NIKOLIĆ

Dešavanja u Budvi predstavljaju svojevrsnu političku sramotu, ocijenio je portparol Demokratske partije socijalista (DPS) Miloš Nikolić, navodeći da očekuje da reakcija nadležnih organa bude brza i efikasna.

On je kazao da vjeruje da će nadležni državni organi adekvatno odgovoriti na, kako je naveo, nezapamćeno pravno nasilje u okviru jedne važne institucije, kakav je predstavnički dom građana u Budvi.

“Jer ukoliko dozvolimo da tako ponašanje postane praksa, imaćemo zbilja ozbiljan problem u političkom životu Crne Gore. Imaćemo i politički, ali i pravni problem”, rekao je Nikolić.

Prema njegovim riječima, sve ono što se prethodnih dana desilo u Budvi, a u režiji koalicije Demokratskog fronta (DF) i Demokratske Crne Gore, predstavlja svojevrsnu političku sramotu i političku blamažu.

“Ona je samim tim veća ukoliko znamo iz onoga što smo čuli prethodnih dana, ali i iz onoga o čemu su jedni o drugima govorili tokom prethodnih tri i po godine konstituenti vlasti u Budvi, da odbrana vlasti je isključivo motivisana odbranom nepotizma, odbranom malverzacija i odbranom ličnih finansijskih interesa pojedinih aktera, a o čemu smo mogli da slušamo i čujemo detalje prethodnih dana”, naveo je Nikolić.

Kako je kazao, riječ je o nezapamćenom pravnom nasilju koje kontinuirano traje već sedam, ili osam dana, još od prve sjednice za smjenu predsjednika Opštine Budve Marka Carevića.

“Imamo primjere flagrantnog kršenja Zakona o lokalnoj samoupravi, Statuta grada Budve, Poslovnika o radu Skupštine, nedozvoljavanje pojedinim odbornicima DPS-a da govore, maksimalna kršenja procedure neograničeno vrijeme trajanja rasprave, neograničeno vrijeme trajanje pojedinačnih diskusija”, naveo je Nikolić.

Prema njegovim riječima, sve to je vodilo kršenju Zakona o lokalnoj samoupravi, Statutu Budve, budući da nije stavljen na glasanje predlog za razrješenje predsjednika budvanskog parlamenta Krsta Radovića, što je bilo zakonska obaveza predsjedavajućeg jučerašnjom skupštinom.

“Očekujem da reakcija bude brza, efikasna i jasna kako bi se ovom divljaštvu kako pravnom, tako jednom uličnom kojem smo takođe prisustvovali jasno stalo na kraj”, rekao je Nikolić.

Prema njegovim riječima, Demokratska Crna Gora se sada svjesno, nakon tri i po godine, i definitivno “ogolila” javnosti kao apsolutni partner DF-a.

“Aleksa Bečić i Demokratska Crna Gora su sada potpuno pod kišobranom DF-a i Andrije Mandića, odlučili da konačno priznaju ono što je njihova stvarna politika, a sve u cilju odbrane vlasti i odbrane golog interesa”, kazao je Nikolić.

Prema njegovim riječima, bilo je po malo komično gledati nakon svega proslavu od strane Demokrata i DF-a.

Nikolić je rekao da nije jasno šta su slavili, da li “odlaganje izvjesnog poraza, nepristojnost, nevaspitanje i sramotu koju su demonstrirali u prethodnih sedam dana i na ličnom i političkom nivou”.

“Posao koji smo započeli u skladu sa zakonom, statutom, poslovnikom o radu i ostalim aktima će biti dovršen do kraja i na jedan zakonski način će biti omogućeno da se ispoštuje volja trenutne većine u budvanskoj opštini”, poručio je Nikolić.

Kako je naveo, razloga za slavlje nema, naprotiv ima razloga za brigu.

“Jer vjerujemo da će isplivati baš sve one malverzacije za koje su i DF i Demokrate jedni druge optuživali u prethodnih tri i po godine i da će oni na adekvatan način biti procesuirane od nadležnih državnih organa, uz krivične prijave i Radoviću i svim ostalim učesnicima koji su grubo zloupotrijebili poslovnik, statut i zakon tokom prethodnih dana, odnosno grubo ga prekršili”, zaključio je Nikolić.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • USSCG obustavlja učešće u radu Socijalnog savjeta: Vlada mjesecima odgađa dogovor o većim zaradama
    on 10/07/2026 at 13:05

    Unija slobodnih sindikata Crne Gore (USSCG) saopštila je da ni na današnjoj sjednici Predsjedništva Socijalnog savjeta nije postignut dogovor o povećanju zarada zaposlenih, ocjenjujući da Vlada već mjesecima ne nudi konkretan prijedlog za rješavanje tog pitanja.

