ČLANOVI VLADE

Osim godišnjih prihoda koji iznose 23.135 eura, premijer Duško Marković vlasnik je stana od 106 kvadrata, a raspolaže i sa 25 odsto vlasništva nad kućom od 72 kvadrata. Na njegovo ime vodi se i 12,5 odsto vlasništva nad pašnjakom od 10.630 i 25 odsto nad garažom od 14 kvadrata.

Njegov zamjenik Milutin Simović, koji je ujedno i ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja, godišnje, na osnovu funkcije potpredsjednika Vlade, prihoduje 21.364 eura. Na osnovu rada u Savjetu za privatizaciju i kapitalne projekte Simović godišnje zaradi 6.420 eura.

Simović je i vlasnik trosobnog stana od oko 150 i garaže od 32 kvadrata. Mjesečnim ratama od 855 i 58 eura Simović otplaćuje i dva potrošačka kredita u iznosu od 120.000 i 3,5 hiljada eura.

Drugi potpredsjednik Vlade i ministar pravde Zoran Pažin na godišnjem nivou prihoduje 19.011 eura. Dodatnih 7.354 eura godišnje Pažin zaradi kao član Sudskog savjeta.

Pažin je i član Komisije za izradu građanskog zakonika gdje godišnje prima 6.434 eura i Komisije za polaganje pravosudnog ispita od čega, takođe na godišnjem nivou, prihoduje 1.838 eura.

Pažin je i vlasnik dva stana od 128 i 47 kvadrata, kao i garaže od 19 kvadrata.

Agenciji za sprečavanje korupcije prijavio je i da raspolaže gotovinom u iznosu od 6.000 eura. Mjesečnim ratama od 46 i 35 eura otplaćuje dvije hipoteke od 10.972 i 8.449 eura.

Potpredsjednik Vlade za regionalni razvoj Rafet Husović na osnovu te funkcije godišnje prihoduje oko 19 hiljada eura.

Vlasnik je kuće od 180, stana od 74 i pašnjaka od 39 kvadrata.

Ministar odbrane Predrag Bošković na osnovu te funkcije na godišnjem nivou zarađuje oko 19 hiljada eura. Dodatnih 24.900 eura Bošković dobija kao potpredsjednik Izvršnog odbora Svjetske rukometne federacije i još 10.286 eura kao član Izvršnog odbora Svjetske rukometne federacije.

Vlasnik je i stana od 63 kvadrata, a posjeduje i gotovinu od 51 hiljadu eura.

Godišnja plata ministra finansija Darka Radunovića iznosi 20.480 eura. Radunović je istovremeno i član Savjeta za finansijsku stabilnost Centralne banke Crne Gore na osnovu čega prihoduje dodatnih 8.400 eura godišnje.

Posjeduje dva stana od 75 i 35 kvadrata i automobil „reno laguna“ proizveden 2010. godine. Radunović, mjesečnim ratama od 548 eura, otplaćuje i stambeni kredit u iznosu od 223.468 eura.

Ministar prosvjete Damir Šehović, na osnovu te funkcije, godišnje zarađuje 17.719 eura. Osim toga, kao član Savjeta za privatizaciju i kapitalne investicije, prihoduje dodatnih 4.560 eura.

Šehović radi i kao saradnik u nastavi na Ekonomskom fakultetu za godišnju platu od 3.230 eura. Takođe je član Komisije za polaganje stručnog ispita, na osnovu čega dobija dodatnih 4.131 euro.

Vlasnik je istana od 89 kvadrata i automobila „mazda 6“ proizvedenog 2015. godine.

Ministar zdravlja Kenan Hrapović godišnje, na osnovu te funkcije, prihoduje 19.966 eura, dok kao član Savjeta za privatizaciju i kapitalne projekte dobija dodatnih 4.560 eura.

Hrapović posjeduje dva stana od 117 i 68 kvadrata i livadu od 1.200 kvadrata. U njegovom imovinskom kartonu pod stavkom „ostalo“ upisano je i da je vlasnik još dvije nepokretnosti od 67 i 51 kvadrat.

