URUČENA I DONACIJA

Crnogorski elektrodistributivni sistem (CEDIS) uručio je Rukometnom savezu Crne Gore (RSCG) donaciju vrijednu 25 hiljada eura, saopšteno je iz te asocijacije.

Navodi se da je time dogovoren nastavak saradnje, koja bi trebalo da doprinese daljim uspješnim nastupima prvenstveno reprezentativnih selekcija na međunarodnoj sceni i razvoju rukometa u svim centrima Crne Gore.

CEDIS je prva kompanija sa kojom je RSCG zaključio sponzorski ugovor u mandatu novog rukovodstva crnogorske kuće rukometa.

Predsjednik RSCG Petar Kapisoda kazao je da vjeruje da će i ova godina biti uspješna za crnogorski rukomet.

“Nastavak saradnje je logičan sljed događaja nakon brojnih uspjeha koje smo zajednički ostvarili prošle godine. Okrenuti smo novim izazovima – uveliko smo u olimpijskoj godini, koja je veliki izazov za sve nacionalne saveze i sportiste, a naročito za naš koji u svojoj trofejnoj riznici ima jedinu olimpijsku medalju koju su crnogorski sportisti osvojili nakon obnove nezavisnosti”, kazao je Kapisoda.

On vjeruje da će rukometašice krajem marta proslaviti olimpijsku vizu i da će rukometaši u junu izboriti prolaz na Svjetsko prvenstvo, kao i da će ljeto biti uspješno i za naše mlađe reprezentativne selekcije.

“Ako bude tako, a siguran sam da će naši momci i djevojke dati sve od sebe da opravdaju očekivanja, ulaganja društveno odgovornih kompanija kao što je CEDIS dobiće puni smisao. Još jednom izražavam zadvoljstvo što je kompanija CEDIS prepoznala Rukometni savez Crne Gore kao partnera sa kojim može da ispuni svoje poslovne ciljeve i vjerujem da će saradnja biti na duže staze i na zadovoljstvo obje ugovorne strane”, kazao je Kapisoda.

Izvršni direktor CEDIS-a Zoran Đukanović naglasio je da sport, pored takmičarskog, ima važan vaspitni, zdravstveni, kulturni, socijalni i drugi značaj.

Prema njegovim riječima, u CEDIS-u razvoj sporta posmatraju kao dio ukupnog razvoja države i društva.

“CEDIS kao društveno odgovorna kompanija sa posebnom pažnjom bira partnere kojima će pružiti finasijsku podršku. Da je naša prošlogodišnja odluka o partnerstvu sa RSCG bila ispravna pokazali su rezultati koje su timovi naših selekcija postigli na međunarodnim takmičenjima”, kazao je Đukanović.

On je naglasio da ono što svi mogu učiti od rukometnih selekcija, bez obzira da li se bave sportom, rade u korporaciji, organizaciji ili instituciji, su zajedništvo i timski duh koji su neophodni za postizanje uspjeha.

“Po tome su naše Lavice i Lavovi prepoznatljivi. Zato vjerujem da ćete nas na predstojećim takmičenjima, a ima ih dosta ove godine, ponovo učiniti ponosnim i da ćemo zajedno slaviti vaše uspjehe. Imate našu podršku, CEDIS je uvijek uz najbolje”, zaključio je Đukanović.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Šala sa toaletom papirom završena tragično - poginuo nastavnik
    on 10/03/2026 at 07:15

    Porodica nesrećno nastradalog nastavnika srednje škole u američkoj državi Džordžiji ne žele da tuže učenike koji su učestvovali u šali.

  • Cijene nafte pale ispod 90 dolara nakon Trampove poruke da je rat s Iranom "praktično gotov"
    on 10/03/2026 at 07:11

    Cijene nafte su u ponedjeljak tokom dana pale više od 25 odsto nakon što je divlji noćni skok u nedjelju veče doveo cijene do najvišeg nivoa u posljednje četiri godine, usljed niza eskalacijskih naslova tokom vikenda vezanih za sukob između SAD-a i Irana.

