IBRAHIMOVIĆ

Zlatan Ibrahimović je iskoristio suspenziju sezone da govori o svojoj budućnosti.

Švedski napadač porijeklom iz BiH je priznao da je njegova budućnost u Milanu, u koji je nedavno došao, neizvjesna.

Ibrahimović se vratio na San Siro u januaru, poslije vremena provedenog u Los Anđeles Galaksiju, i odmah ostavio dobar utisak sa četiri gola na deset utakmica.

“Vidjećemo, još ne znam šta želim. Svaki dan se desi nešto novo. Italija je moja druga kuća i bilo je magično igrati ponovo na punom San Siru. Nedostajala mi je ta čista strast koju Italijani gaje prema fudbalu”, rekao je Ibrahimović za “Svenska Dagbladet”, a njegove riječi su mnogi shvatili kao najavu penzionisanja pošto mu ugovor ističe na kraju sezone.

Ibra je uspio da izbegne zaključavanje Milana i Italije i da “pobjegne” u Stokholm kako bi bio sa svojom porodicom.

“Ko je mogao da predvidi pandemiju koronavirusa? Tužno je što su sva takmičenja suspendovana, ali moramo da poštujemo pravila i budemo strpljivi. Zdravlje je najbitnije. Ja se brinem o svojoj porodici – a oni su srećni ovdje, tako da sam i ja srećan”, kazao je on.

Ovakva situacija Zlatanu je ostavila dosta vremena za razmišljanje.

“Želim da napredujem, ali tu ne mislim samo na sebe i fudbal, već na sve oko mene – moju porodicu i moju sreću. Fudbal je moja karijera, ali u životu postoji još mnogo toga. Želim da naučim nešto novo, da postanem bolja osoba i da sve to prenesem ljudima oko sebe, a ne samo na terenu”, zaključio je Ibrahimović.

INFANTINO

Predsjednik Svjetske fudbalske federacije (FIFA) Đani Infantino izjavio je danas da će taj sport biti “totalno drugačiji” kada se završi pandemija korona virusa.

“Fudbal će se vratiti, a kada se to desi, proslavićemo zajedno izlazak iz noćne more. Ipak, postoji jedna lekcija koju moramo da razumijemo, a to je da će fudbal kada se vrati biti totalno drugačiji”, rekao je Infantino za italijansku agenciju Ansa.

Fudbal je u velikoj većini svjetskih država prekinut zbog pandemije.

Infantino je kazao da očekuje da ljudi poslije krize budu bolji, humaniji i više okrenuti pravim vrednostima.

INFANTINO

Predsjednik Svjetske fudbalske federacije (FIFA) Đani Infantino izjavio je danas da će taj sport biti “totalno drugačiji” kada se završi pandemija korona virusa.

“Fudbal će se vratiti, a kada se to desi, proslavićemo zajedno izlazak iz noćne more. Ipak, postoji jedna lekcija koju moramo da razumijemo, a to je da će fudbal kada se vrati biti totalno drugačiji”, rekao je Infantino za italijansku agenciju Ansa.

Fudbal je u velikoj većini svjetskih država prekinut zbog pandemije.

Infantino je kazao da očekuje da ljudi poslije krize budu bolji, humaniji i više okrenuti pravim vrednostima.

MOK SAOPŠTIO

Sportisti koji su već izborili norme za Olimpijske igre moći će da nastupe u Tokiju, pod uslovom da ih ponovo izaberu njihovi nacionalni olimpijski komiteti, saopštio je Međunarodni olimpijski komitet (MOK).

MOK i japanska vlada su zbog pandemije koronavirusa odgodili Igre u Tokiju za 2021. godinu.

Sportski direktor MOK-a, Kit Mekonel kazao je da sve kvalifikacione norme, odnosno vize koje su obezbijedili nacionalni olimpijski komiteti i pojedini sportisti ostaju da važe.

“Svaki sportista će morati da bude i pojedinačno izabran od matičnog olimpijskog komiteta, jer na Igrama upravo njega i predstavlja. Dakle, u svim sportovima nacionalni komiteti zadržavaju pravo izbora sportista”, kazao je Mekonel, prenosi Rojters.

Ranije je saopšteno da se oko 57 odsto od ukupno 11 hiljada sportista već kvalifikovalo za Igre u Tokiju, prije nego što su otkazani kvalifikacioni turniri.

