DELEGACIJA EU I EU INFO CENTAR

Delegacija Evropske unije (EU) u Crnoj Gori i EU info centar pokrenuli su online kampanju “EU na dlanu”, koja građanima može pomoći da krizni period izazvan pandemijom Kovid -19 prevaziđu sa manje stresa i zabrinutosti.

Iz Delegacije EU i EU Info centra saopšteno je da je pandemija COVID-19 promijenila je živote svih i da građani sada više nego ikad provode vrijeme zatvoreni u kući, na interentu, pretražujući sadržaje koji će pomoći da ispune slobodno vrijeme.

“Zato su Delegacija EU u Crnoj Gori i EU info centar pokrenuli online kampanju simboličnog naziva “EU na dlanu”, koja građanima može pomoći da ovaj krizni period prevaziđu sa manje stresa i zabrinutosti”, kaže se u saopštenju Delegacije EU i EU info centra.

Oni će, kako su kazali, svakodnevno na svojim društvenim mrežama i sajtovima objavljivati kvalitetne i korisne sadržaje, zanimljive svim generacijama.

Navodi se da su u želji da u ovim trenucima učine nešto dobro za prirodu, veliki dio sadržaja posvetili upravo njenoj zaštiti.

“Prateći EU u Crnoj Gori, možete naučiti kako da budete energetski efikasni u svom domu, saznati šta je to zero waste ishrana, naučiti da sadite baštu na vašem balkonu i početi zdravije da se hranite”, rekli su iz Delegacije EU i EU info centra.

Prema njihovim riječima, za najmlađe, tu su i evropske bajke koje će im pred spavanje čitati poznati crnogorski glumci.

Kako se navodi tokom kampanje, građani će imati priliku i da upoznaju zemlje članice i osvoje vrijedne nagrade kroz EU kviz i igricu.

„Nakon što je EU izdvojila 3 miliona eura za hitnu pomoć zdravstvenom sistemu Crne Gore i 50 miliona za dugoročni oporavak ekonomije i ugroženih sektora, željeli smo i da pomognemo građanima da što lakše prebrode krizu u kojoj se svi nalazimo”, kazali su iz Delegacije EU i EU info centra.

Oni su kazali da su za građane pripremili zanimljive i edukativne sadržaje, koje mogu da prate individualno ili zajedno sa porodicom.

“Posebno nam je drago što smo uspjeli da na interesantan način predstavimo kako svi zajedno možemo bolje da brinemo o prirodi i nastavimo to da radimo i kada kriza bude iza nas“, saopšteno je iz EU info centra povodom početka ove online kampanje.

Prema njihovim riječima, kulminacija kampanje biće obilježavanje Dana Evrope koje će se, za razliku od prethodnih godina, preseliti na TV ekrane.

Partneri EU u kampanji su eko edukatorka Anđela Đurašković, agro-kompanija “La Organica”, glumica Branka Femić i glumac Pavle Ilić, food bloger Damir Moškov i Njemačka organizacija za međunarodnu saradnju.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Mugoša inicirao saslušanja predstavnika Vlade zbog usporavanja ekonomije
    on 10/06/2025 at 19:58

    Predsjednik Kluba poslanika SD-a, predsjednik skupštinskog Odbora za ekonomiju, finansije i budžet i predstavnik Evropskog saveza Boris Mugoša inicirao je skupštinsko saslušanje predstavnika Vlade povodom usporavanja ekonomske aktivnosti, koje je, kako je naveo, evidentno.

  • Tenderska komisija: Obije ponude za aerodrome tehnički ispravne, na redu finansijske provjere
    on 10/06/2025 at 19:00

    Tenderska komisija je u nastavku prethodno započete sjednice danas konstatovala da su ponude oba ponuđača za davanje u koncesiju aerodroma u Podgorici i Tivtu tehnički ispravne, nakon čega je izvršeno njihovo vrednovanje.

  • Đeljošaj: Komisija danas ponovo boduje ponude za aerodrome, prošlo nije bilo pravno valjano
    on 10/06/2025 at 17:09

    Potpredsjednik Vlade i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj najavio je sjednicu u 18 sati Tenderske komisije kako bi se u skladu da sa dopunjenom evaluacijom od konsultanta IFC-a ponovo pristupilo analizi i bodovanju ponuda za davanje u koncesiju Aerodroma.

  • CBCG izdala odobrenje AiK Grupi
    on 10/06/2025 at 15:28

    Centralna banka (CBCG) izdala je odobrenje AiK Grupi za sticanje kvalifikovanog učešća u akcijskom kapitalu Hipotekarne banke, saopšteno je iz vrhovne monetarne institucije.

  • Krivokapić: U pamet se, tender za aerodrome mora biti poništen
    on 10/06/2025 at 11:31

    Bivši premijer i profesor na Univerzitetu Crne Gore Zdravko Krivvokapić poručio je da tender za aerodrome mora biti poništen kako se ne bi desilo još jedno zastiđe, kako je rekao.

  • Tenderska komisija raspravlja o koncesiji za aerodrome
    on 10/06/2025 at 09:40

    Sjednica Tenderske komisije za dodjelu koncesije za aerodrome počela je a prema saznanjima RTCG, u fokusu je kako da komisija u saradnji sa konsultatima IFC pribavi dodatno mišljenje, radi osiguravanja transparentnosti procesa.

  • Apel Evropskoj komisiji da sprovede duboke reforme tržišta kapitala
    on 10/06/2025 at 09:34

    Norveški suvereni fond koji raspolaže imovinom od 1,7 biliona USD uputio je jasan apel Evropskoj komisiji da sprovede duboke reforme tržišta kapitala upozorivši da Evropa sve više zaostaje za svojim konkurentima u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) i Aziji.

  • Kredita mora biti i za žensko preduzetništvo
    on 10/06/2025 at 05:57

    U Crnoj Gori je od 2022. godine do 2024. godine zabilježen porast aktivnih preduzeća. Statistički registrovanih je trenutno blizu 59.000, od kojih mikroposlovni subjekti čine 96 procenata. Za ekonomskog analitičara Predraga Zečevića, podatak o privrednoj strukturi, dominaciji sektora trgovine i mikro i malih preduzeća sa učešćem od 96 procenata, jeste problematičan. Smatra da je takav model dugoročno limitiran.

  • Energetski razvoj mora stići do svakog grada i sela
    on 09/06/2025 at 16:35

    Energetski sistem je osjetljiv i ulaganja nijesu stvar luksuza, već potrebe, kazao je ministar energetike i rudarstva, Admir Šahmanović, dodajući da niko ne smije biti isključen iz tog procesa.

  • "Značajni rezultati CBCG na planu očuvanja i unapređenja finansijske stabilnosti"
    on 09/06/2025 at 15:37

    Centralna banka Crne Gore ostvarila je značajne rezultate na planu očuvanja i unapređenja finansijske stabilnosti, konstatovao je Savjet CBCG koji je usvojio Godišnji izvještaj o raduza 2024. godinu. Istaknuto je da je prethodna godina bila obilježena intenzivnim institucionalnim i regulatornim reformama i snažnim iskoracima ka usklađivanju sa standardima Evropskog sistema centralnih banaka.