  • KCCG: Dozvoljene posjete pacijentima, izuzetak infektivna i akušersko odjeljenje
    on 10/03/2026 at 07:00

    U Kliničkom Centru Crne Gore od danas dozvoljene posjete pacijentima koji se nalaze na bolničkom liječenju, saopšteno je iz te zdravstvene ustanove. Posjete nijesu dozvoljene u Klinici za infektivne bolesti, Akušerskom odjeljenju kao i Odjeljenju za terminsku novorođenčad Klinike za ginekologiju i akušerstvo.

  • Holandske agencije: Ruski hakeri provaljuju u Signal i WhatsApp naloge zvaničnika i novinara
    on 10/03/2026 at 06:49

    Hakeri koje podržava Rusija pokrenuli su globalnu sajber kampanju kako bi dobili pristup nalozima na Signalu i WhatsAppu koje koriste zvaničnici, vojno osoblje i novinari, upozorile su u ponedjeljak dvije obavještajne agencije iz Holandije.

  • Ljudi u Iranu zarobljeni između bombi i režima
    on 10/03/2026 at 06:45

    Od izbijanja iranskog rata 28. februara, nakon američkih i izraelskih napada na razne ciljeve u toj zemlji, mnogi kontakti u Iranu su nedostupni, kako telefonom, tako i putem interneta. Statistika organizacije za praćenje interneta NetBlocks čije je sedište u Londonu, pokazuje da je povezanost na internet od kraja prošlog meseca bila na samo oko jedan procenat normalnog nivoa.

  • „Anadolski Švaba“ biće premijer nemačke pokrajine – ko je Džem Ozdemir?
    on 10/03/2026 at 06:44

    On sam sebe opisuje kao „anadolskog Švabu“ – njegovi su roditelji 1960-ih godina kao gastarbajteri došli na jug Nemačke, u onaj deo koji se naziva Švapska. Godine 1994. bio je jedan od prvih poslanika u Bundestagu s turskim korenima, a kasnije, od 2008, prvi predsednik jedne parlamentarne stranke čiji su roditelji rođeni u Turskoj.

  • Novi premijer je reper, on je nada Generacije Z
    on 10/03/2026 at 06:43

    Balendru Šaha (35) svi oslovljavaju samo umetničkim imenom „Balen“. On je novi premijer Nepala reper i bivši gradonačelnik Katmandua. Njegova stranka RSP odnela je ubedljivu pobedu na prvim parlamentarnim izborima nakon smrtonosnih protesta „Generacije Z“ u zemlji.

  • Poslanici nastavljaju sa radom
    on 10/03/2026 at 06:42

    Nastavak Druge sjednice Prvog redovnog proljećnjeg zasijedanja u 2026. godini biće održan danas, sa početkom u 11.30 časova.

  • Marković: Prijetnje novinarima su udar na slobodu medija
    on 10/03/2026 at 06:38

    Poslanica Pokreta Evropa sad (PES) podržala je novinara i direktora TV Podgorica Vladimira Otaševića nakon što je bio izložen prijetnjama i pritiscima. Ona je poručila da svaki pritisak, prijetnja ili pokušaj zastrašivanja novinara predstavlja udar na slobodu medija i pozvala institucije da reaguju brzo i odlučno.

  • Uživo na Portalu RTCG: Stanje na graničnim prelazima, naplatnim rampama i kretanje gradskog prevoza u Podgorici
    on 10/03/2026 at 06:32

    Ukoliko idete na put, važno je da pogledate da li ima gužve i kakvo je stanje na graničnim prelazima, tunelu Sozina i auto-putu Princeza Ksenija. Pripremili smo za vas linkove na kojima možete uživo pratiti video snimke sa svih najprometnijih tačaka u zemlji.