ZA VIKEND

Više od 2.000 ljudi iz Crne Gore i inostranstva provodi vikend u Ski rizortu Kolašin 1600. Iako je snijega manje nego što je optimalno, Skijalista Crne Gore bilježe popularnost i sve bolju posjećenost, objavljeno je na Tviter nalogu Vlade Crne Gore.

Iz Vlade odsjećaju da je Ski centar Kolašin 1600 svečano otvoren 16. februara prošle godine.

U ski resortu Kolašin 1600 danas je održan i koncert hrvatske pop pjevačice Jelene Rozge. Prema ocjeni organizatora koncertu e prisustvovalo preko 1,5 hiljada ljudi, što je, kako su kazali, od izuzetnog značaja za turističku privredu Crne Gore.

Direktor preduzeća Skijališta Crne Gore, koje je organizator koncerta, Miloš Popović, kazao je da je danas na skijalištu Kolašin 1600 boravilo 1,5 hiljada ljudi koji su došli da uživaju u prelijepom danu, ambijentu i koncertu Rozge.

“Svim posjetiocima smo poklonili ovaj koncert i zaista je odziv na zavidnom nivou. Nema dovoljno snijega kako bi se žičara stavila u funkciju, ali kompletno je obezbijeđen čitav program kako za djecu, tako i za odrasle”, rekao je Popović, prenosi Infobiro.

Kako je naveo, program je počeo u deset sati, a Skijališta Crne Gore su obezbijedila besplatan prevoz iz Podgorice.

“Tu su i promocije domaćih kraft piva, vina i sve ovo predstavlja jednu alternativu skijanju. Smatram da ćemo narednih dana, kako to meterolozi najavljuju, imati snijega, i da ćemo sa ovog komercijalnog aspekta, kako to i činimo sa koncertom Dženana Lonćareviča, Željka Samardžića i Lexington benda, umnogome doprinijeti da obezbijedimo onaj očekivani rezultat koji smo planirali”, poručio je Popović.

Takvi događaji, kako je kazao državni sekretar u Ministarstvu održivog razvoja i turizma, Damir Davidović, od izuzetnog su značaja za turističku privredu države.

“Mi iz Ministarstva često kažemo da je kreiranje novih turističkih proizvoda, manifestacija i zabava, nešto što treba da prati sve ono što imamo”, saopštio je Davidović.

On je, komentarišući to što u sred zimske sezone nema snijega, kazao da mu je drago da vidi što i pored toga što nema aktivnog skijanja ljudi dolaze na skijališta da provode vrijeme.

“Sve u svemu, vrlo je aktivno i lijepa je atmosfera – koriste se panoramske vožnje i ide se na hajkng. Mislim da to sve pokazuje da smo na dobrom putu. Naravno da bi taj efekat bio mnogo veći da postoji mogućnost skijanja, ali mislim da možemo da budemo zadovoljni”, smatra Davidović.

Iz vikenda u vikend, kako je rekao, bilježi se sve veće interesovanje posjetilaca.

“Osim ovih infrastrukturnih proizvoda za koje znate da Vlada već godinama opredjeljuje značajna sredstva, samo na ovoj lokaciji do sada je već investirano 17 miliona eura i treba gotovo još toliko da se investira”, precizirao je Davidović.

On je objasnio da se zimski planinski centri i invseticija skijališta ne zasnivaju samo na špicu turističke sezone.

“Po nama zimska turstička sezona traje do 1. aprila i ima vremena da se neke stvari nadoknade i radićemo na tome. Pripremili smo i neke programe podsticaja koji su fokusirani na sjever i koji posebno vode računa o zimskim centrima, tako da se nadamo da će i to dati određenu podršku”, zaključio je Davidović.

ZA VIKEND

Više od 2.000 ljudi iz Crne Gore i inostranstva provodi vikend u Ski rizortu Kolašin 1600. Iako je snijega manje nego što je optimalno, Skijalista Crne Gore bilježe popularnost i sve bolju posjećenost, objavljeno je na Tviter nalogu Vlade Crne Gore.

Iz Vlade odsjećaju da je Ski centar Kolašin 1600 svečano otvoren 16. februara prošle godine.

