ĐUKANOVIĆ

Vaterpolo tim Crne Gore svojom igrom pokazao da nema protivnika kojeg se treba plašiti i koji se ne može pobijediti, kao i da nema utakmice koja je izgubljena do posljednjeg trenutka ma koji rezultat bio do tada, poručio je predsjednik Crne Gore Milo Đukanović na prijemu reprezentativaca i Vaterpolo saveza povodom osvajanja bronzane medalje na Evropskom prvenstvu.

Đukanović je danas primio predsjednika Vaterpolo saveza Crne Gore Dejana Bajića, selektora reprezentacije Vladimira Gojkovića, kapitena Draška Brguljana i najboljeg strijelca prvenstva Aleksandra Ivovića, u prisustvu ministra sporta i mladih Nikole Janovića.

Predsjednik je, kako je saopšteno iz Kabineta, uputio je čestitke povodom ostvarenog uspjeha. Izrazio je zadovoljstvo činjenicom da se nakon izazovnog perioda u ovom sportu, krenulo uzlaznom putanjom, odgovornim i strateškim odnosom i države i saveza prema reprezentativnim i klupskim takmičenjima, što se najbolje vidi u dodatnom podsticanju timskog duha, kroz spoj mladosti i iskustva, na zadovoljstvo svih građana Crne Gore koji s pažnjom uvijek posmatraju sportske uspjehe reprezentacije.

Na temelju dosadašnjeg strateškog opredjeljenja, istakao da će prioritet biti dalje ulaganje u vaterpolo na klupskom i reprezentativnom planu, kroz jačanje i dodatnu profesionalizaciju trenerske baze za rad sa svim kategorijama, dalji razvoj infrastrukture u svim većim gradovima i održive izvore finansiranja vaterpolo klubova, a sljedstveno tome i jačanju igračke baze, za šta se može računati na potpunu posvećenost i podršku države kao i do sada.

Iz Kabineta navode da su predstavnici Vaterpolo saveza i reprezentacije zahvalili su na kontinuiranoj podršci sportu uopšteno i samom vaterpolu, od strane države i predsjednika Đukanovića lično.

“Pohvalili su pristup Ministarstva sporta i mladih kada je riječ o normativnom regulisanju kroz Zakon o sportu, čije je donošenje doprinijelo potpunom uređivanju ove oblasti, ali i po kojem su opredjeljeni znatno jasniji uslovi za sticanje statusa vrhunskog sportiste, kao i finansijsko nagrađivanje za uspjeh na određenom takmičenju u vidu premija, po čemu smo lideri ne samo u regionu, već i među prvima na evropskom kontinentu. Izrazili su uvjerenje da će uspjesi i dalje slijediti, uz planiranu podršku države i posvećen rad sa svim selekcijama u Vaterpolo savezu, kao i na klupskom nivou”, zaključuju iz Kabineta predsjednika.

ČESTITKA KAPISODE

Predsjednik Rukometnog saveza Crne Gore (RSCG) Petar Kapisoda uputio je čestitku igračima, stručnom štabu i rukovodstvu Vaterpolo saveza Crne Gore (VSCG), povodom velikog uspjeha i osvajanja bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj.

“Naši zlatni momci u Budimpešti su još jednom pokazali kako se predstavlja država na međunarodnoj sceni, u bazenu su se herojski borili protiv svih protivnika, a veliki potencijal i timska igra donijeli su izvanredan rezultat i jedinu medalju koja je nedostajala sa velikih takmičenja. Učinili ste ponosnim svakog iskrenog ljubitelja sporta u našoj državi, jer ste u jakoj konkurenciji, uz spoj mladosti i iskustva, vratili Crnu Goru tamo gdje joj je i mjesto – u vrh evropskog i svjetskog vaterpola. Izdanjima u državi koja je sinonim za svjetski vaterpolo, dali ste primjer i ostalim reprezentativnim selekcijama u kolektivnim sportovima, kako se uprkos maloj bazi i ograničenim kapacitetima, mogu praviti velike stvari”, navodi Kapisoda u čestitki. 

