LOŠA ORGANIZACIJA “VJEČITOG” DERBIJA

Žalbena komisija ABA lige djelimično je danas izmijenila odluku Disciplinskog sudije i ublažila kaznu košarkaškom klubu Crvena zvezda zbog loše organizacije utakmice sa Partizanom.

Kako se navodi na sajtu takmičenja, sada će u parter 4 biti dozvoljen ulaz djeci uzrasta do 16 godina i ženama, što je prethodnom kaznom bilo zabranjeno.

Disciplinski sudija kaznio je tada Zvezdu zatvaranjem partera 4 na prvoj sljedećoj utakmici regionalnog takmičenja i sa 18.000 eura, pošto su njeni navijači vrijeđali gostujući klub, igrače i trenere. Takođe, ABA je kaznila crveno-bijele zbog ubacivanja tvrdih i mekih predmeta na teren, vrijeđanja i pokušaja napada na sudije.

Zvezda je tada kažnjena i sa 18.000 eura, a ta kazna je ostala.

Košarkaši Zvezde pobijedili su 3. februara Partizan sa 92:86, u utakmici 18. kola ABA lige.

PETOSTRUKA ŠAMPIONKA

Petostruka grend slem šampionka ruska teniserka Marija Šarapova saopštila je danas da je završila karijeru.

Šarapova (32) je vijest o kraju karijere objavila u kolumnama u Veniti Feru i Vogu.

Prvu grend slem titulu osvojila je kao 17-godišnjakinja 2004. godine na Vimbldonu, a tokom karijere osvojila je sve grend slem titule.

Nekadašnja prva teniserka svijeta je 2016. godine odslužila suspenziju od 15 mjeseci, pošto je bila pozitivna ma zabranjenu supstancu meldonijum.
Po povratku takmičenjima, Šarapova nije uspjela da se vrati u najbolju formu i imala je problema sa povredama ramena.

Pala je na 373. mjesto na WTA listi, a na posljednja tri grend slem turnira poražena je u prvom kolu.

“Kako ostaviti iza sebe jedini život koji poznajete? Kako se udaljiti od terena na kojima ste od malena trenirali, od igre koju volite, koja vam je donijela neizrecive suze i radosti. Sporta u kome ste našli porodicu, navijača koji su vas podržavali više od 28 godina. Nova sam u ovome, pa mi molim vas oprosti. Zbogom tenisu”, navela je Šarapova.

Ona je rekla da se raduje jednostvanim stvarima, boravku sa porodicom i opuštanju, neočekivanim putovanjima za vikend i vježbama po njenom izboru – plesu.

“Gledajući, shvatam da je tenis bio moja planina. Moj put je bio ispunjen dolinama i obilaznicama, ali su pogledi sa vrhova bili nevjerovatni. Poslije 28 godina i pet grend slem titula, spremna sam na uspon na novu planinu, na takmičenje na različitim tipovima terena”, navela je Šarapova.

PETOSTRUKA ŠAMPIONKA

Petostruka grend slem šampionka ruska teniserka Marija Šarapova saopštila je danas da je završila karijeru.

Šarapova (32) je vijest o kraju karijere objavila u kolumnama u Veniti Feru i Vogu.

Prvu grend slem titulu osvojila je kao 17-godišnjakinja 2004. godine na Vimbldonu, a tokom karijere osvojila je sve grend slem titule.

Nekadašnja prva teniserka svijeta je 2016. godine odslužila suspenziju od 15 mjeseci, pošto je bila pozitivna ma zabranjenu supstancu meldonijum.
Po povratku takmičenjima, Šarapova nije uspjela da se vrati u najbolju formu i imala je problema sa povredama ramena.

Pala je na 373. mjesto na WTA listi, a na posljednja tri grend slem turnira poražena je u prvom kolu.

“Kako ostaviti iza sebe jedini život koji poznajete? Kako se udaljiti od terena na kojima ste od malena trenirali, od igre koju volite, koja vam je donijela neizrecive suze i radosti. Sporta u kome ste našli porodicu, navijača koji su vas podržavali više od 28 godina. Nova sam u ovome, pa mi molim vas oprosti. Zbogom tenisu”, navela je Šarapova.

Ona je rekla da se raduje jednostvanim stvarima, boravku sa porodicom i opuštanju, neočekivanim putovanjima za vikend i vježbama po njenom izboru – plesu.

