BERTOMEU POSLAO PISMO

Prvi čovjek Evrolge čestitao je Košarkaškom klubu Budućnost Voli trofej u Kupu Crne Gore.

Podgoričani su u finalu u Baru pobijedili domaći Mornar.

Bartomeu se pismom obratio predsjedniku Budućnosti Draganu Bokanu.

“Dragi predsjedniče, u ime Evrolige i čitavog kolektiva, želim da izrazim čestitke za osvajanje Kupa Crne Gore. Prenesite naše čestitke čitavom timu za njihovo sjajno izdanje. Srdačan pozdrav, Đordi Bartomeu”, napisao je Bartomeu.

BERTOMEU POSLAO PISMO

Prvi čovjek Evrolge čestitao je Košarkaškom klubu Budućnost Voli trofej u Kupu Crne Gore.

Podgoričani su u finalu u Baru pobijedili domaći Mornar.

Bartomeu se pismom obratio predsjedniku Budućnosti Draganu Bokanu.

“Dragi predsjedniče, u ime Evrolige i čitavog kolektiva, želim da izrazim čestitke za osvajanje Kupa Crne Gore. Prenesite naše čestitke čitavom timu za njihovo sjajno izdanje. Srdačan pozdrav, Đordi Bartomeu”, napisao je Bartomeu.

ODIGRALI VELIKU UTAKMICU

Atletiko je u prvom meču osmine finala protiv Liverpula pokazao da i dalje pripada vrhu evropskog fudbala. Prvak Evrope je pao u Madridu 1:0, odbranom je na briljantan način komandovao Stefan Savić, pa su Mane , Salah i Firmino bili skroz neprimjetni.

“Odigrali smo veliku utakmicu protiv velikog tima, koji ima izuzetnu sezonu. Navijači su nas nosili, bili su nevjerovatni, dali su nam energiju. Oni su najbolji u Evropi, sa njima možemo da ostvarimo velike stvari. Imali su i oni šanse, ali smo ih limitirali. Pripremili smo utakmicu, odigrali smo je onako kako smo željeli. Napravili su nam probleme prilikom iznošenja lopte, a možda nam je falilo malo brzine i odlučnosti u napadu. Možda smo mogli i do drugog gola”, kazao je naš reprezentativac.

Iapk, Savić je svjestan da je pred njegovom ekipom još uvijek puno posla, ukoliko želi da se plasira u četvrtfinale.

“Imamo iskustva iz prethodnih sezona, znamo šta se dogodilo Barseloni. Ostalo je još mnogo posla, biće teško u revanšu”, rekao je Savić.

Trijumf nad Liverpulom mogao bi da preokrene sezonu, Savić i drugovi se sada okreću prvenstvu.

“Sve je moguće u fudbalu. Jednog dana vam kažu da ste najgora ekipa u Španiji, a nakon ove utakmice smo nevjerovatan tim. Borba koju smo pružili protiv Liverpula, srce kakvo smo imali i energiju koju smo pokazali podsjećaju me na Atletiko iz prethodnih godina. Sada se okrećemo prvenstvu, u važnom smo trenutku, moramo u Ligu šampiona i naredne sezone”, rekao je Savić.

ODIGRALI VELIKU UTAKMICU

Atletiko je u prvom meču osmine finala protiv Liverpula pokazao da i dalje pripada vrhu evropskog fudbala. Prvak Evrope je pao u Madridu 1:0, odbranom je na briljantan način komandovao Stefan Savić, pa su Mane , Salah i Firmino bili skroz neprimjetni.

“Odigrali smo veliku utakmicu protiv velikog tima, koji ima izuzetnu sezonu. Navijači su nas nosili, bili su nevjerovatni, dali su nam energiju. Oni su najbolji u Evropi, sa njima možemo da ostvarimo velike stvari. Imali su i oni šanse, ali smo ih limitirali. Pripremili smo utakmicu, odigrali smo je onako kako smo željeli. Napravili su nam probleme prilikom iznošenja lopte, a možda nam je falilo malo brzine i odlučnosti u napadu. Možda smo mogli i do drugog gola”, kazao je naš reprezentativac.

Iapk, Savić je svjestan da je pred njegovom ekipom još uvijek puno posla, ukoliko želi da se plasira u četvrtfinale.

