MJERE PREDOSTROŽNOSTI

Predsjednik Serije A Paolo Dal Pinto poslao je danas pismo italijanskoj vladi sa zahtjevom da se, zbog koronavirusa, fudbalske utakmice više ne odgađaju već da se igraju bez prisustva navijača.

Del Pinto je taj zahtjev obrazložio time da je malo vremena da se odloženi mečevi nadoknade jer sva takmičenja moraju biti završena do 24. maja zbog predstojećeg Evropskog prvenstva.

Italijanski ministar sporta Vićenco Spadafora je, takođe, predložio premijeru Đuzepeu Konteu da se utakmice u svim sportovima igraju iza zatvorenih vrata, ali konačna odluka još nije donijeta.

Pod znakom pitanja je i dalje meč Lige Evropa između Intera i Ludogoreca koji bi trebalo da se igra u četvrtak. Bugarski klub je od UEFA-e zatražio više informacija o trenutnoj situaciji.

U kontaktu s Uefom i francuskim vlastima bio je i Lion. U tom klubu su zabrinuti jer očekuju 2.500-3.000 navijača Juventusa na utakmici Lige šampiona u srijedu.

Tokom prošlog vikenda nisu odigrane četiri utakmice u Seriji A zbog širenja novog virusa, kao i veliki broj mečeva u amaterskim ligama i drugim sportovima.

Koronavirusom u Italiji je, po posljednjim podacima, zaraženo više od 200 osoba, a pet osoba je preminulo.

ZA DOPRINOS PARAOLIMPIZMU

Paradžudisti Adnanu Kujoviću uručeno je priznanje za doprinos razvoju paraolimpijskog sporta u Bijelom Polju, saopšteno je iz Paraolimpijskog komiteta.

Član bjelopoljskog kluba Favorit prošle godine kao četvrtoplasirani završio je nastup na Evropskim igrama mladih paraolimpijaca u finskom Lahtiju.

Kujoviću je nagradu uručio predsjednik Opštine, Petar Smolović.

Za najboljeg sportistu Bijelog Polja u 2019. godini proglašen je atletičar bjelopoljskog Jedinstva, Edin Erović, koji je osvojio i srebrnu medalju na Igrama maliih zemalja (štafeta 4×100m).

U konkurenciji sportskih organizacija, Košarkaški klub Jedinstvo 1950 dobio je nagradu za najbolji kolektiv.

Nagrada za najboljeg mladog sportistu pripala je fudbaleru Jedinstva, Aldinu Mušoviću, članu kadetske i omladinske reprezentacije Crne Gore.

Najbolji trener je Darko Prebiračević iz Odbojkaškog kluba Jedinstvo, a sudija Veljko Bošković za najboljeg sportskog radnika u prošloj godini.

Nagrađeni i istaknuti mladi sportisti Femić Marija, Boško Nišavić (RK Jedinstvo), Gordana Madžgalj, Milan Rovčanin (OK Jedinstvo), Amira Suljević (AK Jedinstvo), Filip Božović (BK Bijelo Polje), Matija Kovačević (BK Fenix), Ajna Spahić, Zana Spahić (STK Jedinstvo), Ibrahim Avdić, Almin Ljušković (DŽK Favorit), Kristina Milićević, Nikola Šćekić (DŽK Jedinstvo), Dražen Madžgalj, Darija Tomović (KK Jedinstvo 1950) i Zerina Ličina (Karate Klub Jedinstvo).

ZA DOPRINOS PARAOLIMPIZMU

Paradžudisti Adnanu Kujoviću uručeno je priznanje za doprinos razvoju paraolimpijskog sporta u Bijelom Polju, saopšteno je iz Paraolimpijskog komiteta.

Član bjelopoljskog kluba Favorit prošle godine kao četvrtoplasirani završio je nastup na Evropskim igrama mladih paraolimpijaca u finskom Lahtiju.

Kujoviću je nagradu uručio predsjednik Opštine, Petar Smolović.

Za najboljeg sportistu Bijelog Polja u 2019. godini proglašen je atletičar bjelopoljskog Jedinstva, Edin Erović, koji je osvojio i srebrnu medalju na Igrama maliih zemalja (štafeta 4×100m).

U konkurenciji sportskih organizacija, Košarkaški klub Jedinstvo 1950 dobio je nagradu za najbolji kolektiv.