“Gledajući, shvatam da je tenis bio moja planina. Moj put je bio ispunjen dolinama i obilaznicama, ali su pogledi sa vrhova bili nevjerovatni. Poslije 28 godina i pet grend slem titula, spremna sam na uspon na novu planinu, na takmičenje na različitim tipovima terena”, navela je Šarapova.

ARBITRAŽNI SUD ZA SPORT

Fudbalski klub Mančester siti očekivano je uputio žalbu Arbitražnom sudu za sport (CAS) protiv odluke Evropske fudbalske federacije (UEFA) da mu izrekne dvogodišnju zabranu nastupa u evropskim takmičenjima.

Klub je u ponedjeljak ispoštovao krajnji roku da ospori UEFA-inu odluku, objavili su u srijedu iz CAS-a.

“U ovom trenutku nije moguće navesti kada će biti donesena konačna odluka o ovom pitanju”, naveli su sa suda.

Ostalo je nejasno hoće li Siti tražiti pristanak UEFA-e za javno saslušanje. Očekuje se da će Mančester siti pokušati postići izvansudsku nagodbu sa UEFA-om za rješenje spora, što bi CAS vjerojatno ratifikovao.

UEFA je Siti proglasila krivim za “ozbiljna kršenja“ pravila Finansijskog fer-pleja i odbijanje saradnje u istrazi koja je otvorena prije gotovo godinu dana.

Klub je trenutno izbačen iz Lige šampiona, Lige Evrope ili Superkupa u naredne dvije sezone. UEFA je takođe kaznila Siti sa 30 miliona eura. Kazna se ne odnosi na tekuću sezonu u Ligi šampiona, gdje su “građani“ stigli do osmine finala i večeras igraju prvu utakmicu protiv Reala u Madridu.

ARBITRAŽNI SUD ZA SPORT

Fudbalski klub Mančester siti očekivano je uputio žalbu Arbitražnom sudu za sport (CAS) protiv odluke Evropske fudbalske federacije (UEFA) da mu izrekne dvogodišnju zabranu nastupa u evropskim takmičenjima.

Klub je u ponedjeljak ispoštovao krajnji roku da ospori UEFA-inu odluku, objavili su u srijedu iz CAS-a.

“U ovom trenutku nije moguće navesti kada će biti donesena konačna odluka o ovom pitanju”, naveli su sa suda.

Ostalo je nejasno hoće li Siti tražiti pristanak UEFA-e za javno saslušanje. Očekuje se da će Mančester siti pokušati postići izvansudsku nagodbu sa UEFA-om za rješenje spora, što bi CAS vjerojatno ratifikovao.

UEFA je Siti proglasila krivim za “ozbiljna kršenja“ pravila Finansijskog fer-pleja i odbijanje saradnje u istrazi koja je otvorena prije gotovo godinu dana.

Klub je trenutno izbačen iz Lige šampiona, Lige Evrope ili Superkupa u naredne dvije sezone. UEFA je takođe kaznila Siti sa 30 miliona eura. Kazna se ne odnosi na tekuću sezonu u Ligi šampiona, gdje su “građani“ stigli do osmine finala i večeras igraju prvu utakmicu protiv Reala u Madridu.

GATUZO

Trener fudbalera Napolija Genaro Gatuzo rekao je da je njegova taktika uspjela protiv Barselone, ali da je tužan što njegova ekipa nije pobijedila.

Napoli je sinoć odigrao 1:1 protiv Barselone, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Napoli je poveo golom Drisa Mertensa, koji je time izjednačio klupski rekord Mareka Hamšika od 121 postignutog gola. Izjednačio je Antoan Grizman u drugom poluvremenu.

Barselona je imala veći posjed lopte, ali je samo dva puta šutnula u gol, u odnosu na četiri šuta Napolija.

“Jedva da su imali jedan šut u gol, mogli su da budu na terenu cijelo veče i da ne postignu gol. Ali, primili smo gol poslije jedne greške. Nije loše što neki misle da je naša priča završena. Igraćemo do kraja. Naša je dužnost da igramo za plasman dalje. Napoli ima mnogo jakih igrača, Barselona ima nešto više, ali ako budemo koncentrisani, onda možemo da imamo šanse”, rekao je Gatuzo, prenio je AS.

“Poslije ovog rezultata, pomalo sam tužan. Mogli smo bolje. Kažnjeni smo zbog greške, ali zadovoljan sam timskim radom. Barsa je imala problema jer smo bili veoma pažljivi. Nijesmo uspjeli samo u napadu”, dodao je trener Napolija.

On je rekao da ekipa u revanšu mora da bude pažljiva, strpljiva i borbena.

