OBAVIJESTIO GRENELA

Premijer Kosova Avdulah Hoti objavio je da neće prisustvovati sastanku u Bijeloj kući u subotu 27. juna, nakon optužnice tužilaštva u Hagu za ratne zločine na Kosovu.

 

“S obzirom na nova dešavanja u Prištini kao rezultat optužnice koju je podnijelo Specijalizovano tužilaštvo, moram se vratiti u zemlju i postaram o situaciji”, naveo je danas Hoti na Tviteru.

On je dodao da je obavijestio specijalnog izaslanika predsjednika SAD za pregovore Srbije i Kosova Ričarda Grenela da neće učestvovati na sastanku.

Specijalizovano tužilaštvo u Hagu juče je saopštilo da je Specijalizovanom većima Kosova podnijelo na razmatranje optužnicu u deset tačaka kojima se Hašim Tači, Kadri Veselji i druga lica terete za niz zločina protiv čovječnosti i ratnih zločina, uključujući ubistvo, prisilno nestajanje lica, progon i mučenje. 

Tači je juče otkazao učešće na sastanku u Vašingtonu u okviru dijaloga sa predstavnicima Srbije.

0 comments

You must be logged in to post a comment.