Kapisoda smatra da će peta medalja osvojena na velikim takmičenjima biti lijepa uvertira za ostvarenje još jednog velikog cilja – plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

“I naše rukometašice će krajem marta igrati kvalifikacioni turnir, a vjerujem da ćemo se zajedno radovati istom uspjehu – izborenoj vizi za učešće na najvećoj svjetskoj smotri sportista. Unaprijed se radujemo narednim uspjesima vaterpolo reprezentacije, uvjereni da će ovaj uspjeh dati zamah razvoju ovog sporta u našoj državi, te da će zlatni momci i dalje biti pravi ambasadori naše države na međunarodnoj sceni”, zaključio je Kapisoda.

LEGENDARNI MAKSIM

Oporavljenog glasa, nakon što su se slegli utisci poslije veličanstvene pobjede crnogorskih vaterpolista i osvajanja bronzane medalje, novinar Sportskog programa TVCG Maksim Živaljević kaže da se čudno osjeća zbog ogromne pažnje javnosti i pozitivnih komentara na društvenim mrežama zbog načina prenošenja utakmice koja nam podarila radost i nacionalni ponos.

 

Podsjećamo, Maksim je emotivnim prenosom vaterpolo meča Crna Gora-Hrvatska osvojio srca navijača crnogorske reprezentacije i gledalaca TVCG.

“Glas nije loš jutros, sad već prolazi vrijeme, nema više adrenalina, stiže umor i brzo se prelazi na rutinu”, kazao je Maksim u Jutarnjem programu TVCG.

Čudno se, kaže, osjeća nakon brojnih pozitivnih komentara na društvenim mrežama.

Sa vaterpolistima i stručnim štabom u Mađarskoj je proveo 15-ak dana.

“Nijesam bio sa njima u hotelu, ali često smo se srijetali, izvještavao sam, bili smo u kontaktu, postoje tu i neka pravila koja ne smiju da se remete. Postoji ta poludistanca, koja se raspala kad se sve završilo. Bili smo jedno biće. Ne samo ja, nego i ljudi oko reprezentacije”, kaže Maksim.

Govoreći o crnogorskom vaterpolu, Maksim kaže da je ta reprezentacija “možda nešto najbolje što imamo”.

“Ali je bilo drugačije nego godinama unazad. Stalno očekujemo od vaterpola da bude pobjeda, nije to toliko lako, period je smjene generacija, uvode se nova lica, novi igrači, mnogo manje iskustva imaju, manje kvaliteta nego oni koji su osvajali ranije medalje. Tek treba da postanu zvijezde”, kaže Maksim, i navodi da je to proces.

Nije, kaže, dovoljno biti mlad: “Morate biti vanredno dobar i izuzetno talentovan da bi se mogli boriti za medalju, da bi se borili sa nekim poput Mađarske, Hrvatske ili Srbij”.

FEŠTA NA TRGU

Glavni grad bio je domaćin svečanog dočeka vaterpolista, koji su na Evropskom prvenstvu u Budimpešti osvojili bronzanu medalju.

“Večeras ste dokazali da Crna Gora kada je vaterpolo u pitanju ima najbolje navijače na svijetu”, poručio je jedan od iskusnijih u našoj selekciji Aleksandar Leka Ivović.

Pogledajte atmosferu sa ispunjenog Trga nezavisnosti.

Na kraju, upriličen je i vatromet.

 

OSVOJIO NAVIJAČE

Sportski komentator TVCG Maksim Živaljević emotivnim prenosom vaterpolo meča Crna Gora-Hrvatska osvojio je srca navijača crnogorske reprezentacije.

Nakon preokreta crnogorskih “ajkula”, Živaljević je obilježio posljednje trenutke utakmice za bronzu uz emotivne komentare i drhtanje glasa.

Novinaru TVCG zahvalili su se i iz stručnog štaba reprezentacije na večerašnjem spektakularnom dočeku u Podgorici.

Živaljevića su pozdravili i korisnici društvene mreže Twitter, uz komentare: “Maksimu dati da prenosi svaku utakmicu”, “Maksime, kralju”…

“UNOSILI RADOST U NAŠE DOMOVE”

Predsjednik Fudbalskog saveza Crne Gore Dejan Savićević uputio je Vaterpolo savezu čestitke povodom osvojene bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

“U ime Fudbalskog saveza i svoje lično ime želim da Vama, rukovodstvu Saveza, igračima i stručnom štabu vaterpolo reprezentacije Crne Gore čestitam osvajanje bronzane medalje na Evropskom prvenstvu!

