Ukoliko eliminiše Jug: Primorac u četvrtfinalu protiv Radničkog
[#item_full_content]
[#item_full_content]
Već sinoć su počele gužve na pumpama širom Crne Gore. Dio građana puni rezervoare automobila, a neki prave i zalihe. Reporteri TVCG iz tri crnogorska grada javljaju kakva je situacija na pumpama.
Vlada Hrvatske je ponovo uvela regulaciju najviših maloprodajnih cijena goriva. Od utorka, pa u naredne dvije sedmice, osnovni benzin biće skuplji za četiri centa, a dizel za sedam centi po litru.
Iako je na gradilištu ekološkog postrojenja u Botunu nedavno namjerno zapaljen bager, radovi se nastavljaju bez zastoja, saopštio je za RTV Podgorica direktor Vodovoda Aleksandar Nišavić. Navodi da je zbog toga izvršena reorganizacija na terenu, ali da dinamika radova nije ugrožena.
Potraga za nestalim Podgoričaninom Miljanom Vešovićem ulazi u 25. dan.
Razgovori o sprovođenju plana američkog predsjednika Donalda Trampa za okončanje rata u Pojasu Gaze su zastale od kada su Sjedinjene Američke Države i Izrael počeli bombardovanje Irana 28. februara, što je izazvalo regionalni sukob sa iranskom odmazdom protiv brojnih zalivskih država, izjavili su danas britanskoj agenciji Rojters izvori bliski tim razgovorima.
Poslanik Demokrata Momčilo Leković optužio je predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića da pokušava da blokira reforme u sektoru bezbjednosti i odbrane, navodeći da je riječ o nastavku politike koja, kako tvrdi, ide u korist kadrova bivšeg sistema.
Video koji je juče objavila poluzvanična iranska novinska agencija koji je BBC Verifaj potvrdio kao autentičan, prikazuje raketu malo pre nego što je pogodila bazu Iranske revolucionarne garde (IRGC) pored osnovne u Minabu.
Ministar unutrašnjih poslova, Danilo Šaranović, kazao je da je predsjednik Crne Gore, Jakov Milatović, vraćanjem Zakona o unutrašnjim poslovima nije uradio ništa novo, već je, kako navodi, još jednom potvrdio ono što javnost odavno prepoznaje - postao je poznati blokader svake suštinske reforme u bezbjednosnom sektoru.
Strah za iransku žensku reprezentaciju porastao je pošto je odbila da peva himnu pred prvu utakmicu protiv Južne Koreje prošle nedelje.
Cijene nafte su direktan udar na poljoprivredu, kazala je poslanica Demokratske partije socijalista (DPS) Aleksandra Despotović, navodeći da se farmeri mogu naći na ivici ekonomičnosti, a sve će platiti građani kroz veće cijene hrane.
Plej-aut ABA lige: Podgorički tim izgubio od Mege
Dabravolski (36) je izvještavao za međunarodne i bjeloruske medije i osvojio je niz nagrada za svoj rad, a osuđen je u postupku koji je vođen iza zatvorenih vrata, saopštila je bjeloruska novinska asocijacija
Sve vrste goriva u Crnoj Gori od ponoći će biti skuplje
Naša teniserka slavila na prestižnom Gran priju Srbije
Iako Zakon o pravnom prepoznavanju rodnog identiteta na osnovu samoodređenja mora biti usvojen do polovine ove godine, još nije ni stigao do Skupštine. Evropska komisija upozorava da je riječ o neispunjenoj obavezi, dok trans osobe i dalje moraju prolaziti sterilizaciju da bi promijenile dokumenta...
Englez se oporavio
"Kada je trebalo stati uz državu, stao je uz one koji su godinama navikli da država služi njima. Podsjećamo javnost da su poslanici parlamentarne većine već u prvom glasanju pokazali ono što je danas najvažnije za Crnu Goru"
Iz resora Nika Đeljošaja tvrde da Zanatskom komorom već tri godine rukovodi Sanja Đurović, koja je kao direktor upisana u CRPS, dok iz Upravnog odbora ističu da je to imenovanje sporno i da Boris Marđonović nikada nije razriješen funkcije...
Naučnici su u prvoj ekspediciji, koja je otišla dalje od plitkih voda, otkrili podvodni planinski vijenac, masivnu "plavu rupu", koralne grebene naizgled netaknute klimatskim promjenama i nikada do sada viđena morska stvorenja
Druga fudbalska liga
Poslanik Demokrata Momčilo Leković optužio je predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića da pokušava da blokira reforme u sektoru bezbjednosti i odbrane, navodeći da je riječ o nastavku politike koja, kako tvrdi, ide u korist kadrova bivšeg sistema.
Cijene nafte su direktan udar na poljoprivredu, kazala je poslanica Demokratske partije socijalista (DPS) Aleksandra Despotović, navodeći da se farmeri mogu naći na ivici ekonomičnosti, a sve će platiti građani kroz veće cijene hrane.
Predsjednik države Jakov Milatović poručio je da vraćanjem Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o unutrašnjim poslovima na ponovno odlučivanje, omogućava predlagaču zakona da otkloni navedene normativne nedostatke i Skupštini Crne Gore predloži zakon koji će biti u punom saglasju sa Ustavom i evropskim standardima.