Nagrada za najboljeg mladog sportistu pripala je fudbaleru Jedinstva, Aldinu Mušoviću, članu kadetske i omladinske reprezentacije Crne Gore.

Najbolji trener je Darko Prebiračević iz Odbojkaškog kluba Jedinstvo, a sudija Veljko Bošković za najboljeg sportskog radnika u prošloj godini.

Nagrađeni i istaknuti mladi sportisti Femić Marija, Boško Nišavić (RK Jedinstvo), Gordana Madžgalj, Milan Rovčanin (OK Jedinstvo), Amira Suljević (AK Jedinstvo), Filip Božović (BK Bijelo Polje), Matija Kovačević (BK Fenix), Ajna Spahić, Zana Spahić (STK Jedinstvo), Ibrahim Avdić, Almin Ljušković (DŽK Favorit), Kristina Milićević, Nikola Šćekić (DŽK Jedinstvo), Dražen Madžgalj, Darija Tomović (KK Jedinstvo 1950) i Zerina Ličina (Karate Klub Jedinstvo).

KAPISODA O KADETIMA

Sjajna generacija crnogorskih kadeta, predvođena trenerom Branom Božovićem, ponovo je povrdila da posjeduje izuzetan potencijal i drugu godinu zaredom osvojila srebrnu medalju na Mediteranskom prvenstvu, kazao je predsjednik Rukometnog saveza Petar Kapisoda.

Crna Gora je do meča za zlatnu medalju došla sa šest pobjeda i porazom od Španije, od koje je izgubila i u finalnom meču.

Crnogorski rukometaši kao drugoplasirani u grupi izborili su četvrtfinale, pobjedama u duelu sa Marokom, Hrvatskom, Turskom, Sjevernom Makedonijom i Tunisom 22:17.

U četvrtfinalu eliminisali su Rumuniju, a u polufinalu Hrvatsku.

U finalnom meču izgubili su od Španije 32:29, od koje su poraženi i u grupi.

Kapisoda je naglasio da je jednako kao i prošle godine prezadovoljan izdanjima crnogorskog tima i rezultatom koji je ostvaren.

„U tako jakoj konkurenciji naši momci ostvarili su sedam pobjeda, a jedina dva poraza doživjeli su od Španije i to u duelima u kojima su u najvećem dijelu meča bili ravnopravan rival. Vjerujem da će druga uzastopna srebrna medalja biti lijepa uvertira za najveći izazov koji očekuje ovu generaciju i to u avgustu, kada će se u Podgorici boriti za plasman u A diviziju, koja je do sada bila nedostižan cilj za naše mlađe muške selekcije“, rekao je Kapisoda na konferenciji za novinare.

On je istakao da „srebrna generacija“ ima izuzetan potencijal i da vjeruje da može da se domogne elite.

„Iz Atine su nam stigla i dva individualna priznanja, na čemu čestitam Radojici Čepiću i Arseniju Dragaševiću, koji su izabrani u idealni tim prvenstva, kao najbolji lijevi i srednji bek“, kazao je Kapisoda.

On je naglasio da je ponosan na odnos momaka prema dresu sa nacionalnim grbom.

„Taj odnos ponovo je bio pravi. Momci su pokazali da mogu biti primjer ostalim crnogorskim sportistma u njihovom uzrastu, kako se i na koji način brane boje svoje države i kako se odnosi prema dresu sa nacionalnim grbom“, rekao je Kapisoda.

Prema njegovim riječima, jedini način da se igrači profilišu za seniorsku reprezentativce da u svojim generacijama igraju protiv najboljih

Trener Brano Božović kazao je da je cilj uoči šampionata u Atini bio zlatna medalja, ali da je zadovoljan i srebrom.

„Naš glavni cilj je plasman u A diviziju, a jedan od puteva ka građenju tog glavnog cilja je bilo Mediteransko prvenstvo. Poslije progšlogodišnjeg šampionata i finala, naš cilj je bio zlatna medalja. Imajući u vidu rivale morao sam biti oprezan, ali znao sam i sa kime idem na šampionat. Momci su odradili sve maksimalno, u nekim trenucima smo se i u hodu snalazili, mijenjali koncepciju i odbranu. Bilo je teško u finalu, falilo nam je možda par odbrana golmana da bi pobijedili“, rekao je Božović.