Direktor Olimpijskih igara MOK-a Kristof Dubi kazao je da su selo i smještaj sportista prvi prioritet organizatora.

“Selo je dom daleko od kuće i zato je jedan od naših prvih zadataka nakon odlaganja, da se ponovo osigura to fantastično imanje”, dodao je Dubi.

MOK SAOPŠTIO

Sportisti koji su već izborili norme za Olimpijske igre moći će da nastupe u Tokiju, pod uslovom da ih ponovo izaberu njihovi nacionalni olimpijski komiteti, saopštio je Međunarodni olimpijski komitet (MOK).

MOK i japanska vlada su zbog pandemije koronavirusa odgodili Igre u Tokiju za 2021. godinu.

Sportski direktor MOK-a, Kit Mekonel kazao je da sve kvalifikacione norme, odnosno vize koje su obezbijedili nacionalni olimpijski komiteti i pojedini sportisti ostaju da važe.

“Svaki sportista će morati da bude i pojedinačno izabran od matičnog olimpijskog komiteta, jer na Igrama upravo njega i predstavlja. Dakle, u svim sportovima nacionalni komiteti zadržavaju pravo izbora sportista”, kazao je Mekonel, prenosi Rojters.

Ranije je saopšteno da se oko 57 odsto od ukupno 11 hiljada sportista već kvalifikovalo za Igre u Tokiju, prije nego što su otkazani kvalifikacioni turniri.

Direktor Olimpijskih igara MOK-a Kristof Dubi kazao je da su selo i smještaj sportista prvi prioritet organizatora.

“Selo je dom daleko od kuće i zato je jedan od naših prvih zadataka nakon odlaganja, da se ponovo osigura to fantastično imanje”, dodao je Dubi.

HADŽIBEGIĆ ZA NEDELJNIK

Faruk Hadžibegić, selektor Crne Gore, još jednom se osvrnuo na čuveni Mundijal u Italiji 1990 i na to kako je promašio odlučujući penal protiv Argentine u četvrtfinalu, te rat koji je ubrzo uslijedio u bivšoj Jugoslaviji.

“Ni u jednom momentu nijesmo razmišljali da je utakmica protiv Argentine posljednja koju će moćna Jugoslavija odigrati na jednom velikom takmičenju. Znali smo da imamo u ekipi neke igrače koji su u poznim godinama i za koje smo znali da neće igrati više za reprezentaciju, ali mlađima poput Bokšića, Prosinečkog i Savićevića to, čini mi se, nije bila tema za razmišljanje. Poslije utakmice sa Argentinom izašli smo sa suprugama u restoran na večeru i to nam je bio dobar izlet. Trebalo nas je snimiti 15 godina kako smo se stvarali kao tim da bi se vidjelo kako je bilo. To se moglo samo živjeti da bi se shvatilo. Ne bih da zvučim prepotentno pa da kažem: bili smo najbolji, ali objektivno bili bismo veliki problem za Italiju, baš kao i za Njemačku u finalu. Jer naša ekipa je iz utakmice u utakmicu izlazila sve jača i bolje organizovana i na kraju krajeva sve se posložilo. Međutim, falio je taj jedan detalj – da dam gol iz penala”,rekao je Hadžibegić za beogradski Nedeljnik.

Ipak, i pored svega selektor “sokola” ističe da je Mundijal u Italiji za njega lijepa uspomena.

“Uprkos svemu, za mene je Svjetsko prvenstvo u Italiji je velika, lijepa uspomena. Bio je to rezultat dugogodišnjeg rada i ostvarene generacije, kako trenera tako i samih reprezentativaca. To prvenstvo je divan momenat kojeg se uvek sjetim. Sjetim se, prije svega, druženja, naših utakmica, svađa kada smo gubili i radovanja kada pobijedimo. Jednog perfektnog druženja koje mi i dan danas nedostaje”, istakao je Hadžibegić.

On kaže da su sada zemlje iz bivše SFRJ nazadovale jedan vijek zbog ratnih dešavanja.

