NBA LIGA

Košarkaši Dalasa pobijedili su u noći između ponedjeljka i utorka Mikvoki u gostima sa 120:116, i tako prekinuli njihov niz od 18 utakmica bez poraza.

Već u prvoj četvrtini, košarkaški Dalasa stigli su do dvocifrene prednosti, ali je Milvoki uspio rezultatski da se vrati u igru i na poluvrijeme ode uz samo tri poena zaostatka. U nastavku utakmice proradio je šut Kristapsa Porzingisa i Seta Karija, zahvaljujući kojima je Dalas uspio ponovo da dođe do prednosti.

Upravo su njih dvojica bili najefikasniji igrači, pošto su upisali po 26 poena. Srpski reprezentativac Boban Marjanović nije ulazio u igru, dok je Luka Dončić i dalje povrijeđen.

Janis Adetokumbo se istakao u Milvokiju sa 43 poena.

Drugu pobjedu zaredom upisao je Memfis, koji je bio bolji od ekipe Majamia sa 118:111. U neizvesnijoj utakmici, Majami je uspio i da povede samo pet minuta prije kraja, ali nijesu uspjeli da trijumfuju.

Najefikasniji u Memfisu bio je Jonas Valančiunas, koji je postigao 21 poen, dok srpski košarkaš Marko Gudurić nije ulazio u igru. Na drugoj strani istakao se Džimi Batler sa 25 poena.

Košarkaši Toronta su na svom terenu došli do druge pobjede u nizu, pošto su bili bolji od Klivlenda sa 133:113. Uz dobar procenat šuta za tri poena, Toronto je došao do ubjedjive pobjede, a najefikasniji je bio Paskal Sijakam, koji je postigao 33 poena. Na drugoj strani najefikasniji je bio Kolin Sekston sa 25.

Vašington je kao gost bio bolji od Detroita sa 133:119. Utakmica je prelomljena u posljednjoj dionici, kada su košarkaši Vašingtona napravili seriju od 8:2, što je bilo dovoljno da prekinu niz od četiri poraza.

Do novog trijumfa predvodio ih je Bredli Bil, koji je postigao 35 poena. U timu Detroita istakli su se Derik Rouz i Markif Moris, sa po 22 poena.

Hjuston je protekle noći zabilježio odličan rezultat i pobijedio San Antonio sa 109:107. Na poluvremenu utakmice San Atonio je vodio sa 19 poena razlike, ali su košarkaši Hjustona uspjeli da se vrate u igru i u potpunosti preokrenu rezultat u svoju korist.

Rasel Vestbruk upisao je 31 poen, a Džejms Harden je dodao 28 poena. U timu San Antonija, Lamarkus Oldridž je bio najefikasniji sa 19 poena.

Portland je u neizvesnoj utakmici pobijedio Finiks sa 111:110. Si Džej Mekolum je bio najefikasniji sa 30 poena, dok je Demijan Lilard dodao 27. U timu Finiksa istakao se Keli Ubre sa 24.

Veliki rezultatski preokret priredili su i košarkaši Ohlahome, koji su na svom terenu pobijedili Čikago sa 109:106.

Utakmica je riješena u posljednjem periodu, kada je Oklahoma najprije stigla do izjednačenja, a potom i do pobjede. Najefikasniji bio je Kris Pol, koji je postigao 30 poena, dok je u Čikagu najprecizniji bio Zek Lavin koji je utakmicu završio sa 39 poena.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Vuković: Crna Gora ulazi u odlučujuću fazu integracija
    on 05/05/2026 at 09:18

    Crna Gora ulazi u odlučujuću fazu evropskih integracija uz snažnu podršku međunarodnih partnera, poručio je ministar finansija Novica Vuković i dodao da je plan da se od naredne godine smanji potreba za novim zaduživanjem i izgradi stabilna fiskalna rezerva za budućnost.

  • "Inflatorni rizici zahtijevaju dodatan oprez"
    on 05/05/2026 at 06:46

    Svjetska banka očekuje ekonomski rast u Crnoj Gori u prosjeku 3 odsto godišnje do 2028. godine. Inflatorni rizici zahtijevaju dodatan oprez i očuvanje fiskalne discipline.

  • Od danas skuplje sve vrste goriva
    on 05/05/2026 at 05:52

    Ministarstvo energetike i rudarstva saopštilo je da će od danas važiti nove, više cijene svih vrsta derivata, pa će tako eurosuper 98 biti skuplji za četiri centa i koštaće 1,65 eura po litru. Takođe, za četiri centa skuplji je i eurosuper 95, pa cijena po litru iznosi 1,61 eura.

  • Počela primjena dogovora: Otkup mlijeka i niže cijene jogurta
    on 04/05/2026 at 09:43

    Otkup mlijeka od malih proizvodjača shodno dogovoru koji je u petak postignut sa premijerom Milojkom Spajićem nastavila je i mljekara NIKA.

  • Evropsko tržište za naše privrednike dobra šansa ali i test
    on 04/05/2026 at 06:12

    Nakon što je Evropska komisija saopštila da je Crna Gora bliže Evropskoj uniji nego ikada, realno je pitanje koliko je naša privreda spremna za izlazak na jedinstveno evropsko tržište. U Privrednoj komori ističu da već godinama rade na pripremi naših kompanija za pristupanje. Privrednici očekuju veću konkurenciju, ali i bolju cijenu za svoje proizvode.

  • Auto-putem od početka godine prošlo 879,67 hiljada vozila
    on 03/05/2026 at 20:47

    Auto-putem Princeza Ksenija je od početka godine prošlo 879,67 hiljada vozila, pokazuju podaci sa sajta Monteputa.

  • CBCG: Likvidna aktiva banaka 1,46 milijardi eura
    on 03/05/2026 at 18:20

    Likvidna aktiva banaka na kraju februara je iznosila 1,46 milijardi eura, što je 7,19 odsto više nego u januaru.

  • CBCG: Neznatan pad kamatnih stopa
    on 02/05/2026 at 16:23

    Prosječna ponderisana efektivna kamatna stopa na ukupno odobrene kredite, koja obuhvata sve njihove troškove, u februaru je na mjesečnom nivou pala 0,01 procentni poen i iznosila je 6,16 odsto, pokazuju podaci Centralne banke (CBCG).

  • Na crnogorskim drumovima 3 lambordžinija, 7 ferarija i 22 bentlija
    on 02/05/2026 at 06:39

    Građani Crne Gore trenutno litar dizela plaćaju 1,68 eura, dok su i cijene benzina u porastu. Eurosuper 98 poskupio je pet centi i sada košta 1,61 euro po litru, a eurosuper 95 četiri centa, na 1,57 eura. Iako poskupljenja pogađaju sve vozače, njihov efekat je izraženiji kod vlasnika automobila sa snažnim motorima i velikom potrošnjom.

  • Sindikati: Vlada opstruira dogovor; Vlada i Unija poslodavaca: Pregovori nijesu stali, povećanje mora biti održivo
    on 01/05/2026 at 19:02

    Predstavnici sindikata u emisiji "Okvir" poručili su da nema razloga za slavlje ovog Prvog maja zbog izostanka dogovora sa Vladom o Opštem kolektivnom ugovoru i nedostatka komunikacije, dok iz Vlade i Unije poslodavaca tvrde da pregovori nijesu prekinuti i da postoji prostor za kompromis, ali uz ograničenja zbog fiskalnog opterećenja i stanja u privredi.