Vlasnik je automobila „opel vektra“ iz 1992. godine, a posjeduje i kolekciju od tri komada oružja.

Ministar saobraćaja i pomorstva Osman Nurković, na osnovu te funkcije, godišnje prihoduje 20.128 eura, dok dodatnih 4.560 eura dobija kao član Savjeta za privatizaciju i kapitalne projekte.

Posjeduje dva stana od 90 i 70 kvadrata, poslovni prostor od 29 i njivu od 381 kvadrat.

Nurković mjesečnim ratama od 70 i 229 eura otplaćuje stambeni i potrošački kredit u iznosu od 20 i 30 hiljada eura.

Godišnji prihod na osnovu osnovne plate ministra kulture Aleksandra Bogdanovića iznosi 18.310 eura.

Kada je riječ o nepokretnoj imovini, Bogdanović posjeduje udio u vlasnišvu nad kućom od 67, garažom 13, livadom 1.097 i njivom od 1.849 kvadrata.

Ima gotovinu od 25 hiljada eura, a otplaćuje i hipotekarni kredit od 90 hiljada, na šta mjesečno izdvaja po 700 eura. 

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Evo koje ambulante Doma zdravlja rade tokom praznika 13. i 14. jula
    on 10/07/2026 at 09:29

    Dom zdravlja Glavnog grada organizovaće rad tokom obilježavanja Dana državnosti Crne Gore, 13. i 14. jula, u zdravstvenim objektima „Blok V“, „Tuzi“ i „Zeta“, kako bi građanima bila obezbijeđena neophodna zdravstvena zaštita. Tokom prazničnih dana biće organizovan rad izabranih doktora, laboratorije i patronažne službe, saopšteno je iz te zdravstvene ustanove.

  • Da li je Folksvagen preveliki da bi opstao?
    on 10/07/2026 at 09:28

    Nemački proizvođač automobila je tokom decenija postao pravi gigant svetske automobilske industrije – pre svega kada je reč o broju radnika. Sa skoro 630.000 zaposlenih – 680.000 ako računamo i zajednička ulaganja u Kini – Folksvagen zapošljava oko 60 odsto više radnika nego Tojota, 140 odsto više nego Stelantis i skoro 240 odsto više nego Ford.

  • Pokret Evropa sad predložio da ulica u Podgorici ponese ime Slavoljuba Šćekića
    on 10/07/2026 at 09:22

    Klub odbornika Pokreta Evropa sad u Skupštini Glavnog grada podnio je inicijativu da jedna ulica u Podgorici ponese ime policijskog inspektora Slavoljuba Šćekića, čovjeka koji je svoj profesionalni i životni put posvetio borbi protiv organizovanog kriminala i zaštiti Crne Gore, naveli su u saopštenju.

  • MMF smanjio prognozu privrednog rasta Njemačke
    on 10/07/2026 at 09:20

    Međunarodni monetarni fond (MMF) u srijedu je smanjio prognozu privrednog rasta Njemačke za narednu godinu, iako se globalna ekonomija, prema njegovim procjenama, postepeno oporavlja od posljedica sukoba na Bliskom istoku.

  • Otvorena nova ambulanta u Dajbabama
    on 10/07/2026 at 09:03

    Nova ambulanta Doma zdravlja Glavnog grada otvorena je juče u Dajbamama, saopšteno je iz te zdravstvene ustanove. Time je, kako kažu, unaprijeđena dostupnost primarne zdravstvene zastite za stanovnike ovog područja koji broji vise od 3.000 stanovnika. Stanovnici Dajbaba i okolnih naselja ubuduće će moći da zdravstvene usluge ostvaruju brže i kvalitetnije u savremenim uslovima u svojoj zajednici.