“Rezultat 1:0 ili 1:1 ne mijenja mnogo ovaj duel, moraćemo da odigramo dobru utakmicu protiv Barselone. Ali, sada moramo da se okrenemo duelu protiv Torina”, naveo je Gatuzo.

Revanš utakmica igra se 18. marta u Barseloni.

GATUZO

Trener fudbalera Napolija Genaro Gatuzo rekao je da je njegova taktika uspjela protiv Barselone, ali da je tužan što njegova ekipa nije pobijedila.

Napoli je sinoć odigrao 1:1 protiv Barselone, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Napoli je poveo golom Drisa Mertensa, koji je time izjednačio klupski rekord Mareka Hamšika od 121 postignutog gola. Izjednačio je Antoan Grizman u drugom poluvremenu.

Barselona je imala veći posjed lopte, ali je samo dva puta šutnula u gol, u odnosu na četiri šuta Napolija.

“Jedva da su imali jedan šut u gol, mogli su da budu na terenu cijelo veče i da ne postignu gol. Ali, primili smo gol poslije jedne greške. Nije loše što neki misle da je naša priča završena. Igraćemo do kraja. Naša je dužnost da igramo za plasman dalje. Napoli ima mnogo jakih igrača, Barselona ima nešto više, ali ako budemo koncentrisani, onda možemo da imamo šanse”, rekao je Gatuzo, prenio je AS.

“Poslije ovog rezultata, pomalo sam tužan. Mogli smo bolje. Kažnjeni smo zbog greške, ali zadovoljan sam timskim radom. Barsa je imala problema jer smo bili veoma pažljivi. Nijesmo uspjeli samo u napadu”, dodao je trener Napolija.

On je rekao da ekipa u revanšu mora da bude pažljiva, strpljiva i borbena.

“Rezultat 1:0 ili 1:1 ne mijenja mnogo ovaj duel, moraćemo da odigramo dobru utakmicu protiv Barselone. Ali, sada moramo da se okrenemo duelu protiv Torina”, naveo je Gatuzo.

Revanš utakmica igra se 18. marta u Barseloni.

JANOVIĆ SAOPŠTIO

U protekle tri godine Ministarstvo sporta i mladih pomoglo je izgradnju i sanaciju preko 40 sportskih objekata, od kojih je veliki broj na sjeveru Crne Gore, kazao je ministar Nikola Janović na sajmu sporta „Reprezentacija u srcu“ koji se održava u Bijelom Polju.

Svi koje počinju da se bave sportom sanjaju dan kada će zaigrati za  reprezentaciju,  zato je i moto ovogodišnjeg Sajma sporta  „Reprezentacija u srcu“, istakao je  Janović u bjelopoljskoj sportskoj hali “Nikoljac“.

Janović je dodao da je Ministarstvo sporta i mladih predano radilo u proteklih nekoliko godina prije svega na uređenju resornog ministarstva kako bi dobro organizovani  krenuli u stvaranje što povoljnijih uslova za razvoj sportista i sporta u Crnoj Gori.

„Postali smo vodeća država kada su u pitanju privilegije i benefiti za naše sportiste, koji ostvaruju izuzetne sportske rezultate. U protekle tri godine Ministarstvo sporta i mladih pomoglo je izgradnju i sanaciju preko 40 objekata. Gro tih objekata upravo je bio na sjeveru“,istakao je Janović.

Predsjednik Opštine Bijelo Polje Petar Smolović saopštio je da je preko pedeset klubova iz Kolašina, Mojkovca i grada domaćina, i preko 800 aktivnih sportista danas je prisutno u Bijelom Polju.

„Cilj ovakvih događaja je da podstaknemo  dalji razvoj sporta, da pokažemo da ministarstvo sporta i lokalna samouprava odgovorno brinu o tome, šireći istovremeno duh zajedništva, duh državnosti Crne Gore i, prije svega, kult reprezentacije“,kazao je Smolović.

Priliku da u Sportskoj hali „Nikoljac“ na promotivnim punktovima promovišu svoj sport imali su : Fudbalski savez,Košarkaški savez, Bokserski savez, Rukometni savez, Atletski savez, Crnogorski skijaški savez.

Vukoman Kljajević, Radio Crne Gore

JANOVIĆ SAOPŠTIO

U protekle tri godine Ministarstvo sporta i mladih pomoglo je izgradnju i sanaciju preko 40 sportskih objekata, od kojih je veliki broj na sjeveru Crne Gore, kazao je ministar Nikola Janović na sajmu sporta „Reprezentacija u srcu“ koji se održava u Bijelom Polju.