  • Uprava carina za šest mjeseci naplatila gotovo 676 miliona eura, prihodi veći za 25,7 miliona
    on 10/07/2026 at 12:17

    Uprava carina je u prvoj polovini 2026. godine naplatila oko 675,9 miliona eura carinskih prihoda, što je za 25,7 miliona eura ili četiri odsto više nego u istom periodu prošle godine, naveli su u saopštenju. Istovremeno, plan prihoda za period od januara do juna premašen je za pet miliona eura, dok su pojačane kontrole rezultirale otkrivanjem stotina nepravilnosti, zapljenom krijumčarene robe i podnošenjem krivičnih prijava.

  • PU: Zatvoreno 14 objekata, izrečeno 910.800 eura novčanih kazni, najviše nepravilnosti u Budvi
    on 10/07/2026 at 08:35

    Od 1. maja do 8. jula 2026. godine, poreski inspektori izvršili su 1.129 inspekcijskih kontrola širom Crne Gore. Kontrolama je utvrđeno da 177 poreskih obveznika nije u potpunosti postupalo u skladu sa poreskim propisima. Po tom osnovu izdato je ukupno 267 prekršajnih naloga, u ukupnom iznosu od 910.800 eura, saopšteno je iz Poreske uprave. Najviše nepravilnosti utvrđeno je u Budvi, slijede Ulcinj, Bar, Herceg Novi. Zbog nepravilnosti u radu zatvoreno je 14 objekata.

  • Crna Gora i EBRD otvaraju novu eru investicija: U fokusu infrastruktura, energetika i digitalizacija
    on 10/07/2026 at 07:10

    Crna Gora i EBRD ulaze u novu fazu partnerstva, obilježenu rekordnim investicijama, snažnim reformama i realizacijom najvećih infrastrukturnih projekata u susret članstvu u Evropskoj uniji – ključna je poruka sa sastanka ministra finansija, Novice Vukovića i njegovog tima sa rukovodstvom Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).

  • Konstituisana Grupacija za kongresnu industriju
    on 09/07/2026 at 14:50

    U Privrednoj komori (PKCG) je danas, pri Odboru Udruženja turizma i ugostiteljstva, konstituisana Grupacija za kongresnu (MICE) industriju.

  • Novi zakon o PDV-u u skladu sa evropskim standardima
    on 09/07/2026 at 14:37

    Predlog zakona o porezu na dodatu vrijednost (PDV) ima za cilj cijelovitije uređenje svih osnovnih instituta sistema PDV-a, u skladu sa evropskim standardima, saopštio je ministar finansija Novica Vuković. On je u Skupštini, obrazlažući predloženi akt, kazao da je postojeći Zakon o PDV-u , koji je donijet 2002, tokom godina postepeno usklađivan s evropskim propisima, ali da i dalje sadrži rješenja koja ne odgovaraju Direktivi Savjeta 2006/112 i njenim kasnijim izmjenama.  

  • Crna Gora tokom jula očekuje privremeno zatvaranje Poglavlja 8
    on 09/07/2026 at 10:08

    Crna Gora bi tokom jula, na Međuvladinoj konferenciji, trebalo privremeno da zatvori Poglavlje 8 – Konkurencija, čime bi napravila još jedan korak u pristupnim pregovorima sa Evropskom unijom, saopšteno je iz Ministarstva evropskih poslova . Riječ je o poglavlju koje uređuje politiku konkurencije i kontrolu državne pomoći, s ciljem da svi učesnici na tržištu posluju pod jednakim uslovima.

  • Bivši radnici Autoprevoznog blokirali ulaz u Tehnobazu: Traže povezivanje staža i isplatu potraživanja
    on 09/07/2026 at 08:38

    Bivši radnici nikšićkog Autoprevoznog blokirali su danas ulaz u Tehnobazu i carinski terminal u Nikšiću, zahtijevajući povezivanje radnog staža, isplatu potraživanja i rješavanje pitanja njihovih akcija. U ime okupljenih obratio se Milosav Đikanović, koji je poručio da radnici već dvije decenije bezuspješno pokušavaju da ostvare svoja prava.

  • Treća trasa imaće 49 kilometara, deset tunela i 25 mostova
    on 09/07/2026 at 05:30

    Nakon što je ozvaničen početak pripremnih radova za drugu dionicu autoputa od Mateševa do Andrijevice, iz kompanije Monteput su saopštili da su dobili saglasnost Agencije za zaštitu životne sredine i za dionicu od Andrijevice do Boljara čija je vrijednost procijenjena na 880 miliona eura.

  • Ohrabrujući rezultati sektora poljoprivrede, ali neophodna veća podrška
    on 08/07/2026 at 16:38

    Iako su u prvoj polovini godine zabilježeni rast domaće proizvodnje, otkupa mlijeka i proizvodnje u prehrambenoj industriji, crnogorski agrar i dalje se suočava sa ozbiljnim strukturnim problemima. Iz Privredne komore poručuju da su za održiv razvoj neophodni jača podrška države, razvoj prerađivačkih kapaciteta i snažnije povezivanje domaćih proizvođača sa trgovinom i turizmom.