On je istakao da su momcu pružili maksimum i pohvalio odnos reprezentaciji.

„Biti između Španije i Hrvatske, finalista seniorskog EP, nije mala stvar. To nam daje za pravo da vjerujem u ove momke, da je glavni cilj – plasman u A diviziju ostvariv. Na pravom smo putu, ništa nam ne fali. Bili smo hendikepirani odsustvom dvojice igraće koji igraju u Sloveniji, sa njima bi bili jači“, rekao je Božović.

On je najavio učešće na turniru u Bugojnu, krajem marta i početak aprila, na kojem će im rivali biti najjače evropske selekcije.

„To će nam biti jedan od mjerila trenutnog stanja. U svom godištu imamo šta da kažemo“, rekao je Božović.

Kapiten Radojica Čepić kazao je da je zadovoljan kako su odigrali prvenstvo, navodeći da je to bio najjači Mediteranski šampionat do sada.

„Zadovoljan sam kako smo se borili i došli do finala. Žao mi je što nijesmo dobili turnir, dali smo se od sebe, ali su sitnice prelomili. Utisci su odlični“, kazao je Čepić.

On je istakao da je Španija najteži protivnik, zbog stila igre i brzog protoka lopte.

„Imamo svi želju da jednog dana postanemo seniorski reprezentativce. Šampionat je veliko iskustvo za nas, mnogo nam znači za napredak. Mi smo svjesni da smo iz male države, ali sa velikim srcem. Borimo se za svoju državu i borimo se da je podignemo na što veči nivo“, kazao je Čepić, koji je proglašen za najboljeg srednjeg beka šampionata.

Najbolji lijevi bek Arsenije Dragašević kazao je da su svi igrači ooči finala obećali smo da će dati sve od sebe.

„Imali smo želju da osvimo prvo mjesto, ali nam je za malo izmaklo. Griješili smo dosta tokom utakmice, na kraju svaku trećinu izgubili po gol. Slijedi turnir u Bugojnu, na ljeto B divizija. Cilj je prvo mjesto i A divizija“, kazao je Dragašević.

Najbolji strijelac šampionata Luka Vukićević kazao je da su znali kvalitet rivala, ali da su vjerovali da mogu do zlata.

„Znali smo rivale i da je nikada jače prvenstvo. Naš cilj je bilo zlato, znajući svoje kvalitete. Bili smo blizu, nijanse su odlučivale. Izubuli smo meč na jednu loptu, meč je mogao da se prelomi i na našu stranu. Drugo mjesto odlična uvertira za dalje i da smo na pravom putu“, kazao je Vukićević.

KAPISODA O KADETIMA

Sjajna generacija crnogorskih kadeta, predvođena trenerom Branom Božovićem, ponovo je povrdila da posjeduje izuzetan potencijal i drugu godinu zaredom osvojila srebrnu medalju na Mediteranskom prvenstvu, kazao je predsjednik Rukometnog saveza Petar Kapisoda.

Crna Gora je do meča za zlatnu medalju došla sa šest pobjeda i porazom od Španije, od koje je izgubila i u finalnom meču.

Crnogorski rukometaši kao drugoplasirani u grupi izborili su četvrtfinale, pobjedama u duelu sa Marokom, Hrvatskom, Turskom, Sjevernom Makedonijom i Tunisom 22:17.

U četvrtfinalu eliminisali su Rumuniju, a u polufinalu Hrvatsku.

U finalnom meču izgubili su od Španije 32:29, od koje su poraženi i u grupi.

Kapisoda je naglasio da je jednako kao i prošle godine prezadovoljan izdanjima crnogorskog tima i rezultatom koji je ostvaren.

„U tako jakoj konkurenciji naši momci ostvarili su sedam pobjeda, a jedina dva poraza doživjeli su od Španije i to u duelima u kojima su u najvećem dijelu meča bili ravnopravan rival. Vjerujem da će druga uzastopna srebrna medalja biti lijepa uvertira za najveći izazov koji očekuje ovu generaciju i to u avgustu, kada će se u Podgorici boriti za plasman u A diviziju, koja je do sada bila nedostižan cilj za naše mlađe muške selekcije“, rekao je Kapisoda na konferenciji za novinare.

