U EU registrovano 1,5 miliona novih električnih automobila
[#item_full_content]
[#item_full_content]
Turski predsjednik Redžep Tajip Erdogan izrazio je danas nadu da će sporazum postignut između Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i Irana "u potpunosti otvoriti put za uspostavljanje trajnog mira i stabilnosti u našem regionu".
Povodom nastupanja 1448. hidžretske godine, reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat ef. Fejzić uputio je čestitku pripadnicima islama u Crnoj Gori i dijaspori, uz poruku da nova godina donese mir, zdravlje, porodični rahatluk i svako dobro.
Mirovni sporazum između Sjedinjenih Američkih Država i Irana mogao bi da stabilizuje globalnu ekonomiju, izjavio je danas njemački kancelar Fridrih Merc, istakavši da pitanje Libana mora biti uključeno u sporazum.
Ormuski moreuz biće u potpunosti otvoren do petka, kada će memorandum o razumevanju između Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i Irana biti formalno potpisan u Ženevi, saopštio je američki predsednik Donald Tramp.
Evropska unija (EU) i Ukrajina danas su na međuvladinoj konferenciji u Luksemburgu otvorile pristupne pregovore i prvi pregovarački klaster 1 - Osnove, saopštila je večeras EU.
Predsednici Francuske i SAD, Emanuel Makron (Emmanuel Macron) i Donald Tramp (Trump) prisutni na samitu G7 u Evijanu Le Benu izjavili su danas posle podne novinarima da su imali bilateralni razgovar o situaciji na Bliskom istoku.
Članovi Upravnog odbora Zajednice opština Crne Gore jednoglasno su utvrdili tekst amandmana na Predlog Zakona o lokalnoj samoupravi.
Vlada Crne Gore utvrdila je predlog odluke o raspodjeli dobiti Monteputa, koji je u 2025. godini bio preko šest miliona.
Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kazao je da ta partija neće glasati za smjenu Saše Mujovića sa Demokratskom partijom socijalista (DPS).
Od sjutra na snazi su nove cijene naftnih derivata u Crnoj Gori, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.
Remi u derbiju grupe G
Tajna operacija, kojom je upravljao kineski državljanin iz Prata, prebacivala je između 80 i 100 miliona eura godišnje preko mreže posrednika
Otvoren i prvi klaster 1 - Osnove
Iranci protiv Novog Zelanda u tri sata poslije ponoći
To je njegovo prvo obraćanje u javnosti od kada je američki predsjednik Donald Tramp (Trump) kasno sinoć saopštio da je postignut dogovor sa Iranom o okončanju sukoba na Bliskom istoku
Gapla je, poslije Liberlanda, druga samoproglašena država na Dunavu između Srbije i Hrvatske, piše Zidojče cajtung. Iako je niko ne priznaje, takve mikrodržave kroz istoriju imaju svoju ulogu.
Nalogodavac EL, koji je usmjeravao Lavrinoviča, nudio je rusko državljanstvo u zamjenu za druge napade i veličao predsjednika Vladimira Putina, pokazuju poruke do kojih je došao BBC
Raspored, rezultati i tabele grupne faze Svjetskog prvenstva
Saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva
Pala je sa visine od 40 metara, a hitne službe su na licu mjesta konstatovale smrt
Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kazao je da ta partija neće glasati za smjenu Saše Mujovića sa Demokratskom partijom socijalista (DPS).
Klub poslanika Demokratske partije socijalista neće ove godine predlagati kandidate za članove Žirija za dodjelu Trinaestojulske nagrade. To je na press konferenciji u Skupštini saopštila poslanica te stranke Zoja Bojanić Lalović.
Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević kazala je za TVCG da se uzda u dobar dijalog parlamentarne većine i opozicije za preostale obaveze na integracionom putu.
Crna Gora je na Međuvladinoj konferenciji u Luksemburgu zatvorila Pregovaračko poglavlje 28 – Zaštita potrošača i zdravlja, čime je napravljen novi korak u procesu evropskih integracija. Kako je saopštio Nik Đeljošaj, riječ je o šestom zatvorenom poglavlju pod rukovođenjem Ministarstva ekonomskog razvoja, uz ocjenu da su u potpunosti ispunjene i obaveze iz poglavlja koje se odnose na slobodu kretanja robe i politiku konkurencije. Iz tog resora poručeno je da evropski put Crne Gore više nije pitanje planova i obećanja, već konkretnih i mjerljivih rezultata.
Na Međuvladinoj konferenciji u Luksemburgu zvanično je zatvoreno pregovaračko poglavlje 2 - „Sloboda kretanja radnika“ između Crne Gore i Evropske unije. Iz Ministarstva rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga saopšteno je da je to potvrda ispunjenih obaveza i napretka u usklađivanju sa evropskim standardima, čime se otvaraju nove mogućnosti za građane u oblasti rada i socijalne sigurnosti.