U ski resortu Kolašin 1600 danas je održan i koncert hrvatske pop pjevačice Jelene Rozge. Prema ocjeni organizatora koncertu e prisustvovalo preko 1,5 hiljada ljudi, što je, kako su kazali, od izuzetnog značaja za turističku privredu Crne Gore.

Direktor preduzeća Skijališta Crne Gore, koje je organizator koncerta, Miloš Popović, kazao je da je danas na skijalištu Kolašin 1600 boravilo 1,5 hiljada ljudi koji su došli da uživaju u prelijepom danu, ambijentu i koncertu Rozge.

“Svim posjetiocima smo poklonili ovaj koncert i zaista je odziv na zavidnom nivou. Nema dovoljno snijega kako bi se žičara stavila u funkciju, ali kompletno je obezbijeđen čitav program kako za djecu, tako i za odrasle”, rekao je Popović, prenosi Infobiro.

Kako je naveo, program je počeo u deset sati, a Skijališta Crne Gore su obezbijedila besplatan prevoz iz Podgorice.

“Tu su i promocije domaćih kraft piva, vina i sve ovo predstavlja jednu alternativu skijanju. Smatram da ćemo narednih dana, kako to meterolozi najavljuju, imati snijega, i da ćemo sa ovog komercijalnog aspekta, kako to i činimo sa koncertom Dženana Lonćareviča, Željka Samardžića i Lexington benda, umnogome doprinijeti da obezbijedimo onaj očekivani rezultat koji smo planirali”, poručio je Popović.

Takvi događaji, kako je kazao državni sekretar u Ministarstvu održivog razvoja i turizma, Damir Davidović, od izuzetnog su značaja za turističku privredu države.

“Mi iz Ministarstva često kažemo da je kreiranje novih turističkih proizvoda, manifestacija i zabava, nešto što treba da prati sve ono što imamo”, saopštio je Davidović.

On je, komentarišući to što u sred zimske sezone nema snijega, kazao da mu je drago da vidi što i pored toga što nema aktivnog skijanja ljudi dolaze na skijališta da provode vrijeme.

“Sve u svemu, vrlo je aktivno i lijepa je atmosfera – koriste se panoramske vožnje i ide se na hajkng. Mislim da to sve pokazuje da smo na dobrom putu. Naravno da bi taj efekat bio mnogo veći da postoji mogućnost skijanja, ali mislim da možemo da budemo zadovoljni”, smatra Davidović.

Iz vikenda u vikend, kako je rekao, bilježi se sve veće interesovanje posjetilaca.

“Osim ovih infrastrukturnih proizvoda za koje znate da Vlada već godinama opredjeljuje značajna sredstva, samo na ovoj lokaciji do sada je već investirano 17 miliona eura i treba gotovo još toliko da se investira”, precizirao je Davidović.

On je objasnio da se zimski planinski centri i invseticija skijališta ne zasnivaju samo na špicu turističke sezone.

“Po nama zimska turstička sezona traje do 1. aprila i ima vremena da se neke stvari nadoknade i radićemo na tome. Pripremili smo i neke programe podsticaja koji su fokusirani na sjever i koji posebno vode računa o zimskim centrima, tako da se nadamo da će i to dati određenu podršku”, zaključio je Davidović.

IZBOR PORTALA

Pregled vijesti za 1. februar, koje ste možda propustili, do 17 sati.

Nakon Bregzita slijedi tranzicioni period

Nakon izlaska Velike Britanije iz Evropske unije, slijedi tzv. tranzicioni period, koji će trajati 11 mjeseci. 

Pitanje crkvene imovine riješiti u institucijama

Pitanja vezana za crkvenu imovinu su često veoma teška. Svakako moraju da budu riješena u demokratskim institucijama Crne Gore, nezavisnom sudstvu i moraju ga riješiti Crnogorci, kaže u izjavi za Pobjedu profesor Univerziteta Džon Hopkins iz Vašingtona Danijel Server.