On je istakao da „srebrna generacija“ ima izuzetan potencijal i da vjeruje da može da se domogne elite.

„Iz Atine su nam stigla i dva individualna priznanja, na čemu čestitam Radojici Čepiću i Arseniju Dragaševiću, koji su izabrani u idealni tim prvenstva, kao najbolji lijevi i srednji bek“, kazao je Kapisoda.

On je naglasio da je ponosan na odnos momaka prema dresu sa nacionalnim grbom.

„Taj odnos ponovo je bio pravi. Momci su pokazali da mogu biti primjer ostalim crnogorskim sportistma u njihovom uzrastu, kako se i na koji način brane boje svoje države i kako se odnosi prema dresu sa nacionalnim grbom“, rekao je Kapisoda.

Prema njegovim riječima, jedini način da se igrači profilišu za seniorsku reprezentativce da u svojim generacijama igraju protiv najboljih

Trener Brano Božović kazao je da je cilj uoči šampionata u Atini bio zlatna medalja, ali da je zadovoljan i srebrom.

„Naš glavni cilj je plasman u A diviziju, a jedan od puteva ka građenju tog glavnog cilja je bilo Mediteransko prvenstvo. Poslije progšlogodišnjeg šampionata i finala, naš cilj je bio zlatna medalja. Imajući u vidu rivale morao sam biti oprezan, ali znao sam i sa kime idem na šampionat. Momci su odradili sve maksimalno, u nekim trenucima smo se i u hodu snalazili, mijenjali koncepciju i odbranu. Bilo je teško u finalu, falilo nam je možda par odbrana golmana da bi pobijedili“, rekao je Božović.

On je istakao da su momcu pružili maksimum i pohvalio odnos reprezentaciji.

„Biti između Španije i Hrvatske, finalista seniorskog EP, nije mala stvar. To nam daje za pravo da vjerujem u ove momke, da je glavni cilj – plasman u A diviziju ostvariv. Na pravom smo putu, ništa nam ne fali. Bili smo hendikepirani odsustvom dvojice igraće koji igraju u Sloveniji, sa njima bi bili jači“, rekao je Božović.

On je najavio učešće na turniru u Bugojnu, krajem marta i početak aprila, na kojem će im rivali biti najjače evropske selekcije.

„To će nam biti jedan od mjerila trenutnog stanja. U svom godištu imamo šta da kažemo“, rekao je Božović.

Kapiten Radojica Čepić kazao je da je zadovoljan kako su odigrali prvenstvo, navodeći da je to bio najjači Mediteranski šampionat do sada.

„Zadovoljan sam kako smo se borili i došli do finala. Žao mi je što nijesmo dobili turnir, dali smo se od sebe, ali su sitnice prelomili. Utisci su odlični“, kazao je Čepić.

On je istakao da je Španija najteži protivnik, zbog stila igre i brzog protoka lopte.

„Imamo svi želju da jednog dana postanemo seniorski reprezentativce. Šampionat je veliko iskustvo za nas, mnogo nam znači za napredak. Mi smo svjesni da smo iz male države, ali sa velikim srcem. Borimo se za svoju državu i borimo se da je podignemo na što veči nivo“, kazao je Čepić, koji je proglašen za najboljeg srednjeg beka šampionata.

Najbolji lijevi bek Arsenije Dragašević kazao je da su svi igrači ooči finala obećali smo da će dati sve od sebe.

„Imali smo želju da osvimo prvo mjesto, ali nam je za malo izmaklo. Griješili smo dosta tokom utakmice, na kraju svaku trećinu izgubili po gol. Slijedi turnir u Bugojnu, na ljeto B divizija. Cilj je prvo mjesto i A divizija“, kazao je Dragašević.

Najbolji strijelac šampionata Luka Vukićević kazao je da su znali kvalitet rivala, ali da su vjerovali da mogu do zlata.

„Znali smo rivale i da je nikada jače prvenstvo. Naš cilj je bilo zlato, znajući svoje kvalitete. Bili smo blizu, nijanse su odlučivale. Izubuli smo meč na jednu loptu, meč je mogao da se prelomi i na našu stranu. Drugo mjesto odlična uvertira za dalje i da smo na pravom putu“, kazao je Vukićević.

