Milena Vujacic u susret Master Fashion Week Montenegro manifestaciji otkriva da je kolekcija “Divine” nastala iz recenice “ko zna zasto je to dobro”

Crnogorska modna dizajnerka Milena Vujacic, medu brojnim je dizajnerima koji ce se naredne sedmice predstaviti na modnoj manifestaciji Master Fashion Week Montenegro, koja ce se od 18. do 20. novembra odrzati na Imanju Knjaz u Podgorici.

Vujacic, kojoj je pripala cast da otvori ovogodisnje jesenje izdanje Nedjelje mode, u razgovoru za “Vijesti” je nagovijestila sta je ovoga puta pripremila za ljubitelje mode i svoje klijentkinje, otkrila je naziv pod kojim je objedinila modele, ali i cije revije ce sigurno ispratiti na ovoj manifestaciji.

“Sam naziv kolekcije ‘Divine’ govori o posebnosti ljepote koju sam pokusala predstaviti kroz najfinije materijale utkane u modele za samosvjesnu zenu sa dusom koja ima snagu univerzuma”, porucuje ona.

“Bozansko, uzviseno, prefinjeno u posebnosti svoje ljepote – sve su to emocije koje zelim da moji modeli prenesu i zato ova kolekcija meni licno puno znaci. Inspiracija kolekcije je nastala iz recenice ‘Ko zna zasto je to dobro'”, uz osmijeh pojasnjava modna kreatorka, a zatim otkriva koliko modela sadrzi njena nova kolekcija.

Model iz kolekcije “Divine” Milene Vujacic(Foto: Marija Brajovic Milic)

“Imacete priliku da vidite 17 modela, od cega je deset vjencanica i sedam vecernjih haljina. One su nastale kao plod moje zelje da vam prenesem samo uzvisenje emocija za tako vazan dan u zivotu jedne zene. Predstavicu liniju za proljece/ljeto 2020. godine”, ispricala je sagovornica “Vijesti”.

Za razliku od prosle kolekcije, kada je Vujacic imala i poslovnih i svakodnevnih kombinacija, ovoga puta manekenke ce pistom prosetati samo u elegantnim toaletama i vjencanicama.

“Kako je vjencanje jedinstvena prilika i vise od pola kolekcije je posveceno tom cinu, tako su i haljine koje ih prate namijenjene za svecane prilike. Neki od modela koje cete imati priliku da vidite su multifunkcionalni. Oni se mogu obuci, odnosno kombinvati na vise nacina”, istakla je ona.

Vujacic otkriva i koje materijale je koristila pri izradi “Divine” kolekcije.

“Satkana je od prirodnih materijala, a preovladavaju svila i rucno radena cipka. Dominantna je bijela boja dok su vecernje haljine kraljevsko zelena, boja vina, siva i ciklama-zelena”, odgovara crnogorska dizajnerka.

Milena Vujacic
Milena Vujacic(Foto: Marija Brajovic Milic)

Na pitanje po cemu ce se ova kolekcija razlikovati od njene prethodne, ona kaze da je to upravo prilika u kojima se moze obuci njen model.

“Moja posljednja kolekcija koju je publika imala priliku da vidi bila je ‘ready to wear’. U njoj ste mogli vidjeti odjevne komade za dnevnu i vecernju priliku, kao i neke od poslovnih kombinacija. Dok je ova kolekcija ‘haute couture’. Svi detalji na haljinama, kao i par modela su kompletno rucno sasiveni. Svakako potpuni novitet sto se mog ateljea tice jesu vjencanice koje ce publika ovog puta moci da vidi”, smatra Vujacic.

Sagovornica “Vijesti” kaze i da se kolekcija premijerno predstavlja podgorickoj publici, a tu ce biti i njen kraj kada je u pitanju zivot na pisti.

“Na srecu ili zalost, jer ne znam kako u ovom trenutku da gledam na to, kolekciju cu predstaviti samo na Master Montenegro Fashion Weeku. Razlog tome je sto su neki od modela vec rezervisani za stalne klijente, a ja uglavnom kada kreiram modele to onda bude limitirana kolekcija”, istakla je ona.

Model iz nove kolekcije
Model iz nove kolekcije(Foto: Marija Brajovic Milic)

Pored Vujacic, prvog dana, 18. novembra publika ce imati priliku da vidi modele i brenda Joy Miss, ali i Ane Vasiljevic Celar, Boska Jakovljevica, Enrica Marinellia i Mirjane Sarac.

Narednog dana, u utorak, svoje kolekcije predstavice Ana Stojanovic ispred brenda Anna Simone Atelier, Marina Banovic Dzuver, Fashion Store Vens, Lidija Buric i Marija Rosarija Vendito

Zavrsnici Nedjelje mode, 20. novembra, rezervisana je za kolekcije Isidore Cekovic, Maje Velimirov, Bojane Celebic, Mirjane Sarac, a vece ce zatvoriti Milena Durdic.

