Vaterpolisti Budve osvojili Prvenstvo Crne Gore za juniore
[#item_full_content]
[#item_full_content]
Nevladina organizacija Centar za mame ima besplatan broj telefona za emocionalnu podršku majkama, svakodnevno dostupan od devet do 15 sati.
Glavni specijalni tužioci i visoki predstavnici iz zemalja Zapadnog Balkana okupili su se prošle sedmice u Podgorici na Regionalnom forumu specijalnih tužilaca, posvećenom unapređenju regionalne saradnje i jačanju vladavine prava.
Poslanik DPS Ivan Vuković saopštio je da je podnio ostavku na funkciju predsjednika skupštinskog Odbora za evropske integracije.
Sjednica Savjeta za odbranu i bezbjednost počela je danas u Podgorici, a prisustvuju joj, između ostalih, predsjednik države Jakov Milatović, premijer Milojko Spajić i predsjednik parlamenta Andrija Mandić.
Ispitni centar objavio je rezultate Državnog takmičenja učenika osnovnih i srednjih škola iz Matematike, prirodnih i društvenih nauka, Istorije, Geografije i Programiranja, kao i stranih jezika. Od ove godine takmičenje je prošireno uvođenjem dva nova predmeta: Crnogorski–srpski, bosanski, hrvatski jezik i književnost, te Albanski jezik i književnost.
U prestonici Teheranu i u Karadžu izraelsko-američke snage pogodile su naftna skladišta, a na snimcima se vide ogromni požari i stubovi dima. Pogledajte fotografije iz Teherana.
Prvi predsjednik Bošnjačke stranke (BS) Rafet Husović zadužio je tu stranku i Bošnjake da aktivno doprinesu ostvarenju članstva Crne Gore u Evropskoj uniji (EU), poručio je lider BS-a Ervin Ibrahimović.
„Sve nam je teže“, kaže predsjednik Srbije Aleksandar Vučić opisujući tako situaciju sa snabdijevanjem energentima. „Cijene nafte na mediteranskim tržištima su porasle za 15 odsto samo u posljednja dva dana, to je ludilo. Slična je situacija i sa gasom.“
Ovaj ishod pokrajinskih izbora u Baden-Virtembergu prava je senzacija: nakon što je mesecima u anketama beznadežno zaostajao za kandidatom konzervativaca, političarom CDU Manuelom Hagelom – u pojedinim trenucima i za 14 procenata – bivši savezni ministar iz redova Zelenih, Džem Ozdemir, ostvario je neverovatan povratak.
Više puta odlagana sjednica Skupštine opštine Pljevlja, na kojoj je trebalo da se, između ostalog, usvoji Budžet za ovu godinu danas je konačno počela, ali je nedugo nakon utvrđenog kvoruma prekinuta i trebalo bi da bude nastavljena u 16 sati.
"Imamo još mnogo toga da uradimo, želim da postignem još više sa ovim klubom", rekao je Obst
“Od ukupnog broja uhapšenih osoba, najviše ih je uhapšeno u Podgorici – 41, osam u Bijelom Polju, sedam u Nikšiću i šest vozača u Kotoru”, rekli su iz policije
„U Karadžu je bilo mirno preko dana, ali sada je ponovo divlje - digli su ga u vazduh“, rekao je jedan stanovnik BBC-ju
„Još 1950-ih, kada je otvoren prvi SOS telefon za decu u Engleskoj, vidjelo se koliko je ta vrsta pomoći važna, jer se dobija odmah, ljudi ne moraju da zakazuju, da se predstavljaju, daju podatke, od njih se ništa ne traži i mogu samo da okrenu broj telefona", govori Željka Burgund
Glavni evropski tužilac imenuje se na mandat od sedam godina koji se ne može obnoviti, a sadašnjoj glavnoj tužiteljki Lauri Koveši mandat ističe 30. oktobra
Blok od 13 poslanika militantne organizacije Hezbolah, koju podržava Iran, takođe je glasao za produženje mandata
Iz Akcije za ljudska prava (HRA) su kazali da je Evropski sud za ljudska prava, primjera radi, u presudi Oberschlick v. Austria (No. 2) ocijenio da nazivanje političara "idiotom" može biti dopušteno u političkoj debati
"Naime, tokom pretresa prostorija jedne napuštene kuće u Rožajama u decembru prethodne godine policija je pronašla oko 712 grama materije za koju se sumnja da je opojna droga marihuana i 343 grama materije za koju se sumnja da je opojna droga kokain, a koje materije se dovode u vezu sa licem S.M.", navodi se u saopštenju Uprave policije
Ovo nije prvi put da Džastin Biber ulazi u sukob sa paparacima. Prošlog juna pjevač je imao burnu raspravu sa fotografima dok je napuštao klub Soho House Malibu
Iz Uprave policije dodaju da se sumnja da je J.M. 3. marta 2026. godine Područnoj jedinici za građanska stanja i lične isprave u Bijelom Polju podnio zahtjev za zamjenu vozačke dozvole Srbije za crnogorsku vozačku dozvolu, te je nakon odobrenja zahtjeva službenici predao nevažeću vozačku dozvolu Srbije, iako je posjedovao važeću.