“SAN PAOLO” SVETO TLO

Kada Lionel Mesi i fudbaleri Barselone u utorak izađu na teren stadiona San Paolo za utakmicu u Ligi šampiona, oni će zakoračiti na sveto tlo – bar tako misle navijači Napolija.

To je tlo na kojem je legendarni Argentinac Dijego Maradona postigao velike stvari, igrač kojeg često upoređuju s bogom.

“Za nas je Maradona više od čovjeka. On je bog. Nikad nećemo moći da zaboravimo šta je uradio za nas. Svojim očima smo gledali čuda koja je stvarao”, rekao je Alside Karmine, vlasnik kafića u centru Napulja u kojem je i oltar posvećen Maradoni.

Na oltaru se čak, po tvrdnjama vlasnika, nalazi i pramen kose Maradone.

Karmine je ideju o oltaru posvećenom Maradoni dobio iz ogromnog niza malih oltara širom grada i nije jedini koji je izrazio svoju odanost legendarnom Argentincu.

U jednoj uskoj uličici u kojoj se prodaju ručno rađene figure pored Isusa, Marije i Josifa nalaze se i figurice Maradone.

“Jedna od prvih figura koje smo napravili bio je Dijego Maradona i možete da zamislite koliko smo ih prodali. I danas se mnogo prodaje. Dijego je ostavio neizbrisiv trag u istoriji ovog grada. I dalje razgovaramo o njemu, 30 godina kasnije”, rekao je zanatlija Marko Ferinjo.

Iako to ne želi da prizna, Kristijano Ronaldo je igrač čija se figura najviše prodaje ovih dana.

“Ovdje ima puno navijača Juventusa, ali se kriju”, rekao je Ferinjo i dodao da je, kada je riječ o fudbalerima Napolija, najprodavanija figura Mertensa.

Po njegovim riječima, Mertens, kojeg navijači zovu Ćiro, našao svoje mjesto u srcima Napolitanaca.

“Imate sreće ako ste rođeni u Napulju, ali mnogi nijesu te sreće. Ali, postoje ljudi koji, iako rođeni u Njujorku ili Belgiji, pripadaju ovdje. Mertensova ličnost je napuljska. Baš kao i (bivšeg kapitena Napolija) Hamšika”, rekao je Ferinjo.

Prije nego što je, poslije 12 sezona, Hamšik napustio Napoli imao je šta da poruči.

“U Napulju ne postoji jedan trener. Imamo tri miliona trenera. Svaki muškarac, svaka žena, svako dijete znaju šta je najbolje za Napoli. Svaki četvorogodišnjak u partku zna kako možemo postići više golova. Svaka žena stara 90 godina, dok sređuje baštu, vam može reći zašto moramo da promijenimo formaciju. Taj osjećaj, ta strast, to im je u krvi. U Napulju je fudbal poput religije, a San Paolo je crkva”, rekao je tada Hamšik.

“SAN PAOLO” SVETO TLO

Kada Lionel Mesi i fudbaleri Barselone u utorak izađu na teren stadiona San Paolo za utakmicu u Ligi šampiona, oni će zakoračiti na sveto tlo – bar tako misle navijači Napolija.

To je tlo na kojem je legendarni Argentinac Dijego Maradona postigao velike stvari, igrač kojeg često upoređuju s bogom.

“Za nas je Maradona više od čovjeka. On je bog. Nikad nećemo moći da zaboravimo šta je uradio za nas. Svojim očima smo gledali čuda koja je stvarao”, rekao je Alside Karmine, vlasnik kafića u centru Napulja u kojem je i oltar posvećen Maradoni.

Na oltaru se čak, po tvrdnjama vlasnika, nalazi i pramen kose Maradone.

Karmine je ideju o oltaru posvećenom Maradoni dobio iz ogromnog niza malih oltara širom grada i nije jedini koji je izrazio svoju odanost legendarnom Argentincu.

U jednoj uskoj uličici u kojoj se prodaju ručno rađene figure pored Isusa, Marije i Josifa nalaze se i figurice Maradone.

“Jedna od prvih figura koje smo napravili bio je Dijego Maradona i možete da zamislite koliko smo ih prodali. I danas se mnogo prodaje. Dijego je ostavio neizbrisiv trag u istoriji ovog grada. I dalje razgovaramo o njemu, 30 godina kasnije”, rekao je zanatlija Marko Ferinjo.

