Mlade “ajkule” ubjedljive protiv Francuske, Srbija rival u četvrtfinalu
[#item_full_content]
[#item_full_content]
Tokom 2025. godine, 42 osobe nasjele su na neku od internet prevara, a procijenjena šteta pogrešnog klika, iznosila je oko 300.000 eura, pokazuju podaci crnogorske policije.
Ono što se u političkom Berlinu danima šuškalo, potvrdila je početkom ove nedelje i sama Sara Vagenkneht, jedna od najpoznatijih političkih figura u Nemačkoj u poslednjih nekoliko decenija. Na stranačkom kongresu „Saveza Sara Vagenkneht“ (Bündnis Sahra Wagenknecht – BSW) u decembru ona se neće ponovo kandidovati za jednu od dve predsedničke funkcije. Umesto toga, pedesetšestogodišnja političarka svoju budućnost vidi na čelu Komisije za osnovne vrednosti koja je tek u planu.
Zahvaljujući odgovornom djelovanju vladajuće većine, na sjednici Skupštine Opštine Bijelo Polje usvojena je Odluka o subvencionisanju lokalnog prevoza za učenike sa ruralnog područja u iznosu od 80%, saopštila je Elza Numanović, odbornica DPS u SO Bijelo Polje.
Nekadašnji predsjednik Skupštine SR Crne Gore Velisav Vuksanović, preminuo je u Danilovgradu 9. novembra 2025. godine.
Skupštinski Anketni odbor za "crne trojke" trebalo je da sasluša bivšeg funkcionera policije Milosava Sekulovića povodom ranijih ubistava i zločina u Crnoj Gori. Kako je saopštio predsjednik odbora Andrija Nikolić (DPS), Sekulović je informisao službu parlamenta da se prvenstveno iz zdravstvenih razloga ne može odazvati, a pošto su tema zločini koji su se ranije dogodili, da je imao neka konkretna saznanja, omogućio bi da budu rasvijetljeni dok je bio aktivan službenik.
Povodom državnog praznika Njegoševog dana neradni dani u Crnoj Gori su četvrtak 13. i petak 14. novembar. Tim povodom Uprava za inspekcijske poslove podsjeća sve trgovce koji obavljaju djelatnost trgovine na veliko i malo da su dužni da tokom državnog praznika 13. novembra – Njegoševog dana, crnogorskog praznika kulture, poštuju zakonsku zabranu rada.
Prevencija i kontrola upotrebe duvana i duvanskih proizvoda jedan je od najefikasnijih javnozdravstvenih pristupa za smanjenje obolijevanja i smrtnosti od nezaraznih bolesti, poručili su iz Institut za javno zdravlje (IJZ).
Univerzitet Crne Gore, u okviru inicijative "Stipendije najboljima, posao kod najboljih", raspisao je novi krug prijava za 18 preostalih stipendija za studijsku 2025/2026. godinu. Tokom prvog konkursa, koji je završen 3. novembra, dodijeljeno je 86 stipendija, dok je 18, kod 11 privrednih društava i institucija, ostalo na raspolaganju studentima. Oni se za ove stipendije mogu prijavljivati od 11. do 19. novembra 2025. godine.
Dio Kakaricke gore, Starog aerodroma i Ubli danas će biti bez vode više sati, saopšteno je iz podgoričkog preduzeća "Vodovod i kanalizacije".
Američke savezne države Virdžinija, Nevada i Nju Hempšir posebno su pogođene blokadom rada savezne vlade u Vašingtonu: u njima žive stotine hiljada saveznih službenika koji već 41 dan nisu primili platu. Zato nije iznenađenje što su upravo njihovi senatori prvi popustili u sporu.
Iz Uprave policije tvrde da je broj internet prevara u porastu, te da se koriste različite metode kako bi se privukle i prevarile žrtve
"Moj način života se mnogo promijenio, jer sam sada student i mislim da uopšte nisam bio spreman za to", rekao je između ostalog jedan od sedmorice Crnogoraca koji ove sezona nastupaju u NCAA
"Nastavićemo sa politikom koja radi na poboljšavaju kvaliteta života svakog građanina, jer je naša misija stabilnost, odgovornost i socijalna pravda", kazala je odbornica DPS-a
Američke sankcije, čija je primjena zakazana za 21. novembar, izazvale su zabrinutost za snabdijevanje gorivom pred zimsku sezonu u Bugarskoj, gdje Lukoil upravlja rafinerijom u Burgasu - ključnim dijelom njenog stranog poslovnog carstva - kao i stotinama benzinskih stanica
Crnogorska manjinska koprodukcija rediteljke Amerise Baste ostvarila festivalski uspjeh
Evropski region, kojem pripada i Crna Gora, prema izvještaju SZO i dalje bilježi najvišu stopu upotrebe duvanskih proizvoda, sa 24,1 odsto odraslih korisnika
Na tender za skadištenje državnih naftnih rezervi stigla samo jedna ponuda
Centar za kulturu Šavnik raspisao konkurs koji je okupio desetine talentovanih učenika, a nagrade će biti uručene uoči proslave Njegoševog dana
Nagrada direktoru "Montefarma" uručena tokom Svjetskog kongresa preduzetnika u Sloveniji
Pržno - novo središte regionalne kreativne scene
Zahvaljujući odgovornom djelovanju vladajuće većine, na sjednici Skupštine Opštine Bijelo Polje usvojena je Odluka o subvencionisanju lokalnog prevoza za učenike sa ruralnog područja u iznosu od 80%, saopštila je Elza Numanović, odbornica DPS u SO Bijelo Polje.