“Imamo iskustva iz prethodnih sezona, znamo šta se dogodilo Barseloni. Ostalo je još mnogo posla, biće teško u revanšu”, rekao je Savić.

Trijumf nad Liverpulom mogao bi da preokrene sezonu, Savić i drugovi se sada okreću prvenstvu.

“Sve je moguće u fudbalu. Jednog dana vam kažu da ste najgora ekipa u Španiji, a nakon ove utakmice smo nevjerovatan tim. Borba koju smo pružili protiv Liverpula, srce kakvo smo imali i energiju koju smo pokazali podsjećaju me na Atletiko iz prethodnih godina. Sada se okrećemo prvenstvu, u važnom smo trenutku, moramo u Ligu šampiona i naredne sezone”, rekao je Savić.

PREDLOŽILI IH SELEKTORI

Osam igrača koji nastupaju za kadetsku i omladinsku reprezentaciju biće stipendisti Ministarstva sporta i mladih tokom 2020. godine.

Fudbalski savez Crne Gore potpisao je ugovore o stipendiranju sa osam fudbalera koji su za stipendije predloženi od strane selektora mlađih nacionalnih selekcija. Stipendisti za 2020. godinu su Nikola Janjić (Sutjeska), Kristijan Ernec (Rudar), Nemanja Božović (Podgorica), Nikola Vukotić, Damjan Dakić, Đorđe Pešukić, Bogdan Obradović i Aleksa Ćetković (Budućnost).

Sredstva za stipendiranje perspektivnih fudbalera obezbijeđena su od strane Ministarstva sporta i mladih i raspodijeljena putem javnog konkursa za sufinansiranje sportskih organizacija za 2020. godinu.

Generalni sekretar FSCG Momir Đurđevac vjeruje da će stipendisti opravdati povjerenje koje su im odabirom ukazali selektori mlađih nacionalnih selekcija.

“Prije svega želim da vam čestitam potpisivanje ugovora o stipendijama i što ćete tokom 2020. godine imati statust stipendista Fudbalskog saveza Crne Gore i Ministarstva sporta i mladih. Selektori mlađih nacionalih selekcija, koji sa vama provode dosta vremena u radu i koji su upoznati sa kvalitetima svakog od vas pojedinačno, odabrali su vas za stipendiste Fudbalskog saveza na osnovu vašeg potencijala i igračkih kvaliteta. Vjerujem da vam povjerenje ukazano od strane selektora imponuje ali i da vas ujedno obavezuje da svojim radom, trudom i igrama budete primjer klupskim i reprezentativnim kolegama kako bi u narednom periodu svi zajedno imali bolje rezultate”, istakao je generalni sekretar FSCG.

Direktor direktorata za sport u Ministarstvu sporta i mladih Miloš Lalević, koji je prisustvovao potpisivanju ugovora o stipendiranju, čestitao je stipendistima i istakao dobru saradnju Ministarstva i FSCG.

“U ime Ministarstva sporta i mladih želim da vam čestitam na stipendijama koje ste zaslužili vašim dosadašnjim radom i doprinosm koji dajete na terenu. Ministartstvo ima jako uspješnu saradnju sa Fudbalskim savezom na više projekata a jedan od njih je i stipendiranje perspektivnih sportista. Izuzetno nam je drago što Fudbalski savez svake godine vrlo odgovorno pristupa ovom projektu sa sve u cilju vaše dalje motivacije i stvaranja boljih uslova za bavljenje fudbalom za sve vas. Vaša je privilegija što pripadate Fudbalskom savezu, koji je prepoznat kao jedan od najboljih u zemlji, a posebna je privilegija što ste prepoznati u kontekstu ovih stipendija”, rekao je Miloš Lalević.

PREDLOŽILI IH SELEKTORI

Osam igrača koji nastupaju za kadetsku i omladinsku reprezentaciju biće stipendisti Ministarstva sporta i mladih tokom 2020. godine.

Fudbalski savez Crne Gore potpisao je ugovore o stipendiranju sa osam fudbalera koji su za stipendije predloženi od strane selektora mlađih nacionalnih selekcija. Stipendisti za 2020. godinu su Nikola Janjić (Sutjeska), Kristijan Ernec (Rudar), Nemanja Božović (Podgorica), Nikola Vukotić, Damjan Dakić, Đorđe Pešukić, Bogdan Obradović i Aleksa Ćetković (Budućnost).