Iako to ne želi da prizna, Kristijano Ronaldo je igrač čija se figura najviše prodaje ovih dana.

“Ovdje ima puno navijača Juventusa, ali se kriju”, rekao je Ferinjo i dodao da je, kada je riječ o fudbalerima Napolija, najprodavanija figura Mertensa.

Po njegovim riječima, Mertens, kojeg navijači zovu Ćiro, našao svoje mjesto u srcima Napolitanaca.

“Imate sreće ako ste rođeni u Napulju, ali mnogi nijesu te sreće. Ali, postoje ljudi koji, iako rođeni u Njujorku ili Belgiji, pripadaju ovdje. Mertensova ličnost je napuljska. Baš kao i (bivšeg kapitena Napolija) Hamšika”, rekao je Ferinjo.

Prije nego što je, poslije 12 sezona, Hamšik napustio Napoli imao je šta da poruči.

“U Napulju ne postoji jedan trener. Imamo tri miliona trenera. Svaki muškarac, svaka žena, svako dijete znaju šta je najbolje za Napoli. Svaki četvorogodišnjak u partku zna kako možemo postići više golova. Svaka žena stara 90 godina, dok sređuje baštu, vam može reći zašto moramo da promijenimo formaciju. Taj osjećaj, ta strast, to im je u krvi. U Napulju je fudbal poput religije, a San Paolo je crkva”, rekao je tada Hamšik.

OPORAVIO SE OD POVREDE

Britanac Kris Frum je oduševljen što je “ponovo biciklistički trkač”, kako je rekao, pošto mu je danas uspio dugo očekivani povratak u “peloton” na Trci oko Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Kako je prenio Eurosport, višestruki me]unarodni šampion iz Velike Britanije, trku je bezbjedno završio u grupi na kraju prve etape u Dubaiju, dok je Paskal Akerman dobio sprint.

Frum, vozač Tima Ineos, propustio je osam mjeseci pošto je u junu prošle godine pri padu pred jednu trku u Francuskoj, doživio višestruke teške prelome koji su ga odveli na bolničku intenzivnu njegu, a potom na dugotrajnu rehabilitaciju.

“Odličan je osjećaj vratiti se u ‘peloton’ i toliko mi je vozača reklo da je dobro što me vide. Pokazao sam da je moguće vratiti se poslije toliko vremena”, naveo je 34-godišnji Britanac.

“Još je dug put dok ne dostignem nivo na kojem sam bio, ali… toliko je dobro makar samo dobiti trkački broj, ponovo se boriti u grupi. Dobro je ponovo biti biciklistički trkač”, dodao je on.

Frum je pao s bicikla kada je jednu ruku digao s upravljača da bi izduvao nos tokom “izvi]ačke vožnje” pred prošlogodišnji Kriterijum d’Dofine. U trenutku pada išao je brzinom većom od 50 kilometara na sat.

Morao je da propusti Tur d’Frans, a potom se fokusirao na oporavak za ovogodišnju sezonu i potencijalni peti “žuti dres” na trci godine, u Francuskoj.

“Velika je pobjeda biti već samo na startnoj liniji i biti u grupi. Prije dva ili tri mjeseca teško sam hodao, šepao sam. Znači, povratak u trke na nivou ‘Vorld tura’ je samo po sebi velika pobjeda za mene”, rekao je Frum”.

OPORAVIO SE OD POVREDE

Britanac Kris Frum je oduševljen što je “ponovo biciklistički trkač”, kako je rekao, pošto mu je danas uspio dugo očekivani povratak u “peloton” na Trci oko Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Kako je prenio Eurosport, višestruki me]unarodni šampion iz Velike Britanije, trku je bezbjedno završio u grupi na kraju prve etape u Dubaiju, dok je Paskal Akerman dobio sprint.

Frum, vozač Tima Ineos, propustio je osam mjeseci pošto je u junu prošle godine pri padu pred jednu trku u Francuskoj, doživio višestruke teške prelome koji su ga odveli na bolničku intenzivnu njegu, a potom na dugotrajnu rehabilitaciju.

