AVGANISTAN

SAD i talibanski pokret potpisali su sporazum kojim su utvrđeni uslovi za povlačenje američkih i NATO trupa iz Avganistana, prenosi RT.

Ovaj akt označiće i početak povlačenja hiljada američkih vojnika čime će biti okončano njihovo 18 godina dugo učešće u ratu u Avganistanu, prenio je AP.

Potpisivanje sporazuma će uslijediti nakon nedjelje u kojoj su se i američke snage i talibani obavezali na smanjenje nasilja.

Prema planu koji će biti potpisan, SAD treba da smanje broj vojnika u Avganistanu sa oko 13.000 na 8.600.

U roku od deset do 15 dana nakon potpisivanja sporazuma, talibani i predstavnici svih djelova avganistanskog društva, uključujući vladu, sješće za sto i pokušati da dogovore uređenje poslijeratnog Avganistana, uključujući i pitanje trajnog primirja i prava žena i manjina, navodi AP.

0 comments

You must be logged in to post a comment.