Sredstva za stipendiranje perspektivnih fudbalera obezbijeđena su od strane Ministarstva sporta i mladih i raspodijeljena putem javnog konkursa za sufinansiranje sportskih organizacija za 2020. godinu.

Generalni sekretar FSCG Momir Đurđevac vjeruje da će stipendisti opravdati povjerenje koje su im odabirom ukazali selektori mlađih nacionalnih selekcija.

“Prije svega želim da vam čestitam potpisivanje ugovora o stipendijama i što ćete tokom 2020. godine imati statust stipendista Fudbalskog saveza Crne Gore i Ministarstva sporta i mladih. Selektori mlađih nacionalih selekcija, koji sa vama provode dosta vremena u radu i koji su upoznati sa kvalitetima svakog od vas pojedinačno, odabrali su vas za stipendiste Fudbalskog saveza na osnovu vašeg potencijala i igračkih kvaliteta. Vjerujem da vam povjerenje ukazano od strane selektora imponuje ali i da vas ujedno obavezuje da svojim radom, trudom i igrama budete primjer klupskim i reprezentativnim kolegama kako bi u narednom periodu svi zajedno imali bolje rezultate”, istakao je generalni sekretar FSCG.

Direktor direktorata za sport u Ministarstvu sporta i mladih Miloš Lalević, koji je prisustvovao potpisivanju ugovora o stipendiranju, čestitao je stipendistima i istakao dobru saradnju Ministarstva i FSCG.

“U ime Ministarstva sporta i mladih želim da vam čestitam na stipendijama koje ste zaslužili vašim dosadašnjim radom i doprinosm koji dajete na terenu. Ministartstvo ima jako uspješnu saradnju sa Fudbalskim savezom na više projekata a jedan od njih je i stipendiranje perspektivnih sportista. Izuzetno nam je drago što Fudbalski savez svake godine vrlo odgovorno pristupa ovom projektu sa sve u cilju vaše dalje motivacije i stvaranja boljih uslova za bavljenje fudbalom za sve vas. Vaša je privilegija što pripadate Fudbalskom savezu, koji je prepoznat kao jedan od najboljih u zemlji, a posebna je privilegija što ste prepoznati u kontekstu ovih stipendija”, rekao je Miloš Lalević.

BICIKLIZAM

Član podgoričkog kluba Džada, Danilo Vukčević najbolji je biciklista Crne Gore u konkurenciji seniora, na drumu, u tradicionalnom izboru Biciklističkog saveza.

U konkurenciji biciklista do 23 godine najbolji je njegov klupski drug Miloš Vračar.

U montibajk kategoriji, disciplina XCO, najbolji seniori su Ana Petrović iz Peruna i član Tempa, Demir Mulić.

U kategoriji do 23 godine najbolji je Miloš Vračar iz Džade. Najbolji junior je Nikola Grupković (Perun), dok je u konkurenciji kadeta priznanje pripalo Lazaru Savićeviću (Perun).

U konkurenciji mlađih kadeta za najbolje proglašeni su članovi Peruna, Jovan Vukčević i Nina Vujičić.

Najbolji pionir je Ognjen Vučetić (Peruna), a dok je u kategoriji masters nagrađen Saša Jovović (Perun).

Saopšteno je da će Biciklistički savez stipendirati osam biciklista.

Stipendije će primati kadet Jovan Vučković (Perun), junior Nikola Grupković (Perun) i seniori Aleksandar Radunović (Džada), Sloibodan Milonjić (Džada), Dragan Jašović (Tempo), Radosav Bezmarović (Džada), Demir Murić (Tempo) i Danilo Vukčević (Džada).

Predsjednik Biciklističkog saveza, Dejan Popović
kazao je da su konstituenti i osnivači te asocijacije Džada, Perun, Budva, Lovćen i Tempo.

On je istakao da su se naknadno priključila i dva novoformirana kluba – Fleš iz Nikšića i Plejvlja.

“Za godinu od osnivanja pokrenuli smo Crnogorsku biciklistzičku ligu na drumu i mautinbajku, organizovali smo državne šampionate u obje discipline, formirali crnogorsklu reprezentaciju koja je nastupila na Balkanskom prvenstvu. Organizovali smo i višednevnu drumsku etapnu trku Tur of Montenegro, koja je okupila oko 70 takmičara iz Evrope. Trka se izdvojila kao sportsko-turistički proizvod Crne Gore”, kazao je Popović.