Crna Gora je na Međuvladinoj konferenciji privremeno zatvorila poglavlja 2 – Sloboda kretanja radnika i 28 – Zaštita potrošača i zdravlja, koja pripadaju klasteru 2.
U Bijelom Polju osnovan je Opštinski odbor Foruma žena Demokrata, koji broji više od 50 članica, čime je, kako je saopšteno, dodatno osnažena organizaciona struktura i političko djelovanje žena u tom gradu. Za predsjednicu odbora izabrana je Milanka Cmiljanić, dok su Milena Rakonjac i Dana Obradović izabrane za potpredsjednicu i sekretarku. Predsjednica Foruma žena Demokrata Valentina Minić poručila je da je neophodno hitno usvojiti izmjene zakona i uvesti femicid kao posebno krivično djelo sa najstrožijom kaznom.
Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore saopštilo je da se razgovori sa hrvatskom vode uz striktno poštovanje nacionalnih interesa, državnog dostojanstva i međunarodnog ugleda Crne Gore. Tamo gdje eventualni dogovor u bilateralnom okviru ne bude moguć, kako su naveli, ostaje mogućnost zajedničkog obraćanja odgovarajućim međunarodnim mehanizmima i forumima, u skladu sa međunarodnim pravom i dobrom međunarodnom praksom.
Predsjednik Vlade Crne Gore Milojko Spajić predvodi delegaciju Crne Gore na 27. međuvladinoj konferenciji između Evropske unije i Crne Gore, koja se održava danas u Luksemburgu. U saopštenju Vlade istaknuto je da održavanje međuvladine konferencije, predstavlja potvrdu povjerenja koje Evropska unija ukazuje rezultatima koje je Crna Gora ostvarila u procesu pristupanja. Specijalnu emisiju tim povodom pratite od 16 sati 20 minuta na Prvom programu TVCG. Prenosićemo i press konferenciju nakon sjednice od 17 sati i 05 minuta.
Predsjednik Jakov Milatović obratiće se sjutra poslanicima Evropskog parlamenta u Strazburu, na poziv predsjednice Roberte Metsole, što predstavlja važan diplomatski korak na evropskom putu države i potvrdu njenog statusa najnaprednijeg kandidata za članstvo u Evropskoj uniji (EU).
Vlada Crne Gore utvrdila je predlog odluke o raspodjeli dobiti Monteputa, koji je u 2025. godini bio preko šest miliona.
Od sjutra na snazi su nove cijene naftnih derivata u Crnoj Gori, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.
Crnogorske kompanije evropske fondove prepoznaju ne samo kao izvor finansijske podrške, već i kao priliku za modernizaciju poslovanja, jačanje konkurentnosti, digitalnu i zelenu transformaciju, internacionalizaciju i održivi razvoj, ocijenjeno je u Privrednoj komori (PKCG).
Pitanje sigurnog i stabilnog napajanja Rožaja električnom energijom više ne može čekati, poručeno je sa sastanka koji je na inicijativu ministra energetike i rudarstva Admira Šahmanovića održan u Podgorici.
Bulevar Tivat-Jaz, sa trenutnim stepenom izvedenih radova, predstavija funkcionalnu i bezbjednu saobraćajnicu, saopštio je ministar pomorstva i koordinator Ministarstvo saobraćaja, Filip Radulović, i dodao da će se ovog Ijeta saobraćaj odvijati značajno bolje nego prethodnog.
Iračka vlada otkazala je projekat razvoja Međunarodnog aerodroma u Bagdadu vrijedan 764 miliona dolara, u kojem je jedan od glavnih partnera bila luksemburška kompanija "Corporacion America Airports" (CAAP), nakon što su se pojavile sumnje u korupciju i nepravilnosti tokom postupka dodjele ugovora.
Premijer Milojko Spajić komentarisao je situaciju u vezi sa nacionalnim avio-prevoznikom - Air Montenegro-m, kazavši da velike odluke ne treba ocjenjivati po naslovima i reakcijama prvog dana, već po rezultatima koje donesu nakon nekoliko godina.
Predsjednik Odbora direktora Air Montenegra Tihomir Dragaš saopštio je da je nacionalni avio-prevoznik postao vlasnik vazduhoplova registarskih oznaka 4O-AOE, nakon što je sa dosadašnjim vlasnikom potpisan ugovor o kupovini aviona vrijedan 11 miliona američkih dolara.
Izmjene zakona o PDV-u koje se odnose na izdavanje smještaja preko platformi Booking i Airbnb neće donijeti značajnije promjene za one koji uredno prijavljuju prihode i izmiruju obaveze. Međutim, novi propisi mogli bi uticati na izdavaoce smještaja koji su poslovali u sivoj zoni.
Ako se pitate gdje duvaju dobri vjetrovi u Crnoj Gori, Gvozd kod Nikšića je provjereno jedna od lokacija.