JANOVIĆ

Ministar sporta i mladih Nikola Janović otvorio je danas Sajam sporta u Tivtu koji je organizovan povodom promocije Dana reprezentacije.

“Drago mi je što danas imam priliku da se družim sa našim sportistima i sportskim radnicima iz primorskih gradova kao i Prijestonice. Posebno mi je drago što su tu danas i sportski klubovi iz mog rodnog Kotora. Kada smo osmišljali kako Sajam sporta treba da izgleda, odnosno šta je to što želimo da dobijemo od ovakve manifestacije, odgovor kao da se postavio sam, a to je da probudimo sportiste, reprezentativce u našoj djeci. Probuditi ljubav u djetetu prema nečem zdravom kao što je sport je plemenit čin, a ako uz to još dodamo da razvijamo ljubav kroz reprezentaciju i prema sopstvenoj državi, e onda je to pravi pogodak”, ističe Janović.

Janović dodaje da je posebno ponosan na činjenicu da se i na ovom, kao i na prethodna dva Sajma održana u Bijelom Polju i Nikšiću mogao vidjeti veliki broj djece i roditelja, te da je to upravo razlog zbog kojeg vjeruje da je sport uvijek bio nešto što ujedinjuje ljude.

Pod okriljem slogana “Reprezentacija u srcu” sa nivoa sportskih klubova šalje se snažna poruka o uticaju sporta i pripadnosti crnogorskoj reprezentaciji.

Navedenom sajmu prisustvovalo je, pored Janovića, predsjednika opština Tivat Siniše Kusovca, Budva Marka Carevića, Cetinje Aleksandra Kašćelana, predstavnika opština Kotor i Herceg Novi, i preko 1500 drugih učesnika.

“Od značaja je naglasiti i da je svoj rad predstavilo preko 50 sportskih klubova. Posebno raduje činjenica da je Sajmu priusustvovao i veliki broj djece koja će, nadamo se, u budućnosti biti reprezentativci koji će na prestižnim takmičenjima braniti boje Crne Gore”, zaključili su u saopštenju.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Izabran novi predsjednik parlamenta Iraka
    on 11/04/2026 at 21:00

    Irački parlament je danas izabrao Nizara Amidija, zvaničnika jedne od dvije glavne kurdske stranke u zemlji, za svog novog predsjednika, pet mjeseci nakon parlamentarnih izbora na kojima nije formiran blok sa ubjedljivom većinom.

  • Velika Britanija obustavlja plan o predaji ostrva Čagos zbog protivljenja SAD
    on 11/04/2026 at 20:49

    Vlada Velike Britanije obustavila je plan o ustupanju suvereniteta nad ostrvima Čagos, nakon protivljenja Sjedinjenih Američkih Država.

  • Čestitke povodom Vaskrsa
    on 11/04/2026 at 20:46

    Povodom pravoslavnog Vaskrsa, čestitke su uputili državni zvaničnici, lideri partija i predsjednici opština.

  • Spašen njemački državljanin izgubljen na Valdanosu
    on 11/04/2026 at 20:41

    Večeras oko 21 sat, pripadnici Službe zaštite i spašavanja Ulcinj uspješno su locirali, a potom i evakuisali njemačkog državljanina koji se izgubio u gustoj šumi na lokalitetu Valdanos u Ulcinju.

  • Premijer S. Makedonije najavio pojeftinjenje benzina i dizel goriva u utorak
    on 11/04/2026 at 20:30

    Premijer Sjeverne Makedonije Hristijan Mickoski izjavio je danas da očekuje da od utorka dizel pojeftini za 2,5 denara , a benzini za 1,5 denara po litru.

  • Šta ostaje posle obletanja Mjeseca u aprilu 2026?
    on 11/04/2026 at 20:02

    Jedna astronautkinja i trojica astronauta bezbedno su se vratili sa svog obilaska oko Meseca. Ovoga puta nisu doneli uzorke mesečevog kamenja, ali jesu zadivljujuće fotografije Meseca i mnogo ličnih iskustava.

  • Bar domaćin Međunarodnog dječjeg mitinga “Mali šampioni”
    on 11/04/2026 at 19:59

    Međunarodni dječiji miting “Mali šampioni” biće održan u ponedjeljak, 13. aprila, u 12 sati u organizaciji Atletskog kluba “Mornar” Bar, a pod pokroviteljstvom Opštine Bar.

  • Sjutra pretežno sunčano i toplije
    on 11/04/2026 at 19:49

    Sjutra pretežno sunčano i toplije. U sjevernim predjelima peretežno ili djelimično sunčano i osjetno toplije. Vjetar slab do umjeren, promjenljivog smjera. Najviša dnevna temperatura vazduha od 15 do 21 stepen. U južnim i centralnim predjelima pretežno sunčano. Vjetar slab do umjeren, promjenljivog smjera. Najviša dnevna temperatura vazduha od 21 do 24 stepena.

  • Poglavlje 27 u završnoj fazi, ali stručnjaci upozoravaju na nedostatak kadra i komunikacije
    on 11/04/2026 at 18:50

    Ono što nije upitno, jeste da Crna Gora do juna planira da zaokruži normativni okvir za Poglavlje 27, koje se tiče životne sredine i koje je jedno od najzahtjevnijih u pregovorima sa Evropskom unijom. Međutim, stručnjaci upozoravaju - bez dovoljno kadra i bolje komunikacije sa građanima, zelena agenda teško može biti sprovedena.

  • NP Skadarsko jezero u problemu s licencama, samo jedna osoba ovlašćena za upravljanje plovilom
    on 11/04/2026 at 18:34

    Nacionalni park Skadarsko jezero ponovo u centru pažnje. Nakon što je nedavno uništena termalna kamera, saznajemo da se pojavio novi problem - nedostatak neophodnih licenci. Navodno, samo jedna osoba ima ovlašćenje za mornara – motoristu. Dok lovočuvari poručuju da se nadležni nijesu potrudili da riješe to pitanje, direktorica parka odgovara da su pokušali da organizuju obuku, ali da su na martovski ispit zakasnili zbog neslaganja unutar Službe fizičke zaštite.