Sjajnim igrama tokom cijelog prvenstva i pobjedom u posljednjem meču, protiv izuzetnog rivala kakav je selekcija Hrvatske, vratili ste naš vateprolo na mjesto koje mu pripada – među sam evropski i svjetski vrh, na pobjedničko postolje Evropskog prvenstva.

Mečevi naših fantastičnih vaterpolista praćeni su sa velikom pažnjom, svaki pogodak Ivovića, Brguljana i drugova ili odbrana Lazovića punili su srca naših navijača, dok je svaka pobjeda i preskočeni stepenik na putu ka medalji unosila radost u naše domove.

Uslovi u kojima se igra vaterpolo u našoj zemlji, kao i izuzetno mala baza igrača u poređenju sa protivnicima koje su izabranici Vladimira Gojkovića savladali na šampionatu, čine ovaj uspjeh još većim i značajnijim. Vrijedan i odgovoran rad, posvećenost, požrtvovanje i ljubav prema domovini, uz neosporan talenat koji posjeduju naši igrači, donijeli su ovaj veliki uspjeh našim „ajkulama“.

Siguran sam da će u olimpijskoj godini naši vaterpolisti imati znanja i snage da još jednom medaljom, sa najvećeg planetarnog takmičenja, obraduju sve nas koji ih pratimo i istinski podržavamo!”, navodi se u čestitki.

MARKOVIĆ I JANOVIĆ

Uspjeh vaterpolista je uspjeh naše države i ona će to znati da cijeni, kazao je premijer Duško Marković i dodao da će Vlada i Ministarstvo sporta i mladih vaterpoliste nagraditi posebnom premijom i statusom koji je konstituisan novim Zakonom o sportu.

Crngorski premijer Duško Marković čestitao je sportski podvig kojem se raduje cijela Crna Gora – našim ajkulama, selektoru sa saradnicima i Vaterpolo-plivačkom savezu.

“Vaša pobjeda i osvojena medalja vratile su Crnu Goru tamo gdje pripada – u vrh evropskog i svjetskog vaterpola”, kazao je Marković.

On je kako je objavljeno na feksbuk starnici Vlade Crne Gore istakao da vjeruje da ćemo “na tom zasluženom mjestu i trajati kao zemlja”.

“Uspjeh vaterpolista je uspjeh naše države i ona će to znati da cijeni, a Vlada i Ministarstvo sporta i mladih da nagrade posebnom premijom i statusom koji smo konstituisali novim Zakonom o sportu”, kazao je premijer a objavljeno je na Fejsbuk stranici Vlade nakon susreta premijera i ministra sporta Nikole Janovića sa vaterpolistima. 

Janović: Zaslugom vaterpolista luča opet probuđena 

Luča koja je nezaustavljiva, opet probuđena, vašom zaslugom, poručio je ministar sporta i mladih Nikola Janović po dolasku bronzanih crnogorskih vaterpolista sa Evropskog prvenstva u Budimpešti.

“Neka nam je vječan vaterpolo kao što je vječna Crna Gora”, objavljeno je na zvaničnom Twitter nalogu Ministarstva sporta.

Janović je poručio da su izgaranjem u svakoj utakmici poručili da srčanost ruši granice.

“Iskrenost u svakoj sekundi utakmica pokazala je da ne igrate da biste se dopali drugima, već iz najdublje težnje da izrazite sebe i ono što Crna Gora jeste – neprestana borba i vjera da se može. Izgarajući u svakoj utakmici pokazali ste nam da srčanost ruši granice, a vaša snaga i predanost ujedinila je i naša srca i učinila da svi želimo jedno, a to je vrijednost tima”, saopšteno je nakon susreta sa vaterpolistima.

DOČEK U PODGORICI

Crna Gora dočekala je vaterpoliste, osvajače bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Trg nezavisnosti u Podgorici ispunili su navijači iz svih gradova Crne Gore, koji su došli da pozdrave crnogorske “ajkule”.

