PROBLEMI U STRASEVINI

Mjestani Strasevine u Niksicu pobunili su se trazeci od nadleznih da hitno reaguju nakon sto su iz farme piladi “Novi monteziv” u neposrednoj blizini njihovih domova odlozili velike kolicine zivotinjskog otpada.

Veterinarska inspekcija je juce nalozila zatvaranje jame, uz konstataciju da su vlasnici ipak ispostovali proceduru odlaganja organskog otpada.

Iz fabrike za Javni servis kazu da su prinudeni da tu odlazu otpad, ali da sve rade po propisima, te da svakako traze alternativno rjesenje.

Prizori zivotinjskih ostataka i nesnosan smrad juce su razbjesnili mjestane koji zive u neposrednoj blizini fabrike za proizvodnju pileceg mesa “Novi monteziv”, u Strasevini.

Mjestani kazu da vec mjesecima mole vlasnike da promijene lokaciju, ali da je jucerasnji incident bila kap koja je prelila casu.

“Da se ta rupa zatrpava redovno svaka cast, ali stoji po 20 dana otvorena rupa. Nose ptice, raznose psi, nema ni ograde nikakve, smrad nepodnosljivi se siri”, kaze za TVCG mjestanin Strasevine.

Zabrinuti mjestani zvali su veterinarsku inspekciju koja je odmah reagovala.

“Ja sam na licu mjesta zatekla organski otpad koji se vidi, ali je bio posut dezinfekcionim sredstvima. Upoznala sam vlasnika firme da to nije dovoljno da se odradi zatrpavanje tog otpada. Ja tvrdim da to vise nije opasnost za zdravlje ljudi koji tu borave”, kazala je Slavica Sudzum, veterinarska inspektorka.

Iz kompanije “Novi monteziv” isticu da su ispostovali sve zakonske procedure u ovoj situaciji, te da su prinudeni da zakopavaju organski otpad u blizini fabrike, jer im je Komunalno preduzece otakazalo usluge prevoza do deponije.

Mjestani porucuju da nece dozvoliti dalje odlaganje otpada u blizini njihovih domova, jer , kako kazu, strahuju za svoje zdravlje.

Firma “Monteziv” otvorena je prije tri godine, a bavi se proizvodnjom pileceg mesa.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • S. Makedonija snižava cijene hrane
    on 26/09/2023 at 16:01

    Premijer Sjeverne Makedonije Dimitar Kovačevski je danas izvijestio je da se spisak proizvoda sa oznakom "Garantovana cijena" proširuje i najavio da će od sjutra biti snižene i cijene bezalkoholnih pića, gazirane i negazirane vode i piva, kao i dodatno voća i povrća.

  • Njemačka bi mogla postati bolesnik Evrope
    on 26/09/2023 at 15:55

    Izvršni direktor Dojče banke Kristijan Seving, upozorio je da će Njemačka postati "bolesnik Evrope" ako se odmah ne pozabavi strukturalnim pitanjima.

  • PES: Interne i eksterne opstrukcije oko formiranja vlade
    on 26/09/2023 at 15:27

    Iz Pokreta Evropa sad (PES) poručili su da će narednih dana ulagati dodatne napore kako bi dobili Vladu koja će realizovati program Evropa sad 2, kako su kazali, jednako uspješno kao i program Evropa sad 1. Iz PES-a su kazali da proces formiranja Vlade nije ni ovoga puta lak, kako su kazali, što zbog eksternih, što zbog internih opstrukcija.

  • Neophodno političke stabilnosti, daleko smo od nove Vlade
    on 26/09/2023 at 15:25

    Skoro tri i po mjeseca nakon vanrednih parlamentarnih izbora Crna Gora još uvijek daleko od nove Vlade, kazao je generalni sekretar DPS Aleksandar Bogdanović, koji se danas sastao sa novoimenovanim ambasadorom Republike Poljske u Crnoj Gori Andžejem Papježem.

  • Uz pomoć UNOPS-a nova era reforme pravosudnog sistema
    on 26/09/2023 at 15:22

    Memorandum o razumijevanju između Ministarstva Pravde Crne Gore i Kancelarije Ujedinjenih nacija za projektne usluge (UNOPS) potpisan je danas u Vili Gorica. Uz pomoć stručnjaka ove kancelarije UN-a unaprijediće se pravosudne institucije, kroz izgradnju novih objekata i povećanje nivoa bezbjednosti, kao i kroz uvođenje savremenih tehnologija.

  • Crna Gora peta u Evropi po Indeksu organizovanog kriminala
    on 26/09/2023 at 15:10

    Crna Gora je peta u Evropi po Globalnom indeksu organizovanog kriminala za 2023. godinu. Od 193 države u svijetu, Crna Gora je na 54 mjestu. Globalna inicijativa za borbu protiv transnacionalnog organizovanog kriminala (GI-TOC) predstavila je danas Indeks transnacionalnog organizovanog kriminala u svijetu.

  • Odložiti početak popisa i uključiti opoziciju u proces
    on 26/09/2023 at 14:47

    Popis stanovništva, koji je zakazan za period od 1. do 15. novembra, treba odložiti, a predstavnici opozicije moraju se uključiti u taj proces po uzoru na dva prethodna, poručila su Socijaldemokrate (SD).