On je istakao da su afirmacija i popularizacija bicilizma, omasovljenje, stvaranje stručne baze, rad sa mladima, uspostavljanje sistema takmičenja i liga, nastupi reprezentacije, ulaganje u najperspektivnbije sportiosti biti u fokusu rada savaza.

On je naglasio da su postavili ambiciozan plan i da već ui martu, poslije zimskih priprema, crnogorske reprezentativce očekuju prve trke u inostranstvu.

“U aprilu organizovaćemo edukatiovne seminare za nedostajuća zanimanja – sudije, treneri, mehaničari. U maju startuju lige, koje smo ove godine, pored druma i mautinbajka, proširili i na daunhil disciplinu, kao i šampionati Crne Gore u sve tri discipline. Centralno mjesto u kalendaru zauzima Tur of Montenegro, od 2. do 4. oktobra, u okviru kojeg će biti održano i Balkansko prvenstvo”, rekao je Popović.

Direktor direktortata za sport u Ministarstvu sporta i mladih, Miloš Lalević kazao je da se biciklizam zahvaljujući entuzijazmu klubova i biciklista vraća na pravi put.

“Vlada i Ministarstvo povećavali su, odnosno osnažili, budžet nacionalnih sportsklih saveza, izdvajanjem za spšort preko četiri i po miliona EUR. Time smo najbolje potvrdili da se sport nalazi visoko u agendi Vlade. Ove godine imamo rekordan broj stiperndista – 276, a posebno mi je drago što se među njima nalaze i biciklisti”, kazao je Lalević.

Najbolji crnogorski biciklista, Danilo Vukčević naglasio je da su naporan rad i treninzi dali rezultat.

“Nijesam sanjao da ću biti u ovoj poziciji da budem najbolji biciklista Crne Gore. Dobrim radom novog saveza sve je došlo na svoje mjesto. Rukovodstvo saveza predanim radom biciklizam je vratilo na mjesto koje mu pripada. Nadam se da će 2020. godina biti još bolja. Planovi su postavljeni, nadam se da ćemo opravdati ukazano povjerenje”, rekao je Vukčević.

Savez je u znak zahvalnosti za doprinos afirmaciji biciklizma nagradio Mionistarstvo sporta i mladih, Fond za razvoj Kuča Marko Miljanov i kompaniju Aerodromi Crne Gore.

BICIKLIZAM

Član podgoričkog kluba Džada, Danilo Vukčević najbolji je biciklista Crne Gore u konkurenciji seniora, na drumu, u tradicionalnom izboru Biciklističkog saveza.

U konkurenciji biciklista do 23 godine najbolji je njegov klupski drug Miloš Vračar.

U montibajk kategoriji, disciplina XCO, najbolji seniori su Ana Petrović iz Peruna i član Tempa, Demir Mulić.

U kategoriji do 23 godine najbolji je Miloš Vračar iz Džade. Najbolji junior je Nikola Grupković (Perun), dok je u konkurenciji kadeta priznanje pripalo Lazaru Savićeviću (Perun).

U konkurenciji mlađih kadeta za najbolje proglašeni su članovi Peruna, Jovan Vukčević i Nina Vujičić.

Najbolji pionir je Ognjen Vučetić (Peruna), a dok je u kategoriji masters nagrađen Saša Jovović (Perun).

Saopšteno je da će Biciklistički savez stipendirati osam biciklista.

Stipendije će primati kadet Jovan Vučković (Perun), junior Nikola Grupković (Perun) i seniori Aleksandar Radunović (Džada), Sloibodan Milonjić (Džada), Dragan Jašović (Tempo), Radosav Bezmarović (Džada), Demir Murić (Tempo) i Danilo Vukčević (Džada).

Predsjednik Biciklističkog saveza, Dejan Popović
kazao je da su konstituenti i osnivači te asocijacije Džada, Perun, Budva, Lovćen i Tempo.

On je istakao da su se naknadno priključila i dva novoformirana kluba – Fleš iz Nikšića i Plejvlja.

“Za godinu od osnivanja pokrenuli smo Crnogorsku biciklistzičku ligu na drumu i mautinbajku, organizovali smo državne šampionate u obje discipline, formirali crnogorsklu reprezentaciju koja je nastupila na Balkanskom prvenstvu. Organizovali smo i višednevnu drumsku etapnu trku Tur of Montenegro, koja je okupila oko 70 takmičara iz Evrope. Trka se izdvojila kao sportsko-turistički proizvod Crne Gore”, kazao je Popović.

