Mačke i pse ne treba dezinfikovati alkoholom
FRANCUSKI VETERINARI
Francusko udruženje veterinara upozorilo je danas da kućne ljubimce, posebno pse i mačke, ne treba dezinfikovati sredstvima na bazi alkohola jer mogu biti štetna za njih, već je dovoljno oprati im šape vodom i sapunom.
Usred epidemije koronavirusa, mnogi vlasnici životinja su sami preduzele neke opasne inicijative, naveli su veterinari i dodali da se danima na društvenim mrežama pojavljuju fotografije pasa s povredama šapa od pranja deterdžentom, alkoholom, čak i – varakinom.
Veterinari su ponovili da su sapun i šampon sasvim dovoljni, dok su alkohol i druga sredstva za dezinfekciju opasna za životinje koje se ližu i na taj način unose hemikalije u organizam.
Dodali su da i sa životinjama treba držati određenu fizičku distancu, češće prati ruke poslije maženja ljubimca i izbjegavati bliske kontakte – lizanje ruke ili njuškanje lica.
Francuzi su veliki ljubitelji kućnih ljubimaca kojima posvećuju izuzetnu pažnju.
0 comments