“Destrukcija Jugoslavije i sve politike poslije rata su totalno nelogične. Imali smo zemlju koja je dala olimpijske pobjednike, doktore nauka, nobelovce… I da nam se onda desi sve ovo što nam se desilo, i to iz neke gluposti i primitivizma. Mi smo sišli sa jednog konja koji je osvajao svjetske trke i sjeli na jednog magarca u poznim godinama. Mi smo generalno u svim domenima nazadovali jedan vijek. Sada trčimo za Evropom, za Ligom šampiona, evropskim i svjetskim prvenstvima. Tu smo mali, a bili smo kraljevi”, zaključuje naš selektor.

HADŽIBEGIĆ ZA NEDELJNIK

Faruk Hadžibegić, selektor Crne Gore, još jednom se osvrnuo na čuveni Mundijal u Italiji 1990 i na to kako je promašio odlučujući penal protiv Argentine u četvrtfinalu, te rat koji je ubrzo uslijedio u bivšoj Jugoslaviji.

“Ni u jednom momentu nijesmo razmišljali da je utakmica protiv Argentine posljednja koju će moćna Jugoslavija odigrati na jednom velikom takmičenju. Znali smo da imamo u ekipi neke igrače koji su u poznim godinama i za koje smo znali da neće igrati više za reprezentaciju, ali mlađima poput Bokšića, Prosinečkog i Savićevića to, čini mi se, nije bila tema za razmišljanje. Poslije utakmice sa Argentinom izašli smo sa suprugama u restoran na večeru i to nam je bio dobar izlet. Trebalo nas je snimiti 15 godina kako smo se stvarali kao tim da bi se vidjelo kako je bilo. To se moglo samo živjeti da bi se shvatilo. Ne bih da zvučim prepotentno pa da kažem: bili smo najbolji, ali objektivno bili bismo veliki problem za Italiju, baš kao i za Njemačku u finalu. Jer naša ekipa je iz utakmice u utakmicu izlazila sve jača i bolje organizovana i na kraju krajeva sve se posložilo. Međutim, falio je taj jedan detalj – da dam gol iz penala”,rekao je Hadžibegić za beogradski Nedeljnik.

Ipak, i pored svega selektor “sokola” ističe da je Mundijal u Italiji za njega lijepa uspomena.

“Uprkos svemu, za mene je Svjetsko prvenstvo u Italiji je velika, lijepa uspomena. Bio je to rezultat dugogodišnjeg rada i ostvarene generacije, kako trenera tako i samih reprezentativaca. To prvenstvo je divan momenat kojeg se uvek sjetim. Sjetim se, prije svega, druženja, naših utakmica, svađa kada smo gubili i radovanja kada pobijedimo. Jednog perfektnog druženja koje mi i dan danas nedostaje”, istakao je Hadžibegić.

On kaže da su sada zemlje iz bivše SFRJ nazadovale jedan vijek zbog ratnih dešavanja.

“Destrukcija Jugoslavije i sve politike poslije rata su totalno nelogične. Imali smo zemlju koja je dala olimpijske pobjednike, doktore nauka, nobelovce… I da nam se onda desi sve ovo što nam se desilo, i to iz neke gluposti i primitivizma. Mi smo sišli sa jednog konja koji je osvajao svjetske trke i sjeli na jednog magarca u poznim godinama. Mi smo generalno u svim domenima nazadovali jedan vijek. Sada trčimo za Evropom, za Ligom šampiona, evropskim i svjetskim prvenstvima. Tu smo mali, a bili smo kraljevi”, zaključuje naš selektor.

KK BUDUĆNOST

Četiri prvoplasirane ekipe treba da igraju završnicu ABA lige u toku jula (sa publikom ili bez njenog prisustva), na način kako je to definisano propozicijama lige, navodi se u saopštenju Košarkaškog kluba Budućnost Voli..

Podgoričani predlažu da naredne sezone ABA liga umjesto 12 broji 14 klubova. ABA 1 liga bi bila po automatizmu dopunjena sa dva kluba iz ABA 2 lige.

“Podsjećamo da propozicije predviđaju da se odigraju utamice izmedju prvog i četvrtog odnosno drugog i trećeg na tabeli. Plej-of bi bio odigran u istom mjesecu. Ostavljamo mogućnost završetka sezone i odigravanjem fajnal-fora. O završnici ABA lige, plej-ofu ili fajnal-foru direktno bi odlučivali predsjednici prva četvoroplasirana kluba, u komunikaciji sa predsjednikom ABA lige Domagojom Čavlovićem, direktorom Dubravkom Kmetovićem i sportskim direktorom Milijom Vojinovićem. Neophodno je da što prije održimo sjednicu ABA lige putem video poziva, kako bi donijeli zajednički zaključak o ovoj temi i time stavili tačku na razne špekulacije o ovom bitnom pitanju”, navodi se u saopštenju.