On je istakao da su afirmacija i popularizacija bicilizma, omasovljenje, stvaranje stručne baze, rad sa mladima, uspostavljanje sistema takmičenja i liga, nastupi reprezentacije, ulaganje u najperspektivnbije sportiosti biti u fokusu rada savaza.

On je naglasio da su postavili ambiciozan plan i da već ui martu, poslije zimskih priprema, crnogorske reprezentativce očekuju prve trke u inostranstvu.

“U aprilu organizovaćemo edukatiovne seminare za nedostajuća zanimanja – sudije, treneri, mehaničari. U maju startuju lige, koje smo ove godine, pored druma i mautinbajka, proširili i na daunhil disciplinu, kao i šampionati Crne Gore u sve tri discipline. Centralno mjesto u kalendaru zauzima Tur of Montenegro, od 2. do 4. oktobra, u okviru kojeg će biti održano i Balkansko prvenstvo”, rekao je Popović.

Direktor direktortata za sport u Ministarstvu sporta i mladih, Miloš Lalević kazao je da se biciklizam zahvaljujući entuzijazmu klubova i biciklista vraća na pravi put.

“Vlada i Ministarstvo povećavali su, odnosno osnažili, budžet nacionalnih sportsklih saveza, izdvajanjem za spšort preko četiri i po miliona EUR. Time smo najbolje potvrdili da se sport nalazi visoko u agendi Vlade. Ove godine imamo rekordan broj stiperndista – 276, a posebno mi je drago što se među njima nalaze i biciklisti”, kazao je Lalević.

Najbolji crnogorski biciklista, Danilo Vukčević naglasio je da su naporan rad i treninzi dali rezultat.

“Nijesam sanjao da ću biti u ovoj poziciji da budem najbolji biciklista Crne Gore. Dobrim radom novog saveza sve je došlo na svoje mjesto. Rukovodstvo saveza predanim radom biciklizam je vratilo na mjesto koje mu pripada. Nadam se da će 2020. godina biti još bolja. Planovi su postavljeni, nadam se da ćemo opravdati ukazano povjerenje”, rekao je Vukčević.

Savez je u znak zahvalnosti za doprinos afirmaciji biciklizma nagradio Mionistarstvo sporta i mladih, Fond za razvoj Kuča Marko Miljanov i kompaniju Aerodromi Crne Gore.

TVRDE DA SU OPTUŽBE LAŽNE

Fudbalski klub Mančester siti uložiće žalbu na odluku UEFA o izbacivanju iz evropskih takmičenja zbog kršenja finansijskog fer-pleja.

“Najvažnija stvar je da optužbe nijesu tačne. One jednostavno nijesu tačne. Navijači mogu da budu uvjereni u to. Takođe, učinićemo sve da to i dokažemo”, izjavio je izvršni direktor kluba Feran Sorijano.

Siti je izbačen iz evropskih takmičenja na dvije sezone i kažnjen je sa 30 miliona eura.

Konačnu odluku o kazni donijeće Sud za sportsku arbitražu u Lozani.

“Mi smo profitabilan klub, nemamo dugove, naši računi su provjeravani više puta, od strane svih mogućih organa. Sve je kristalno čisto”, kazao je Sorijano.

TVRDE DA SU OPTUŽBE LAŽNE

Fudbalski klub Mančester siti uložiće žalbu na odluku UEFA o izbacivanju iz evropskih takmičenja zbog kršenja finansijskog fer-pleja.

“Najvažnija stvar je da optužbe nijesu tačne. One jednostavno nijesu tačne. Navijači mogu da budu uvjereni u to. Takođe, učinićemo sve da to i dokažemo”, izjavio je izvršni direktor kluba Feran Sorijano.

Siti je izbačen iz evropskih takmičenja na dvije sezone i kažnjen je sa 30 miliona eura.

Konačnu odluku o kazni donijeće Sud za sportsku arbitražu u Lozani.

“Mi smo profitabilan klub, nemamo dugove, naši računi su provjeravani više puta, od strane svih mogućih organa. Sve je kristalno čisto”, kazao je Sorijano.

