SJEDNICA SO BUDVA

U Budvi, u šatoru ispred zgrade Opštine, u petak će biti održane tri sjednice lokalnog parlamenta na kojima će odbornici razmatrati predlog donošenja deklaracije za poništenje Zakona o slobodi vjeroispovijesti, te inicijative Crnogorske, DPS, SD i nezavisnog odbornika Stevana Džakovića o razrješenju gradonačelnika Budve Marka Carevića, kao i predsjednika parlamenta Krsta Radovića. Aktuelni predsjednik Opštine žali što ga s funkcije neće smijeniti građani već odbornici, a odbornici opozicije se poslije tog čina nadaju boljim danima u Budvi.

 

Ovaj šator se nalazi ispred Opštine Budva kako bi spremno dočekao odbornike koji će na prvoj sjednici razmatrati poništenje Zakona o slobodi vjeroispovijesti. No pitanje je da li će za ovu priču postojati kvorum. 

”Ni prvi put nismo dali kvorum i već smo najavili da nećemo ni ovaj put. Za sljedeće dvije sjednice postojaće kvorum mi ćemo obrazložiti svoju inicijativu i glasati po njoj”, kazao je član Crnogorske partije Vladimir Bulatović.

Inicijative Crnogorske kao i odbornika DPS-a, Socijaldemokrata i nezavisnog odbornika Stevana Džakovića traže smjenu predsjednika opstine i predsjednika skupštine Marka Carevića i Krsta Radovića. Radović na naše pozive nije odgovarao ali kako je rekao drugima odlučio je da postavi šator ispred skupštine u skladu sa preporukama Nacionalnog koordinacionog tijela. Drugi odluku ovako komentarišu. 

”Nismo očekivali ovakav scenario, mislili smo da predaja vlasti bude kako nalažu procedure džentlmentski kao što je to uradila 2016 DPS. Na žalost na terenu imamo scenografiju koju ne bi trebalo da imamo u bilo kom gradu a ne Budvi koja je stara 2500 godina”, kazao je predsjednik Opštinskog odbora DPS Budva Predrag Jelušić.

”Smatram da je to jedan način degradacije Skupštine u adekvatnom prostoru”, kazao je član Crnogorske partije Vladimir Bulatović.

”Iskreno ovih 30 godina cirkusa još jedan ne smeta i to je jedan dodatni izazov za sve nas. DPS je sa pojedinim ljudima uspio da obezbijedi jedan spektakl otimanja nečega sto nije njihovo, jedva čekam da se ovo razriješi”, kazao je predsjednik Opštine Budva Marko Carević.

Još samo dva dana će na to čekati. No od tog čekanja važnije je kako je potrošio onih skoro 500 odnosno 16 mjeseci. On račun kad svede vidi da je u plusu još koji dan, opozicija u Budvi kad ispod istog računa podvuče crtu vidi minus.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • USSCG obustavlja učešće u radu Socijalnog savjeta: Vlada mjesecima odgađa dogovor o većim zaradama
    on 10/07/2026 at 13:05

    Unija slobodnih sindikata Crne Gore (USSCG) saopštila je da ni na današnjoj sjednici Predsjedništva Socijalnog savjeta nije postignut dogovor o povećanju zarada zaposlenih, ocjenjujući da Vlada već mjesecima ne nudi konkretan prijedlog za rješavanje tog pitanja.

  • Uprava carina za šest mjeseci naplatila gotovo 676 miliona eura, prihodi veći za 25,7 miliona
    on 10/07/2026 at 12:17

    Uprava carina je u prvoj polovini 2026. godine naplatila oko 675,9 miliona eura carinskih prihoda, što je za 25,7 miliona eura ili četiri odsto više nego u istom periodu prošle godine, naveli su u saopštenju. Istovremeno, plan prihoda za period od januara do juna premašen je za pet miliona eura, dok su pojačane kontrole rezultirale otkrivanjem stotina nepravilnosti, zapljenom krijumčarene robe i podnošenjem krivičnih prijava.

