DF poziva na protest ispred Skupštine
IRINEJ DAO BLAGOSLOV
Poslanici Demokratskog fronta ipak će sjutra prisustvovati sjednici parlamenta na kojoj će se raspravljati o Prijedlogu zakona o slobodi vjeroispovijesti, objavljeno je na Fejsbuk stranici DF-a.
Poslanici će sjutra početi raspravu o Predlogu zakona o slobodi vjeroispovijesti.
Lideri Demokratskog fronta Andrija Mandić i Milan Knežević večeras su se u Beogradu sastali sa patrijarhom Irinejom.
“Nakon blagoslova našeg patrijarha Irineja i razumjevanja i podrške naših episkopija na prostoru današnje Crne Gore poslanički klub Demokratskog fronta će sjutra biti u Skupštini i očekuje da svi vjernici koji su potpisali peticiju SPC u Crnoj Gori da će braniti svoje svetinje budu sjutra pred Skupštinom Crne Gore u 11 časova i izraze protest protiv usvajanja sramnog Zakona koji atakuje na našu Crkvu”, navodi se na Facebook stranici Demokratskog fronta.
I poslanik Demokratskog fronta Slaven Radunović napisao je na svm Fejsbuk profilu da su dobili blagoslov patrijarha Irineja da sjutra uđu u Skupštinu.
“Dobili smo blagoslov našeg patrijarha Irineja da uđemo u Skupštinu i branimo prava naše Crkve i našeg naroda, što je prihvatio i Mitropoli! Sad više nema izgovora ni za koga! Svi sjutra ispred Skupštine u 11 sati. Mi iznutra, vi spolja – napravimo neizdrživi pritisak na režim, da se povuče zakon”, napisao je Radunović.
Portal Antena M je objavio da su Mandić i Knežević večeras, nakon susreta sa patrijarhom SPC Irinejom, iz Beograda u Podgoricu doputovali avionom Republike Srbije.
0 comments