Kako su naglasili i iz Modne komore Crne Gore, koja je organizator Nedjelje mode, ovo 26. izdanje imace mozda i najveci broj ucesnika do sada, a Vujacic otkriva cije revije ce sigurno pogledati.

“Sa nadom da ce nas biti jos vise, iako smo mozda malo trziste, ali svakako, svako od nas ponaosob veoma je prepoznatljiv, sa zadovoljstvom cu posjetiti obije veceri Master Montenegro Fashion Weeka, jer cu prvu morati da gledam iz ‘back stagea’ (smijeh) i time pruziti iskrenu podrsku svim ucesnicima ove modne manifestacije”, obecala je ona.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Zamijenili Zapad ruskim snom, ali nisu pronašli ono što su...
    on 04/07/2026 at 17:22

    Dok se Rusija suočava sa međunarodnom izolacijom, nekoliko hiljada ljudi iz zemalja kao što su Kanada, Velika Britanija, Sjedinjene Američke Države i djelovi Evrope odlučuje da se preseli tamo

  • Zverev hita ka novom finalu
    on 04/07/2026 at 17:16

    U osmini finala je i 10. teniser i finalista Rolan Garosa Flavio Koboli

  • Francuska: Ministarka rekla da je prvi pacijent izliječen od ebole
    on 04/07/2026 at 17:10

    Pacijent, humanitarni ljekar, koji je stigao u Francusku 23. juna iz Demokratske Republike Kongo, koja se trenutno suočava sa velikom epidemijom virusa, otpušten je iz zdravstvene ustanove u kojoj je bio liječen, rekla je ministarka zdravlja i dodala da je poslije dva negativna testa na virus ebole, pacijent izliječen i otpušten iz bolnice

  • Njemačka: Krajnje desničarska AfD potvrdila svoje lidere, neki...
    on 04/07/2026 at 16:56

    Lena Raupah, portparolka grupe Viderzecen, antifašističkog saveza čiji naziv se prevodi kao "otpor", rekla je da se ta grupa nadala da će spriječiti konvenciju AfD "AfD sprovodi fašističku politiku: želi masovne deportacije i teror na ulicama, a ne rješava nijedan pravi problem", rekla je ona i da AfD ima politiku koja koristi bogatima, a ne običnim građanima

  • Tri godine robije za nezakonsku promjenu naziva
    on 04/07/2026 at 16:40

    Možda se nekome čini da je Radosav Ljumović manje vrijedan od drugih ličnosti crnogorske istorije, ali ne treba smetnuti s uma da je tom imenu podignuto spomen-obilježje po zaslugama i po zakonu, i svaka gruba, nasilna ili neprimjerena intervencija nad stavom 4 člana 5 Zakona značila bi poništavanje zakonske odluke podizanja spomen-obilježja borcu protiv fašizma, a u konačnom i poricanje ispravnosti svih koji su stradali u borbi protiv fašizma i u borbi za slobodu

  • Ombudsman ispituje šta koči „zlatne pasoše”: Rusi zahtijevaju da...
    on 04/07/2026 at 16:34

    Devet aplikanata iz Rusije podnijelo pritužbu zato što Ministarstvo unutrašnjih poslova godinama ignoriše presude Upravnog suda i ne rješava njihov prijem u crnogorsko državljanstvo

  • Široka i duboka vjera u sistem
    on 04/07/2026 at 16:20

    Koliko je uputno krenuti u realizaciju projekta “najvećeg rizorta u regionu”, a da pritom nijesu definisani i zadovoljeni svi preduslovi - u što spada i površina plaže, odnosno kapacitet kupališta koje će pripadati hotelu

  • Francuska - Paragvaj: Toplotni udar i veliki američki praznik u...
    on 04/07/2026 at 16:19

    U cijeloj Americi je danas jednistven praznik - 250 godina od izglasavanja Deklaracije o nezavisnosti, a sve se dogodilo upravo u Filadelfiji, gdje u 23 sata igraju Francuska i Paragvaj

  • Vaskrsenje mašina kroz čisti užitak
    on 04/07/2026 at 16:15

    Film poseže za danas sve popularnijom verzijom zapadnjačkog budizma, čije tehnike omogućuju da dublje zaronimo u sebe, da se oslobodimo od strane nam nametnutih identiteta koji su organizovani kao imaginarni simbolički zastupnici u umreženom sistemu

  • Novi okršaj sa Paragvajcima nakon 28 godina: Francuska ne bi da...
    on 04/07/2026 at 16:14

    Paragvaj je 1998. protiv “trikolora” herojski pao u produžetku zlatnim golom Lorana Blana, ima li ikakve šanse večeras u Filadelfiji (23 h) u još jednom sudaru osmine finala

  • Montenegroberza: Neznatan rast indeksa
    on 04/07/2026 at 18:07

    Neznatan rast indeksa i skroman promet obilježili su na Montenegroberzi sedmicu u kojoj je Evropska komisija (EK) usvojila finansijski paket kojim se utvrđuju budžetski aranžmani koji će se primjenjivati na Crnu Goru nakon njenog pristupanja EU.