  • PU: Zatvoreno 14 objekata, izrečeno 910.800 eura novčanih kazni, najviše nepravilnosti u Budvi
    on 10/07/2026 at 08:35

    Od 1. maja do 8. jula 2026. godine, poreski inspektori izvršili su 1.129 inspekcijskih kontrola širom Crne Gore. Kontrolama je utvrđeno da 177 poreskih obveznika nije u potpunosti postupalo u skladu sa poreskim propisima. Po tom osnovu izdato je ukupno 267 prekršajnih naloga, u ukupnom iznosu od 910.800 eura, saopšteno je iz Poreske uprave. Najviše nepravilnosti utvrđeno je u Budvi, slijede Ulcinj, Bar, Herceg Novi. Zbog nepravilnosti u radu zatvoreno je 14 objekata.

  • Crna Gora i EBRD otvaraju novu eru investicija: U fokusu infrastruktura, energetika i digitalizacija
    on 10/07/2026 at 07:10

    Crna Gora i EBRD ulaze u novu fazu partnerstva, obilježenu rekordnim investicijama, snažnim reformama i realizacijom najvećih infrastrukturnih projekata u susret članstvu u Evropskoj uniji – ključna je poruka sa sastanka ministra finansija, Novice Vukovića i njegovog tima sa rukovodstvom Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).

  • Konstituisana Grupacija za kongresnu industriju
    on 09/07/2026 at 14:50

    U Privrednoj komori (PKCG) je danas, pri Odboru Udruženja turizma i ugostiteljstva, konstituisana Grupacija za kongresnu (MICE) industriju.

  • Novi zakon o PDV-u u skladu sa evropskim standardima
    on 09/07/2026 at 14:37

    Predlog zakona o porezu na dodatu vrijednost (PDV) ima za cilj cijelovitije uređenje svih osnovnih instituta sistema PDV-a, u skladu sa evropskim standardima, saopštio je ministar finansija Novica Vuković. On je u Skupštini, obrazlažući predloženi akt, kazao da je postojeći Zakon o PDV-u , koji je donijet 2002, tokom godina postepeno usklađivan s evropskim propisima, ali da i dalje sadrži rješenja koja ne odgovaraju Direktivi Savjeta 2006/112 i njenim kasnijim izmjenama.  

  • Crna Gora tokom jula očekuje privremeno zatvaranje Poglavlja 8
    on 09/07/2026 at 10:08

    Crna Gora bi tokom jula, na Međuvladinoj konferenciji, trebalo privremeno da zatvori Poglavlje 8 – Konkurencija, čime bi napravila još jedan korak u pristupnim pregovorima sa Evropskom unijom, saopšteno je iz Ministarstva evropskih poslova . Riječ je o poglavlju koje uređuje politiku konkurencije i kontrolu državne pomoći, s ciljem da svi učesnici na tržištu posluju pod jednakim uslovima.

  • Bivši radnici Autoprevoznog blokirali ulaz u Tehnobazu: Traže povezivanje staža i isplatu potraživanja
    on 09/07/2026 at 08:38

    Bivši radnici nikšićkog Autoprevoznog blokirali su danas ulaz u Tehnobazu i carinski terminal u Nikšiću, zahtijevajući povezivanje radnog staža, isplatu potraživanja i rješavanje pitanja njihovih akcija. U ime okupljenih obratio se Milosav Đikanović, koji je poručio da radnici već dvije decenije bezuspješno pokušavaju da ostvare svoja prava.

  • Treća trasa imaće 49 kilometara, deset tunela i 25 mostova
    on 09/07/2026 at 05:30

    Nakon što je ozvaničen početak pripremnih radova za drugu dionicu autoputa od Mateševa do Andrijevice, iz kompanije Monteput su saopštili da su dobili saglasnost Agencije za zaštitu životne sredine i za dionicu od Andrijevice do Boljara čija je vrijednost procijenjena na 880 miliona eura.

  • Ohrabrujući rezultati sektora poljoprivrede, ali neophodna veća podrška
    on 08/07/2026 at 16:38

    Iako su u prvoj polovini godine zabilježeni rast domaće proizvodnje, otkupa mlijeka i proizvodnje u prehrambenoj industriji, crnogorski agrar i dalje se suočava sa ozbiljnim strukturnim problemima. Iz Privredne komore poručuju da su za održiv razvoj neophodni jača podrška države, razvoj prerađivačkih kapaciteta i snažnije povezivanje domaćih proizvođača sa trgovinom i turizmom.