U Budućnosti smatraju da nije u sportskom duhu već sada proglasiti šampiona.

“Bilo koja druga odluka i proglašenje šampiona bez odigranih utakmica, favorizovalo bi određenu ekipu i u narednoj sezoni, što nije u sportskom duhu. Imajući u vidu širu sliku, trenutno je od manje važnosti ko će biti ovogodišnji šampion, u odnosu na činjenicu kakav će to imati uticaj na naredne sezone i to je situacija koju je neophodno sagledati sa više aspekata. Nadamo se da će u našem prijedlogu prepoznati sportsko i korektno rješenje i ovom prilikom svim klubovima, kao i vjernim navijačima želimo dobro zdravlje i pobjedu u ovoj za sve nas presudnoj utakmici, borbi protiv našeg zajedničkog neprijatelja”, zaključuje se u saopštenju.

KK BUDUĆNOST

Četiri prvoplasirane ekipe treba da igraju završnicu ABA lige u toku jula (sa publikom ili bez njenog prisustva), na način kako je to definisano propozicijama lige, navodi se u saopštenju Košarkaškog kluba Budućnost Voli..

Podgoričani predlažu da naredne sezone ABA liga umjesto 12 broji 14 klubova. ABA 1 liga bi bila po automatizmu dopunjena sa dva kluba iz ABA 2 lige.

“Podsjećamo da propozicije predviđaju da se odigraju utamice izmedju prvog i četvrtog odnosno drugog i trećeg na tabeli. Plej-of bi bio odigran u istom mjesecu. Ostavljamo mogućnost završetka sezone i odigravanjem fajnal-fora. O završnici ABA lige, plej-ofu ili fajnal-foru direktno bi odlučivali predsjednici prva četvoroplasirana kluba, u komunikaciji sa predsjednikom ABA lige Domagojom Čavlovićem, direktorom Dubravkom Kmetovićem i sportskim direktorom Milijom Vojinovićem. Neophodno je da što prije održimo sjednicu ABA lige putem video poziva, kako bi donijeli zajednički zaključak o ovoj temi i time stavili tačku na razne špekulacije o ovom bitnom pitanju”, navodi se u saopštenju.

U Budućnosti smatraju da nije u sportskom duhu već sada proglasiti šampiona.

“Bilo koja druga odluka i proglašenje šampiona bez odigranih utakmica, favorizovalo bi određenu ekipu i u narednoj sezoni, što nije u sportskom duhu. Imajući u vidu širu sliku, trenutno je od manje važnosti ko će biti ovogodišnji šampion, u odnosu na činjenicu kakav će to imati uticaj na naredne sezone i to je situacija koju je neophodno sagledati sa više aspekata. Nadamo se da će u našem prijedlogu prepoznati sportsko i korektno rješenje i ovom prilikom svim klubovima, kao i vjernim navijačima želimo dobro zdravlje i pobjedu u ovoj za sve nas presudnoj utakmici, borbi protiv našeg zajedničkog neprijatelja”, zaključuje se u saopštenju.

SAČUVALI POSAO RADNICIMA KLUBA

Fudbaleri Atletiko Madrida pristali su danas da im se zarade umanje za 70 odsto kako bi klub imao novca za 430 zaposlenih u narednim mjesecima.

“Igrači i članovi uprave će doprinijeti potrebnim iznosima. Svi članovi prvog tima su potpisali sporazum. Prvi tim će doprinijeti polovini potrebnog iznosa za održavanje plata zaposlenih, dok drugu polovinu donosi upravni odbor”, navodi se u saopštenju Atletiko Madrida.

Fudbal u Španiji stopiran je usljed pandemije korona virusa.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Usvojeni novi antikorupcijski propisi: Zaštita zviždača i jači mehanizmi kontrole
    on 26/06/2026 at 18:13

    Vlada Crne Gore utvrdila je predloge zakona o zaštiti zviždača i izmjenama Zakona o sprečavanju korupcije, kojima se, kako je saopšteno, unapređuju mehanizmi prijavljivanja nepravilnosti, jača institucionalni okvir za borbu protiv korupcije i usklađuje domaće zakonodavstvo sa standardima Evropske unije. Novi propisi dio su obaveza iz pregovaračkog Poglavlja 23.