  • Izabrano idejno rješenje za školu u Siti kvartu
    on 26/09/2023 at 14:44

    Na međunarodnom Konkursu za idejno arhitektonsko rješenje objekta osnovne škole u City kvartu u Podgorici, žiri Ministarstva ekologije, prostornog planiranja i urbanizma izabrao je rješenje zajedničkog tima iz Crne Gore i Mađarske, autora Mirka Popovića, Žakline Nježić i Zoltana Šramela.

  • Kosovo: Policajac ubijen u selu Banjska u blizini severnog dela Mitrovice
    on 26/09/2023 at 14:39

    Tokom obavljanja redovnih aktivnosti, kosovska policija je naišla na most koji su blokirali kamioni u selu Banjska.

  • Ministarstvo o incidentu: Odrediti vaspitne mjere
    on 26/09/2023 at 14:29

    Ministarstvo prosvjete oglasilo se oko današnjeg incidenta u Bijelom Polju, navodeći da su sugerisali Upravi Srednje elektro-ekonomske škole da momentalno, po Pravilniku i zakonu, odredi vaspitne mjere prema učesnicima incidenta.

  • PES: Interne i eksterne opstrukcije oko formiranja vlade
    on 26/09/2023 at 15:27

    Iz Pokreta Evropa sad (PES) poručili su da će narednih dana ulagati dodatne napore kako bi dobili Vladu koja će realizovati program Evropa sad 2, kako su kazali, jednako uspješno kao i program Evropa sad 1. Iz PES-a su kazali da proces formiranja Vlade nije ni ovoga puta lak, kako su kazali, što zbog eksternih, što zbog internih opstrukcija.

  • Neophodno političke stabilnosti, daleko smo od nove Vlade
    on 26/09/2023 at 15:25

    Skoro tri i po mjeseca nakon vanrednih parlamentarnih izbora Crna Gora još uvijek daleko od nove Vlade, kazao je generalni sekretar DPS Aleksandar Bogdanović, koji se danas sastao sa novoimenovanim ambasadorom Republike Poljske u Crnoj Gori Andžejem Papježem.

  • Odložiti početak popisa i uključiti opoziciju u proces
    on 26/09/2023 at 14:47

    Popis stanovništva, koji je zakazan za period od 1. do 15. novembra, treba odložiti, a predstavnici opozicije moraju se uključiti u taj proces po uzoru na dva prethodna, poručila su Socijaldemokrate (SD).

  • Oprema sa Ćilipa popisana još 2004, obaviješten Dubrovnik
    on 26/09/2023 at 13:25

    Službenica Aerodroma Crne Gore Biljana Knežević tvrdi da je oprema sa Ćilipa evidentirana još 2004. godine te da je tada o tome obaviješten i aerodrom u Dubrovniku.

  • Reforme u EU obezbijedile bi Crnoj Gori lakši put do članstva
    on 26/09/2023 at 12:30

    Reforma Evropske unije (EU) pružila bi Crnoj Gori novu perspektivu i dašak entuzijazma da će Unija biti spremna u srednjem roku za prijem novih članica, ocijenila je državna sekretarka Ministarstva evropskih poslova Milena Žižić.

  • "Spajić previše optimističan, ne zna se ima li većine"
    on 26/09/2023 at 09:52

    Predsjednik Demos-a Miodrag Lekić kazao je da mu jučerašnji sastanak predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića i mandatara Milojka Spajića nejasan, a da je Spajić previše optimističan.

  • Nađena oprema ukradena sa aerodroma Ćilipi
    on 26/09/2023 at 09:21

    Premijer Crne Gore Dritan Abazović kazao je da je nakon 30 godina, zahvaljujući rukovodstvu Aerodroma Crne Gore, prilikom popisa imovine ove državne kompanije, pronađena je i evidentirana oprema za koju se sumnja da je ukradena sa Aerodroma Ćilipi, tokom napada na Dubrovnik 1991-1992.

  • "Novi izbori realniji od formiranje vlade"
    on 26/09/2023 at 09:07

    Nova Vlada treba da bude odraz izborne volje građana, a sve drugo bi nas odvelo u nestabilnosti, kazala je poslanica koalicije “Za budućnost Crne Gore” Jelena Božović. Ona ocjenjuje da je nedopustivo da Vladu Crne Gore formiraju ambasadori.

  • Rastoder: Razmotriti odlaganje popisa stanovništva
    on 26/09/2023 at 09:00

    Predsjednik Izvršnog odbora Bošnjačkog vijeća Mirsad Rastoder pozvao je Vladu da donese odluku o odlaganju popisa u Crnoj Gori na mjesec dana, ili dok se ne steknu neophodni institucionalni uslovi da se popis uradi kvalitetno,temeljito, na zakonit i sveobuhvatan način.

  • Građanin čeka da nova vlada sjedne u fotelje i ispuni obećanja
    on 26/09/2023 at 07:58

    Lider Pokreta Preokret Srđan Perić smatra da se udaljavamo od onoga što su predizborna obećanja i da su političari zaboravili na građanina koji je podršku dao vladi koja će popraviti životni standard.