KAŠĆELAN I SAVIĆEVIĆ

Radovi na gradskom stadionu na Cetinju sprovode se zadovoljavajućom dinamikom, a očekuje se i njihovo dodatno dinamiziranje, saglasili su se Gradonačelnik Prijestonice Aleksandar Kašćelan, predsjednik Fudbalskog saveza Crne Gore Dejan Savićević i generalni sekretar Momir Đurđevac, tokom posjete stadiona.

U delegaciji FSCG bili su i glavni projektant sadiona Dragan Komatina i član Izvršnog odbora Mojaš Radonjić. U ime FK Lovćen bio je prisutan predsjednik Ivan Vukmirović, dok je u ime izvođača radova goste dočekao Radoman Pavlićević, izvršni direktor kompanije Erlang.

Izvršni direktor kompanije Erlang Radoman Pavlićević kazao je da su svi armirano-betonski radovi u potpunosti završeni, zidarski radovi su u završnoj fazi, a u toku su radovi na elektro-instalacijama jake i slabe struje, kao i na vodovodu i kanalizaciji. Početkom naredne sedmice, kako je najavljeno, trebalo bi da počnu radovi na termo-tehničkim instalacijama.

Pavlićević je kazao da su već završena tri od šest rezervoara, koji se nalaze u blizini stadiona i koji imaju funkciju da amortizuju vodeni udar uslijed obilnih kiša, a da su radovi na ostala tri u toku.

Gosti su prilikom posjete informisani da je završena ugradnja ankera i izvedena odgovarajuća konstrukcija za prihvat čelične konstrukcije stadiona.

Za zapadnu tribinu je konstrukcija urađena i dopremljena i čeka se njena montaža, a to se očekuje početkom juna, odnosno nakon otvaranja granice sa Sjevernom Makedonijom, odakle bi trebalo da dođu radnici specijalizovane firma za ovu vrstu poslova.

Za istočnu tribinu nije isporučeno oko 20 odsto čelične konstrukcije, što je posledica zatvaranja granica zbog prevencije širenja koronavirusa. Njeno dopremanje očekuje se u narednom periodu.

Pavlićević je najavio da bi u julu unutrašnjost stadiona trebalo da bude „slobodna“ kako bi se otpočelo sa radovima koji se odnose na drenažu terena.

Sagovornici su razgovarali i o drugim temama važnim za stvaranje uslova, razvoj i popularisanje fudbala i zdravih stilova života.

Tokom susreta sagovornici su istakli zadovoljstvo trenutnom dinamikom izvođenja radova na gradskom stadionu i očekivanja njihovog dodatnog dinamiziranja.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Koprivica i Vukčević o novim pravilima: Integritet pod lupom, moguće i zloupotrebe
    on 25/08/2026 at 19:10

    Provjera integriteta prije stupanja na funkciju i ukidanje imuniteta za premijera i članove Vlade u slučajevima korupcije dio su predloženih izmjena najvišeg pravnog akta o kojima će poslanici raspravljati u septembru. Dok potpredsjednik Vlade Momo Koprivica tvrdi da je glavni cilj eliminisanje konflikta interesa i korupcije u izvršnoj vlasti, pravnici ne isključuju mogućnost zloupotrebe tih rješenja, pa predlažu da se Zakonom o Vladi detaljno preciziraju.

  • DPS: Raketić za v.d. sekretara SO Andrijevica imenovao rođenog brata
    on 25/08/2026 at 17:20

    Iz Opštinskog odbora Demokratske partije socijalista u Andrijevici saopštili su da je predsjednik Skupštine opštine, Vesko Raketić, prekršio Zakon o lokalnoj samoupravi, time što je za v.d. sekretara lokalnog parlamenta samoinicijativno imenovao rođenog brata. Iz DPS-a su kazali da je na djelu nezapamćeni primjer bahatosti i javašluka aktuelne vlasti, a pozvali su i nadležne institucije da reaguju.