“Odličan je osjećaj vratiti se u ‘peloton’ i toliko mi je vozača reklo da je dobro što me vide. Pokazao sam da je moguće vratiti se poslije toliko vremena”, naveo je 34-godišnji Britanac.

“Još je dug put dok ne dostignem nivo na kojem sam bio, ali… toliko je dobro makar samo dobiti trkački broj, ponovo se boriti u grupi. Dobro je ponovo biti biciklistički trkač”, dodao je on.

Frum je pao s bicikla kada je jednu ruku digao s upravljača da bi izduvao nos tokom “izvi]ačke vožnje” pred prošlogodišnji Kriterijum d’Dofine. U trenutku pada išao je brzinom većom od 50 kilometara na sat.

Morao je da propusti Tur d’Frans, a potom se fokusirao na oporavak za ovogodišnju sezonu i potencijalni peti “žuti dres” na trci godine, u Francuskoj.

“Velika je pobjeda biti već samo na startnoj liniji i biti u grupi. Prije dva ili tri mjeseca teško sam hodao, šepao sam. Znači, povratak u trke na nivou ‘Vorld tura’ je samo po sebi velika pobjeda za mene”, rekao je Frum”.

NBA LIGA

Los Anđeles Lejkersi su poslije dramatične završnice pobijedili Boston Seltikse.

Lejkersi su na svom terenu slavili pobjedu rezultatom 114:112 i učvrstili se na drugom mjestu NBA tabele.

Lejkersima je ovo bila peta pobjeda u nizu, kojom su prekinuli seriju Bostona u međusobnim duelima od dva uzastopna trijumfa.

Prva četvrtina odigrana je veoma “tvrdo”, bez mnogo poena, a u meč su bolje ušli Lejkersi, koji su imali prednost od devet poena.

Prednost domaćina je ubrzo postala dvocifrena, ali je Boston, na krilima nezaustavljivog Džejsona Tejtuma, uspio da se se vrati.

Nedugo nakon što su Lejkersi imali +11, Seltiksi su uspeli da naprave seriju u da izjednače, pa na poluvreme odu sa “samo” dva poena zaostatka.

Na meču u Stejpls centru je viđeno nekoliko kontroverznih sudijskih odluka, a prva se desila baš u drugoj četvrtini, kada je blokada Dvajta Hauarda, koja je došla nakon što je lopta udarila o tablu, bila priznata.

Tejtum je nastavio da briljira tokom treće četvrtine, ali je dobio adekvatan odgovor na drugoj strani od Lebrona Džejmsa i Entonija Dejvisa.

Odličan meč viđen je tokom treće dionice i bilo je jasno da će se doći do dramatične završnice već tada.

Boston je uspio da dođe do preokreta i da povede početkom četvrte četvrtine, ali se Lejkersi nisu predavali, pa su ulaskom Dejvisa i Džejmsa uspjeli da vrate prednost na svoju stranu.

Seltiksi su poveli sa 110:108, Džejms je promašio jedno bacanje, ali je posle gledanja snimka, koji je bio dosta neubjedljiv, lopta dodijeljena Lejkersima.

Džejms je preuzeo odgovornost i pogodio šut za prednost, Seltiksi su izgubili loptu, a onda je Bred Stivens dobio tehničku zbog prigovora – na minus 1 u neizvesnoj završnici.

Dejvis je promašio bacanje za tehničku, ali je pogodio dva zbog faula, pa se ušlo u penal završnicu. “Obrva” nije uspio da vrati prednost na tri poena, pa je Boston imao napad za pobedu.

Lopta je došla do Tejtuma, koji je pogodio većinu šuteva na utakmici, ali je pri borbi za poziciju u posljednjim sekundama napravio faul u napadu nad Kaldvel-Poupom.

Džejms je meč završio sa 29 poena, osam skokova i devet asistencija, dok je Dejvis imao 32 poena, 13 skokova i dvije blokade. Najbolje ih je pratio Kuzma sa 16 poena.

Na drugoj strani najbolji učinak u karijeri imao je Tejtum sa 41 poenom (12/20). Hejvord je bio blizu tripl-dabl sa deset poena, osam skokova i devet asistencija, dok se istakao i Braun sa 20 poena.