Svi koje počinju da se bave sportom sanjaju dan kada će zaigrati za  reprezentaciju,  zato je i moto ovogodišnjeg Sajma sporta  „Reprezentacija u srcu“, istakao je  Janović u bjelopoljskoj sportskoj hali “Nikoljac“.

Janović je dodao da je Ministarstvo sporta i mladih predano radilo u proteklih nekoliko godina prije svega na uređenju resornog ministarstva kako bi dobro organizovani  krenuli u stvaranje što povoljnijih uslova za razvoj sportista i sporta u Crnoj Gori.

„Postali smo vodeća država kada su u pitanju privilegije i benefiti za naše sportiste, koji ostvaruju izuzetne sportske rezultate. U protekle tri godine Ministarstvo sporta i mladih pomoglo je izgradnju i sanaciju preko 40 objekata. Gro tih objekata upravo je bio na sjeveru“,istakao je Janović.

Predsjednik Opštine Bijelo Polje Petar Smolović saopštio je da je preko pedeset klubova iz Kolašina, Mojkovca i grada domaćina, i preko 800 aktivnih sportista danas je prisutno u Bijelom Polju.

„Cilj ovakvih događaja je da podstaknemo  dalji razvoj sporta, da pokažemo da ministarstvo sporta i lokalna samouprava odgovorno brinu o tome, šireći istovremeno duh zajedništva, duh državnosti Crne Gore i, prije svega, kult reprezentacije“,kazao je Smolović.

Priliku da u Sportskoj hali „Nikoljac“ na promotivnim punktovima promovišu svoj sport imali su : Fudbalski savez,Košarkaški savez, Bokserski savez, Rukometni savez, Atletski savez, Crnogorski skijaški savez.

Vukoman Kljajević, Radio Crne Gore

OSMINA FINALA LŠ

Fudbaleri Reala i Mančester sitija odigraće večeras u Madridu prvu utakmicu osmine finala Lige evropskih šampiona. Za večeras je zakazan i duel Liona i Juventusa.

Real i Siti do sada su odigrale četiri međusobna duela, a “Kraljevi” imaju dvije pobjede, dok su dva duela završena neriješenim rezultatom. Siti je izgubio šanse da postane prvak Engleske i titula će sasvim izvjesno na “Enfild” nakon 30 godina čekanja. A

Mogla bi ovo biti posljednja prilika za Pepa Gvardiolu da osvoji Ligu šampiona sa Sitijem nakon što je UEFA kaznila “Građane” izbacivanjem iz Evrope u naredne dvije sezone zbog kršenja finansijskog fer-pleja.

Zidan je priznao da Gvardiolu smatra jednim od najboljih u svom poslu.

“To neće biti duel Zidana i Gvardiole, već meč između Real Madrida i Mančester Sitija”, rekao je francuski stručnjak.

Gvardiola je takođe hvalio Zidanov Real.

“Veoma smo uzbuđeni. Pokušaćemo da odigramo najbolje što možemo, jer igramo protiv kraljeva ovog takmičenja. Sada igramo osminu finala, ali ako želimo da odemo do kraja moramo pobijediti Real Madrid, Barselonu ili Bajern Minhen. Morate pobijediti velike klubove u ovom takmičenju”, rekao je Gvardiola.

Lion i Juventus odigraće peti međusobni duel. a u prethodna četiri italijasnki šampion je ostvario tri pobjede, dok je jedan susret završen neriješenim rezultatom.

Lion ove sezone loše igra u domaćem prvenstvu i “Lavovi” su tek sedma ekipa u Ligi 1. U posljednjih pet utakmica u domaćem prvenstvu ostvarili su samo jedan trijumf i to u posljednjem kolu na gostovanju Mecu. Juventus s druge strane vodi veliku borbu za prvo mjesto u Seriji A, a ekipa iz Torina upisala je dva poraza u posljednjih pet susreta u prvenstvu.

Obje utakmice počeće u 21 sat.

Bez pobjednika završen je jučerašnji duel Napolija i Barselone 1:1, dok je Bajern u Londonu pobijedio Čelzi 3:0.

Prošlog utorka, Atletiko je u Madridu savladao zvaničnog prvaka Evrope, ekipu Liverpula 1:0, dok je Borusija u Dortmundu slavila protiv Pari Sen Žermena 2:1.

Dan kasnije Lajpcig je u Londonu savladao Totenhem 1:0, dok je Atalanta u Milanu bila ubjedljiva protiv Valensije 4:1.

