EVROLIGA

Košarkaši Barselone pobijedili su večeras na svom parketu Panatinaikos sa 98:86 (28:23, 27:24, 16:18, 27:21) u 13. kolu Evrolige, i tako prekinuli seriju trijumfa grčkog tima.

Ekipa Svetislava Pešića meč je prelomila u posljednjoj dionici i došla do 10. trijumfa u najjačem evropskom takmičenju, poslije kog se izjednačila s najvećim rivalom na drugom mjestu Evrolige.

Katalonce je do pobjede predvodio Nikola Mirotić sa 23 poena, dok je Malkom Dilejni dodao 17.

Najefikasniji u Panatinaikosu bio je Džimer Fredet sa 19 poena, dok je Nik Kalates ostvario “dabl-dabl” učinak od po 13 poena i asistencija.

PAO je šesti na tabeli Evrolige sa osam pobjeda i pet poraza.

Košarkaši Asvela takođe su večeras na svom parketu ostvarili pobjedu, pošto su rezultatom 89:82 bili bolji od Olimpije iz Milana.

Najistaknutiji u pobjedničkoj ekipi Zvezdana Mitrovića bio je Dejvid Liti s 19 poena, a jedan manje postigao je Džordan Tejlor.

S druge strane u ekipi Olimpije istakao se Luis Skola sa 14 poena, dok je Serhio Rodriges postigao 13, uz 10 asistencija, a Vladimir Micov postiga je sedam poena, uz pet skokova i tri asistencije.

Asvel je 10. sa šest pobjeda i sedam poraza, dok je Olimpija osma sa sedam trijumfa iz 13 mečeva.

Nešto ranije košarkaši Bajerna pobijedili su Zenit sa 77:69 (14:15, 23:20, 24:15, 16:19) na domaćem terenu i tako prekinuli niz od tri poraza.

Tokom prve dvije dionice vodila se neizvjesna borba i prednost se smjenjivala na obje strane, da bi u trećem periodu izabranici Dejana Radonjića uspostavili kontrolu nad mečom i uspjeli da slave sa “plusom” od osam poena.

Najefikasniji u ovoj utamici bio je srpski reprezentativac Vladimir Lučić, koji je upisao 17 poena, dok ga je pratio Greg Monro sa 12 poena. Aleks Renfro se istakao sa druge strane, upisavši 17 poena.

Tokom današnjeg dana ekipa Valensija slavila je protiv Žalgirisa sa 86:82 (19:21, 28:23, 17:9, 22:25). I na ovom meču presudna je bila treća četvrtina, kada je Valensija prvi put stigla do prednosti veće od pet poena.

Najefikasniji u ovoj utakmici bio je Laberi sa 22 poena, dok je srpski košarkaš Vanja Marinković dodao četiri poena. Crnogorski reprezentativac Bojan Dubljević upisao je osam poena.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Stanić: BIA ispostave u Crnoj Gori u strahu od pada Vučića
    on 26/08/2025 at 11:59

    Padom Vučećevog autokratskog režima, koji posljednjih mjeseci počiva na prebijanju srpske mladosti, njegova posluga u Crnoj Gori ulazi u sve veću nervozu, ocijenio je Mirko Stanić, predsjednik Glavnog odbora SDP-a i predstavnik Evropskog saveza.

  • Krivičnim djelom nezakonitog bogaćenja funkcionera ka finansijskim istragama
    on 26/08/2025 at 10:57

    Nezakonito bogaćenje javnih funkcionera potrebno je propisati kao posebno krivično djelo, a uvođenjem krivične sankcije otvara se prostor za vođenje finansijskih istraga, preporučio je Ministarstvu pravde konsultant, kojeg je taj Vladin resor plaćao krajem prošle godine za izradu preporuka u vezi sa Pregovaračkim poglavljima 23 i 24, saopšteno je iz Akcije za socijalnu pravdu (ASP).

  • Estonija potvrđuje snažnu podršku evropskoj integraciji Crne Gore
    on 26/08/2025 at 10:29

    Potpredsjednik Vlade Crne Gore za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović sastao se u Talinu sa ministrom vanjskih poslova Estonije Margusom Cahknom. Sastanak je bio prilika da se potvrde saveznički i prijateljski odnosi dvije države, kao i da se razmotre pravci daljeg produbljivanja saradnje, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.

  • ZBCG: Johan Vadeful dao hladan tuš domaćim i stranim protivnicima evropske perspektive Crne Gore
    on 26/08/2025 at 10:15

    Od sinoć vidimo sinhronizovanu akciju domaćih političkih aktera i njima ideološki bliskih medija da se jedna veoma važna izjava ministra inostranih poslova Njemačke Johana Vadefula u potpunosti zataška, saopšteno je iz koalicije Za budućnost Crne Gore (ZBCG).

  • Poruke ohrabruju, ali još mnogo posla na putu ka EU
    on 26/08/2025 at 05:44

    Izvjesnije je da ćemo dio evropske porodice, ipak, postati 2029. smatra analitičar Boris Marić. Politikološkinja Andreja Popović smatra da dok biramo simbole prošlosti koji nas dijele, a ne politike koje nas spajaju, otvaramo prostor za sumnju u našu zrelost i spremnost da budemo pouzdan partner.

  • BS: Politički subjekti da podrže inicijativu da se oduzme književna nagrada Radovanu Karadžiću
    on 25/08/2025 at 19:23

    Iz OO BS Bijelo Polje pozdravili su predlog Savjeta RVP o brisanju imena ratnog zločinca Radovana Karadžića iz evidencije dobitnika književne nagrade Risto Ratković.