  • Evropski savez: Svi konstituenti tivatske vlasti su trenutno u pravu
    on 25/08/2026 at 16:29

    Evropski savez Tivat saopštio je da su, kako navode, svi konstituenti aktuelne tivatske vlasti „u pravu“ kada jedni druge optužuju za političke poteze, borbu za funkcije i zanemarivanje interesa grada.

  • Kos predstavila reformu proširenja EU: Crna Gora među vodećim kandidatima
    on 25/08/2026 at 13:52

    Evropska komesarka za proširenje Marta Kos predstavila je danas prijedlog Evropske komisije za reformu procesa proširenja, javlja briselski portal Juronjuz.

  • Pelegrini: Samit EU i Zapadnog Balkana u Tivtu bio prekretnica za Crnu Goru
    on 25/08/2026 at 13:46

    Predsjednik Slovačke Peter Pelegrini poručio je da njegova zemlja snažno podržava ambiciju Crne Gore da do 2028. godine postane 28. članica Evropske unije, ocjenjujući da je Samit EU i Zapadnog Balkana, održan u junu u Tivtu, predstavljao prekretnicu za Crnu Goru. Predsjednik Jakov Milatović kazao je danas u Bratislavi da Crna Gora ulazi u odlučujuću fazu evropskog puta i da želi da posljednji dio pregovaračkog procesa završi spremna za prvi dan članstva.

  • Knežević: Razlike ogromne, sa NSD-om samo u opštinama u kojima smo vlast
    on 25/08/2026 at 11:30

    Predsjednik i poslanik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poručio je da su DNP i Nova srpska demorkatija (NSD) i dalje u koalicionim odnosima u pojedinim opštinama u kojima zajedno dijele vlast, ali da su njihove razlike na državnom nivou sve izraženije.

  • Milatović stigao u Bratislavu: Slovačka važan partner u završnici evropskog puta Crne Gore
    on 25/08/2026 at 09:59

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović doputovao je danas u Bratislavu, gdje je započeo zvaničnu posjetu Slovačkoj. Uz najviše državne počasti dočekao ga je predsjednik Slovačke Peter Pelegrini.

  • DPS Berane: Šimun hitno da se pozabavi stanjem u KBC Berane
    on 25/08/2026 at 08:59

    Opštinski odbor DPS Berane pozvao je ministra zdravlja Vojislava Šimuna da hitno reaguje i utvrdi činjenično stanje u KBC Berane, tvrdeći da se u toj zdravstvenoj ustanovi nastavljaju pritisci na zaposlene i narušavanje prava pacijenata. Iz te partije posebno ukazuju na navode o postavljanju video-nadzora u prostoriji u kojoj se bebe i porodilje spremaju za odlazak kući.

  • Norveški novinar za RTCG: Postoji mogućnost da Crna Gora i Island "u paketu" uđu u EU
    on 25/08/2026 at 05:41

    Norveški novinar Amund Trelevik kazao je u izjavi za RTCG da, ukoliko građani Islanda na referendumu odaberu nastavak pregovora sa Evropskom unijom, postoji velika mogućnost da Crna Gora i ta ostrvska država zajedno napreduju do samog članstva u evropskoj političkoj zajednici. On ocjenjuje da bi odmrzavanje Islandovih pregovora sa EU dalo dodatni "vjetar u leđa" napredovanju naše države ka Evropi.

  • Šarec: Crna Gora neće čekati Island i dozvolu Zagreba, EU ne inicira izmjene u vladi
    on 24/08/2026 at 19:28

    Crna Gora ima realnu šansu da do kraja ove godine napravi značajan iskorak na putu ka Evropskoj uniji (EU), ali pred njom su brojni izazovi. O mogućem zatvaranju pregovaračkih poglavlja, potencijalnim preprekama, izborima naredne godine, odnosima sa Hrvatskom i mogućnosti ulaska u EU zajedno sa Islandom, kazao je izvjestilac Evropskog parlamenta za Crnu Goru Marjan Šarec.