Ministar pravde Bojan Božović u Skupštini je kazao da se intenzivno radi na osnivanju Specijalnog suda koji će se baviti najtežim oblicima organizovanog kriminala i korupcije te da vjeruje da će on biti osnovan u kratkom roku.
Sagovornici u večerašnjoj emisiji Naglas na TVCG govorili su o pravosuđu.
Predsjedništvo Demokratske partije socijalista je na danas održanoj sjednici imenovalo Nikolu Milovića za generalnog sekretara te partije, Dragutina Papovića za predsjednika Političkog savjeta, a Slađanu Mijanović za članicu Izvršnog odbora.
Možemo imati finansijskih posljedica ako izgradnja kolektora u Botunu ne krene do kraja godine, ali ako do toga dođe, to ne može imati nikakav efekat na poglavlje 27 i našu namjeru da bude zatvoreno do kraja naredne godine, saopštila je u parlamentu ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.
Poslanici Socijalističke narodne partije Crne Gore, Bogdan Božović i Slađana Kaluđerović, podnijeli su amandman na Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o statusu potomaka dinastije Petrović Njegoš, kojim se predlaže da se u članu 1 riječi „nasilne aneksije države“ zamijene riječima „ujedinjenja Crne Gore i Srbije“.
Ministar javne uprave Maraš Dukaj, primio je danas crnogorski pobjednički Sajber tim koji je osvojio prvo mjesto na Regionalnoj sajber vježbi u Estoniji. Događaj je organizovala e-Governance Academy (eGA), a učestvovali su predstavnici svih zemalja Zapadnog Balkana.
Ministar odbrane Dragan Krapović pokazao je danas u parlamentu detalje prepiske sa Vajber grupe "27. maj" koja, kako je kazao, svjedoči o političkim zloupotrebama i pritiscima u Vojsci da se na lokalnim izborima 2018. godine podrži Demokratska partija socijalista (DPS).
Građanski pokret URA svesrdno će podržati Predlog zakona o izmjeni Zakona o finansiranju političkih subjekata i izbornih kampanja i ponovo staviti u skupštinsku proceduru inicijativu za povećanje dječjih dodataka, za što očekujemo podršku od strane Pokreta Evropa sad.
Poslanik Pokreta Evropa sad Vasilije Čarapić osvrnuo se na predlog koji su predali u skupštinsku proceduru, a koji ima za cilj da se povećaju dječji dodaci. On je pojasnio i korake kako se to može postići.
Savjet Centralne banke Crne Gore (CBCG) utvrdio je danas nacrte nekoliko zakona i donio više odluka u pravcu usklađivanja sa evropskim standardima i jačanja efikasnosti platnog sistema, saopšteno je iz CBCG.
Poslanici PES-a predali su Skupštini predlog izmjene člana 35a Zakona o unutrašnjoj trgovini, kako bi se spriječilo moguće ponovno uvođenje radne nedjelje za trgovine. Ako izmjena bude usvojena, Ustavni sud neće moći da nastavi postupak po inicijativi Unije poslodavaca jer bi sadašnji član bio zamijenjem. Poslanici PES-a navode da je zabrana rada nedjeljom opravdana zaštitom zdravlja radnika, ističući da Svjetska zdravstvena organizacija i Međunarodna organizacija rada povezuju duge radne sedmice sa povećanim rizikom od kardiovaskularnih oboljenja. Ističu i da kraće radne sedmice i nedjeljni odmor smanjuju zdravstvene rizike i odsustva sa posla.
Projekat ekološke rekonstrukcije Termoelektrane (TE) Pljevlja realizuje se u skladu sa planiranom dinamikom, ugovorenim obavezama i planom investicija, a ostvareni rezultati su zadovoljavajući, ocijenjeno je na sjednici Odbora direktora Elektroprivrede (EPCG).
U okviru nastavka Druge posebne sjednice Drugog redovnog (jesenjeg) zasijedanja Skupštine Crne Gore u 2025. godini, šestog dana zasijedanja poslanici postavljaju pitanja predstavnicima Vlade Crne Gore.
Pozitivan rezultat na crnogorskom bankarskom tržištu na kraju trećeg kvartala ove godine zabilježilo je deset poslovnih banaka, čiji je ukupan profit iznosio 114,18 miliona eura.
Tunel Sozina je od početka godine opslužio skoro 3,72 miliona vozila.
Podrška razvojnim projektima pogotovo u oblasti energetike, infrastrukture, saobraćaja i zelene tranzicije stiže od Evropske innvesticione banke koja je prije nekoliko dana otvorila predstavništvo u Podgorici. Potpredsjednik te banke Robert de Grot za TVCG kazao je i da je signal povjerenja u crnogorsku ekonomiju došao i iz Izvještaja Evropske komisije.
Prodaja državnih obveznica namijenjena stanovništvu po kamatnoj stopi od 3,75 odsto počela je ove sedmice. I dok su u Ministarstvu finansija zadovoljni interesovanjem građana, analitičari ističu da nije dobro što se država ponovo zadužuje, ali ne spore da su uslovi za građane povoljniji od štednje u bankama.
Dolar je na svjetskim tržištima oslabio prema korpi valuta, nakon dvije sedmice rasta, jer zbog nesigurnosti na globalnim finansijskim tržištima ulagači traže sigurnija utočišta za kapital.
U Crnoj Gori je u petogodišnjem periodu, odnosno od 2021. do ove godine, došlo do rasta broja preduzeća koja imaju veb sajt, pokazalo je istraživanje Monstata.