Na binu su izašli reprezentativci Crne Gore u vaterolu uz usklike i aplauz okupljenih. Na Trgu nezavisnosti bili su premijer Duško Marković, ministar sporta Nikola Janović, ministar kulture Aleksandar Bogdanović, ministar odbrane Predrag Bošković, gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković… 

“Crnogorski vaterpolisti, poslije utakmice sa Hrvatskom i nevjerovatne pobjede, sa mladima koji tek stasavaju, pokazali su da nema razlogu za brigu i da će zlatni niz crnogorskog vaterpola biti nastavljen”, kazao je gradonačelnik Ivan Vuković.

Glavni grad bio je domaćin svečanog dočeka vaterpolsita, koji su na Evropskom prvenstvu u Budimpešti osvojili bronzanu medalju.

“Poslije skoro 12 godina, nakon istorijske Malage, ponovo smo na istom mjestu, sa istim povodom, za naše sjajne momke i našu Crnu Gore. Kada je bilo najteže, proradio je crnogorski ratnički duh i ponos naših vaterpolista. Neka nam je srećna još jedna medalja i neka je vječna Crna Gora”, kazao je Vuković.

Selektor Vladimir Gojković zahvalio se na dočeku, navodeći da Podgorica ima posebnu emociju prema vaterpolu.

“Nijesam bio veliki optimista kada smo gubili četiri razlike u duelu sa Hrvatskom, nijesam znao da imamo snage da to iznesemo poslije pražnjenja u polufinalu. Čestitam igračima, ovo je njihov uspjeh, velika popbjeda. Možda su zaslužili i sjajniju medalju, ali nadam se da će se to vratiti na sljedećem takmičenju”, rekao je Gojković.

On je istaka da sada ne smiju da polete kao što su možda nekada znali nakon uspjeha.

“Još je dosta posla pred nama, imamo kvalifikacije za Olimpijske igre”, istakao je Gojković.

Junak trijumfa u meču za bronzanu medalju, Aleksandar Ivović kazao da je mislio da se doček nakon Malage ne može ponoviti.

“Večeras ste dokazali da Crna Gora kada je vaterpolo u pitanju ima najbolje navijače na svijetu. Ovo mi je jedna od najdražih medalja, probudila je posebnu pažnju u meni. Otišli smo, prvi put, kao autsajederi, niko nas nije uvažavao kao ekipu koja može do medalje. Pokazali smo da sa zajedništvom može doći do rezultata koji niko nije očekivao”, poručio je Ivović. 

Golman Dejan Lazović kazao je da je presrećan što je toliko ljudi došlo na dočeku.

“Što ste nam davali podršku i snagu da osvojimo medalju. Ovo je medalja za navijače i za Crnu Goru”, kazao je Lazović.

Kapiten Draško Brguljan kazao je da je ponosan na saigrače, navodeći da su to momci sa karakterom.

“Zasluženo smo osvojili medalju. Mladi saigrači su nam dali dodatnu energiju da dođemo do medalje”, rekao je Brguljan

Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović primiće sjutra predstavnike vaterpolo reprezentacije Crne Gore sa stručnim timom povodom osvajanja bronzane medalje na Evropskom prvenstvu.

“Ajkule” su stigle u Podgoricu oko 16 časova. Pogledajte DOČEK NA AERODROMU 

Zgrada Glavnog grada u crvenom 

Upravna zgrada Glavnog grada večeras je u crvenoj boji, u čast osvajanja bronzane medalje crnogorskih vaterpolista na Evropskom prvenstvu.

Crnogorski vaterpolisti plasman u osminu finala izborili su kao drugoplasirani u grupi, sa dva trijumfa i porazom, a nastup među osam najboljih pobjedom u duelu sa Turskom 17:6.

U četvrtfinalu eliminisali su Italiju 10:8.

U polufinalu poraženi su od Mađarske 10:8.

Ministar sporta i mladih Nikola Janović kazao je da su crnogorski vaterpolisti i stručni štab osvajanjem bronze na Evropskom prvenstvu pokazali izuzetan kvalitet i da je pred njima svijetla budućnost. Pozvao je sve građane da dočekaju „Ajkule“ večeras na Trgu nezaisnosti u Podgorici i da se zaviori „naša lijepa crnogorska zastava“.

Doček u Podgorici organizuju Vlada, Ministarstvo sporta i mladih i Glavni grad.