  • Redovi za benzin širom Rusije
    on 10/07/2026 at 08:56

    Vozači u Rusiji satima čekaju na benzinskim pumpama, a u pojedinim regionima i danima. U potrazi za otvorenim pumpama ljudi obilaze čitave gradove, spavaju u automobilima i čekaju da dođu na red. Često dolazi i do sukoba među onima koji čekaju.

  • Pet stvari koje možda ne znate o Erlingu Halandu, norveškom fudbalskom džinu
    on 10/07/2026 at 08:53

    Erling Haland je izrastao u superzvezdu svetskog fudbala. Nosi reprezentaciju Norveške sa kojom je ostvario istorijski uspeh na svetskim prvenstvima.

  • Zajednica opština inicirala izmjenu zakona: Produžiti rok za upis bespravnih objekata u katastar
    on 10/07/2026 at 08:51

    Zajednica opština Crne Gore uputila je Ministarstvu prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine inicijativu za izmjenu Zakona o legalizaciji bespravnih objekata, kojom se predlaže da se rok za pokretanje postupka upisa objekata u katastar produži sa 12 na 24 mjeseca od stupanja na snagu tog zakona.

  • PU: Zatvoreno 14 objekata, izrečeno 910.800 eura novčanih kazni, najviše nepravilnosti u Budvi
    on 10/07/2026 at 08:35

    Od 1. maja do 8. jula 2026. godine, poreski inspektori izvršili su 1.129 inspekcijskih kontrola širom Crne Gore. Kontrolama je utvrđeno da 177 poreskih obveznika nije u potpunosti postupalo u skladu sa poreskim propisima. Po tom osnovu izdato je ukupno 267 prekršajnih naloga, u ukupnom iznosu od 910.800 eura, saopšteno je iz Poreske uprave. Najviše nepravilnosti utvrđeno je u Budvi, slijede Ulcinj, Bar, Herceg Novi. Zbog nepravilnosti u radu zatvoreno je 14 objekata.

  • Šaranović i Šćepanović u Njujorku: Brži sudski postupci ključ za efikasnu borbu protiv kriminala
    on 10/07/2026 at 08:17

    Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović i direktor Uprave policije Lazar Šćepanović održali su važan sastanak sa američkim tužiocem Majklom MekMehonom. Sagovornici su poručili da će snažna međunarodna pravna pomoć SAD i saradnja sa FBI-em i DEA-om garantovati još bolje rezultate u suzbijanju organizovanog kriminala.

  • PU: Zatvoreno 14 objekata, izrečeno 910.800 eura novčanih kazni, najviše nepravilnosti u Budvi
    on 10/07/2026 at 08:35

    Od 1. maja do 8. jula 2026. godine, poreski inspektori izvršili su 1.129 inspekcijskih kontrola širom Crne Gore. Kontrolama je utvrđeno da 177 poreskih obveznika nije u potpunosti postupalo u skladu sa poreskim propisima. Po tom osnovu izdato je ukupno 267 prekršajnih naloga, u ukupnom iznosu od 910.800 eura, saopšteno je iz Poreske uprave. Najviše nepravilnosti utvrđeno je u Budvi, slijede Ulcinj, Bar, Herceg Novi. Zbog nepravilnosti u radu zatvoreno je 14 objekata.

  • Crna Gora i EBRD otvaraju novu eru investicija: U fokusu infrastruktura, energetika i digitalizacija
    on 10/07/2026 at 07:10

    Crna Gora i EBRD ulaze u novu fazu partnerstva, obilježenu rekordnim investicijama, snažnim reformama i realizacijom najvećih infrastrukturnih projekata u susret članstvu u Evropskoj uniji – ključna je poruka sa sastanka ministra finansija, Novice Vukovića i njegovog tima sa rukovodstvom Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).

  • Konstituisana Grupacija za kongresnu industriju
    on 09/07/2026 at 14:50

    U Privrednoj komori (PKCG) je danas, pri Odboru Udruženja turizma i ugostiteljstva, konstituisana Grupacija za kongresnu (MICE) industriju.

