Izvještaj EK: Crna Gora najviše napredovala na putu ka EU
[#item_full_content]
[#item_full_content]
Kolegijum Javnog tužilaštva za organizovani kriminal (TOK) ocijenio je danas da je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, sinoćnjim „omalovažavanjem i kriminalizovanjem“ tužilaca tog tužilaštva, prekoračio i zloupotrijebio svoja zakonom i Ustavom data ovlašćenja i pokušao da izvrši neprimjeren i nedozvoljen uticaj na to tužilaštvo, komentarišući aktuelne krivične istrage.
U Kotoru je svečano obilježen početak implementacije međunarodnog projekta SATECON – Smart AgriTech Connect, koji se finansira iz programa Interreg VI-A IPA Croatia–Bosnia and Herzegovina–Montenegro 2021–2027.
Crna Gora je od svih država kandidata najspremnija za članstvo u Evropskoj uniji (EU), kazala je potpredsjednica Evropske komisije Kaja Kalas, ističući da je proširenje Unije u narednih nekoliko godina realna opcija.
Usvajanje Predloga konačne liste kapitalnih projekata za 2026. godinu još jednom potvrđuje da Vlada Crne Gore prepoznaje značaj ulaganja u ekologiju i održivi razvoj, saopštio je ministar MERS-a, Damjan Ćulafić.
Vlada Crne Gore je na telefonskoj sjednici donijela odluku o izmjeni kriterijuma za sticanje crnogorskog državljanstva.
Drugog dana međunarodne konferencije ADIPEC 2025 u Abu Dabiju, ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović održao je više bilateralnih sastanaka sa predstavnicima vodećih globalnih energetskih kompanija, prepoznatih po iskustvu i reputaciji u oblasti proizvodnje, distribucije i primjene novih tehnologija u energetici, saopšteno je iz tog resora.
Bivši kapiten engleske reprezentacije Dejvid Bekam dobio je titulu viteza u vindzorskom zamku za zasluge u fudbalu i britanskom društvu.
Delegacija Evropske unije (EU) u Crnoj Gori objašnjava da svake godine Evropska komisija objavljuje set izvještaja poznat kao Paket proširenja, koji detaljno opisuje napredak zemalja kandidata, sprovedene i planirane reforme i izazove na putu ka članstvu u EU.
Iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija saopštili su da su završeni radovi na adaptaciji kotlarnice (zamjena kotla) u objektu JU Dom učenika i studenata Berane.
Povodom netačnih tvrdnji koje su se pojavile u pojedinim medijima o navodnoj nevalidnosti diplome ministra finansija Crne Gore, Novice Vukovića, oglasilo se Ministarstvo finansija koje saopštava da su svi navodi koji dovode u pitanje zakonitost i validnost diplome Vukovića apsolutno netačni, neosnovani i maliciozni.
Komisija za žalbe upozorila je Agenciju da su dužni da prvo izvrše trajni raspored službenika
"To pokazuje da se reforme isplate", kazala je komesarka za proširenje Evropske unije
"Bošnjačka stranka će i dalje biti pouzdan partner u ostvarivanju pune evropske perspektive naše države", kazao je šef poslaničkog kluba te stranke
Učinak naših odbojkašica u inostranstvu
Članica BiAPEG-a i bivša ministarka evropskih poslova je naglasila da je zabrinjavajuće što je Crna Gora usporila tempo reformi nakon dobijanja Izvještaja o ispunjenosti privremenih mjerila za poglavlja vladavine prava (IBAR) prošle godine.
Ustavni sud ukazao na proizvoljno postupanje nižih sudova
Takaši Jamazaki, koji je napisao scenario i režirao “Minus One”, angažovan je i za nastavak, dok će se i studio Shirogumi koji je bio zadužen za specijalne efekte i tako obezbijedio Oskara u toj kategoriji, takođe vratiti u projekat
"Vjerujem da je došlo vrijeme da Evropska unija (EU) našu ambiciju podrži jasnim političkim signalom - započinjanjem izrade Ugovora o pristupanju", kazao je Milatović
“Zabranjeno pušenje” novom pjesmom šalje poruku političkim vođama koji tragedije koriste za sopstvenu promociju
Centar za socijalni rad nije pravovremeno reagovao i pružio podršku porodici maloljetnika koji zlostavljaju učenike, uprkos mjerama i radnjama koje su propisane u Porodičnom zakonu i Zakonu o socijalnoj i dječjoj zaštiti Više roditelja anonimno tražilo pomoć jer dvojica dječaka maltretiraju djecu, uz podršku odraslih iz kriminalnih krugova, dok je škola nemoćna da riješi problem
Crna Gora je od svih država kandidata najspremnija za članstvo u Evropskoj uniji (EU), kazala je potpredsjednica Evropske komisije Kaja Kalas, ističući da je proširenje Unije u narednih nekoliko godina realna opcija.
