AKCIJA “LJETUJ DOMA”

Nacionalna turistička organizacija Crne Gore i Ministarstvo održivog razvoja i turizma u želji da podstaknu građane Crne Gore da ovog ljeta provedu odmor u svojoj zemlji i da se bolje upoznaju sa raznovrsnom i bogatom crnogorskom turističkom ponudom, pridružilo se globalnoj kampanji “U društvu prirode” i sa partnerima napravilo platformu “Ljetuj doma”.

“Zahvaljujući platformi ‘Ljetuj doma’, građani Crne Gore moći će da pronađu odgovarajuću opciju za ljetnji odmor ili avanturu, uz značajne popuste koji će biti ponuđeni od turističke privrede i besplatno promovisani na sajtu www.ljetujdoma.me. Svako ko pristupi sajtu imaće mogućnost da ostvari određeni popust na neku od turističkih usluga. Pored popusta na ugostiteljske usluge, planirane su i dodatne povoljnosti kao što su poklon vaučeri kao što su besplatan vikend, večera, i sl”, objašnjavaju u NTO CG.

Akcija “Ljetuj doma”, kako dodaju, naišla je na veliko interesovanje turističkih poslenika, te će građanima na sajtu www.ljetujdoma.me biti ponuđene brojne povoljnosti i akcijske cijene na raznolike turističke usluge. Osim putem sajta, građani će o atraktivnim ponudama i popustima moći da se informišu putem društvenih mreža, facebook i Instagram stranice “Ljetuj doma”.

Kako saopštavaju u NTOCG, iako je crnogorski turizam u najvećoj mjeri oslonjen na međunarodne dolaske, namjera je da u ovoj vanrednoj godini podrže nacionalnu ekonomiju time što će podstaći domaći turizam, koji će prema prognozama UNWTO imati ključnu ulogu u prvoj fazi oporavka ovog sektora.

“NTO CG i MORT kao glavni partneri pružaju punu podršku realizaciji akcije ‘Ljetuj doma’ koja ima za cilj da se afirmišu domaći turistički kapaciteti i kroz posebne povoljnosti za građane oni podstaknu da odmor ili vikend provedu u svojoj zemlji i iskoriste priliku da je bolje upoznaju i dožive neke od onih, do sada možda neistraženih segmenata bogate i raznovrsne turističke ponude naše zemlje”, ističu u NTOCG.

Činjenica je, kako naglašavaju, da veliki broj građana nije upoznat sa cjelokupnom domaćom turističkom ponudom. Tome u prilog govore i statistički podaci kakav je npr. podatak da više od 70 odsto Crnogoraca nije bilo na Prokletijama.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • MVP odbio predlog Milatovića da Lekić bude član Komisije za razgraničenje
    on 16/06/2026 at 06:56

    Ministarstvo vanjskih poslova (MVP) odbilo je predlog predsjednika države Jakova Milatovića nekadašnji crnogorski šef diplomatije Miodrag Lekić bude imenovan za člana Komisije za razgraničenje i utvrđivanje državne granice - saznaju “Vijesti”.

  • Knežević: DNP neće glasati za smjenu Mujovića sa DPS-om
    on 15/06/2026 at 20:11

    Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kazao je da ta partija neće glasati za smjenu Saše Mujovića sa Demokratskom partijom socijalista (DPS).

  • DPS neće predlagati članove Žirija za Trinaestojulsku nagradu
    on 15/06/2026 at 19:47

    Klub poslanika Demokratske partije socijalista neće ove godine predlagati kandidate za članove Žirija za dodjelu Trinaestojulske nagrade. To je na press konferenciji u Skupštini saopštila poslanica te stranke Zoja Bojanić Lalović.

  • Gorčević: Uzdam se u dijalog parlamentarne većine i opozicije za preostale obaveze na integracionom putu
    on 15/06/2026 at 19:00

    Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević kazala je za TVCG da se uzda u dobar dijalog parlamentarne većine i opozicije za preostale obaveze na integracionom putu.