“Litije političke, cilj smjena vlasti na ulici”

Litije koje Mitropolija crnogorsko-primorska organizuje dominantno su političke, sa ciljem da se vlast, uz pomoć populizma, nelegalno smijeni na ulici, a Crna Gora vrati u predreferendumsko stanje, kazao je u razgovoru za Radio Crne Gore, pravnik i istoričar Novak Adžić.

JP Morsko dobro više neće upravljati lukama

Ministarstvo saobraćaja i pomorstva od 27. januara uputilo je na javnu raspravu, Nacrt strategije razvoja pomorske privrede od 2020. do 2030. godine, sa Akcionim planom za period 2020 – 2021. Jedna od novina je da ubuduće lukama od lokalnog značaja u ime države neće upravljati JP Morsko dobro, već Uprava pomorske sigurnosti upravljanja lukama. 

Nećemo dozvoliti da postanemo pravoslavna džamahirija

Crna Gora neće dozvoliti, bez obzira na namjeru Srpske pravoslavne crkve (SPC) i njenih pomagača, da se od države napravi neka pravoslavna džamahirija, poručio je predsjednik Liberalne partije Andrija Popović i ocijenio da se uglavnom nezakonitim litijama ugožava javni interes.

MCP

Crkva nije bila, niti će ikada biti nosilac bilo kakve ideologije. Crkva nije rušitelji države, a sve njene poruke su u duhu bratske sloge, mira i ljubavi, saopšteno je iz Mitropolije crnogorsko-primorske (MCP).

Iz MCP navode da ih, kako su kazali, ponovo braća koja su trenutno na vlasti u Crnoj Gori ovih dana izlažu novim podmetanjima, neistinama i etiketiranju.

“Ne želeći da se bavimo brojnim optužbama niti da se pravdamo, svjedočimo i ovoga puta pred Bogom i sveukupnom javnošću ono što smo nebrojeno puta istakli, Crkva nije bila, niti će ikada biti nosilac bilo kakve ideologije. Crkva ima svoju Glavu – Hrista Boga, kojoj jedino služi, a koji je Crkvu osnovao i kojoj je obećao da će biti sa njom do kraja svijeta i vijeka i da joj ni vrata paklena ne mogu ništa nauditi”, poručuju iz Mitropolije.

Naglašavaju se, kako dodaju, ovih dana trude da “tvore isključivo djelo Božije, jer to duboko osjećaju”. Ističu da nijesu, rušitelji države. Njihove poruke su, kako su kazali, u duhu bratske sloge, mira i ljubavi.

“Neprekidno pozivamo i sebe i druge na pokajanje i na ugledanje na Hrista i svetitelje. Narod koji hoda ovih večeri u litijama su najljepši i najdostojanstveniji ukras Crne Gore. Onaj ko ih naziva rušiteljima i negatorima Crne Gore, niti poznaje svoj narod niti zna šta su istinske vrijednosti Crne Gore. Litije su otuda postale kultni događaji u kojima ljudi slušaju i razumiju glas Božiji kroz svoju Crkvu. Bez ikakve koristi, prinude ili ucjene narod se sa radošću sabira, čineći Crnu Goru istinski vječnom i neprolaznom, osvećujući je i prosvećujući molitvama iz stotine hiljada duša. Što je veća mržnja, nasilje i laž, to litije postaju još svjetlije, a samim tim i brojnije”, navode u MCP.

Crna Gora je, kažu, opterećena mnogim istorijskim podjelama i diobama koje su nas kroz istoriju mnogo koštale.

“Zato je Crkva u Crnoj Gori jedna od rijetkih institucija gdje su se, godinama unazad, te diobe prevazilazile i liječile. U našoj Crkvi se ne postaje ni Srbin ni Crnogorac ni Rus ni Grk, nego se postaje pravoslavni hrišćanin, a u isto vrijeme se ne gube i drugi identiteti. Za Crkvu nije važno kako se ko izjašnjava nacionalno ili kojoj partiji pripada. Oni koji idu u Crkvu, znaju da se na Liturgiji ispovjeda jedino Jedna, Sveta, Saborna i Apostolska Crkva. Plod tako odgovornog odnosa Crkve je ono što danas vidimo na ulicama crnogorskih gradova”, dodaju u Mitropoliji.