  • MF: Crna Gora ostvaruje vidljiv napredak u reformama i jačanju javnih finansija
    on 04/07/2026 at 10:22

    Ministar finansija Novica Vuković sastao se sa šefom misije Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) za Crnu Goru Jeffom Danforthom i njegovim timom, a tokom razgovora potvrđen je nastavak saradnje usmjerene na sprovođenje ekonomskih reformi, jačanje javnih finansija i usklađivanje sa evropskim standardima, saopšteno je iz resornog ministarstva.

  • Air Montenegro: Odlaganje isporuke novog aviona nije posljedica propusta kompanije
    on 04/07/2026 at 09:33

    Nacionalna avio-kompanija Air Montenegro uputila je izvinjenje crnogorskoj javnosti zbog odlaganja planiranog dolaska novog vazduhoplova registarske oznake 4O-AOI, čiji je prelet iz Sarbrikena u Njemačkoj za Podgoricu bio planiran za juče.

  • Alabar odlikovan Ordenom zvijezde Italije
    on 04/07/2026 at 08:40

    Osnivač i predsjednik kompanije Emaar Properties, Mohamed Alabar, odlikovan je titulom viteza Orden zvijezde Italije, koju mu je dodijelio predsjednik te zemlje Sergio Matarela, navela je Ambasada Italije u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

  • Partnerstvo koje pokreće ekonomski razvoj
    on 04/07/2026 at 07:36

    Potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja Nik đeljošaj poručio je, povodom 250 godina od proglašenja nezavisnosti Sjedinjenih Američkih Država, da Crna Gora i SAD dijele zajedničke demokratske vrijednosti i da ekonomija predstavlja narednu veliku dimenziju njihovog savezništva. On je istakao da je cilj unapređenje investicione saradnje, privlačenje američkog kapitala i jačanje partnerstva kroz projekte u energetici, digitalizaciji, infrastrukturi i turizmu.

  • Obezbijeđeni infrastrukturni preduslovi za uvođenje instant plaćanja 20. jula
    on 03/07/2026 at 18:00

    Centralna banka Crne Gore (CBCG) i bankarski sektor završili su ključne infrastrukturne, tehničke i operativne aktivnosti neophodne za početak rada nacionalnog sistema instant plaćanja (TIPS Clone), koje je planirano za 20. jul.

  • MER: U ponedjeljak javni pozivi za dodjelu podrške privredi i zanatstvu
    on 03/07/2026 at 15:10

    Iz Ministarstva ekonomskog razvoja obavijestili su privredne subjekte, preduzetnike, zanatlije i zainteresovanu javnost da će javni pozivi za dodjelu podrške privredi i zanatstvu biti raspisani u ponedjeljak, 6. jula.

  • Prihodi od igara na sreću porasli 35,9 odsto, za pola godine u budžet više od 24,5 miliona eura
    on 03/07/2026 at 14:02

    Prihodi od igara na sreću u Crnoj Gori u prvih šest mjeseci ove godine dostigli su 24,57 miliona eura, što je 35,9 odsto više nego u istom periodu prošle godine, saopšteno je iz Uprave za igre na sreću. Samo u junu prihodovano je 4,61 milion eura, odnosno 46,34 odsto više nego u junu 2025. godine.

  • Poreska uprava za dva mjeseca izrekla kazne od 666.200 eura
    on 03/07/2026 at 12:24

    Poreska uprava Crne Gore saopštila je da je tokom pojačanih kontrola uoči i na početku ljetnje turističke sezone utvrdila nepravilnosti kod 115 poreskih obveznika, zbog čega je izdato 185 prekršajnih naloga u ukupnom iznosu od 666.200 eura.

  • RTCG: Nije utvrđeno nezakonito niti nenamjensko trošenje javnog novca
    on 03/07/2026 at 11:40

    Povodom medijskih interpretacija zapisnika Budžetske inspekcije Ministarstva finansija, koje u značajnoj mjeri odstupaju od njegovog stvarnog sadržaja, smatramo važnim da javnosti predočimo činjenice, saopštavaju iz Radio Televizije Crne Gore (RTCG).