Vlada Crne Gore je na telefonskoj sjednici donijela odluku o izmjeni kriterijuma za sticanje crnogorskog državljanstva.
Delegacija Evropske unije (EU) u Crnoj Gori objašnjava da svake godine Evropska komisija objavljuje set izvještaja poznat kao Paket proširenja, koji detaljno opisuje napredak zemalja kandidata, sprovedene i planirane reforme i izazove na putu ka članstvu u EU.
Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da današnji izvještaj Evropske komisije potvrđuje da Crna Gora ostaje najnaprednija zemlja kandidatkinja.
Premijer Milojko Spajić kazao je da izvještaj Evropske komisije potvrđuje da Crna Gora radi što Evropa prepoznaje.
Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da je Evropska komisija potvrdila napredak Crne Gore u reformi javne uprave, digitalnoj transformaciji i sajber bezbjednosti.
Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović sastao se u Podgorici sa predsjednikom ENKA Holdinga Mehmetom Tarom, s kojim je razgovarao o mogućnostima novih turskih ulaganja u Crnu Goru. Sagovornici su poručili da postoji značajan prostor za zajedničke projekte u turizmu, energetici i infrastrukturi, koji bi dodatno osnažili ekonomske veze između dvije države.
Predsjednik Vlade Crne Gore Milojko Spajić zakazao je za večeras za 20.30 sati sjednicu Vijeća za nacionalnu bezbjednost.
Poslanik Demokratske Crne Gore Momčilo Leković kazao je da se iza napada na Upravu policije krije ekipa okupljena oko biznismena Aca Mijajlovića, u kojoj se prepoznaju pojedini biznismeni, novinari ali i poslanici opozicije.
Crna Gora zadržala je fokus na agendi integracija u EU, iako je proces usklađivanja zakonodavstva sa EU za određena pregovaračka poglavlja usporen početkom 2025. godine zbog domaćih političkih izazova, navodi se u nacrtu godišnjeg izvještaja Evropske komisije o napretku Crne Gore.
Državni budžet Crne Gore pretrpio je finansijski gubitak od čak 442 miliona eura zbog šverca cigareta, navodi se u najnovijem Izvještaju Evropske komisije o napretku zemlje.
U Crnoj Gori danas posluje više od 12,5 hiljada turskih kompanija, što jasno pokazuje povjerenje turskog biznisa u crnogorsku ekonomiju, saopštio je predsjednik Turske privredne komore u Crnoj Gori (TurkCham Montenegro), Burhan Genc.
Ministarstvo energetike i rudarstva saopštilo je da su od danas skuplje sve vrste goriva u Crnoj Gori.
Ministarka javnih radova Majda Adžović kazala je danas da Opština Bijelo Polje nije dostavila jedan jedini projekat za Kapitalni budžet.
Vlada je za samo dvije godine mandata opredijelila značajan iznos sredstava za namirenje potraživanja bivših radnika, saopštila je ministarka rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga Naida Nišić i dodala da taj resor sistematično pristupa rješavanju te problematike.
Centralna banka (CBCG) objavila je novi spisak preduzeća sa blokiranim računima, na kojem se nalaze 24 blokirana preduzeća više nego na prethodnom.
Potpredsjednik Vlade za infrastrukturu i regionalni razvoj Milun Zogović poručio je da rekonstrukcija "Kraljevskog puta" potvrđuje novu razvojnu politiku Vlade i omogućava bolju turističku valorizaciju podkomovskog područja.
Ministarstvo javnih radova raspisalo je javnu nabavku za izradu Idejnog rješenja i Glavnog projekta rekonstrukcije puta od Jasikovca do naselja Cmiljača, sa izvođenjem radova u Bijelom Polju, po sistemu "projektuj i izgradi", saopšteno je iz tog resora.
Predstavnici Opštine Berane zvanično će danas predati na upotrebu zemljište njemačkoj kompaniji "Lidl“. To je za Radio Crne Gore saopštila šefica Kabineta predsjednika Opštine, Maja Đurišić. Nakon brojnih odlaganja rokova i protesta preduzetnika, svi privremeni poslovni prostori su porušeni, čime su se stekli uslovi za predaju parcele investitoru koji će na toj lokaciji graditi market „Lidl“. Kada će početi gradnja, u lokalnoj samoupravi još ne znaju.
Rok za završetak izgradnje bulevara Budva-Tivat je januar 2026. ali je izvjesno da će biti određenog kašnjenja. Kineski izvođač traži i produženje roka ali i dodatna sredstva da bi se radovi priveli kraju. Nadležni kažu da će razmotriti razloge kineskog preduzeća, ali ne pristaju da se sa radovima uđe u narednu turističku sezonu.