Nikada, ocjenjuju, Crna Gora nije bila jedinstvenija po nekom pitanju kao što je ovo aktuelno.

“Nikada za pametne i mudre vladare nije bilo lakše odluke – nego što je ova koju od njih danas očekuje narod. Nažalost, sadašnja vlast je pokazala da je narod za nju samo izborna statistika i ništa više. Zato umjesto da zajedno sa narodom grade budućnost Crne Gore, oni prebrojavaju ko dolazi na molitvu i po receptu najtotaliratnijih vladara i režima saopštavaju da se ne može biti i u Crkvi i u partiji, proglašavajući ova narodna sabranja ludačkim pokretom”, ističu u MCP.

Time, kako kažu, vlast pokazuje da su sebe poistovjetili sa državom, a svoje ideološko-političke nazore i sopstvene interese sa državnim interesima.

“Dakle, otišli su još dalje od režima uspostavljenog poslije 1945. godine, koji je koliko-toliko vodio računa o interesima naroda. U načinu vladanja, s druge strane, ništa se suštinski nije promijenilo. Kao i njihovi politički prethodnici i ovi danas su sebe stavili u ravan sa Bogom, čak i iznad Boga, pa su pred narodom postavili pitanje – ili partija ili Bog. Hvala Bogu, trezveni narod je bez straha izabrao – priklonio se Bogu i Božijoj pravdi”, dodaju u Mitropoliji.

Naglašavaju da poštujući slobodu da svako svoj život gradi po sopstvenoj savjesti i odgovornosti neće prestati da prizivaju sve ljude u tu blagoslovenu zajednicu.

“Nećemo dozvoliti da mržnja i zlo izazovu u nama ništa drugo sem poziv na mir i ljubav. Tako nas uči Gospod naš, da ljubimo i neprijatelje svoje. Tako smo naučeni i od naših svetih Otaca, tako nas uče Sveti Petar i Sveti Vasilije svojim svetim ćivotima, a ne kostima, jer su njihova tijela, draga braćo i sestre i djeco, cijela i netruležno sačuvana. Kod Svetog Vasilija dolaze ljudi svih nacija i vjera, iz svih zemalja i sa svih kontinenata. Ko god iskreno zatraži pomoć, Bog je kroz svoje svete nesebično daruje”, poručuju iz Mitropolije.

Zato su, ističu, litije nadnacionalne, nadpartijske, nadideološke i u njima su, kao i u Ostrogu, dobrodošli svi ljudi kojima je na srcu pravda Božija i ljudska.

MCP

Crkva nije bila, niti će ikada biti nosilac bilo kakve ideologije. Crkva nije rušitelji države, a sve njene poruke su u duhu bratske sloge, mira i ljubavi, saopšteno je iz Mitropolije crnogorsko-primorske (MCP).

Iz MCP navode da ih, kako su kazali, ponovo braća koja su trenutno na vlasti u Crnoj Gori ovih dana izlažu novim podmetanjima, neistinama i etiketiranju.

“Ne želeći da se bavimo brojnim optužbama niti da se pravdamo, svjedočimo i ovoga puta pred Bogom i sveukupnom javnošću ono što smo nebrojeno puta istakli, Crkva nije bila, niti će ikada biti nosilac bilo kakve ideologije. Crkva ima svoju Glavu – Hrista Boga, kojoj jedino služi, a koji je Crkvu osnovao i kojoj je obećao da će biti sa njom do kraja svijeta i vijeka i da joj ni vrata paklena ne mogu ništa nauditi”, poručuju iz Mitropolije.

Naglašavaju se, kako dodaju, ovih dana trude da “tvore isključivo djelo Božije, jer to duboko osjećaju”. Ističu da nijesu, rušitelji države. Njihove poruke su, kako su kazali, u duhu bratske sloge, mira i ljubavi.

