savjetnik za odnose sa mačkama novog guvernera Bermuda"
Ministarstvo zdravlja pozvalo institucije, stručnu i akademsku zajednicu, organizacije civilnog društva i građane da zajedničkim djelovanjem doprinesu izgradnji društva koje njeguje empatiju, razumijevanje i jednake mogućnosti za svako dijete
Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović optužio je predsjednika Skupštine Andriju Mandića da čestita praznik druge države, dok Dan nezavisnosti Crne Gore prećutkuje, poručivši da je riječ o odnosu koji, kako tvrdi, pokazuje političko ništavilo i nepoštovanje prema sopstvenoj državi.
Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove, dr Filip Ivanović, učestvuje na okruglom stolu gdje je govorio o budućnosti politike proširenja EU u okviru Minhenske bezbjednosne konferencije, poručivši da je za očuvanje kredibiliteta procesa ključno obezbijediti jasan i meritokratski okvir pristupanja i potvrditi evropsku perspektivu država kandidata, uključujući Crnu Goru.
Promjena Odbora direktora Aerodroma Crne Gore je imala samo jedan cilj, a to je smjena predsjednice Jelene Maraš, ocijenila je poslanica Demokratske narodne partije Jelene Kljajević.
Evropa mora preuzeti veći stepen odgovornosti za sopstvenu bezbjednost, a proširenje Evropske unije (EU) na Zapadni Balkan može se posmatrati kao test kapaciteta politike proširenja, ocijenio je izvršni direktor Balkanske bezbjednosne mreže, Daniel Šunter.
U hotelu Plaza u Ulcinju uz učešće preko 100 delegatkinja zvanično je formiran Forum žena Građanskog pokreta URA Ulcinj, za čiju predsjednicu je izabrana Arijana Kurmemović.
Potpredsjednik Vlade dr Filip Ivanović nastavio je aktivnosti na Minhenskoj bezbjednosnoj konferenciji, ističući da Crna Gora ostaje predvodnica u pregovaračkom procesu sa EU.
Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović ističe da je učešće na Minhenskoj bezbjednosnoj konferenciji pružilo priliku za ključne bilateralne susrete sa evropskim i svjetskim partnerima, potvrđujući da Crna Gora ostaje pouzdan partner u regionu i posvećena svojoj evropskoj i transatlantskoj budućnosti.
Čelnik Pokreta narodnog povjerenja Dragoslav Dado Šćekić sastao se sa predsjednikom Partije penzionera i invalida Momom Joksimovićem i saglasili su se da položaj penzionera trenutno nije na nivou koji su oni svojim radom i doprinosom društvu zaslužili.
Čelnik Građanskog pokreta URA Dritan Abazović upozorava da Vlada Crne Gore pokušava na silu koncesionisati aerodrome, dok istovremeno ignoriše profite i strateški značaj državnih kompanija, ističući potrebu za transparentnom politikom i razvojem infrastrukture kroz program „Crna Gora 365“.
Odbornik Demokratske partije socijalista u podgoričkom parlamentu, Andrija Klikovac, kritikovao je Vladu Crne Gore zbog ponovnog imenovanja Stefana Madžgalja u Odbor direktora Aerodroma, ocjenjujući da ovakvi potezi unižavaju i narušavaju državna preduzeća.
Globalne trgovinske veze su postale glavna bezbjednosna prijetnja, saopštila je predsjednica Evropske centralne banke (ECB), Kristin Lagard.
Službeni list objavio je odluku o ukidanju neradne nedjelje i danas bi prodavnice trebalo da budu otvorene. Ipak, vodeći trgovinski lanci i tržni centri najavili su da danas neće raditi i to i ispoštovali. Danas nije otvoreno ni većina manjih radnji i piljara.
Neznatan rast indeksa i milionski promet zbog prodaje akcija Instituta “Simo Milošević”, obilježili su ovu sedmicu na Montenegroberzi.
Vrijednost realizovanog platnog prometa za 31 radni dan u januaru iznosila je 1,52 milijarde EUR, pokazuju podaci Centralne banke (CBCG).
Mješavina unutrašnjih operativnih pritisaka i spoljnih makroekonomskih faktora, koji su direktno uticali na stabilnost sistema, obilježili su prošlu godinu u energetskom sektoru, ocijenio je predsjednik Odbora Udruženja energetike i rudarstva u Privrednoj komori (PKCG), Darko Krivokapić.
Iako najavljena za kraj prošle godine, odluka Vlade o davanju aerodroma pod koncesiju još nije poznata, niti se zna kada će biti donijeta. U međuvremenu, Vlada je odlučila da dio prihoda od koncesija umjesto opštine Tivat i Zeta ubira država, a zatražena je i nova procjena imovine aerodroma od koje će zavisiti da li će Vlada ili Skupština staviti tačku na ovo pitanje.
Na 113. sjednici Vlade Crne Gore utvrđen je Predlog zakona o radu na stalnim sezonskim poslovima, kojim je uvedena kategorija stalnog sezonskog radnika. Donošenje ovog Zakona je uslovljeno potrebom pravnog regulisanja statusa zaposlenih koji rade na sezonskim poslovima u sektorima kao što su turizam, ugostiteljstvo, trgovina, građevinarstvo i poljoprivreda - saopštila je Vlada.
Komisija za kadrovska pitanja Vlade Crne Gore predložila je novi sastav Odbora direktora Aerodroma Crne Gore. Kako saznaje Portal RTCG, novi Odbor direktora će činiti Stefan Madžgalj, Velizar Kaluđerović, Darko Bulatović, Edina Dacić i Nikola Bajčetić.
U Elektroprivredi Crne Gore (EPCG) saopštili su da je uništena dokumentacija na osnovu koje je ta državna kompanija kupovala akcije u Prvoj banci, jer je riječ o bezvrijednom registraturskom materijalu. Odgovor je dostavljen Akciji za socijalnu pravdu (ASP), koja je tražila kompletnu dokumentaciju o kupovini akcija u Prvoj banci Crne Gore.
Privredna komora Crne Gore organizovala je skup „EmBRACE – EU podrška idejama koje prave razliku“, posvećen promociji uspjeha crnogorskih mikro i malih kompanija koje su realizovale projekte podržane evropskim grantovima u okviru prvog EmBRACE poziva.
0 comments