NBA LIGA

Nagetsi su savladali Njujork Nikse 111:105, dok su Kingsi nadigrali Golden Stejt Voriorse 100:79.

Pobjedu Denvera predvodio je Nikola Jokić. On je u šestom meču u nizu imao dabl-dabl učinak sa 25 poena (10/22 iz igre 2/5 trojke) uz 10 skokova i 5 asistencija.

Jokić je postigao 11 poena u posljednjoj četvrtini uključujući i trojku za preokret na četiri minute prije kraja kojom su Nagetsi pokrenuli odlučujuću seriju 10:0.

I ostali starteri Nagetsa su imali dvocifren učinak – Vil Barton 16 poena i 9 skokova, Geri Heris 15, Džamal Marej 14 i Džerami Grant 11, kao i rezervista Mejson Plamli koji je ubacio 14 uz 8 skokova i 6 asistencija.

Nikse je predvodio Markus Moris sa 22 poena, 20 je postigao Džulijus Rendl uz 9 skokova, dok je 13 dodao Frenk Nilikina.

Bogdan Bogdanović predvodio je Kingse do četvrte pobjede u posljednjih pet mečeva sa 25 poena uz fenomenalan šut iz igre 9/11 (4/5 trojke) te po 5 skokova i asistencija.

Najbolje ga je pratio Badi Hild sa 19 poena uz po 4 skoka i asistencije, 17 je dodao Marvin Begli uz 6 skokova, dok je 15 ubacio Harison Barns.

Najefikasniji u ekipi Voriorsa bio je doskorašnji centar Kingsa Vili Koli-Stajn sa 14 poena uz 6 ukradenih lopti i 5 skokova.

Dvocifren učinak imali su još samo Demion Li sa 13 i Alek Burks sa 11 poena dok je Drejmond Grin nastavio sa blijedim partijama sa 7 poena, 3 asistencije i 2 skoka.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Bez pečata u pasošu: Crnogorci u EU pod novim elektronskim sistemom
    on 27/08/2025 at 19:25

    Evropska unija od 12. oktobra uvodi novi elektronski sistem evidencije ulazaka i izlazaka stranih državljana, koji obuhvata i građane Crne Gore. Putovanja će i dalje biti bezvizna, ali će se na granici sprovoditi biometrijska registracija uz otiske prstiju i fotografiju lica. Novi sistem donosi bržu kontrolu i strožu evidenciju boravka, kažu iz Ministarstva vanjskih poslova.

  • Raspisana javna nabavka za asfaltiranje puta Kovren-Gorice
    on 27/08/2025 at 18:13

    Ministarstvo javnih radova raspisalo je javnu nabavku za asfaltiranje lokalnog puta Kovren-Gorice, u Bijelom Polju.

  • Adžović: Skoro dva miliona eura za adaptaciju stare zgrade Vlade, bolji uslovi za SDT i SPO
    on 27/08/2025 at 14:41

    Ministarstvo javnih radova raspisalo je javnu nabavku za adaptaciju stare zgrade Vlade, koja će biti namijenjena Specijalnom državnom tužilaštvu i Specijalnom policijskom odjeljenju, saopštila ej ministarka javnih radova Majda Adžović.

  • Terzić: Zahtijevamo transparentan proces nabavke novih kamiona za Čistoću
    on 27/08/2025 at 13:27

    Pozivamo na hitnu reakciju nadležnih organa, Gradonačelnika i SDT-a: Odmah objaviti ponudu firme iz Niša i sve relevantne dokumente postupka - bez odlaganja zbog završetka istog, napisao je odbornik Demokratske partije socijalista (DPS) u Skupštini Glavnog grada, Filip Terzić, povodom javne nabavke kamiona gradskog preduzeća "Čistoća".

  • EK odobrila isplatu prve redovne tranše Crnoj Gori iz Plana rasta
    on 27/08/2025 at 12:50

    Evropska komisija (EK) je zvanično odobrila isplatu prve tranše sredstava Crnoj Gori u okviru Instrumenta EU za reforme i rast, čime je nastavljen pozitivan trend u sprovođenju Plana rasta za Zapadni Balkan i potvrđena posvećenost evropskoj perspektivi Crne Gore.

  • "Sporna kupovina hotela Rivijera ugrožava egzistenciju desetina porodica"
    on 27/08/2025 at 12:44

    Predstavnici hotela Rivijera u Petrovcu pozvali su privrednika Žarka Rakčevića da odustane od preuzimanja tog porodičnog hotela i dodali da ta sporna kupovina ugrožava egzistenciju desetina porodica.

  • Štrajk kontrole letenja do 30. septembra: Koji su efekti i zašto u sindikatu ćute o zahtjevima?
    on 27/08/2025 at 12:02

    Sindikat kontrole letenja je u štrajku od 19. avgusta u 23 sata. Prema najavi, štrajk će trajati do 30. septembra. U tom sindikati su rekli za "Euronjuz Srbija" da ne daju izjave za medije. Rukovodstvo Kontrole letenja Srbije i Crne Gore (SMATSA), kako se navodi na njihovom sajtu, smatra da je štrajk neracionalan, neutemeljen i štetan po sve učesnike u vazdušnom saobraćaju, pa i za sve zaposlene u kompaniji.

  • Dvije prosječne zarade za osnovne potrebe
    on 27/08/2025 at 09:17

    Za dostojanstven život četvoročlane porodice danas su potrebne dvije prosječne zarade. Dok akcija limitiranih cijena više ne važi, građani strahuju da će se poskupljenja samo nastaviti i da će teret inflacije dodatno pritiskati njihove budžete. Na to ukazuju podaci Centra za edukaciju, informisanje i sindikalna istraživanja (CEISI), prema kojima je potrošačka korpa 2.010 eura. Iz Unije slobodnih sindikata Crne Gore (USSCG) upozoravaju da čak 70 odsto domaćinstava ima manji priliv od tog iznosa.

  • Vlada da obuzda rast cijena
    on 27/08/2025 at 05:40

    Građani očekuju da vlada što prije preduzme konkretne korake i obuzda rast cijena ne samo prehrambenih proizvoda već i pojedinih usluga, čije su cijene iz mjeseca u mjesec sve više. Odgovora na primjedbe nema, pa je neizvjesno hoće li uopšte biti nastavka akcije limitirane cijene. Sa druge strane, zbog poskupljenja inflacija raste, pa je prema Monstatu u junu premašila 4%.

  • Koprivica: Plate policije gotovo duplo veće u pet godina
    on 26/08/2025 at 21:01

    Prosječne neto zarade službenika Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) i Uprave policije u posljednjih pet godina značajno su porasle i danas su gotovo dvostruko veće nego 2020. godine, poručio je državni sekretar MUP-a Petar Koprivica.