Iz DPS su rekli da su imali proslavu u petak uvece i da je bilo konzumiranja duvanskih proizvoda u zatvorenom prostoru, ali da je za to postojalo odobrenje turisticke inspekcije

Aktivista Koalicije za odrzivi razvoj (KOR) Aleksandar Dragicevic objavio je na svom fejsbuk profilu fotografije koje dokazuju da su clanovi mladih Demokratske partije socijalista (DPS) u Baru konzumirali duvanske proizvode u zatvorenom prostoru, iako je to nezakonito, pise Dan.

Iz DPS su rekli da su imali proslavu u petak uvece i da je bilo konzumiranja duvanskih proizvoda u zatvorenom prostoru, ali da je za to postojalo odobrenje turisticke inspekcije.

Dragicevic je rekao da su u Savjetu mladih DPS-Bar obrisali fotografije sa drustvenih mreza kada su vidjeli sta se na njima moze vidjeti.

“Zamislite da ste vlasnik jednog malog lokala koji jedva sastavlja kraj sa krajem. Donosi se zakon o zabrani pusenja (koji podrzavam iako sam pusac) i vi nijeste nasli nacin da se adekvatno pripremite. Nemate natkrivenu bastu, ili prostor ispred lokala da gosti mogu da se zaklone od kise. Gosti polako pocinju da izbjegavaju vas lokal i jednog dana odrzavate svirku gdje par pijanih likova samoinicijativno uzdiju po cigaretu”, rekao je Dragicevic, pise Dan.

Kako je rekao, igrom slucaja zatekla se tu i inspekcija koja postuje zakon koji ima konkretne odredbe.

“Inspektori ce za nepostovanje zakona moci da izreknu kaznu od 500 do cak 20.000 eura za pravno lice (kompaniju), kao i za odgovorno lice u kompaniji od 50 do 2.000 eura. Nemate izbora jer ste dobili kaznu od nekih 5.000 eura koliko vam je ujedno i promet od uvodenja zakona i priomorani ste da zatvorite. E sada, vasa je krivica sto nijeste odmah sprijecili incident, ali nije vasa krivica sto zakon vazi samo za vas a ne vazi i za DPS. Jer je DPS iznad zakona”, navodi Dragicevic.

Po njegovom sudu, ti zakoni su inace precijenjeni i donijeti su da ih obicni kmetovi postuju.

“Aristokratija je iznad zakona ili DPS uber ales. Posto su ove fotografije postale viralne obrisali su ih sa profila na drustvenim mrezama”, izjavio je Dragicevic.

Predsjednik Savjeta mladih DPS u Baru i odbornik te stranke u lokalnom parlamentu Bozidar Bozo Jankovic potvrdio je da su imali proslavu, ali tvrdi da su konsultovali turisticku inspekciju i da im je odobrena upotreba duvanskih proizvoda u prostoru gdje su odrzavali proslavu.

“Tacno je da smo imali proslavu, zakupili smo objekat koji ne radi od 2. oktobra. Konsultovali smo inspekciju, od koje smo dobili dozvolu da mozemo konzumirati duvan u zatvorenom prostoru”, izjavio je Jankovic, pojasnjavajuci da je u pitanju kafana “Turist” koja ne radi duze od mjesec, a da je proslava odrzana u petak uvece, pise Dan.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • NSD Danilovgrad pokreće inicijativu za promjenu naziva pojedinih ulica
    on 26/08/2026 at 07:55

    Nova srpska demokratija (NSD) Danilovgrad najavila je da će u narednim danima pokrenuti inicijativu za promjenu naziva pojedinih ulica u tom gradu, kao i za imenovanje onih koje do sada nemaju naziv. Kako je saopštio predsjednik Skupštine opštine Danilovgrad Predrag Pajović, namjera je da se na taj način oda počast ljudima koji su svojim životom i radom ostavili trag u istoriji grada.

  • Milatovićev Kabinet demantovao Kneževića: Pokušaj da se predsjednik uvuče u obračune drugih aktera
    on 26/08/2026 at 07:20

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović nije znao za navodnu prijavu premijera Milojka Spajića za regrutaciju u redove Vojske Srbije, saopšteno je iz njegovog Kabineta. Poručili su da ta tvrdnja poslanika Milana Kneževića predstavlja neosnovanu konstrukciju i pokušaj da se predsjednik države uvuče u političke obračune drugih aktera.