  • Đeljošaj: Zatvoreno šesto poglavlje pod rukovođenjem Ministarstva ekonomskog razvoja
    on 15/06/2026 at 18:05

    Crna Gora je na Međuvladinoj konferenciji u Luksemburgu zatvorila Pregovaračko poglavlje 28 – Zaštita potrošača i zdravlja, čime je napravljen novi korak u procesu evropskih integracija. Kako je saopštio Nik Đeljošaj, riječ je o šestom zatvorenom poglavlju pod rukovođenjem Ministarstva ekonomskog razvoja, uz ocjenu da su u potpunosti ispunjene i obaveze iz poglavlja koje se odnose na slobodu kretanja robe i politiku konkurencije. Iz tog resora poručeno je da evropski put Crne Gore više nije pitanje planova i obećanja, već konkretnih i mjerljivih rezultata.

  • Crna Gora zatvorila pregovaračko poglavlje 2: Građani dobijaju slobodu kretanja radnika u EU
    on 15/06/2026 at 16:50

    Na Međuvladinoj konferenciji u Luksemburgu zvanično je zatvoreno pregovaračko poglavlje 2 - „Sloboda kretanja radnika“ između Crne Gore i Evropske unije. Iz Ministarstva rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga saopšteno je da je to potvrda ispunjenih obaveza i napretka u usklađivanju sa evropskim standardima, čime se otvaraju nove mogućnosti za građane u oblasti rada i socijalne sigurnosti.

  • Zatvorena poglavlja 2 i 28; Spajić: Crna Gora ne odlaže i ne improvizuje
    on 15/06/2026 at 16:11

    Crna Gora je na Međuvladinoj konferenciji privremeno zatvorila poglavlja 2 – Sloboda kretanja radnika i 28 – Zaštita potrošača i zdravlja, koja pripadaju klasteru 2.

  • Osnovan Opštinski odbor Foruma žena Demokrata u Bijelom Polju
    on 15/06/2026 at 15:18

    U Bijelom Polju osnovan je Opštinski odbor Foruma žena Demokrata, koji broji više od 50 članica, čime je, kako je saopšteno, dodatno osnažena organizaciona struktura i političko djelovanje žena u tom gradu. Za predsjednicu odbora izabrana je Milanka Cmiljanić, dok su Milena Rakonjac i Dana Obradović izabrane za potpredsjednicu i sekretarku. Predsjednica Foruma žena Demokrata Valentina Minić poručila je da je neophodno hitno usvojiti izmjene zakona i uvesti femicid kao posebno krivično djelo sa najstrožijom kaznom.

  • MVP: Pregovori sa Hrvatskom bez javnih komentara uz poštovanje državnog dostojanstva
    on 15/06/2026 at 15:08

    Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore saopštilo je da se razgovori sa hrvatskom vode uz striktno poštovanje nacionalnih interesa, državnog dostojanstva i međunarodnog ugleda Crne Gore. Tamo gdje eventualni dogovor u bilateralnom okviru ne bude moguć, kako su naveli, ostaje mogućnost zajedničkog obraćanja odgovarajućim međunarodnim mehanizmima i forumima, u skladu sa međunarodnim pravom i dobrom međunarodnom praksom.

  • Međuvladina konferencija potvrda kontinuiranog napretka države
    on 15/06/2026 at 13:57

    Predsjednik Vlade Crne Gore Milojko Spajić predvodi delegaciju Crne Gore na 27. međuvladinoj konferenciji između Evropske unije i Crne Gore, koja se održava danas u Luksemburgu. U saopštenju Vlade istaknuto je da održavanje međuvladine konferencije, predstavlja potvrdu povjerenja koje Evropska unija ukazuje rezultatima koje je Crna Gora ostvarila u procesu pristupanja. Specijalnu emisiju tim povodom pratite od 16 sati 20 minuta na Prvom programu TVCG. Prenosićemo i press konferenciju nakon sjednice od 17 sati i 05 minuta.