SLAVLJE U PODGORICI

Doček crnogorskih vaterpolista, povodom osvajanja bronze na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, upriličen je na Trgu nezavisnosti u Podgorici. Navijači iz svih gradova Crne Gore okupili su se u centru grada. Dolazak vaterpolista očekuje se u 18 sati.

“Ajkule” su stigle u Podgoricu oko 16 časova. Pogledajte DOČEK NA AERODROMU 

Direktan prenos možete pratiti na Drugom programu Nacionalnog Javnog servisa, od 18 sati.

Crnogorski vaterpolisti plasman u osminu finala izborili su kao drugoplasirani u grupi, sa dva trijumfa i porazom, a nastup među osam najboljih pobjedom u duelu sa Turskom 17:6.

U četvrtfinalu eliminisali su Italiju 10:8.

U polufinalu poraženi su od Mađarske 10:8.

Ministar sporta i mladih Nikola Janović kazao je da su crnogorski vaterpolisti i stručni štab osvajanjem bronze na Evropskom prvenstvu pokazali izuzetan kvalitet i da je pred njima svijetla budućnost. Pozvao je sve građane da dočekaju „Ajkule“ večeras na Trgu nezaisnosti u Podgorici i da se zaviori „naša lijepa crnogorska zastava“.

Doček u Podgorici organizuju Vlada, Ministarstvo sporta i mladih i Glavni grad.

DOČEK NA AERODROMU

Crnogorski vaterpolisti, osvajači bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, stigli su u Podgoricu. “Ajkule” su na podgoričkom aerodromu dočekali ministar sporta Nikola Janović, gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković i direktor Aerodroma Crne Gore, Danilo Orlandić.

Selektor vaterpolo reprezentacije Vladimir Gojković kazao je za TVCG da je izuzetno zadovoljan i da su uspjeli da ponovo vrate vaterpolo u svjetski vrh.

On je pohvalio nevjerovatnu energiju igrača.

Dodao je da nije bio optimista u nekim momentima utakmice protiv Hrvata.

“Nijesam bio optimista, dva puta vratiti rezultat protiv Hrvata, nevjerovatan je uspjeh. Kada igra svih 13 igrača, kao što su igrali, nijesmo bili nadigrani nijedan meč”, kazao je Gojković.

Aleksandar Ivović kazao je da su od početka prvenstva imali samopouzdanje, što im se, kako navodi, ka kraju vratilo medljom.

Dodao je da su od početka do kraja bili u igri s velikim reprezentacijama, te da mu je ova medalja jedna od najdražih.

Doček “ajkula” biće upriličen na Trgu nezavisnosti u Podgorici. Program na Trgu počinje u 17 sati, dok se dolazak vaterpolista očekuje u 18 sati. 

Direktan prenos možete pratiti na Drugom programu Nacionalnog Javnog servisa, od 18 sati.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, pošto je savladala Hrvatsku 10:9 (1:3, 2:4, 4:1: 3:1), u utakmici za treće mjesto.

Crnogorski vaterpolisti plasman u osminu finala izborili su kao drugoplasirani u grupi, sa dva trijumfa i porazom, a nastup među osam najboljih pobjedom u duelu sa Turskom 17:6.

U četvrtfinalu eliminisali su Italiju 10:8.

U polufinalu poraženi su od Mađarske 10:8.

Ministar sporta i mladih Nikola Janović kazao je da su crnogorski vaterpolisti i stručni štab osvajanjem bronze na Evropskom prvenstvu pokazali izuzetan kvalitet i da je pred njima svijetla budućnost. Pozvao je sve građane da dočekaju „Ajkule“ večeras na Trgu nezaisnosti u Podgorici i da se zaviori „naša lijepa crnogorska zastava“.

Doček u Podgorici organizuju Vlada, Ministarstvo sporta i mladih i Glavni grad.

  • Iran i SAD postigli "ohrabrujući napredak", ali nastavak pregovora neizvjestan
    on 22/06/2026 at 06:45

    Pregovori između Sjedinjenih Američkih Država i Irana konstruktivno su završeni tokom noći u Švajcarskoj, a tehnički razgovori biće nastavljeni tokom ove sedmice nakon što su prijetnje američkog predsjednika Donalda Trampa privremeno usporile napredak pregovora, prenio je CNN.