Revanš utakmice na programu su 10, 11, 17. i 18. marta.

  • Dragaš: EPCG kroz snažan investicioni ciklus predvodi energetsku tranziciju Crne Gore
    on 24/06/2026 at 13:48

    Elektroprivreda (EPCG) realizuje najdinamičniji investicioni ciklus u svojoj istoriji, usmjeren na razvoj obnovljivih izvora energije, modernizaciju elektroenergetskog sistema i jačanje energetske sigurnosti zemlje, saopštio je izvršni direktor te kompanije, Zdravko Dragaš.

  • U petak početak pripremnih radova na dionici auto-puta Mateševo–Andrijevica
    on 24/06/2026 at 13:36

    Ceremonija povodom početka pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar–Boljare, od Mateševa do Andrijevice, biće održana u petak u Mateševu, sa početkom u 18 sati.

  • Keković: Vlada planira da poveća zarade pred izbore
    on 24/06/2026 at 12:35

    Unija slobodnih sindikata (USSCG) organizovaće sjutra protest ispred zgrade Vlade, u cilju radikalizacije borbe za preko 100 hiljada radnika koji su ostali bez osnovnih prava koja je garantovao Opšti kolektivni ugovor (OKU), saopštili su predstavnici te sindikalne organizacije.

  • Crnogorske organizacije dio sedam LIFE projekata vrijednih gotovo milion eura
    on 24/06/2026 at 11:43

    Kroz LIFE program Evropske unije za životnu sredinu i klimatske akcije obezbijeđeno je gotovo milion eura za sedam projekata u kojima učestvuju crnogorske organizacije. Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera saopštilo je da rezultati potvrđuju sve veće kapacitete domaćih institucija i organizacija za učešće u konkurentnim evropskim programima.

  • Miholjska prevlaka dobila sportski teren i dječije igralište
    on 24/06/2026 at 08:50

    Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore završilo je radove na izgradnji sportskog terena i dječijeg igrališta na Miholjskoj prevlaci (Ostrvu cvijeća), vrijedne oko 80.000 eura, čime su građani Tivta dobili nove sadržaje za rekreaciju, igru i druženje.

  • Udruženje prevoznika: Problemi u carini ugrožavaju poslovanje, moguća obustava rada
    on 24/06/2026 at 08:28

    Udruženje prevoznika Crne Gore upozorilo je da dugotrajni problemi u radu Uprave carina, uključujući kvarove informacionih sistema, spore procedure i nedostatak službenika, ozbiljno ugrožavaju poslovanje domaćih prevoznika. Posebno ukazuju na zastoje na graničnom prelazu Debeli Brijeg i traže hitne mjere, uz najavu mogućnosti obustave rada ukoliko ne dođe do rješavanja problema.

  • MMF završio misiju u Crnoj Gori: Preporuke za jačanje fiskalne stabilnosti i budžetskog okvira
    on 24/06/2026 at 08:08

    Ministar finansija Novica Vuković sa saradnicima održao je završni sastanak sa predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), čime je okončana jednonedjeljna ekspertska misija posvećena analizi fiskalnih pravila i pripremi preporuka za dalje jačanje fiskalnog okvira Crne Gore.

  • Pregovori sa Spajićem oko novog OKU-a nijesu održani
    on 24/06/2026 at 07:35

    Vanredna sjednica Socijalnog savjeta, koja je trebalo da se održi u ponedjeljak, odložena je zbog službenog odsustva ministarke rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga Naide Nišić i članova Vlade, saopštio je predsjednik Socijalnog savjeta, Željko Burić.

  • Slobodan petak jednom mjesečno: Dobitak ili gubitak?
    on 24/06/2026 at 05:30

    Predlog dopuna Zakona o radu, koje podrazumijevaju da posljednji petak u mjesecu bude neradan, imao bi benefite i za zaposlene i za poslodavce, poručuje ispred predlagača poslanik Demokratske Crne Gore Duško Stjepović. I dok se sindikati i poslodavci ne oglašavaju, ekonomski analitičar Davor Dokić za RTCG kaže da bi takvo rješenje bilo udar, naročito na privatni sektor.

  • Striković: Ako primirje potraje 60 dana, gorivo bi moglo dodatno da pojeftini
    on 23/06/2026 at 19:09

    Generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Draško Striković kaže da se može očekivati postepeno snižavanje cijena goriva do nivoa koji je prethodio ratu SAD-a, Izraela i Irana, ukoliko primirje potraje najmanje dva mjeseca.