MARKOVIC SAOPSTIO

Renovirano odjeljenje intezivne njege Instituta za bolesti djece Klinickog Centra Crne Gore presijecanjem vrpce svecano su otvorili Ambasadorka SAD-a u Crnoj Gori Dzudi Rajzing Rajnke, premijer Dusko Markovic i direktor KCCG Jevto Erakovic. Na tom odjeljenju lijece se veoma kompleksni i uglavnom zivotno ugrozeni najmladi pacijenti. Vlada je budzetom za narednu godinu opredijelila za zdravstvo 281 milion eura sto je najvece izdvajanje za tu oblast u istoriji Crne Gore, kazao je Markovic.

“Investicija u rekonstruisano odjeljenje Instituta za bolesti djece Klinickog Centra Crne Gore je navjeca investicija u ovaj Institut nakon tri decenije”, kazao je premijer Dusko Markovic nakon otvaranja.

On je dodao, da KCCG daje primjer i sprovodi korake kako bi zdravstveni sistem bio na onom nivou koji je potreban gradanima.

Markovic je istakao da Vlada porzava jacanje zdravstvenog sistema u svakom smislu.

“Juce je na sjednici vlade utvrden novi budzet kojim je 281 milion eura opredijeljeno Fondu zdravstva. To je najveci budzet zdravstva u CG ikada i za 50 miliona eura je veci nego prosle godine a ukupno za 85 miliona eura uvecan za posljenje 3 godina”, istakao je Markovic odgovarajuci na pitanja novinara.

To je, kako je kazao, potvrda da ce zajedno Vlada, Ministarstvo zdravlja i KCCG uraditi sve da obezbijedeo najkvaliteniju zdravstenu zastitu gradanima.

“Danas se posebno radujem sto smo nive evropske usluge obezbijedili za najmladu populaciju”, istakao je Markovic.

SAD su za taj projekat donirale 275 hiljada dolara.

“Ovaj projekat je simbol onoga sto, CG i SAD mogu postici zajedno”, kazala je Rajnke prilikom otvaranja odjeljenja.

Ona je izrazila zahvalnost svim medicinskim radnicima.

“Vi ste zaista heroji”, porucila je Rajnke.

Od 2009, kako je kazala Rajnke, SAD su opredijele preko 13 miliona dolara za finasiranje projekata u CG.

Direktor instituta za bolesti djece Sasa Radovic saopstio je jutros za Jutarnji program TVCG da je to veliki dan za KC Crne Gore, jer nakon sest mjeseci radova otvaraju odjeljenje koje je, kako kaze, ogledalo svake zdravstvene ustanove.

“Radovi su trajali pola godine, uz intenzivan period pripreme prije toga. Jedinica intenzivne njege je ogledalo svake zdravstvene ustanove. Ako kazem da se sve svodi na intenzivni tretman ovo ce biti veliki benefit za nase pacijente. Imamo razloga da budemo ponosni,” naveo je Radovic.

“Sve to uz sjani kadar koji Institut ima podize nivo kompletnog tretmana i njege na evropski nivo”, naveo je on.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Tri kineske i jedna tursko-azejberdžanska firma u trci za drugu dionicu auto-puta u Crnoj Gori
    on 13/11/2025 at 15:55

    Na tender za izgradnju druge dionice auto-puta u Crnoj Gori javile se: kompanija iz Kine i tri konzorcijuma - od kojih dva kineska i jedan tursko-azerbejdžanski.

  • Ulaganje u kvalitet i standardizaciju temelj povjerenja i održivog razvoja u Crnoj Gori
    on 13/11/2025 at 14:52

    Kvalitet nije slučajnost, već rezultat predanosti, znanja i istinske želje da budemo bolji, istakao je potpredsjednik Privredne komore, Dragan Kujović tokom Crnogorskog dana kvaliteta na temu ,,Mislimo različito, radimo zajedno – unapređujmo kulturu kvaliteta’’. On je poručio da samo kvalitet stvara trajnu vrijednost na događaju koji je organizovala PKCG povodom Svjetskog dana kvaliteta i Evropske nedjelje kvaliteta.

  • Digitalnom transformacijom do savremenog tržišta rada
    on 13/11/2025 at 14:33

    Digitalna transformacija, institucionalno jačanje i partnerstvo sa poslodavcima predstavljaju ključ razvoja savremenog tržišta rada, ocijenio je direktor Zavoda za zapošljavanje (ZZZ), David Perčobić.

  • Nastavak gradnje žičare Kotor - Lovćen - Cetinje
    on 13/11/2025 at 13:43

    Jedan od prepoznatljivih infrastrukturnih projekata u oblasti turizma žičara Kotor - Lovćen - Cetinje, uskoro ulazi u novu fazu izgradnje, saopšteno je iz Ministarstva javnih radova.

  • ASP: Isplaćeno skoro milion eura za auto-put, rekonstrukcija puta ka sjeveru kasni tri godine
    on 13/11/2025 at 12:19

    Za projekat auto-puta Bar-Boljari u oktobru je iz Državnog trezora isplaćeno skoro milion eura, dok rekonstrukcija magistrale od Lepenca do Berana kasni tri godine i probija ugovorenu cijenu, pokazuju podaci Akcije za socijalnu pravdu (ASP).

  • Kunc: Pokrećemo novi investicioni talas u Crnoj Gori vrijedan više od 200 miliona eura
    on 13/11/2025 at 11:17

    U narednim mjesecima u Crnoj Gori pokrećemo investicioni talas vrijedan više od 200 miliona eura. Cilj nam je da ubrzamo investicije koje podržavaju zelenu tranziciju, održivu infrastrukturu i rast malih i srednjih preduzeća u Crnoj Gori - poručuje za Pobjedu Davor Kunc, predstavnik Evropske investicione banke (EIB) za Crnu Goru.

  • Rudnik uglja Pljevlja pokrenuo modernizovanu asfaltu bazu u Bušnjima
    on 13/11/2025 at 09:15

    Nakon sveobuhvatne modernizacije i uspješno završenog remonta, asfaltna baza u Bušnjima ponovo je počela sa radom, saopšteno je iz Rudnika uglja Pljevlja. Poručuju da time jačaju svoju građevinsku grupu, obezbjeđuju stabilnu proizvodnju i otvaraju nove razvojne mogućnosti za sjever Crne Gore.

  • Privremenog boravka nema bez 200.000 eura i crnogorskih radnika
    on 13/11/2025 at 06:09

    Vlada Crne Gore pooštrila je uslove za regulisanje boravka stranih državljana, pa je tako minimalna vrijednost nepokretnosti za dobijanje privremenog boravka 200.000 eura, dok će strani direktori i vlasnici firmi morati zapošljavati najmanje tri radnika, od kojih su dva crnogorski državljani.

  • Monstat: Inflacija u oktobru 4,8 odsto
    on 12/11/2025 at 20:36

    Cijene proizvoda i usluga lične potrošnje, mjerene indeksom potrošačkih cijena, u oktobru su, u odnosu na isti mjesec prošle godine, u prosjeku bile više 4,8 odsto, pokazuju podaci Monstata.

  • U ponedjeljak Dan konkurencije
    on 12/11/2025 at 15:15

    Dan konkurencije, koji bi trebalo da podstakne svijest o značaju politike zaštite konkurencije za održivi ekonomski razvoj i evropske integracije Crne Gore, biće u ponedjeljak organizovan na Pravnom fakultetu u Podgorici.