RADIO CG

Radio Crne Gore, kao dio nacionalnog Javnog servisa, realizuje serijal dvosatnih emisija kroz koje promoviše šta to crnogosrski gradovi nude posjetiocima, sve u cilju prevazilaženja i ublažavanja štete koju je korona virus donio ovoj grani privrede. Urednica emisije kaže da su baš današnji dan birali da rade emisjuu iz slobodarskog Kolašina.

Turizam je patriotizam, novi je slogan emisije Radija Crne Gore čiji je cilj da se pomogne turističkim poslenicima u promociji njihovih ponuda. Treća emisija iz tog serijala realizovana jer iz Kolašina.

“Naši sagovornici iz Kolašina, ali gospodin Branko Lukovac i državni sekretar Damir Davidović dali su nam podršku i dodatni zadatak da to budu i zvanični bilbordi kao odgovor Covidu 19, od Kolašina, Bijelog Polja, pa sve do poslednje kote na jugu Crne Gore”, kaže urednica u Radiju Crne Gore Gorica Vukićević.

Ovu inicijativu podržava i predjsednik Opštine Kolašin Milosav .

“Ja mislim da je to jedna lijepa ideja i lijep slogan da je turizam patriotizam. Jer turizam je jedan od najvažnijih pravaca razvoja i sigurno da turistička privreda pokreće i ostale djelove privrede”, kaže Bulatović.

Većina turističkih previrednika u Kolašinu je spremna za prve goste. No, s obzirom na to da su svi aranžmani do kraja juna otkazani, trude se da na različite načine privuku goste.

“Pokušaćemo animirati što veći broj turista da posjete naš grad i borave u njemu, vršimo zadnje neophodne pripreme za otvaranje hotela, tako da ćemo za par dana biti spremi za prve goste”, navodi menažer hotela Andrijana Koprivica.

Iz hotela Bjanka su nam kazali da su juče dobili prvu rezervacju i prve goste nakon korona virusa.

Dragana Šćepanović Vlahović, TVCG

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Crna Gora treba više da ulaže u domaću proizvodnju
    on 07/07/2025 at 05:41

    Crna Gora na svaki euro koji zaradi izvozom skoro sedam potroši na uvoz robe, saopšteno je iz Uprave za statistiku - Monstat. Taj podatak, ocjenjuje za Radio Crne Gore ekonomski analitičar Mirza Mulešković, očekivan je i još jednom pokazuje da su nam potrebne politike koje će diverzifikovati našu privredu. Takođe ističe, neophodno je dodatno ulaganje u domaću proizvodnju te investicije u taj, a ne sektor nekretnina. 

  • Đeljošaj: Ministarstvo najranije 25. jula može Vladi dostaviti odluku o najpovoljnijoj ponudi za koncesije
    on 06/07/2025 at 19:10

    Potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj naglasio da su podaci u vezi sa Tenderskom komisijom za dodjelu koncesije za crnogorske aerodrome netačni.

  • Aerodromi tokom sezone očekuju rekordna tri miliona putnika
    on 06/07/2025 at 18:38

    Prihodi Aerodroma Crne Gore za prvih pet mjeseci ove godine značajno su veći u odnosu na isti period lani. Izvršni direktor Roko Tolić kaže da su se dobro pripremili za sezonu tokom koje očekuju da dosegnu tri miliona putnika što bi bio rekord u crnogorskoj avijaciji. Osim o sezoni, Tolić za TVCG govori i o novoj liniji Tivat-Barselona, otkazivanju letova iz Izraela, kao i o koncesiji Aerodroma.

  • Tenderska komisija jednoglasno utvrdila rang listu ponuđača za aerodrome - Vlada donosi odluku 17. jula
    on 06/07/2025 at 15:33

    Nakon što je Tenderska komisija za sprovođenje postupka dodjele koncesije za crnogorske aerodrome jednoglasno utvrdila rang listu ponuđača, Vlada bi Predlog odluke o izboru najpovoljnije ponude mogla da razmatra na sjednici 17. jula, to je nezvanično potvrđeno za Portal RTCG.

  • Energetski tajkuni profitiraju dok potrošači plaćaju račun
    on 06/07/2025 at 11:39

    Oko 95 miliona eura, bez uračunatog PDV-a, iznos je subvencionirane naknade koji je za oko deceniju, odnosno do avgusta prošle godine plaćen privatnim firmama koje uglavnom gazduju malim hidroelektranama (mHE) i vjetroelektranama (VE), saopšteno je iz Akcije za socijalnu pravdu.

  • Odlilo se 134,67 miliona eura
    on 06/07/2025 at 10:28

    Ukupan priliv stranih direktnih investicija (SDI) u prva četiri mjeseca je iznosio 297,74 miliona EUR, dok se istovremeno iz zemlje odlilo 134,67 miliona EUR, pokazuju preliminarni podaci Centralne banke (CBCG).

  • Građani na udaru cijena: Akcija limitiranih marži stala, nove mjere kasne
    on 05/07/2025 at 18:44

    Od maja na policama prodavnica nema proizvoda na kojima je ograničena marža, pa su njihove cijene u prethodna dva mjeseca znatno veće. Tu razliku primjećuju i građani. Da li će i kada biti nastavljena akcija limitiranih cijena iz ministarstva ekonomskog razvoja nijesmo dobili odgovor,a Sindikat i analitičari saglasni su da je su te mjere imale kratkoročni efekat makar za najugroženije, te da bi ih trebalo nastaviti.

  • MF: Zakon se mora poštovati – jednaka zarada za jednak rad
    on 05/07/2025 at 16:14

    Ministarstvo finansija i Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija, kao i Vlada u cjelini uvijek su opredijeljeni su za konstruktivan dijalog, ali u pravnoj državi ne može biti kompromisa kada je u pitanju primjena propisa, saopšteno je iz Ministarstva finansija. Pojašnjavaju da cilj centralizovanog obračuna zarada nije smanjenje plata zaposlenima u prosvjeti, već dosljedno poštovanje zakona i uvođenje principa „jednaka zarada za jednak rad“.

  • Pad nezaposlenosti
    on 05/07/2025 at 15:00

    U Crnoj Gori je na kraju juna bilo 27,95 hiljada nezaposlenih, 2,9 odsto manje nego u maju, pokazuju podaci Zavoda za zapošljavanje (ZZZ).

  • Promet na berzi u junu 75,37 miliona eura
    on 05/07/2025 at 11:27

    Ukupan promet na Montenegroberzi u junu je iznosio 75,37 miliona eura.