  • Koprivica i Vukčević o novim pravilima: Integritet pod lupom, moguće i zloupotrebe
    on 25/08/2026 at 19:10

    Provjera integriteta prije stupanja na funkciju i ukidanje imuniteta za premijera i članove Vlade u slučajevima korupcije dio su predloženih izmjena najvišeg pravnog akta o kojima će poslanici raspravljati u septembru. Dok potpredsjednik Vlade Momo Koprivica tvrdi da je glavni cilj eliminisanje konflikta interesa i korupcije u izvršnoj vlasti, pravnici ne isključuju mogućnost zloupotrebe tih rješenja, pa predlažu da se Zakonom o Vladi detaljno preciziraju.

  • DPS: Raketić za v.d. sekretara SO Andrijevica imenovao rođenog brata
    on 25/08/2026 at 17:20

    Iz Opštinskog odbora Demokratske partije socijalista u Andrijevici saopštili su da je predsjednik Skupštine opštine, Vesko Raketić, prekršio Zakon o lokalnoj samoupravi, time što je za v.d. sekretara lokalnog parlamenta samoinicijativno imenovao rođenog brata. Iz DPS-a su kazali da je na djelu nezapamćeni primjer bahatosti i javašluka aktuelne vlasti, a pozvali su i nadležne institucije da reaguju.

  • Evropski savez: Svi konstituenti tivatske vlasti su trenutno u pravu
    on 25/08/2026 at 16:29

    Evropski savez Tivat saopštio je da su, kako navode, svi konstituenti aktuelne tivatske vlasti „u pravu“ kada jedni druge optužuju za političke poteze, borbu za funkcije i zanemarivanje interesa grada.

  • Kos predstavila reformu proširenja EU: Crna Gora među vodećim kandidatima
    on 25/08/2026 at 13:52

    Evropska komesarka za proširenje Marta Kos predstavila je danas prijedlog Evropske komisije za reformu procesa proširenja, javlja briselski portal Juronjuz.

  • Pelegrini: Samit EU i Zapadnog Balkana u Tivtu bio prekretnica za Crnu Goru
    on 25/08/2026 at 13:46

    Predsjednik Slovačke Peter Pelegrini poručio je da njegova zemlja snažno podržava ambiciju Crne Gore da do 2028. godine postane 28. članica Evropske unije, ocjenjujući da je Samit EU i Zapadnog Balkana, održan u junu u Tivtu, predstavljao prekretnicu za Crnu Goru. Predsjednik Jakov Milatović kazao je danas u Bratislavi da Crna Gora ulazi u odlučujuću fazu evropskog puta i da želi da posljednji dio pregovaračkog procesa završi spremna za prvi dan članstva.

  • Knežević: Razlike ogromne, sa NSD-om samo u opštinama u kojima smo vlast
    on 25/08/2026 at 11:30

    Predsjednik i poslanik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poručio je da su DNP i Nova srpska demorkatija (NSD) i dalje u koalicionim odnosima u pojedinim opštinama u kojima zajedno dijele vlast, ali da su njihove razlike na državnom nivou sve izraženije.

  • Milatović stigao u Bratislavu: Slovačka važan partner u završnici evropskog puta Crne Gore
    on 25/08/2026 at 09:59

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović doputovao je danas u Bratislavu, gdje je započeo zvaničnu posjetu Slovačkoj. Uz najviše državne počasti dočekao ga je predsjednik Slovačke Peter Pelegrini.

  • DPS Berane: Šimun hitno da se pozabavi stanjem u KBC Berane
    on 25/08/2026 at 08:59

    Opštinski odbor DPS Berane pozvao je ministra zdravlja Vojislava Šimuna da hitno reaguje i utvrdi činjenično stanje u KBC Berane, tvrdeći da se u toj zdravstvenoj ustanovi nastavljaju pritisci na zaposlene i narušavanje prava pacijenata. Iz te partije posebno ukazuju na navode o postavljanju video-nadzora u prostoriji u kojoj se bebe i porodilje spremaju za odlazak kući.