ZAVOD ZA METROLOGIJU

Pobjednicima Foto konkursa, kojeg je Zavod za metrologiju organizovao od 10. septembra do 10. novembra za učenike srednjih škola u Crnoj Gori, uručene su danas vrijedne nagrade.

Prva nagrada, fotoaparat, dodijeljen je učeniku SMŠ “17. septembar” sa Žabljaka Nemanji Zekoviću za fotografiju pod nazivom “Tajanstvena svjetla galaksije”.

Drugu nagradu, bicikl, dobio je učenik SMŠ “17. septembar” sa Žabljaka Luka Vojinović za fotografiju “Tajanstvena priroda”, a treću, polaroid fotoaparat, učenica Srednje likovne škole “Petar Lubarda” sa Cetinja Nevena Čobeljić sa fotografijom pod nazivom “Tao”.

Na Foto konkursu učestvovalo je 80 učenika koji su poslali svoje fotografije na temu “Najljepše što možemo doživjeti je ono što je tajanstveno. To je suštinski osjećaj koji stoji u osnovi svake nauke i umjetnosti” – Albert Ajnštajn

Izbor najboljih fotografija žiri je obavio na osnovu glavnih kriterijuma: autentičnost, relevantnost na zadatu temu i estetski kvalitet, a žirijem je predsjedavala prof. dr Maja Đurić sa Fakulteta umjetnosti, Univerziteta Donja Gorica, dok su članovi žirija bili dr Milun Lutovac, profesor Univerziteta Donja Gorica i direktorica KIC “Budo Tomović” Snežana Burzan.

Za sve fotografije učesnika Foto konkursa prof dr. Maja Đurić zaključila je da “potvrđuju da fotografija vidi za nas ono što nikada ne bismo otkrili sopstvenim očima. Učenici srednjih škola pokazali su ne samo veliku kreativnost, već i da je fotografija instrument, put za lično viđenje koje se često graniči sa magijom”.

Osim autora tri najbolje fotografije žiri je posebno izdvojio i pohvalio učenike Gimnazije “Slobodan Škerović” iz Podgorice Belmu Adrović za fotografiju “Hope” i Miljana Vlahovića za fotografiju “Svemogućnost”, kao i učenika SMŠ “Dara Čokorilo” iz Nikšića Marka Lazovića za fotografiju “Magla u parku”.

Na Foto konkursu učestvovali su učenici srednjih škola iz Podgorice, Pljevalja, Cetinja, Plava, Ulcinja, Kotora, Tuzi, Žabljaka, Tivta, Nikšića, Herceg Novog i Bara.

Izložba fotografija svih učesnika konkursa otvorena je danas u KIC “Budo Tomović” u Podgorici i trajaće do 20. decembra.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Ohrabrene zemlje Zapadnog Balkana da u potpunosti iskoriste Plan rasta
    on 13/05/2025 at 14:05

    Predstavnici Evropske komisije ohrabrili su danas u Briselu zemlje Zapadnog Balkana da u potpunosti iskoriste Plan rasta, uključujući sprovođenje socio-ekonomskih reformi predviđenih Reformskom agendom, a sve u cilju ubrzanja ekonomske konvergencije sa Evropskom unijom, saopšteno je iz Ministarstva finansija. To su poručili na godišnjem Ekonomskom i finansijskom dijalogu EU sa zemljama Zapadnog Balkana, Turskom, Ukrajinom, Gruzijom i Moldavijom, na kojem je učestvovala i državna sekretarka Bojana Bošković.

  • Radović: Od oktobra potpuna integracija u SEPA
    on 13/05/2025 at 14:01

    Inicijativa da se zemljama, kandidatima za pristupanje EU, pruži prilika da se integrišu u jedinstveno evropsko tržište pokazuje već prve rezultate, poručila je guvernerka Centralne banke Crne Gore Irena Radović, nakon učešća na godišnjem sastanku Ekonomskog i finansijskog dijaloga sa partnerima iz regiona, koji je održan u Briselu.

  • Inkorporiraju međunarodne standarde u poresko zakonodavstvo
    on 13/05/2025 at 13:59

    Crna Gora je veoma posvećena borbi protiv poreskih prevara i utaje poreza i snažno podržava sve međunarodne aktivnosti koje imaju za cilj poboljšanje transparentnosti i razmjene informacija za sprečavanje izbjegavanja plaćanja poreza, saopšteno je iz Ministarstva finansija.

  • Aleksić: U Hrvatskoj isplaćeno 300 miliona odštete zbog kredita u švajcarskim francima, očekujem pravi cunami presuda i u Crnoj Gori
    on 13/05/2025 at 12:43

    Predstavnik Udruženja Franak i član Nacionalnog vijeća za zaštitu potrošača Hrvatske Goran Aleksić pozdravio je donošenje prve pravosnažne presude u Crnoj Gori u korist klijenata koji su uzeli kredite u švajcarskim francima. Za Gradsku TV ističe kako se nada da će krenuti i pravi cunami pravosnažnih presuda u njihovu korist.

  • Podrška promociji i plasmanu organskih proizvoda
    on 13/05/2025 at 11:48

    Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, objavilo je prošle sedmice javni poziv za dodjelu podrške promociji i plasmanu organskih proizvoda za ovu godinu.

  • Radović: CBCG posvećena sprovođenju reformi
    on 12/05/2025 at 20:08

    Centralna banka (CBCG) ostaje kontinuirano posvećena sprovođenju reformi koje će osigurati stabilnost, transparentnost i usklađenost finansijskog sistema sa najboljim evropskim praksama, saopštila je njena guvernerka, Irena Radović, na sastanku sa visokim predstavnicima Evropske komisije (EK).

  • Milatović: Turizam koji uvažava prirodu, kulturu može donijeti dugoročan razvoj
    on 12/05/2025 at 15:57

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović tokom posjete Paštrovićima naglasio je važnost očuvanja lokalne tradicije i zajedništva, ističući da su Paštrovići primjer kako se snaga zajednice, mudrost nasljeđa i privrženost zavičaju prenose kroz generacije.

  • Đeljošaj: Saradnja sa Japanom otvara nove razvojne šanse za Crnu Goru
    on 12/05/2025 at 13:57

    Partnerska saradnja sa japanskim kompanijama podstiče dinamično ekonomsko okruženje u Crnoj Gori, stvarajući mogućnosti za rast i razvoja, izjavio je potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj na sastanku sa ambasadorom Japana u Crnoj Gori, NJ.E. Akirom Imamurom.

  • Akcionar Vektra Boke: Upravnik i direktor donosili loše odluke, a uzimali velike plate
    on 12/05/2025 at 13:40

    Račun hotelske kompanije Vektra Boka već sedam godina je u blokadi, a imovina je nakon privatizacije 2008. godine desetkovana. Vektra Montenegro, kao većinski vlasnik, napravila je ogromne dugove zalažući i rasprodajući imovinu Vektra Boke, podsjetio je vlasnik Elena Grupe Danilo Matijašević, koji raspolaže sa 33 od 100 akcija u preduzeću. Nezadovoljan je radom Odbora direktora i izvršnog direktora Milana Popovića.

  • Zogović: Bulevar Vojislavljevića jedan u nizu uspješnih projekata Vlade
    on 12/05/2025 at 13:26

    Potpredsjednik Vlade za infrastrukturu i regionalni razvoj Milun Zogović prisustvovao je ceremoniji početka izgradnje prve faze Bulevara Vojislavljevića, od kružnog toka kod Vodovoda do nekadašnje fabrike „19. decembar”. Zogović je rekao da će na toj dionici biti izgrađeno šest raskrsnica, sa tri kružna toka.