Poslanik DPS Ivan Vuković saopštio je da je podnio ostavku na funkciju predsjednika skupštinskog Odbora za evropske integracije.
Više puta odlagana sjednica Skupštine opštine Pljevlja, na kojoj je trebalo da se, između ostalog, usvoji Budžet za ovu godinu danas je konačno počela, ali je nedugo nakon utvrđenog kvoruma prekinuta i trebalo bi da bude nastavljena u 16 sati.
Predsjednik Preokreta, Srđan Perić, izrazio je zabrinutost zbog usvajanja izmjena Zakona o unutrašnjim poslovima i Zakona o Agenciji za nacionalnu bezbjednost (ANB), navodeći da se sistem bezbjednosti u Crnoj Gori dodatno podređuje političkoj kontroli.
Predsjednik Vlade Milojko Spajić do sada nije potvrdio prisustvo sjednici Savjeta za odbranu i bezbjednost zakazanoj za 11 sati, saopšteno je iz Kabineta predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića, uz ocjenu da takva praksa blokira donošenje važnih odluka u oblasti bezbjednosti.
Politički direktor DPS-a i poslanik u Skupštini Crne Gore Mihailo Anđušić ocijenio je da je odnos Vlade prema mogućem naglom rastu cijena goriva zabrinjavajući, navodeći da izvršna vlast ima zakonske mehanizme da reaguje smanjenjem akciza, ali da ih ne koristi, iako bi to, kako tvrdi, moglo ublažiti udar na standard građana.
Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević istakla ja gostujući u Dnevniku 2 TVCG da novonastala situacija u parlametu nije nešto što iznenađuje i očekuje da izlazak DPS-a iz skupštinskih tijela neće biti smetnja nastavku pregovaračkih aktivnosti.
Pregovori Brisela i Podgorice o članstvu naše zemlje u Evropskoj Uniji ušli su u posljednju godinu i nema dileme da je Crna Gora prva u redu za ulazak u blok. To je poruka koju Crna Gora uporno dobija od Evropske komisije, a nedavno ju je, još jednom, ponovila evropska komesarka za proširenje Marta Kos. Na nama je da ispunimo sve kriterijume za zatvaranje poglavlja, a prema nacrtu zaključaka Samita lidera Evropske unije, oni će i na sljedećem samitu podržati tradicionalan pristup bloka zasnovan na zaslugama. Tom scenariju nadaju se sagovornici TVCG, uz ocjenu da raspored proširenja Unije ne bi trebalo da diktiraju spoljne sile poput Rusije ili Sjedinjenih Američkih Država.
Crna Gora se, u procesu pristupanja Evropskoj uniji (EU), fokusira samo na Brisel i nedovoljno prati političke procese u državama članicama, u kojima jačanje radikalne desnice može značajno otežati ili usporiti crnogorsko pristupanje Uniji.
Izglasavanje izmjena zakona o Agenciji za nacionalnu bezbjednost (ANB) i unutrašnjim poslovima i najava DPS-a da napusti odbor za izbornu reformu i ostale pozicije u Skupštini neće usporiti EU integracije Crne Gore jer je u ovom momentu interes Unije da naša zemlja postane članica, ocijenio je za naš radio politički analitičar Dževdet Pepić. Analitičar Aleksandar Ćuković smatra da će Unija pomno pratiti kako će Crna Gora primjenjivati usvojene zakone.