  • Ibrahimović učestvuje na Dubrovnik forumu 2026
    on 26/06/2026 at 17:40

    Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovaće danas i sjutra na Dubrovnik forumu na poziv hrvatskog ministra za vanjske i evropske poslove Gordana Grlića Radmana.

  • Vlada izvršila 20 kadrovskih promjena
    on 26/06/2026 at 15:40

    Na 132. sjednici Vlade Crne Gore, kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, usvojeno je 20 odluka koje se odnose na kadrovska pitanja. Promjene obuhvataju razrješenja, imenovanja i određivanja vršilaca dužnosti u državnoj upravi, zdravstvenim ustanovama, obrazovanju, sajber bezbjednosti i drugim institucijama.

  • Ivanović: Diplomatija ostaje nezamjenjiv instrument očuvanja mira
    on 26/06/2026 at 14:31

    Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović održao je završno predavanje na 19. međunarodnoj Ljetnjoj školi za mlade diplomate „Gavro Vuković“, koja je od 21. do 26. juna okupila mlade diplomate iz četrdeset osam država svijeta. Obraćajući se učesnicima, potpredsjednik Vlade je istakao da je Ljetnja škola „Gavro Vuković“ tokom gotovo dvije decenije izrasla u jednu od najznačajnijih platformi za stručno usavršavanje mladih diplomata, potvrđujući ugled Crne Gore kao države posvećene dijalogu, multilateralizmu i evropskim vrijednostima.

  • Franeta: Evropski savez brani neodbranjivo
    on 26/06/2026 at 13:27

    Odbornik Demokrata u Skupštini opštine Budva Željko Franeta optužio je Evropski savez da pokušava da, kako je naveo, „odbrani neodbranjivo“, tvrdeći da opozicija od ministra odbrane Dragana Krapovića traži odgovornost zbog odgovora na optužbe koje mjesecima iznosi poslanik Nikola Zirojević.

  • Perić i Mujović: Dogovor o daljem funkcionisanju postignut, politička nesaglasja ostaju
    on 26/06/2026 at 12:09

    Nakon sastanka na kojem su razgovarali o daljem funkcionisanju Skupštine Glavnog grada, gradonačelnik Podgorice Saša Mujović i predsjednik Skupštine GG Srđan Perić kazali su da su postigli dogovor da sva dalja komunikacija bude javna i transparentna na dobrobit građana. Iako je sastanak prošao u korektnoj atmosferi, Mujović i Perić su kazali da niko nije promijenio politički stav, te da nesaglasja ostaju. Mujović je naveo da očekuje da Periću "stigne račun" za podršku DPS-a i DNP-a, dok je lider Pokerta Preokret odgovorio da nije saglasan sa tim stavom.

  • Mandić će prirediti svečani koktel povodom 20 godina od prijema Crne Gore u članstvo UN
    on 26/06/2026 at 11:32

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić prirediće svečani koktel povodom značajnog jubileja – 20 godina od prijema Crne Gore u članstvo Ujedinjenih nacija (UN).

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.

  • Hljeb skuplji pet centi?
    on 26/06/2026 at 08:46

    Osnovna vrsta bijelog hljeba od 500 grama poskupiće pet centi sredinom jula, odnosno maloprodajna cijena biće povećana sa 85 na 90 centi, saznaju Vijesti u pekarskoj i trgovačkoj djelatnosti.

  • Cijena potrošnih dobara i usluga na 66 odsto prosjeka EU
    on 25/06/2026 at 18:24

    Nivo cijena potrošnih dobara i usluga u Crnoj Gori tokom prošle godine dostigao je 66 odsto prosjeka Evropske unije (EU), pokazali su novi podaci Eurostata.

  • Milović: Evropske cijene, a balkanski standard
    on 25/06/2026 at 12:30

    Generalni sekretar i poslanik DPS-a Nikola Milović ističe da najnoviji podaci EUROSTAT-a pokazuju ono što građani Crne Gore odavno osjećaju na svojoj koži, da mnoge osnovne potrebe plaćaju gotovo isto kao građani razvijenijih evropskih država, a da je standard balkanski i da primanja ne mogu pratiti rast troškova života.