U CNP AKCIJA “DVOJE KAO JEDNO”

Sedmu godinu za redom, februar će u Crnogorskom narodnom pozorištu biti u znaku akcije “Dvoje kao jedno – zaljubite se u pozorište”, koja podrazumijeva popust od 50 odsto na ulaznice za sve programe u produkciji CNP-a.

Februarski repertoar CNP-a čine predstave “Čekajući Godoa” Samujela Beketa u režiji Diega de Bree, “Šćeri moja” Maje Todorović u režiji i adaptaciji Ane Vukotić, “Otvoren kraj” Jovane Bojović u režiji Petra Pejakovića, “Ekvinocijo” Iva Vojinovića u režiji Ivice Kunčevića, “The Beauty Queen” Martina Makdone u režiji Ane Vukotić, “Smrt i djevojka” Arijela Dorfmana u režiji Gorana Bulajića, “Očevi su grad(ili)” Borisa Lješevića, “Samoubica” Nikolaja Erdmana u režiji Veljka Mićunovića, “Bure baruta” Dejana Dukovskog u režiji Dejana Projkovskog, “Urbesna tragedija” Dušana Kovačevića u režiji Veljka Mićunovića, i “Hamlet” Vilijama Šekspira u režiji i adaptaciji Ane Vukotić.

Kraljevsko pozorište Zetski dom gostovaće u CNP-u 1. februara sa predstavom “Tri sestre” A. P. Čehova u režiji Branislava Mićunovića. U predstavi igraju Pavle Prelević, Nada Vukčević, Julija Milačić Petrović Njegoš, Ana Vučković, Jelena Laban, Aleksandar Radulović, Srđan Grahovac, Omar Bajramspahić, Vule Marković, Dejan Ivanić i Stevan Vuković.

U okviru programskog segmenta Cinema Studio biće prikazana dva filma: “Zviždači” i “To mora biti raj”.

Film “Zviždači” režisera Corneliu Porumboiu je kriminalna komedija koja govori o Kristi, policijskom inspektoru iz Bukurešta kog lijepa Gilda uvlači u rizičnu pljačku, a da bi preživjeli moraju da nauče tajni jezik zviždača na španskom ostrvu Gomera.

“To mora biti raj” je komedija koju je režirao Elia Suleiman, inspirisan svojom domovinom – Palestinom. Ujedno i glavni glumac, Elia Suleiman odlučuje da započne novi život, ali otkriva da ga Palestina prati kud god da krene. Njegov novi život pretvara se u komični niz grešaka.

U saradnji sa Muzičkim centrom Crne Gore, Crnogorski simfonijski orkestar će održati dva koncerta – 15. i 24. februara. U subotu 15. februara pod vođstvom dirigenta Fransoa Lopez- Ferera Crnogorski simfoničari izvodiće djela J. Bramsa i R.Šumana, a 24. februara će, deseti put za redom biti održan koncert “Pozdrav iz Austrije X” u saradnji sa ambasadom Austrije.

Pod dirigentskim vođstvom Uvea Tajmera uz crnogorske simfoničare nastupiće Brigita Šimon, sopran. Na programu će biti valceri, polke i marševi.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Ibrahimović: Reforme će ojačati našu ekonomiju i otvoriti vrata za investitore iz Turske
    on 11/09/2025 at 11:18

    Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović poručio je da je Vlada Crne Gore usmjerena na unaprjeđenje kvaliteta života, otvaranje novih ekonomskih mogućnosti i jačanje vladavine prava, dodajući da će reforme otvoriti i nova vrata za investitore iz Turske i šire.

  • Novaković Đurović: Izborna reforma nije završena, otvorene liste ključni cilj
    on 11/09/2025 at 09:39

    Reforma izbornog zakonodavstva usvojena u julu, kojom je utvrđen datum lokalnih izbora u jednom danu, profesionalizacija DIK-a i kvota od 40% za manje zastupljeni pol, za Građanski pokret URA je samo dio kompletne izborne reforme, saopštila je potpredsjednica URE Ana Novaković Đurović.