  • Novi zakon o PDV-u u skladu sa evropskim standardima
    on 09/07/2026 at 14:37

    Predlog zakona o porezu na dodatu vrijednost (PDV) ima za cilj cijelovitije uređenje svih osnovnih instituta sistema PDV-a, u skladu sa evropskim standardima, saopštio je ministar finansija Novica Vuković. On je u Skupštini, obrazlažući predloženi akt, kazao da je postojeći Zakon o PDV-u , koji je donijet 2002, tokom godina postepeno usklađivan s evropskim propisima, ali da i dalje sadrži rješenja koja ne odgovaraju Direktivi Savjeta 2006/112 i njenim kasnijim izmjenama.  

  • Crna Gora tokom jula očekuje privremeno zatvaranje Poglavlja 8
    on 09/07/2026 at 10:08

    Crna Gora bi tokom jula, na Međuvladinoj konferenciji, trebalo privremeno da zatvori Poglavlje 8 – Konkurencija, čime bi napravila još jedan korak u pristupnim pregovorima sa Evropskom unijom, saopšteno je iz Ministarstva evropskih poslova . Riječ je o poglavlju koje uređuje politiku konkurencije i kontrolu državne pomoći, s ciljem da svi učesnici na tržištu posluju pod jednakim uslovima.

  • Bivši radnici Autoprevoznog blokirali ulaz u Tehnobazu: Traže povezivanje staža i isplatu potraživanja
    on 09/07/2026 at 08:38

    Bivši radnici nikšićkog Autoprevoznog blokirali su danas ulaz u Tehnobazu i carinski terminal u Nikšiću, zahtijevajući povezivanje radnog staža, isplatu potraživanja i rješavanje pitanja njihovih akcija. U ime okupljenih obratio se Milosav Đikanović, koji je poručio da radnici već dvije decenije bezuspješno pokušavaju da ostvare svoja prava.

  • Treća trasa imaće 49 kilometara, deset tunela i 25 mostova
    on 09/07/2026 at 05:30

    Nakon što je ozvaničen početak pripremnih radova za drugu dionicu autoputa od Mateševa do Andrijevice, iz kompanije Monteput su saopštili da su dobili saglasnost Agencije za zaštitu životne sredine i za dionicu od Andrijevice do Boljara čija je vrijednost procijenjena na 880 miliona eura.

  • Ohrabrujući rezultati sektora poljoprivrede, ali neophodna veća podrška
    on 08/07/2026 at 16:38

    Iako su u prvoj polovini godine zabilježeni rast domaće proizvodnje, otkupa mlijeka i proizvodnje u prehrambenoj industriji, crnogorski agrar i dalje se suočava sa ozbiljnim strukturnim problemima. Iz Privredne komore poručuju da su za održiv razvoj neophodni jača podrška države, razvoj prerađivačkih kapaciteta i snažnije povezivanje domaćih proizvođača sa trgovinom i turizmom.

  • Savjet stranih investitora: Članstvo u EU može promijeniti strukturu stranih investicija u Crnoj Gori
    on 08/07/2026 at 10:49

    Ulazak Crne Gore u Evropsku uniju mogao bi da doprinese stabilnijem rastu stranih direktnih investicija, većem prisustvu investitora iz EU i jačanju produktivnih ulaganja, posebno u sektore koji otvaraju nova radna mjesta i stvaraju dodatnu ekonomsku vrijednost.

  • Gotovo polovina stranih ulaganja u 2025. bila u nekretnine
    on 08/07/2026 at 05:53

    U Crnoj Gori investirano je, naročito u minulih pet godina, uglavnom u nekretnine, dok su produktivne investicije na kraju 2025. činile samo 18 odsto, saopšteno je na predstavljanju publikacije Trendovi kretanja stranih direktnih investicija od 2015. do 2025. Profesorica Ekonomskog fakulteta Gordana Đurović, očekuje da će se članstvom u Evropskoj uniji promijeniti struktura ulaganja, te da će kredibilni investitori prepoznati potencijal naše države i opredijeliti se za ulaganja u novu članicu evropske porodice.