“Neprekidno pozivamo i sebe i druge na pokajanje i na ugledanje na Hrista i svetitelje. Narod koji hoda ovih večeri u litijama su najljepši i najdostojanstveniji ukras Crne Gore. Onaj ko ih naziva rušiteljima i negatorima Crne Gore, niti poznaje svoj narod niti zna šta su istinske vrijednosti Crne Gore. Litije su otuda postale kultni događaji u kojima ljudi slušaju i razumiju glas Božiji kroz svoju Crkvu. Bez ikakve koristi, prinude ili ucjene narod se sa radošću sabira, čineći Crnu Goru istinski vječnom i neprolaznom, osvećujući je i prosvećujući molitvama iz stotine hiljada duša. Što je veća mržnja, nasilje i laž, to litije postaju još svjetlije, a samim tim i brojnije”, navode u MCP.

Crna Gora je, kažu, opterećena mnogim istorijskim podjelama i diobama koje su nas kroz istoriju mnogo koštale.

“Zato je Crkva u Crnoj Gori jedna od rijetkih institucija gdje su se, godinama unazad, te diobe prevazilazile i liječile. U našoj Crkvi se ne postaje ni Srbin ni Crnogorac ni Rus ni Grk, nego se postaje pravoslavni hrišćanin, a u isto vrijeme se ne gube i drugi identiteti. Za Crkvu nije važno kako se ko izjašnjava nacionalno ili kojoj partiji pripada. Oni koji idu u Crkvu, znaju da se na Liturgiji ispovjeda jedino Jedna, Sveta, Saborna i Apostolska Crkva. Plod tako odgovornog odnosa Crkve je ono što danas vidimo na ulicama crnogorskih gradova”, dodaju u Mitropoliji.

Nikada, ocjenjuju, Crna Gora nije bila jedinstvenija po nekom pitanju kao što je ovo aktuelno.

“Nikada za pametne i mudre vladare nije bilo lakše odluke – nego što je ova koju od njih danas očekuje narod. Nažalost, sadašnja vlast je pokazala da je narod za nju samo izborna statistika i ništa više. Zato umjesto da zajedno sa narodom grade budućnost Crne Gore, oni prebrojavaju ko dolazi na molitvu i po receptu najtotaliratnijih vladara i režima saopštavaju da se ne može biti i u Crkvi i u partiji, proglašavajući ova narodna sabranja ludačkim pokretom”, ističu u MCP.

Time, kako kažu, vlast pokazuje da su sebe poistovjetili sa državom, a svoje ideološko-političke nazore i sopstvene interese sa državnim interesima.

“Dakle, otišli su još dalje od režima uspostavljenog poslije 1945. godine, koji je koliko-toliko vodio računa o interesima naroda. U načinu vladanja, s druge strane, ništa se suštinski nije promijenilo. Kao i njihovi politički prethodnici i ovi danas su sebe stavili u ravan sa Bogom, čak i iznad Boga, pa su pred narodom postavili pitanje – ili partija ili Bog. Hvala Bogu, trezveni narod je bez straha izabrao – priklonio se Bogu i Božijoj pravdi”, dodaju u Mitropoliji.

Naglašavaju da poštujući slobodu da svako svoj život gradi po sopstvenoj savjesti i odgovornosti neće prestati da prizivaju sve ljude u tu blagoslovenu zajednicu.

“Nećemo dozvoliti da mržnja i zlo izazovu u nama ništa drugo sem poziv na mir i ljubav. Tako nas uči Gospod naš, da ljubimo i neprijatelje svoje. Tako smo naučeni i od naših svetih Otaca, tako nas uče Sveti Petar i Sveti Vasilije svojim svetim ćivotima, a ne kostima, jer su njihova tijela, draga braćo i sestre i djeco, cijela i netruležno sačuvana. Kod Svetog Vasilija dolaze ljudi svih nacija i vjera, iz svih zemalja i sa svih kontinenata. Ko god iskreno zatraži pomoć, Bog je kroz svoje svete nesebično daruje”, poručuju iz Mitropolije.

Zato su, ističu, litije nadnacionalne, nadpartijske, nadideološke i u njima su, kao i u Ostrogu, dobrodošli svi ljudi kojima je na srcu pravda Božija i ljudska.

MIJOVIĆ PORUČIO

Košarkaši Budućnost Volija igraće sjutra u Podgorici sa Igokeom utakmicu 18. kola ABA lige. Trener Budućnost Volija, Petar Mijović kazao je da je za podgorički tim svaka utakmica do kraja ima višestruki značaj.