  • Dragaš: EPCG kroz snažan investicioni ciklus predvodi energetsku tranziciju Crne Gore
    on 24/06/2026 at 13:48

    Elektroprivreda (EPCG) realizuje najdinamičniji investicioni ciklus u svojoj istoriji, usmjeren na razvoj obnovljivih izvora energije, modernizaciju elektroenergetskog sistema i jačanje energetske sigurnosti zemlje, saopštio je izvršni direktor te kompanije, Zdravko Dragaš.

  • U petak početak pripremnih radova na dionici auto-puta Mateševo–Andrijevica
    on 24/06/2026 at 13:36

    Ceremonija povodom početka pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar–Boljare, od Mateševa do Andrijevice, biće održana u petak u Mateševu, sa početkom u 18 sati.

  • Keković: Vlada planira da poveća zarade pred izbore
    on 24/06/2026 at 12:35

    Unija slobodnih sindikata (USSCG) organizovaće sjutra protest ispred zgrade Vlade, u cilju radikalizacije borbe za preko 100 hiljada radnika koji su ostali bez osnovnih prava koja je garantovao Opšti kolektivni ugovor (OKU), saopštili su predstavnici te sindikalne organizacije.

  • Crnogorske organizacije dio sedam LIFE projekata vrijednih gotovo milion eura
    on 24/06/2026 at 11:43

    Kroz LIFE program Evropske unije za životnu sredinu i klimatske akcije obezbijeđeno je gotovo milion eura za sedam projekata u kojima učestvuju crnogorske organizacije. Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera saopštilo je da rezultati potvrđuju sve veće kapacitete domaćih institucija i organizacija za učešće u konkurentnim evropskim programima.

  • Miholjska prevlaka dobila sportski teren i dječije igralište
    on 24/06/2026 at 08:50

    Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore završilo je radove na izgradnji sportskog terena i dječijeg igrališta na Miholjskoj prevlaci (Ostrvu cvijeća), vrijedne oko 80.000 eura, čime su građani Tivta dobili nove sadržaje za rekreaciju, igru i druženje.

  • Udruženje prevoznika: Problemi u carini ugrožavaju poslovanje, moguća obustava rada
    on 24/06/2026 at 08:28

    Udruženje prevoznika Crne Gore upozorilo je da dugotrajni problemi u radu Uprave carina, uključujući kvarove informacionih sistema, spore procedure i nedostatak službenika, ozbiljno ugrožavaju poslovanje domaćih prevoznika. Posebno ukazuju na zastoje na graničnom prelazu Debeli Brijeg i traže hitne mjere, uz najavu mogućnosti obustave rada ukoliko ne dođe do rješavanja problema.

  • MMF završio misiju u Crnoj Gori: Preporuke za jačanje fiskalne stabilnosti i budžetskog okvira
    on 24/06/2026 at 08:08

    Ministar finansija Novica Vuković sa saradnicima održao je završni sastanak sa predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), čime je okončana jednonedjeljna ekspertska misija posvećena analizi fiskalnih pravila i pripremi preporuka za dalje jačanje fiskalnog okvira Crne Gore.

  • Pregovori sa Spajićem oko novog OKU-a nijesu održani
    on 24/06/2026 at 07:35

    Vanredna sjednica Socijalnog savjeta, koja je trebalo da se održi u ponedjeljak, odložena je zbog službenog odsustva ministarke rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga Naide Nišić i članova Vlade, saopštio je predsjednik Socijalnog savjeta, Željko Burić.

  • Slobodan petak jednom mjesečno: Dobitak ili gubitak?
    on 24/06/2026 at 05:30

    Predlog dopuna Zakona o radu, koje podrazumijevaju da posljednji petak u mjesecu bude neradan, imao bi benefite i za zaposlene i za poslodavce, poručuje ispred predlagača poslanik Demokratske Crne Gore Duško Stjepović. I dok se sindikati i poslodavci ne oglašavaju, ekonomski analitičar Davor Dokić za RTCG kaže da bi takvo rješenje bilo udar, naročito na privatni sektor.

  • Striković: Ako primirje potraje 60 dana, gorivo bi moglo dodatno da pojeftini
    on 23/06/2026 at 19:09

    Generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Draško Striković kaže da se može očekivati postepeno snižavanje cijena goriva do nivoa koji je prethodio ratu SAD-a, Izraela i Irana, ukoliko primirje potraje najmanje dva mjeseca.