U stampedu u Tanzaniji 20 poginulih
TOKOM MISE
Najmanje 20 osoba poginulo je u Tanzaniji u stampedu tokom mise na otvorenom, saopštila je tamošnja Vlada.
Najmanje 16 osoba je povrijeđeno, a vlasti strahuju da broj poginulih nije konačan.
Stampedo se dogodio u sjevernom gradu Mošiju, kada su vjernici nasrnuli da se pomažu “svetim uljem”, navodi se u saopštenju.
Stotine vjernika prisustvovalo je misi na stadionu koju je održao Boniface Mvamposa, koji se proglasio apostolom, a na svojim skupovima obećava prosperitet te da će izliječiti vjernike koji se pomažu “svetim uljem”.
0 comments