PREMIJER LIGA
Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su večeras na svom terenu Everton sa 2:1, u utakmici 21. kola Premijer lige.
Siti je poveo u 12. minutu golom Fila Fodena, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.
Dvostruki strijelac u ekipi aktuelnog šampiona bio je Gabrijel Žezus, koji je golove postigao u 51. i 58. minutu. Jedini gol za Everton postigao je Rišarlison u 71. minutu.
Siti je ostvario drugu uzastopnu pobjedu, ukupno 14. u ligi i treći je na tabeli sa 44 boda. Prvi je Liverpul sa 55 bodova, ali i dvije utakmice manje od Mančester sitija.
Everton je pretrpio 10. poraz i zauzima 10. mjesto na tabeli sa 25 bodova.
Vest Hem je na svom terenu pobijedio Bornmut sa 4:0. Dvostruki strijelac bio je Mark Nobl, golovima u 17. minutu i 35. minutu iz penala. Golove su postigli još Sebastijan Ale u 25. i Felipe Anderson u 66. minutu.
Londonski klub prekinuo je niz od dva poraza i poslije šeste prvenstvene pobjede zauzima 16. mjesto na tabeli sa 22 boda. Bornmut je posljednje četiri utakmice bez pobjede, pretrpio je 11. poraz i nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 20 bodova.
Norič i Kristal Palas odigrali su neriješeno 1:1.