  • Dragaš: EPCG kroz snažan investicioni ciklus predvodi energetsku tranziciju Crne Gore
    on 24/06/2026 at 13:48

    Elektroprivreda (EPCG) realizuje najdinamičniji investicioni ciklus u svojoj istoriji, usmjeren na razvoj obnovljivih izvora energije, modernizaciju elektroenergetskog sistema i jačanje energetske sigurnosti zemlje, saopštio je izvršni direktor te kompanije, Zdravko Dragaš.

  • U petak početak pripremnih radova na dionici auto-puta Mateševo–Andrijevica
    on 24/06/2026 at 13:36

    Ceremonija povodom početka pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar–Boljare, od Mateševa do Andrijevice, biće održana u petak u Mateševu, sa početkom u 18 sati.

  • Keković: Vlada planira da poveća zarade pred izbore
    on 24/06/2026 at 12:35

    Unija slobodnih sindikata (USSCG) organizovaće sjutra protest ispred zgrade Vlade, u cilju radikalizacije borbe za preko 100 hiljada radnika koji su ostali bez osnovnih prava koja je garantovao Opšti kolektivni ugovor (OKU), saopštili su predstavnici te sindikalne organizacije.

  • Crnogorske organizacije dio sedam LIFE projekata vrijednih gotovo milion eura
    on 24/06/2026 at 11:43

    Kroz LIFE program Evropske unije za životnu sredinu i klimatske akcije obezbijeđeno je gotovo milion eura za sedam projekata u kojima učestvuju crnogorske organizacije. Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera saopštilo je da rezultati potvrđuju sve veće kapacitete domaćih institucija i organizacija za učešće u konkurentnim evropskim programima.

  • Miholjska prevlaka dobila sportski teren i dječije igralište
    on 24/06/2026 at 08:50

    Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore završilo je radove na izgradnji sportskog terena i dječijeg igrališta na Miholjskoj prevlaci (Ostrvu cvijeća), vrijedne oko 80.000 eura, čime su građani Tivta dobili nove sadržaje za rekreaciju, igru i druženje.

  • Udruženje prevoznika: Problemi u carini ugrožavaju poslovanje, moguća obustava rada
    on 24/06/2026 at 08:28

    Udruženje prevoznika Crne Gore upozorilo je da dugotrajni problemi u radu Uprave carina, uključujući kvarove informacionih sistema, spore procedure i nedostatak službenika, ozbiljno ugrožavaju poslovanje domaćih prevoznika. Posebno ukazuju na zastoje na graničnom prelazu Debeli Brijeg i traže hitne mjere, uz najavu mogućnosti obustave rada ukoliko ne dođe do rješavanja problema.

  • MMF završio misiju u Crnoj Gori: Preporuke za jačanje fiskalne stabilnosti i budžetskog okvira
    on 24/06/2026 at 08:08

    Ministar finansija Novica Vuković sa saradnicima održao je završni sastanak sa predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), čime je okončana jednonedjeljna ekspertska misija posvećena analizi fiskalnih pravila i pripremi preporuka za dalje jačanje fiskalnog okvira Crne Gore.

  • Pregovori sa Spajićem oko novog OKU-a nijesu održani
    on 24/06/2026 at 07:35

    Vanredna sjednica Socijalnog savjeta, koja je trebalo da se održi u ponedjeljak, odložena je zbog službenog odsustva ministarke rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga Naide Nišić i članova Vlade, saopštio je predsjednik Socijalnog savjeta, Željko Burić.

  • Slobodan petak jednom mjesečno: Dobitak ili gubitak?
    on 24/06/2026 at 05:30

    Predlog dopuna Zakona o radu, koje podrazumijevaju da posljednji petak u mjesecu bude neradan, imao bi benefite i za zaposlene i za poslodavce, poručuje ispred predlagača poslanik Demokratske Crne Gore Duško Stjepović. I dok se sindikati i poslodavci ne oglašavaju, ekonomski analitičar Davor Dokić za RTCG kaže da bi takvo rješenje bilo udar, naročito na privatni sektor.

  • Striković: Ako primirje potraje 60 dana, gorivo bi moglo dodatno da pojeftini
    on 23/06/2026 at 19:09

    Generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Draško Striković kaže da se može očekivati postepeno snižavanje cijena goriva do nivoa koji je prethodio ratu SAD-a, Izraela i Irana, ukoliko primirje potraje najmanje dva mjeseca.