Podgorički tim prvi međusobni duel u Laktašima dobio je 83:72, a u dosadašnjem dijelu regionalnog takmičenja ostvario je 13 pobjeda.

Igokea ima šest trijumfa, a u prošlom kolu prekinula je seriju od četiri meča bez poraza.

Budućnost i Igokea odigraće sjutra 18. međusobni duel u regionalnom takmičenju.

Budućnost je ostvarila 13 pobjeda, a pred svojim navijačima upisala je svih osam pobjeda.

“Svaka utakmica je važna, bez obzira na ime protivnika, svaka je kvalifikaciona kada je u pitanju pozicija i plasman u plej-of. U dobroj smo poziciji ako se gleda tabela, međutim daleko smo od obezbjeđivanja jedne od pozicija koje nas vode u situaciju da budemo domaćini sa utakmicom više u polufinalu”, rekao je Mijović.

On je istakao i da Budućnost još nije obezbijedila plasman u plej-of.

“Izuzetno je važno da utakmici sa Igokeom priđemo maksimalno ozbiljno, sa maksimalnim respektom prema kvalitetu, prevashodno individualnom, koji ta ekipa ima i da uradimo sve da savladamo Igokeu na našem terenu. To bi nam dalo mogućnost da mirnije sačekamo rasplet u finišu ABA lige”, rekao je Mijović.

Bek Budućnosti, Skot Bamfort istakao je da je Igokea u dobroj formi nakon nekoliko dobijenih utakmica na gostovanjima.

“Pobijedili su Cedevita Olimpiju i Zadar na gostovanju i imaju tim koji može pobijediti na gostovanju. Mi se moramo fokusirati na našu igru, da odigramo dobro, da igramo kao tim i naš jedini cilj je da igramo dobro i dođemo do pobjede. Nadam se da će navijači doći da nas podrže i da nam daju energiju sa tribina koja nam je potrebna”, rekao je Bamfort.

Duel u dvorani Morača počeće u 17 sati.

MIJOVIĆ PORUČIO

Košarkaši Budućnost Volija igraće sjutra u Podgorici sa Igokeom utakmicu 18. kola ABA lige. Trener Budućnost Volija, Petar Mijović kazao je da je za podgorički tim svaka utakmica do kraja ima višestruki značaj.

Podgorički tim prvi međusobni duel u Laktašima dobio je 83:72, a u dosadašnjem dijelu regionalnog takmičenja ostvario je 13 pobjeda.

Igokea ima šest trijumfa, a u prošlom kolu prekinula je seriju od četiri meča bez poraza.

Budućnost i Igokea odigraće sjutra 18. međusobni duel u regionalnom takmičenju.

Budućnost je ostvarila 13 pobjeda, a pred svojim navijačima upisala je svih osam pobjeda.

“Svaka utakmica je važna, bez obzira na ime protivnika, svaka je kvalifikaciona kada je u pitanju pozicija i plasman u plej-of. U dobroj smo poziciji ako se gleda tabela, međutim daleko smo od obezbjeđivanja jedne od pozicija koje nas vode u situaciju da budemo domaćini sa utakmicom više u polufinalu”, rekao je Mijović.

On je istakao i da Budućnost još nije obezbijedila plasman u plej-of.

“Izuzetno je važno da utakmici sa Igokeom priđemo maksimalno ozbiljno, sa maksimalnim respektom prema kvalitetu, prevashodno individualnom, koji ta ekipa ima i da uradimo sve da savladamo Igokeu na našem terenu. To bi nam dalo mogućnost da mirnije sačekamo rasplet u finišu ABA lige”, rekao je Mijović.

Bek Budućnosti, Skot Bamfort istakao je da je Igokea u dobroj formi nakon nekoliko dobijenih utakmica na gostovanjima.

“Pobijedili su Cedevita Olimpiju i Zadar na gostovanju i imaju tim koji može pobijediti na gostovanju. Mi se moramo fokusirati na našu igru, da odigramo dobro, da igramo kao tim i naš jedini cilj je da igramo dobro i dođemo do pobjede. Nadam se da će navijači doći da nas podrže i da nam daju energiju sa tribina koja nam je potrebna”, rekao je Bamfort.

