Error fetching full content with error: 500 ([unable to retrieve full-text content])

OBRATIO SE OTVORENIM PISMOM

Proslavljeni crnogorski vaterpolista Boris Zloković obratio se javnosti otvorenim pismom u kojem se zahvalio doktorima KBC Bežanijska kosa, objavio je danas Telegraf.

Zloković je tu beogradsku bolnicu napustio 11. jula, a u noj je proveo desetak dana u borbi sa koronavirusom.

Pismo prenosimo u cjelosti:

“Hvala u ime svih koje ste liječili i koje i dalje liječite. Hvala na žrtvi koju podnosite, a koja već predugo traje. Hvala na pozitivnoj energiji, pažnji, snazi… Hvala na borbi za svakog pacijenta. Hvala što rizikujete sopstveno zdravlje i zdravlje vaših porodica.

Za sve što pružate i radite – HVALA VAM.

Lica svih vas su prekrivena maskama, ali ona moraju da se vide, kada sve ovo prođe. Da svi ljudi znaju ko su heroji koji su se mjesecima borili za spas života. Da svi ljudi vide heroje doktore, medicinske sestre i braću, žene koje donose hranu, koje čiste…

Pozivam sve da čuvaju sebe i druge, od ove opasnosti koja ugrožava život, poštujući preporuke i mjere nadležnih. Time ćete pomoći medicinskim radnicima u ovoj velikoj borbi.

Posebno se zahvaljujem mom prijatelju i saigraču iz omladinske i seniorske reprezentacije Vanji Udovičiću na stalnoj brizi i podršci u toku mog liječenja, direktorici KBC Bežanijska Kosa dr Mariji Zdravković na snazi, energiji, borbi za sve pacijente, dr Mariji Branković na podršci, pažnji, prisutnosti, dr Jovanoviću, dr Timotijeviću… mojim prijateljima dr Gudelju, dr Karović, dr Kmeziću, dr Vukojeviću…

Siguran sam da sam u neznanju mnoge izostavio, ali moja zahvalnost i divljenje plemenitosti idu jednako i ostalima čija imena ne znam.

Hvala mojoj porodici, prijateljima i svim dragim ljudima koji su bili uz mene u ovoj teškoj utakmici.

Boris”.

Error fetching full content with error: 500 ([unable to retrieve full-text content])

NADIGRALA JUG

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti drugi put uzastopno pobjednici su Triglav Regionalne lige.

Mladost je večeras u Dubrovniku, u finalnom meču završnog turnira, savladala domaći Jug 15:11.

Hrvatski tim juče je u polufinalu pobijedio Jadran Carine 14:12.

Pobjednik finalnog duela odlučen je u trećoj četvrtini, koju je Mladost dobila 7:2 i uoči posljednjih deset minuta stekla prednost od četiri gola.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Miloš Ćuk sa pet, dok je Kondtantin Harkov postigao tri gola.

U ekipi Juga najbolji je bio Loren Fatović sa šest pogodaka.

Error fetching full content with error: 500 ([unable to retrieve full-text content])

ZVANIČNO

Proslavljeni crnogorski vaterpolista Mlađan Janović novi je predsjednik Primorca, odlučeno je na današnjoj sjednici skupštine kluba.

Novi članovi UO su Srđan Dragomanović, Bojan Milošević, Marko Gopčević i Duško Blečić.

Usvojena je i izmjena statuta, pa će klub ubuduće biti vaterpolo i plivački.

Uloga sportskog direktora biće povjerena Antoniju Petroviću.

Error fetching full content with error: 500 ([unable to retrieve full-text content])

FAJNAL-FOR

Vaterpolisti Jadran Carina nijesu uspjeli da se plasiraju u finale završnog turnira regionalne Triglav Jadranske lige.Jadran je večeras u Dubrovniku, u polufinalnom meču, poražen od Mladosti 14:12.

Crnogorski prvak četiri puta imao je prednost od tri gola prednosti, posljednji put 10:7, dva i po minuta prije kraja treće četvrtine.

Uslijedila je serija od četiri uzastopna pogotka Mladosti za vođstvo 11:10, početkom posljednjeg dijela meča.

U nastavku zagrebački tim stekao je prednost od dva gola (13:11), koju je uspio da sačuva do kraja.

Junak trijumfa bio je Luka Bukić sa sedam golova.

U ekipi iz Herceg Novog najbolji je bio Kanstantnin Averka sa pet pogodaka.

Error fetching full content with error: 500 ([unable to retrieve full-text content])

REGIONALNA LIGA

Finalni turnir regionalne vaterpolo lige biće odigran u Duborvniku, danas i sjutra na bazenu u Gružu, saopštili su organizatori takmičenja.

Plasman na finalni turnir izborili su Jadran Carine, zagrebačka Mladost, dubrovački Jug i splistki Jadran.

Domaćin turnira, shodno propozicijama, biće dubrovački Jug, kao prvoplasirani tim iz ligaškog dijela takmičenja.

Rivali u polufinalu, danas, biće Mladost i Jadran Carine (19), odnosno Jug i Jadran Split (20.30)

Finalna utakmica na programu je sjutra u 20 sati.

Utakmica za treće mjesto neće se igrati, već se trećeplasiranom smatrati ekipa koja je bila bolje rangirana u ligaškom dijelu takmičenja.

Direktor hercegnovskog kluba Miloš Mračević kazao je da mu je drago što će turnir biti odigran i što će Jadran prvi probiti “korona blokadu” sporta od svih ekipa iz svih sportova iz Crne Gore kad su u pitanju međunarodna takmičenja.

“Zajedno sa kolegama iz Hrvatske radili smo u pripremi tog takmičenja. Nakon priprema reprezentacije okupila se kompletna ekipa u klubu, tu su naravno i igrači koji nažalost neće braniti boje našeg kluba u narednoj sezoni, svi su se bez riječi odazvali. Svima nam je vaterpolo jako nedostajao, ekipa je jako motivisana, daćemo sve od sebe da što bolje prezentujemo klub, grad i državu”, rekao je Mračević.