Više puta odlagana sjednica Skupštine opštine Pljevlja, na kojoj je trebalo da se, između ostalog, usvoji Budžet za ovu godinu, zbog nedostatka kvoruma je prekinuta i biće nastavljena u petak.
Ustavni sud Crne Gore će 12. marta odlučivati o inicijativama za ocjenu ustavnosti Zakona o potvrđivanju Sporazuma o saradnji u oblasti turizma i razvoja nekretnina između Crna Gora i Ujedinjeni Arapski Emirati, koji je izazvao podijeljena mišljenja u javnosti i pravnoj struci.
Poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Ivan Vuković podnio je ostavku na mjesto predsjednika skupštinskog Odbora za evropske integracije, jer je, kako je saopštio, rad tog tijela izgubio smisao nakon nedavnih odluka parlamentarne većine.
Predsjednik Preokreta, Srđan Perić, izrazio je zabrinutost zbog usvajanja izmjena Zakona o unutrašnjim poslovima i Zakona o Agenciji za nacionalnu bezbjednost (ANB), navodeći da se sistem bezbjednosti u Crnoj Gori dodatno podređuje političkoj kontroli.
Predsjednik Vlade Milojko Spajić do sada nije potvrdio prisustvo sjednici Savjeta za odbranu i bezbjednost zakazanoj za 11 sati, saopšteno je iz Kabineta predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića, uz ocjenu da takva praksa blokira donošenje važnih odluka u oblasti bezbjednosti.
Politički direktor DPS-a i poslanik u Skupštini Crne Gore Mihailo Anđušić ocijenio je da je odnos Vlade prema mogućem naglom rastu cijena goriva zabrinjavajući, navodeći da izvršna vlast ima zakonske mehanizme da reaguje smanjenjem akciza, ali da ih ne koristi, iako bi to, kako tvrdi, moglo ublažiti udar na standard građana.
Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević istakla ja gostujući u Dnevniku 2 TVCG da novonastala situacija u parlametu nije nešto što iznenađuje i očekuje da izlazak DPS-a iz skupštinskih tijela neće biti smetnja nastavku pregovaračkih aktivnosti.
Već sinoć su počele gužve na pumpama širom Crne Gore. Dio građana puni rezervoare automobila, a neki prave i zalihe. Reporteri TVCG iz tri crnogorska grada javljaju kakva je situacija na pumpama.
Ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović poručio je građanima da nema razloga za brigu, da snabdjevenost gorivom nije ugrožena, kao i da imamo dovoljne količine.
Poslanik Socijalističke narodne partije (SNP) Bogdan Božović saopštio je da bi, u svjetlu rasta cijena goriva, trebalo razmotriti dodatne mehanizme koji bi pomogli zaštiti životnog standarda građana, među kojima i privremeno smanjenje akciza.
Kako bi se odgovorilo sve izazovnijoj situaciji u snabdijevanju tržišta gorivom, Grupacija distributera nafte i naftnih derivata Privredna komora Crne Gore pozvala je na hitno formiranje radnog tijela koje bi činili predstavnici Ministarstvo energetike Crne Gore, Ministarstvo finansija Crne Gore, Uprava carina Crne Gore i distributeri goriva.
Interesi građana i stabilno snabdijevanje tržišta ostaju apsolutni prioritet, uz nastojanje da se kroz dijalog sa privredom pronađu održiva rješenja, poručeno je nakon sastanka Savjeta za obezbjeđenje sigurnog snabdijevanja tržišta naftnim derivatima, koji je danas održan na inicijativu ministra energetike i rudarstva Admira Šahmanovića. Sastanak je održan uz učešće stalnih članova Savjeta i predstavnika većine naftnih kompanija koje posluju u Crnoj Gori, uključujući i predstavnike Udruženja naftnih kompanija.
Crnogorski aerodromi spremni su za predstojeću ljetnju turističku sezonu, poručio je ministar pomorstva i koordinator radom Ministarstva saobraćaja Filip Radulović tokom posjete Aerodromu u Golubovcima.
U Crnoj Gori će od ponoći litar obje vrste benzina biti skuplje za sedam centi, a eurodizela 16, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva (MER).
U konačnoj cijeni goriva koju plaćaju građani oko 50% učestvuju dažbine državi (akcize, PDV u čiju osnovicu za obračun ulaze i akcize, naknada državi za strateške rezerve nafte), naveo je poslanik SD Boris Mugoša.
Mala je mogućnost od potpune nestašice goriva u Crnoj Gori, ali pojedine pumpe već nemaju derivate euro dizela koji je najtraženiji, rekao je u jutarnjem programu TVCG Draško Striković iz Udruženje naftnih kompanija Crne Gore. On je istakao da nema razloga za brigu, da građani moraju racionalno razmišljati, te da ne treba praviti nikakve zalihe goriva. Problem je u tome što naftne kompanije ne mogu da nabave gorivo po tržišnim cijenama jer bi bile u gubitku. Zbog svega ovoga to Udruženje i naftne kompanije će danas imati sastanak u okviru Privredne komore kako bi se našlo najbolje rješenje za novonastalu situaciju. Striković kaže da se cijene moraju liberalizovati i apeluje na Vladu da to učini.
U Crnoj Gori nema nestašice naftnih derivata niti postoji rizik od poremećaja u snabdijevanju tržišta, saopštili su iz Ministarstva energetike i rudarstva (MER) povodom informacija koje su se pojavile u javnosti o navodnoj nestašici goriva.