  • Od Marovića do Medenice, crna lista SAD-a sve duža
    on 11/09/2025 at 05:38

    Bivša predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore Vesna Medenica i nekadašnji poslanik i čelnik Opštine Budva Milo Božović stavljeni su pod američke sankcije, zbog značajne korupcije koja je omogućila krijumčarenje narkotika, saopšteno je iz američkog Stejt departmenta. Sankcije podrazumijevaju zabranu ulaska u Sjedinjene Američke Države (SAD).

  • Janović: Osuđujem govor mržnje bez izuzetka, huligane oštro kazniti
    on 10/09/2025 at 20:28

    Nakon pisanja medija da je sa bratom, šefom ANB-a Ivicom Janovićem prisustvovao utakmici na Maksimiru u Zagrebu gdje su navijači uzvikivali "Ubij Srbina", poslanik Pokreta Evropa sad Tonći Janović kazao je da govor mržnje osuđuje i da će se uvijek među 20.000 ljudi naći huligani koje treba oštro kazniti.

  • Pižurica: Janovići nijesu nacionalisti, skandiranje u Zagrebu sramotno, a ćuti se o Beogradu
    on 10/09/2025 at 20:19

    Poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Miloš Pižurica saopštio je da šef Agencije za nacionalnu bezbjednost Crne Gore Ivica Janović, kao i poslanik PES-a Tonći Janović nijesu nacionalisti, te da je skandiranje u Zagrebu za osudu, ali nije pošteno da se ćuti o napadima u Beogradu na Srbe koji misle drugačije.

  • Leković: Odluka SAD je presuda trulom savezu politike, pravosuđa i kriminala koji je nekada vladao u Crnoj Gori
    on 10/09/2025 at 18:59

    Momčilo Leković, poslanik Demokrata u Skupštini Crne Gore pozdravio je odluku Sjedinjenih Američkih Država (SAD) da Vesni Medenici i Milu Božoviću zabrane ulazak u njihovu zemlju. Ovo je za našu zemlju više od mjere, ovo je novi javni šamar svim političkim i kriminalnim strukturama koje su Crnu Goru decenijama držale zarobljenu, držeći je na koljenima pred korupcijom i organizovanim kriminalom, poručio je Leković.

  • Martin Ivanoviću: Irska podržava politiku proširenja i evropski put CG
    on 10/09/2025 at 18:09

    Proces proširenja biti među važnim prioritetima tokom irskog predsjedavanja Savjetu Evropske unije u drugoj polovini 2026, kazao je premijer te zemlje Mihal Martin tokom sastanka sa potpredsjednikom Vlade za vanjske i evropske poslove Filipom Ivanovićem u Dablinu. Dodao je da Irska snažno podržava politiku proširenja i evropski put Crne Gore, te da je spremna da pruži svu potrebnu pomoć.

  • Adžović: Crna Gora ostaje posvećena jačanju saradnje sa UAE
    on 10/09/2025 at 17:21

    Saradnja između Crne Gore i Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE) predstavlja primjer snažnog partnerstva koje se intezivno razvija u više oblasti od zajedničkog interesa, poručila je ministarka javnih radova Maida Adžović na sa sastanku sa otpravnikom poslova a.i. ambasade Ujedinjenih Arapskih Emirata u Crnoj Gori, Jusufom Almazroueijem.

  • Može li veting u pravosuđu bez ustavnih promjena?
    on 10/09/2025 at 05:54

    Sprovođenje vetinga u pravosuđu bez izmjena ustava donošenjem zakona nije izvodljivo jer je prema najvišem pravnom aktu sudijska funkcija stalna i može se prekinuti samo u posebnim slučajevima, kazao je Radiju Crne Gore profesor Blagota Mitrić. Pojašnjava da je i do sada bilo mogućnosti da se nadgleda rad nosilaca sudsko-tužilačke vlasti. Ines Mrdović iz Akcije za socijalnu pravdu smatra da je veting neophodan, ali da se sa njime kasni jer je stanje u pravosuđu, kako ocijenjuje, zabrinjavajuće.

  • Odžić: Knežević “ne izađe s utakmice” nikad kad su napadani drugi.
    on 09/09/2025 at 19:13

    Zamjenik predsjednika SDP-a i predstavnik evropskog saveza Petar Odžić kazao je da predsjednik DNP-a Milan Knežević nikad nije izašao sa utakmice kada su napadani drugi. Poručio je vlasti da neće uspjeti da nametnu nacionalističke teme, da bi sakrili krah rezultata ove vlade.