Duel u dvorani Morača počeće u 17 sati.

DVA GOLA RIDIGERA

Fudbaleri Lestera i Čelsija odigrali su danas neriješeno 2:2, u derbi meču 25. kola Premijer lige.

Lester je treći na tabeli Premijer lige sa 49 bodova, dok je Čelsi četvrti sa osam bodova manje.

U prvih 45 minuta nije bilo golova da bi na početku drugog poluvremena, u 46. minutu, Antonio Ridiger donio prednost Čelsiju.

Lester je, međutim, vrlo brzo preokrenuo rezultat. Prvo je Harvi Barns izjednačio u 54. minutu, a potom je deset minuta kasnije vođstvo Lesteru donio Ben Čilvel.

Konačnih 2:2 postavio je Ridiger u 71. minutu.

Fudbaleri Lestera u narednom kolu gostuju Vulverhemptonu, dok će Čelsi dočekati Mančester junajted.

DVA GOLA RIDIGERA

Fudbaleri Lestera i Čelsija odigrali su danas neriješeno 2:2, u derbi meču 25. kola Premijer lige.

Lester je treći na tabeli Premijer lige sa 49 bodova, dok je Čelsi četvrti sa osam bodova manje.

U prvih 45 minuta nije bilo golova da bi na početku drugog poluvremena, u 46. minutu, Antonio Ridiger donio prednost Čelsiju.

Lester je, međutim, vrlo brzo preokrenuo rezultat. Prvo je Harvi Barns izjednačio u 54. minutu, a potom je deset minuta kasnije vođstvo Lesteru donio Ben Čilvel.

Konačnih 2:2 postavio je Ridiger u 71. minutu.

Fudbaleri Lestera u narednom kolu gostuju Vulverhemptonu, dok će Čelsi dočekati Mančester junajted.

OBEĆANI VELIKI PROJEKTI

Pljevlja će ove godine biti veliko gradilište, poručuje predsjednik Opštine Igor Golubović. Budžet Opštine, koji je usvojen za ovu godinu, iznosi 20 miliona eura i jedan je od najvećih u posljednjih 20 godina, a i država finansira brojne višemilionske projekte. Prioritet su ekološki projekti i poboljšanje životne sredine.

Krsto Čabarkapa, TVCG

  • Mekalister: Šest mjesta u Evropskom parlamentu već čeka Crnu Goru
    on 27/06/2026 at 18:57

    U Evropskom parlamentu već su rezervisana mjesta za nove članice Evropske unije (EU). Crnu Goru čeka šest fotelja. To je TVCG-u potvrđeno u Briselu, iz kojeg kažu da naša zemlja definitivno ulazi u završnu fazu. EU, kako poručuju, biće uz nas u prevazilaženju i posljednjih prepreka procesa proširenja, ali pozivaju na oprez.

  • Perić: Skupština će biti otvorenija prema građanima i medijma, pred odbornicima uskoro obiman dnevni red
    on 27/06/2026 at 18:55

    Nešto više od sedam dana nakon što je izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada, Srđan Perić najavljuje da bi naredne sedmice trebalo da pristignu materijali za zakazivanje prve sjednice lokalnog parlamenta u novom sazivu. Ističe da će dnevni red biti obiman, kao i da će Skupština Glavnog grada u narednom periodu biti dopstupnija svima.

  • Čapuni: Kosovo nije djelovalo protiv Crne Gore
    on 27/06/2026 at 18:05

    Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni reagovao je na jučerašnje stavove predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića, ocjenjujući da nije stekao utisak da je Kosovo imala namjeru da naruši odnose sa Crnom Gorom.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Domaće je i dalje na cijeni: Familija Božović iz Mojkovca širi proizvodnju
    on 27/06/2026 at 16:41

    Familija Božović iz Mojkovca proizvodi uvijek tražene domaće proizvode. Kažu da prodaja povrća ide dobro jer potrošači više cijene domaće nego industrijske proizvode. A uz podršku lokalne uprave i resornog ministarstva šire i kapacitete.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.