  • Počinje izgradnja prvog reciklažnog dvorišta u Nikšiću
    on 22/06/2026 at 06:32

    U toku su radovi na izgradnji prvog Reciklažnog dvorišta u Nikšiću. Kako je pojašnjeno iz lokalne samouprave Reciklažno dvorište biće namijenjeno za odlaganje otpada koji ne bi trebalo da se miješa sa komunalnim. Plan je da radovi budu završeni do kraja godine, ali i da Nikšić dobije još dva reciklažna dvorišta.

  • Treba li (ipak) ubijati ajkule?
    on 22/06/2026 at 06:19

    Kristalno čista voda, jedva vidljivi talasi i spasioci na plaži: uslovi za opušten dan na čuvenoj plaži Kudži (Coogee Beach) u Sidneju delovali su gotovo savršeno. A onda je usledio šok: proteklog vikenda, na samo tridesetak metara od obale ove australijske plaže iz snova, ajkula je napala 35-godišnju ženu – pretpostavlja se da je reč o velikoj beloj ajkuli.

  • DPS obilježava 35 godina na političkoj sceni Crne Gore
    on 22/06/2026 at 06:06

    Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković poručio je povodom Dana partije da je DPS, uprkos izazovima i periodu u opoziciji, sačuvao organizacionu snagu i političku relevantnost. Najavio je dalje aktivnosti usmjerene na jačanje podrške i približavanje građanima.

  • Šta piše u EU poziciji za poglavlje 28: Crna Gora treba da uspostavi Evropski potrošački centar
    on 22/06/2026 at 05:52

    Crna Gora je na Međuvladinoj konferenciji u Luksemburgu privremeno zatvorila Poglavlje 28 – zaštita potrošača i zdravlja, čime je nastavljen proces zatvaranja pregovaračkih poglavlja u okviru pristupnih pregovora sa Evropskom unijom.

  • Istraživanje WeBalkans: Građani najviše vjeruju EU, najmanje sudstvu
    on 22/06/2026 at 05:38

    Velika većina građana Crne Gore podržava evropske integracije i ima pozitivan stav prema Evropskoj uniji, pokazuje Godišnja anketa 2026 o percepcijama prema EU, sprovedena u okviru programa WeBalkans. Istovremeno, istraživanje ukazuje na raznovrsnost stavova građana o procesu integracija, očekivanjima i ulozi EU u različitim oblastima.

  • Sunčano i veoma toplo, popodne mogući lokalni pljuskovi i grmljavina
    on 22/06/2026 at 05:33

    Danas se u Crnoj Gori očekuje pretežno sunčano i toplo vrijeme uz slab do umjeren razvoj oblačnosti, dok su u drugom dijelu dana u sjevernim, centralnim i južnim predjelima mogući kratkotrajni pljuskovi i grmljavina, uz najviše dnevne temperature do 36 stepeni.

  • Zelenski: Za nedelju dana lansirano oko 2.200 dronova na Ukrajinu
    on 21/06/2026 at 22:00

    Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je Rusija, tokom prošle nedelje, lansirala oko 2.200 udarnih dronova na teritoriju Ukrajine.

  • Oslobođena 24 Filipinca koji su bez osnova pritvoreni u Sibiru
    on 21/06/2026 at 21:46

    Rusija je oslobodila 24 Filipinca koji su mjesecima bili pritvoreni bez optužbi u sibirskom gradu Jakutsku, saopštili su filipinski zvaničnici.

  • Pavković: Preispitati rad sudskih vještaka u porodičnim predmetima, krivične prijave podnesene
    on 21/06/2026 at 21:19

    Iz NVO „Centar za dječija prava“ pozvali su na preispitivanje rada sudskih vještaka u porodičnim postupcima, tvrdeći da isti stručnjaci godinama učestvuju u predmetima koji odlučuju o sudbinama djece i porodica. Izvršna direktorica Ivona Pavković saopštila je da su podnesene krivične prijave protiv određenih vještaka, te da je neophodna analiza njihovog angažovanja i kvaliteta nalaza u slučajevima koji se odnose na roditeljska prava i najbolji interes djeteta.