  • Vojinović: Napadi zaštitnika kompromitovanih policajaca znak da ste na pravoj strani
    on 25/08/2025 at 18:05

    Poslanica Demokratske Crne Gore Anđela Vojinović reagovala je povodom krivične prijave advokata Veselina Radulovića, protiv nje i njenih kolega iz stranke, ističući da kada zaštitnik kompromitovanih policajaca Zorana Lazovića, nekog proglasi kriminalcem onda taj neko zna da je na pravoj strani.

  • Adžić: Tri koraka za bezbjednije društvo - veting, antimafija zakon i ZKP
    on 25/08/2025 at 11:04

    Funkcioner Građanskog pokreta URA i bivši ministar unutrašnjih poslova Filip Adžić poručuje da građani očekuju konkretne poteze od najodgovornijih ljudi u izvršnoj, sudskoj i tužilačkoj vlasti, umjesto svakodnevnog targetiranja onih koji ukazuju na sistemske propuste i nefunkcionalnost dosadašnjih metoda rada, jer je, kako kaže, bezbjednosna situacija u državi je izuzetno loša.

  • Zelenski: Ukrajina zahvalna Crnoj Gori na podršci
    on 24/08/2025 at 20:14

    Ukrajina je zahvalna Crnoj Gori na podršci u odbrani slobode, bezbjednosti i mira u Evropi, poručio je predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski.

  • Radovanić: Unutrašnje podjele diktiraju spoljnopolitički ton
    on 24/08/2025 at 19:43

    Usklađivanje spoljne politike sa standardima Evropske unije ključan je korak na evropskom putu i narušeni odnosi sa susjednim državama, u prvom redu sa Hrvatskom, mogli bi da budu ozbiljna prepreka za napredak Crne Gore u evropskoj integraciji, kazao je za Dan funkcioner GP URA Mileta Radovanić.

  • Jeftinije sve vrste goriva
    on 26/08/2025 at 06:32

    Sve vrste goriva od danas su jeftinije jedan do dva centa, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

  • ŽICG: Radnici da prihvate ponudu kako ne bi bili saučesnici u diverziji protiv države
    on 25/08/2025 at 15:28

    Menadžment Željezničke infrastrukture Crne Gore (ŽICG) saopštio je da je sa oba reprezentativna sindikata i predstavnicima ministarstva, pristao na značajno povećanje zarada svim zaposlenima. Pozvali su radnike da prihvate ponudu, potpišu ugovor i da se vrate na posao, kako ne bi postali "nesvjesni saučesnici u planiranoj diverziji protiv svoje države".

  • Od ponoći jeftinije sve vrste goriva
    on 25/08/2025 at 09:32

    U Crnoj Gori će od ponoći biti jeftinije sve vrste goriva, saopšteno je iz Ministarstvo energetike i rudarstva.

  • Zeleno svjetlo AZK za drugu dionicu auto-puta
    on 25/08/2025 at 07:33

    Agencija za zaštitu konkurencije ocijenila je da dodjela novca iz budžeta Crne Gore, na način definisan ugovorom o kreditnom aranžmanu sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD), u cilju izgradnje druge dionice auto-puta ne predstavlja državnu pomoć.

  • "Komercijalne banke jure profit, Razvojna banka može spasiti privredu"
    on 25/08/2025 at 06:09

    Razvojna banka Crne Gore treba što prije pokrene kreditne linije za privredu, da ne bi stagnirala ekonomija, ocijenio je ekonomski analitičar Predrag Zečević.

  • Indeksi rasli na svjetskim berzama
    on 24/08/2025 at 21:55

    Na svjetskim berzama prošle sedmice cijene dionica su porasle, što se najviše zahvaljuje signalu iz američke centralne banke, Federalnih rezervi (Fed) da je u septembru moguće smanjenje kamatnih stopa.

  • CBCG: Pad kamatnih stopa
    on 24/08/2025 at 21:10

    Prosječna ponderisana efektivna kamatna stopa na ukupno odobrene kredite, koja obuhvata sve njihove troškove, u junu je na mjesečnom nivou pala 0,03 procentna poena i iznosila je 6,31 odsto, pokazuju podaci Centralne banke (CBCG).

  • Proizvodnja u Čeličani i Kovačnici još na čekanju, radnici, ipak, uposleni
    on 23/08/2025 at 19:07

    Pokretanje proizvodnje u Željezarinim pogonima Čeličani i Kovačnici još je na čekanju. Nakon što je krajem jula, a godinu od potpisivanja Elektroprivreda raskinula ugovora s švajcarskom kompanijom investirora Igora Šamiza, sada traže održiv model za revitalizaciju proizvodnje u tim pogonima. Tome se nadaju i radnici, ali su sada manje zabrinuti, jer su uposleni na izradi podkonstrukcija i konstrukcija za solarne panele.

  • Platni promet 2,26 milijardi eura
    on 23/08/2025 at 11:34

    Vrijednost realizovanog platnog prometa za 21 radni dan u julu iznosila je 2,26 milijardi eura, pokazuju podaci Centralne banke (CBCG).

  • Od SDT-a traže dokumentaciju o tivatskom aerodromu
    on 23/08/2025 at 11:10

    Nezavisni sindikat Aerodroma Crne Gore uputio je Specijalnom državnom tužilaštvu zahtjev da pribavi cjelokupan izvještaj Agencije za civilno vazduhoplovstvo (ACV) o vanrednom inspekcijskom pregledu na Aerodromu Tivat, kao i sve prateće akte, dopise i preporuke ACV.