Iz Demokratske Crne Gore saopšteno je da je predsjednik Aleksa Bečić razgovarao je sa članstvom iz Tuzi, a ujedno je upriličeno dijeljenje novih članskih karti povodom jubileja postojanja partije. Tom prilikom je izjavio da je veting potreban ne samo u sektorima bezbjednosti i odbrane, već i u svim institucijama naše zemlje, a pogotovo u pravosuđu, grani vlasti od koje u mnogome zavisi dalji tok razvoja i napredovanja Crne Gore.
Mala je mogućnost od potpune nestašice goriva u Crnoj Gori, ali pojedine pumpe već nemaju derivate euro dizela koji je najtraženiji, rekao je u jutarnjem programu TVCG Draško Striković iz Udruženje naftnih kompanija Crne Gore. On je istakao da nema razloga za brigu, da građani moraju racionalno razmišljati, te da ne treba praviti nikakve zalihe goriva. Problem je u tome što naftne kompanije ne mogu da nabave gorivo po tržišnim cijenama jer bi bile u gubitku. Zbog svega ovoga to Udruženje i naftne kompanije će danas imati sastanak u okviru Privredne komore kako bi se našlo najbolje rješenje za novonastalu situaciju. Striković kaže da se cijene moraju liberalizovati i apeluje na Vladu da to učini.
U Crnoj Gori nema nestašice naftnih derivata niti postoji rizik od poremećaja u snabdijevanju tržišta, saopštili su iz Ministarstva energetike i rudarstva (MER) povodom informacija koje su se pojavile u javnosti o navodnoj nestašici goriva.
Ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović tvrdi da nestašice goriva u Crnoj Gori neće biti.
Udruženje naftnih kompanija Crne Gore (UNKCG) upozorilo je da postoji ozbiljan rizik od prekida snabdijevanja gorivom Crne Gore zbog toga što su cijene, naročito eurodizela kod dobavljača više za 30 odsto od cijena koje sada važe.
U Crnoj Gori je, prema podacima Centralne banke (CBCG), na kraju februara u blokadi bilo 21,13 hiljada preduzeća i preduzetnika, 1,12 odsto manje nego na kraju januara.
U Crnoj Gori čak 31.207 firmi nema nijednog zaposlenog, što može ukazivati na to da su neke od njih tek osnovane i čekaju poslovnu priliku ili početak realizacije posla, ali i na slučajeve u kojima vlasnici nijesu pokrenuli postupak gašenja, iako kompanije trenutno ne obavljaju aktivnu djelatnost. Prema podacima koje je portalu Bankar dostavila Poreska uprava – 36.407 preduzeća ima samo jednog zaposlenog. U najvećem broju slučajeva riječ je o kompanijama u kojima je vlasnik ujedno i jedini zaposleni.
Poslanik Evropskog saveza i predsjednik Odbora za ekonomiju, finansije i budžet, Boris Mugoša, poziva Vladu da usljed evidentnih poremećaja na svjetskom tržištu naftnih derivata primijeni zakonske mehanizme u cilju zaštite standarda građana.
Svijet je ušao u novu energetsku krizu, a investiciona banka Goldman Sachs upozorava da bi cijena nafte mogla preći 100 dolara zbog blokade pomorskog saobraćaja kroz Hormuški moreuz, ključnu rutu za globalnu distribuciju nafte, saopštio je poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Nikola Milović.
Uprava za saobraćaj objavila je na svom zvaničnom YouTube kanalu novi video o napretku radova na izgradnji Bulevara Tivat - Jaz, jednom od značajnijih infrastrukturnih projekata na crnogorskom primorju. U videu su prikazane do sada realizovane aktivnosti na ovoj dionici, čijom izgradnjom će se unaprijediti saobraćajna povezanost, povećati bezbjednost saobraćaja i smanjiti gužve tokom turističke sezone.
Crna Gora je definisala put ka klimatskoj neutralnosti do 2050. godine kroz novu Strategiju niskougljeničnog razvoja (SNR), koja predviđa značajne promjene u energetskom sektoru i saobraćaju. Dokument, podnijet Svjetskoj banci u februaru ove godine, postavlja ambiciozne ciljeve, među kojima je gašenje jedine termoelektrane u zemlji do 2035. godine, kao i usklađivanje cijene ugljenika sa evropskim standardima do 2028. godine.